Městečko Pines

(seriál)
  • USA Wayward Pines
Trailer 5
Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2016), 14 h 31 min (Minutáž: 42–44 min)

Siobhan Fallon Hogan, Matt Dillon, Carla Gugino, Toby Jones, Shannyn Sossamon, Melissa Leo, Hope Davis, Reed Diamond, Terrence Howard, Tim Griffin (více)

Série(2) / Epizody(20)

Ethan Burke (Mat Dillon) je agentem tajné služby, který vyšetřuje, kam zmizeli dva jeho kolegové, rovněž federální agenti. Během pátrání utrpí náhle autonehodu, a když se probere z bezvědomí, vidí, že se nachází v idylickém městečku Wayward Pines. Nepamatuje si však, za jakých okolností se tam dostal. Místní lidé ho nejen chtějí přimět, aby u nich zůstal, ale Ethanovi se ani žádným způsobem nedaří navázat kontakt s okolním světem. Celé město je opředeno jakousi podivnou tajuplností a zdá se, že z něho není úniku. Ethan chce věci přijít na kloub, ale místo odpovědí naráží jen na stále nové a nové záhady. Brzy si začne uvědomovat tvrdou realitu: vypadá to, že z Wayward Pines už nikdy živý nevyvázne. (Film+)

Trailer 5

O.Peta

Po megahitu Stranger Things mi to nedalo, abych se zpětně nepodíval na další seriálové dílo z pera Duffer Brothers. Je vidět, že s tajemnem a postupným odkrýváním, umí pracovat. U Wayward Pines mi ale chybí nějaká větší dramatičnost. Hlavně v druhé polovině, kdy už nešlo sázet na divákovu dezorientaci, by to chtělo jít víc třeba do psychologie. Takhle se po půlce opojení atmosférou rozplynulo a zbytek řady dojel tak nějak na setrvačnost. Druhou řadu necítím potřebu vidět. 70% ()

Real Tom Hardy

"WELCOME TO WAYWARD PINES, WHERE PARADISE IS HOME" -------------- Nemôžem si pomôcť – Matt Dillon je môj obľúbený herec, Terrence Howard je môj obľúbený vedľajší herec a malé vidiecke americké mestečká uprostred hôr (najlepšie s jednou v bezprostrednej blízkosti hneď v pozadí) à la Twin Peaks, prípadne tie, ktoré majú v názve 'Pines', sú mojou absolútnou slabosťou. A tak som sa do toho pustil, aj keď som vedel, že mysteriózno mi moc šmakovať nebude (pretože dosiahnuť level Twin Peaks je nemožné), no nakoniec som to dal všetko naraz a iba s miernou dávkou nespokojnosti. Pre fanúšikov mysteriózna, dobrého obsadenia, niečoho relatívne neopozeraného (v rámci možností) a tých troch vyššie uvedených záležitostí vrelo odporúčam. Ale pozor, len prvú sériu, s druhou opatrne. ()

swamp

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. SÉRIE M. Night Shyamalan po delší době přišel s něčím zajímavým. Mysteriózno z městečka Wayward Pines jen číší a člověku najednou dává vzpomenout na okamžiky, kdy se sžíval s obyvateli třeba Twin Peaks. Takových kvalit však samozřejmě zdaleka nedosahuje, ale podívaná je to nadmíru sympatická. 2. SÉRIE S pokračováním bohužel přichází i propad. Tajemno je pryč, k moci se dostává mladá garda protivných parchantů a nádech mysteriózního městečka, potažmo seriálu, se žánrově mění v něco, co spíše připomíná World war Z. ()

ledzepfan

Pilot zatím hezky poutavý.. Dillona mám rád, na Carlu se mi taky hezky kouká a zatím i ta Lewisová působí nerušivě... Dějově mě to zaujalo a jen doufám, že to nevyústí v nějákou stokrát viděnou "překvapivost" a nebudeme na to čučet abychom nakonec neočekávaně zjistili, že se to celé odehrává v jeho hlavě-nebo tak něco- pokudmožno rozpatlané do 4sérií. Protože zatím se to tváří, že to tak (s trochou neopatrnosti) klidně dopadnout může-Snad tvůrci překvapí...... Edit: Tak po zkouknutí celé první série zvedám na max. Bavilo mě to, všechno bylo vysvětleno, žádné abstraktní natahované konstrukce se nekonají a celé to dává v rámci subžánru smysl. Tohle můžu. EDIT2: Druhá série o poznání slabší.. ()

Tommassi3

Tak se nám Shyamalan(ek) zřejmě - Po čtyřech epizodách je brzy na konečný verdikt !! - vrátil ke svým filmovým kořenům, byť překvapivě prostřednictvím seriálu, ačkoliv se rehabilitace právě tímto médiem vlastně jeví jako ta nejlogičtější cesta, a nutno říci, že přímo skvostné Městečko Pines dává na všechny jeho předchozí propadáky s velkou slávou rychle zapomenout.. A dokonce se nevrátil zpět na výsluní sám, táhne s sebou totiž geniálního mistra hororových taktů Charlieho Clousera, což já osobně vidím a slyším nesmírně rád !! Nemám zájem se znovu zbytečně rozepisovat o kariéře kdysi velmi opěvovaného tvůrce, protože tuhle příhodu o Indově strmé jízdě na tobogánu vlastní popularity u diváků i kritiků snad nezná jen člověk, který se podobně jako Dillonův Ethan zrovna probral do stavu veselé amnézie.. Takže co vlastně Wayward Pines přináší tak zajímavého či zvláštního, že se jen těžko bráním nadšení ?? Tahle série staví vedle nesmírně sympaticky střízlivého půdorysu o deseti epizodách, z níž samozřejmě vyplývá další spousta pozitiv i skutečnost, proč série působí tak inspirativně, a parádního hereckého obsazení - Inu Shyamalan, že ?! ;) - zejména na dokonalé práci s tempem vyprávění, jisté narativní nelinearitě a tím i dávkování informací zejména na knižním předobrazu Blakea Crouche, o němž se pochvalně zmiňoval i samotný Steven King.. Výborný Crouch se mi zatím jeví jako velice talentovaný tvůrce a rozkošně svěží vítr mezi všemi těmi rychlokvaškovými škrábaly braků pro teenagery, jemuž prostě musím držet palce.. ()

• Příjmení chybějících agentů jsou Hewson a Evans, což jsou příjmení členů irské kapely U2 Bona a The Edge. (Trajektt)

Související novinky

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (více)