Reklama

Reklama

Městečko Pines

(seriál)
  • USA Wayward Pines
Trailer 3
Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2016), 14 h 31 min (Minutáž: 42–44 min)

Hrají:

Siobhan Fallon Hogan, Matt Dillon, Carla Gugino, Toby Jones, Shannyn Sossamon, Melissa Leo, Hope Davis, Reed Diamond, Terrence Howard (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Ethan Burke (Mat Dillon) je agentem tajné služby, který vyšetřuje, kam zmizeli dva jeho kolegové, rovněž federální agenti. Během pátrání utrpí náhle autonehodu, a když se probere z bezvědomí, vidí, že se nachází v idylickém městečku Wayward Pines. Nepamatuje si však, za jakých okolností se tam dostal. Místní lidé ho nejen chtějí přimět, aby u nich zůstal, ale Ethanovi se ani žádným způsobem nedaří navázat kontakt s okolním světem. Celé město je opředeno jakousi podivnou tajuplností a zdá se, že z něho není úniku. Ethan chce věci přijít na kloub, ale místo odpovědí naráží jen na stále nové a nové záhady. Brzy si začne uvědomovat tvrdou realitu: vypadá to, že z Wayward Pines už nikdy živý nevyvázne. (Film+)

(více)

Videa (41)

Trailer 3

Recenze (202)

Tosim 

všechny recenze uživatele

JE TO JEN MĚSTO! Poslední dobou se zprávy o M. Night Shyamalanovi lepší a jednou z nich také je, že ještě neztratil smysl pro humor...tohle tolik připomíná jeho nejslavnější film, že je to až neuvěřitelné. :-) Wayward Pines ale jde trošku dál, nebo spíš na to jde jinak, zajímají ho dost společenské otázky a hodně to, jak se třeba lidé nechají radši ovládat, než aby se svobodně rozhodovali. Sedělo by mi víc záhadné dílo, než že se cca v půlce zlomilo ve sci-fi, to ale samozřejmě není zápor. Opravdu těžkotonážní a nesmlouvavá (díky Bohu) minisérie. 90%. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jelikož mám rád knihy, tak reklamy na internetu mě neustále konfrontovaly se skutečností, že v knihkupectvích se objevil třetí knižní díl Městečka Pines. No a jelikož reklama na knihy na mě docela funguje, říkal jsem si, že v tomto případě mám možnost pustit si na HBO Go seriál a tak jsem neváhal. Námět se jevil zajímavě a v prvním díle jsem měl trošku pocit, že to atmosférou směřuje k seriálovému kousku Jericho, který mě svého času dost bavil. Tvůrci se ale v tomto případě se seriálem vůbec nemazali a v první sérii divákovi nakládali, jak jen mohli. Matt Dillon a Toby Jones byli super a pod náporem informací to docela i odsýpalo. Průser je ale druhá série, která to rozjela s novými herci a novou hrozbou, což způsobilo slušný propad. Pokud budu citovat hlavního herce druhé série, tak nepřítel je "mladej kretén", kterej se podle mě tváří, jak kdyby sežal Šalamounovi hovno. No a tím to celý šlo do hajzlu. Škoda. M. Night Shyamalan ale rozjel solidní projekt a první série za zkoušku určitě stojí. V podstatě je ukončená. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

