Městečko Pines

• USA Wayward Pines
Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2016), 14 h 31 min (Minutáž: 42–44 min)

Siobhan Fallon Hogan, Matt Dillon, Carla Gugino, Toby Jones, Shannyn Sossamon, Melissa Leo, Hope Davis, Reed Diamond, Terrence Howard, Tim Griffin (více)

Série(2) / Epizody(20)

Ethan Burke (Mat Dillon) je agentem tajné služby, který vyšetřuje, kam zmizeli dva jeho kolegové, rovněž federální agenti. Během pátrání utrpí náhle autonehodu, a když se probere z bezvědomí, vidí, že se nachází v idylickém městečku Wayward Pines. Nepamatuje si však, za jakých okolností se tam dostal. Místní lidé ho nejen chtějí přimět, aby u nich zůstal, ale Ethanovi se ani žádným způsobem nedaří navázat kontakt s okolním světem. Celé město je opředeno jakousi podivnou tajuplností a zdá se, že z něho není úniku. Ethan chce věci přijít na kloub, ale místo odpovědí naráží jen na stále nové a nové záhady. Brzy si začne uvědomovat tvrdou realitu: vypadá to, že z Wayward Pines už nikdy živý nevyvázne. (Film+)

Recenze uživatele zodiak217 k tomuto seriálu (3)

Městečko Pines (2015)

Tento seriál by si po prvej sérii zaslúžil plný počet hviezd a ešte aj bonusovu za neskutočnu dejovú líniu, hru s realitou s našimi myslami, čo je možné a nemožné a fantastickými napínavými scénami, ktoré vás nútia neodlepit sa od monitora. Koniec prvej série bol veľkolepý, dramatický, silný. Avšak prišla druhá séria, došla literárna predloha a všetko sa rozpadlo ako domček z kariet. Vyzabíjali postupne prakticky všetkých hlavných hrdinov prvej série akoby nič. Zrejme sa inšpirovali z Game of Thrones. Spravili z toho mix Avatara a Revolution s postapokalyptickymi prvkami, kde sa vytráca nádych tajomná a prepojenia s realitou a je to už len čistá vojna o prežitie s bandou teenagerov s napoleondkym komplexom vo veleni. Koniec bolo vlastne vykúpenie, no skončilo to najhoršie ako mohlo lebo vlastne nikto nevie ako. Vyhubil Aberov vyrus? Ak áno čo sa stalo so zvyškom ľudí v mestečku, ktorí si ho zdemolovali? Žili šťastne až kým nrpomreli bez jedla? Alebo Aberi ovládli mesto? Neviem ukončil by dom to nejak poriadne keď už neplanovali tretiu sériu. V každom prípade si tu tvorcovia poriadne uleteli a spravili z toho absolútne scifi, ktoré ma s prvou sériou spoločnú len dejovú líniu. Inak je to taky polčas rozpadu a čistý boj o prežitie. ()

Série 1 (2015) (S01)

Práva séria bola absolútne brilantna záležitosť, kde si seriál s vami buduje vzťah epizódu po epizóde a vy objavujete záhady mestečka Pines, kde nič nie ako sa na prvý pohľad zdá. A páčilo sa mi, že každá epizóda konci tak dramatický, že chcete ďalšiu a ďalšiu a neviete sa dočkať toho vyvrcholenia kedy to cele naberie nevídané rozmery. Je to ako Game of Thrones. Nikdy neviete kto kedy zomrie a kto pôjde ďalej. Po prvých dvoch epizódach sa to zdá ako absolútna nuda a zrazu po tretej epizóde to cele buchne a vy sa neviete odtrhnúť. Vidno, že tvorcovia mali literárnu predlohu, pretože tá dramatickost bola neskutočná. Určite sa oplatí vidieť. Človek tomu nemôže uveriť ako sa tu pohrávajú s realitou možným a nemožným. ()

Série 2 (2016) (S02)

Druhá séria Mestečka Pines bol ťažký príšer, ale že ťažký. Po konci prvej série keď som si vravel ako sa to bude vyvíjať ďalej som si rozhodne nepredstavoval, že takto a opraty mesta prevezme banda teenegerskych hajzlikov s mocenskym komplexom, že sú niečo viac. Naviac tu pobijú postupne všetky postavy prvej série akoby sa úplne chceli odseknut a začať tvoriť nový príbeh ktorý pripomínal mix seriálu Revolution a Avatara. Absolútna fikcia z ktorej sa vymyká atmosféra tajomná a reálna a stáva sa z toho absurdisticka zmeska scén, ktoré doplácajú na chsby príbeh. Vidno, že tvorcovia tu už varili z vody lebo im došla literárna predloha a na veľa miestach tu prestrelili. Zamotali sa do toho až tak, že to nevedeli ukončiť a skončilo to cele prapodivne. Odsekli to prakticky pred koncom pred najlepšími scénami, kedy som bol zvedaví ci Aberi ovládnu mesto alebo vyhynu a čo sa stane s prezivsimi, ktorí ostali v meste ak Aberi vyhynu. Skončilo to prazvlastne. Nemám rád takéto seriálové konce, no na druhej strane nevirn ci by som zvládol ešte tretiu sériu pri takom rýchlom dejovom tempe, kedy im už evidentne dochádzali nápady. V tomto prípade je lepšie druhu sériu áno nepozerat I keď po prvej skvelej sérii to človeku nedá. ()

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům