Joogoonui taeyang (TV seriál)

• Jižní Korea

주군의 태양

The Master's Sun

Horor / Fantasy / Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2013, 17x60 min

Sestry Hong pro mě začínají být sázkou na jistotou a určitě to neříkám poprvé, ale jsou rok od roku lepší. Vážně zbožňuju ty jejich dvojsmyslné vtípky a skvělé vyvážení komické i dramatické stránky. So Ji Seob a Kong Hyo Jin jsou pro mě naprosto nezapomenutelnou kombinací. Rozkošný byl i příběh bodyguarda a Malého slunka, a takový komorník Kim byl podle mě jednou z nejsympatičtějších postav, které se kdy v korejských drama objevily. Bože, a ten soundtrack! Už teď se těším, co si pro nás scénáristky připraví na příští rok.(21.10.2013)

Za půlkou série musím říct, že ačkoliv nemám ráda tyhle upejpané hlavní hrdinky, tady nemůžu jinak a strašně jí fandím. Líbí se mi, jak se v poslední době Korejci naučili uzavírat vedlejší dějové linky v jednom díle a přitom napínat k dalšímu. Ještě mi dejte uzavřený, spokojený konec a máte u mě seriál roku. Update: seriál za mnou a já tomu nevěřím. To nemohlo být korejské. Taková spokojenost s koncem. Skvělé.(10.9.2013)

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=vTCWbZZCDYc ■ Je to o vystresovaný holce, která vidí duchy. Potká muže, který se jí náhodou dotkne a nejbližší duch zmizí. Začne vyhledávat jeho společnost a poté, co spolu shodou okolností stráví noc, přičemž on ji celou dobu držel za ruku, se ona probudí po dlouhé době konečně pořádně vyspaná a nepřeje si nic jiné, než být s ním. ■ Poměrně dlouhou dobu to byla pecka. Nápadité (člověk by neřekl, co vše se dá vymyslet na téma "duchařina"), nestandardní hlavní hrdinka, každý díl obsahoval vlastní minipříběh, některé okamžiky byly srdcervoucí a pro mě nejemotivnější, co jsem dosud v seriálech viděl. Pak, pár dílů před koncem, dokončila hlavní hrdinka svoji primární misi a najednou to sklouzlo do určitého seriálového klišé (hledání se, atd.). Na začátku posledního dílu jsem si říkal, že 5* ne. Jenže pak přišlo k "duchovi u odpadkového koše" a já měl na chvíli slzy v očích (nikoli poprvé během sledování seriálu). A tak jsem sečetl všechny plusy a vrátil se k původnímu hodnocení, které jsem byl po většinu epizod rozhodnut udělit. Ukázka, že si Jižní Korea stále drží vysoký standard (poslední epizoda The Master's Sun byla odvysílána před devíti dny). ■ Hudební video (song All About): http://www.youtube.com/watch?v=qOwXuU949_8 U tohoto songu se musím usmívat, protože si vybavím, kdy jsem ho v seriálu poprvé slyšel. Je to scéna, ve které si postava představuje jistý velmi romantický okamžik, finálně lehce sparodovaný a funny :). ■ P.S. Blbnu. Měl jsem včera v Bratislavě jednu pracovní schůzku, chtěl jsem vyjádřit, že je něco v pořádku a řekl: 괜찮아.(12.10.2013)

The Master´s Sun jsem sledovala ve stejnou dobu jako jiné dorama s dost podobnou tématikou (jak jsem již zmínila v jednom z předchozích komentářů). The Master´s Sun bylo pro mě prostě lepší! Moc se mi líbila hororová stránka dorama, zároveň to bylo i dost zábavné a nechyběly ani nějaké ty city :-D Také výborné herecké obsazení – Gong Hyo Jin téměř nikdy nezklame, Seo In Guk, So Ji Sub, … A krásný OST.(13.9.2013)

Dlouho jsem přemýšlel jak moc na mě Master's Sun zapůsobil, ale i přes pár opravdu silných dílů před koncem musím dát 4/5. Být o 3-5 dílů kratší a ze startu se více věnovat hlavní dějové lince, tak neváhám a dávám 5/5. K tomu abych jej nezavrhl hned u startu bylo zapotřebí putovat krůček po krůčku cestičkou zvanou JK Dramata (hlavně Secret Garden a Byeoleseo On Geudae), jelikož pustit si takový seriál před rokem, po 2. dílech ho mažu. Master's Sun přichází se spoustou působivých charakterů, pro mě netypickou hlavní hrdinkou, na kterou u JK seriálů nejsem zvyklý a zatím s nejkrásnějším OST songem,,který jsem slyšel a jímž je Touch Love.(14.8.2014)

• - Seriál měl být původně šestnáctidílný. Rozhodnutí přidat jeden díl padlo až v průběhu natáčení. (Jirka_Šč)