poster

Joogoonui taeyang (TV seriál)

 • Jižní Korea

  주군의 태양

 • USA

  The Master's Sun

Horor / Fantasy / Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2013, 17 h 58 min (Minutáž: 63–64 min)

 • Zíza
  *****

  Tak nějak mi to sedlo. Bylo to pro mě roztomilé, dojemné, veselé, zábavné a milé pokoukání. Osvěžující. Jsem si vědoma, že ne pro každého to bude tak milé a příjemně koukatelné, jako to bylo pro mě, ale sedlo mi to. Herecké výkony, hudba, zvraty, děj, charaktery postav (navíc hlavní hrdinka nebyla typický archetyp korejských seriálů, díky čemuž to ode mě dostalo hodně plusových bodů). Bavilo mě se na to koukat a ani jsem necítila potřebu přetáčet nějakou scénu. Samozřejmě není to čistých 5*, hodně dlouho jsem se rozmýšlela mezi 4 a 5, po 16. díle jsem dokonce byla rozhodnutá pro ty 4, protože už to na můj vkus bylo moc natáhlé (alespoň ten 16. díl tak na mě působil, proto jsem se docela bála, co bude v tom 17., kde se to kupodivu vrátilo do "starých kolejí" a já si to užila, jen to možná bylo až moc sladké). Sečteno podtrženo, 5* s odřenýma ušima. Přeloženo.(8.10.2013)

 • ainny
  ****

  Tohle byla jedna z letošních věcí, na které jsem se hodně těšila, ale ani sestrám Hong se vždycky nezadaří. Do pátého dílu to ještě celkem šlo a šestým jsem skončila. Nelíbil se mi příběh o psovi (z čistě osobních důvodů) a prostě nějak jsem se po skončení každého dílu, přestávala těšit na ten další. I když mám Gong Hyo-jin ráda, tak tady mi neskutečně lezla na nervy. Stejně jako So Ji-sub, jehož vlasovému stylistovi bych zakázala jeho profesi vykonávat. Dalo by se říct, že to nemá s příběhem, co do činění, ale když vám lezou na nervy hlavní hrdinové, tak to ani sebelepší story nezachrání. Nevím, jestli to někdy dokoukám, ale asi spíš ne. Podtrženo, sečteno. Master`s Sun je první východoasijský seriál, který jsem nedokoukala. EDIT po více než dvou letech. Teprve teď jsem se k seriálu vrátila a začala tam, kde jsem skončila. Nebyl dokonalý, ale koukatelný rozhodně. A navíc se mi už dlouho nestalo, abych se celý poslední díl culila jako pako.(9.10.2013)

 • Ceres
  *

  Jednoznačně zklamání z nudy, která mě v drtivě většině provázela tímto seriálem. Jako kdyby veškeré kouzlo, co mám na k-drama rád, bylo pryč. Z 90 % je to vata jako svině. 10 % je úspěch tvůrců, že dosáhli toho, aby mě vůbec něco bavilo. Nejhorší epizoda je ta druhá. První scéna, která mě zaujmula, byla v 7. episodě, kdy se podařilo hrou na city díky zneužívání dítěte soucítit, pak to byl následek šroubovákové scény z 13. epizody. Závěrečná epizoda byla vyjímečně zase nezajímavá a nudná, dialogy většinou u ničem. Takový fail už jsem hodně dlouho neviděl. Téma zajímavé, ale jako celek nedotažené. Jediné, co ještě Korejci trefili, tak soundtrack, např. Touch Love skladba plus Painful Memory, která perfektně dokreslovala tragičnost, byly skvělé. Jako celek je tohle ztráta času, obsazení mizerné (herci mě nedokázali ničím zaujmout), kdyby seriál nevznikl, nic by se nestalo. Díky pár zmíněným věcem a náklonnost ke Koreji, nedávám odpad.(16.11.2013)

 • Eawy
  *****

  Poznáte ten pocit, že by ste chceli vrátiť čas a pozrieť si film/seriál opäť ale ako by ste ho pozerali po prvý raz? Taký pocit som mala po dopozeraní tohto seriálu. Prvých 16 častí som sa vyslovene bavila, tešila, držala som nášmu slniečku palce, rovnako ako mrzutému šéfovi obchodného domu. Sedemnásta časť mi pripadala troška nasilu natočená aby to ukončili tak ako chceli..Ale v každom prípade pre mňa najlepší ázijský seriál, čo som videla za posledné mesiace.100%(18.4.2014)

 • Tyckin
  ****

  Po Hotel Del Luna opět narážím na duchařinu a i tentokrát v kvalitním provedení. Ústřední dvojice patří mezi kvalitní herce a předvádí skvělý výkon, to platí z velké části i pro vedlejší role (např. tajemník Kim), oba dva jsou velmi zábavní a zejména So Ji-sub mi utkvěl v paměti jako „trenér“ prohánějící „Venuši“ v podání nakynuté Shin Min-a :-) V tomto seriálu zase jeho „ztrať se“ nemělo absolutně chybu a vždy mne dokázalo rozesmát. Nicméně ač dění je velmi zábavné a přináší mnoho působivých, zajímavých i emotivních duchařských příběhů, přecijen je jasné, že s tím seriál nemůže vystačit celou dobu a mé obavy se potvrzují – zhruba od půlky jde úroveň zápletek postupně dolů a zejména závěr pak už je zbytečně natahovaný a docela nudný.(15.12.2019)

 • - Seriál měl být původně šestnáctidílný. Rozhodnutí přidat jeden díl padlo až v průběhu natáčení. (Jirka_Šč)