1.séria__ M. Night Shyamalan je opäť vo svojom živly, toto je pre neho látka, videl zatiaľ dva diely ale bavilo to, má to dobrú ponurú atmosféru a nechá to diváka tápať v nevedomosti ako hlavnú postavu,... dejová skladačka začne mať zmysel až po piatom diely, vtedy sa to začne pekne kryštalizovať, dopozerané, moc moc spokojný /95%/ __2.séria je diametrálne odlišná, už nemá tie správne grády a ani herecké obsadenie tu tak nedominuje, je to tak o polovicu slabšie než prvá série, čo je veľká škoda /50%/ ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Po pěti dílech: Wayward Pines by velmi slušelo nějaké osobitější, autorštější, "filmovější" režijní uchopení. Náladou a audiovizuálně totiž působí jako zaměnitelný televizní mysteriózní seriál, což je velká škoda, protože věci, které se v něm dějí, nejsou nezajímavé. Prvotní obava z prvoplánového vršení mysteriózních záhad, které nemají vysvětlení a nebudou nikdy objasněny, se začíná ukazovat jako lichá. Pátý díl totiž patrně odkrývá hlavní část tajemství (co je městečko Wayward Pines zač). Odhalený koncept je boží a pokud s ním pracují chytří tvůrci (týká se i autora knižní předlohy), potenciál na kvalitní dlouhodobou podívanou je přímo obří. Daný zvrat nicméně vzbuzuje další otazníky (zejména by mě zajímalo smysluplné objasnění toho, proč se ti, co vědí, chovají vůči těm, co nevědí, tak, jak se chovají ... a proč jim to vlastně neřeknou? Vždyť tenhle stav musí bejt mnohem nebezpečnější než potenciální odkrytí pravdy) a jsem velmi zvědavý, jak to tvůrci všechno obkecají. Celkový dojem ze seriálu se tak v podstatě může měnit každým dílem, každým zvratem, každou novou informací. Hodnocením si tedy zatím opravdu nejsem jist, může to být hodně dobrý, může to být horší ... ale sleduju dál, baví mě to. Po konci seriálu (nebo 1. série): Tak za mě někonec spíš "hodně dobrý" :) Mysteriózní záhada se v půlce seriálu překlopila do hard scifi, řešícího otázky podstaty lidské civilizace a společnosti, vzniku, vývoje a zániku totalitních zřízení, vzniku a fungování odboje, božského komplexu, školy jako zásadního ideologického aparátu atd. Lze sice rozporovat celkovou logiku chování "vedení", nicméně toto rozporování může probíhat v rámci debaty se seriálem (nemyslím si, že vaše vysvětlení je stoprocentně přesvědčivé), ne jako jednostranná výtka (wtf, vždyť to nedává smysl! A to se to ani nepokusíte vysvětlit?!). Jsem spokojen. Wayward Pines je uspokojivá podívaná, která toho za těch 10 dílů stihne až nečekaně hodně. Potěšil i poměrně nekompromisní závěr, který může fungovat jako cliffhanger před druhou sérií, ale i jako uspokojivé ukončení desetidílné minisérie. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Klobouk dolů. Na co jiné seriály potřebují x sezón, to zvládli v Wayward Pines na ploše pouhých deseti dílů. Na jedné straně je sice škoda, že ona počáteční zmatenost a nejistota "co se to vlastně děje" vydrží jen pár dílů, následující vývoj je ale všechno možné, jen ne předvídatelný (a každé téma se aspoň nestihne okoukat). Klobouk dolů před podobným sebevědomým uchopením, kdy jde v prvé řadě o příběh a jednotlivé osudy, než aby se hrálo na hvězdná jména a dojení tématu donekonečna. Jsem moc zvědavý, co přinese druhá série a zda si udrží podobný nekompromisní styl. ()

Galerie (235)

Zajímavosti (10)

  • Toto je podle vlastních slov režiséra Shyamalana první projekt, který dělá pro televizi. (zbyshek)
  • Městečko Pines je fiktivní městečko v Idahu, takže neexistuje. Seriál se natáčel v Kanadě v Britské Kolumbii ve městě Agassiz poblíž Vancouveru a interiéry se natáčely v Burnaby také nedaleko Vancouveru. (Trajektt)
  • Seriál měl mít už od začátku 10 dílu a tudíž jen jednu sérii. I když se spekulovalo o pokračování a o druhé sérii, tvůrci tyto úvahy vyvrátili. (zbyshek)

Související novinky

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (více)

Reklama

Reklama