Městečko Pines (TV seriál)

Wayward Pines

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015 - 2016, 14 h 31 min (Minutáž: 20x42 min)

Siobhan Fallon Hogan, Matt Dillon, Carla Gugino, Toby Jones, Shannyn Sossamon, Melissa Leo, Hope Davis, Reed Diamond, Terrence Howard, Tim Griffin, Charlie Tahan, Juliette Lewis, Lisa MacFadden, Barclay Hope, Kennedi Clements, Alison Araya, Sarah Desjardins, Jarod Joseph, Justin Kirk, Jared Ager-Foster, Sarah Jeffery, Greta Lee, Allyson Grant, Primo Allon, Manny Jacinto, Chris Shields, Gerardo Barcala, Anthony Welch, Toby Levins, Andrew Jenkins, Giacomo Baessato, Chad Krowchuk, Samuel Patrick Chu, Michael McShane, Jane Craven, Craig March, Scott Michael Campbell, Jason Patric, Nimrat Kaur, Josh Helman, Kacey Rohl, Djimon Hounsou, Naika Toussaint, Malcolm Goodwin, Nickolas Baric, Katie Hayashida, Simone Missick, Jessica Harmon, Lusia Strus, Lindsay Hollister, Teryl Rothery, Ian Tracey, Nicholas Carella, Robin Nielsen, Jeffrey Ballard, Emma Tremblay, Dean Petriw, Kate Bateman, Jennifer-Juniper Angeli, Christian Michael Cooper, Dakota Daulby, Françoise Yip, Sarah Grey, Paul Lazenby, Dakota Guppy, Lisa Bunting, Danny Mac, Tom Stevens, Devin Hansen

Svižné, temné, plné rôznych dejových zvratov a zaujímavých momentov. Twin Peaks si išlo po vlne tradičnej mysterióznosti a divákovi nechávalo len pocity a žiadne odpovede. Wayward pines toto robí v prvej polovici. Potom sa z neho stane plnohodnotné sci-fi. Veľmi som potešení jednak z hereckých predstaviteľov, ale aj určitej originálnosti s ktorou seriál pracuje. Keby som sa chcel vážne zamyslieť určite by som v ňom našiel veľa logických dier, ale v zásade sa jedná o príjemné prekvapenie. Pritom nie som až tak na seriály. Krásky Gugino a Sossamon sú neuveriteľným spestrením a mladá Sarah Jeffery bude za chvíľu riadna kosť. Výborná hororová atmosféra a super finále. Síce je tu priestor pre ďalšiu sériu, ale nie som si istý či po nej vyslovene túžim. Mladí hrdinovia ma zvyknú skôr iritovať. Ale keďže Crouch napísal Wayward Pines ako trilógiu som celkom zvedavý. Toto som zhltol prakticky za jeden deň. 1. séria 100%(27.9.2015)

1.série - 60%. No za mě teda fakt ne. Tam, kde první půlka série nastolila dokonalou atmosféru, tam ji druhá totálně zabila tím nejdebilnějším motivem a postupem v seriálu jakým mohla. Je velmi těžké cokoliv napsat, abych až příliš nespoileroval. Prvních pět dílů jsem chtěl nadšením nastřelit 5 hvězd, ale s novým zjištěním to padlo. Takže asi tak...(12.1.2016)

• ThinkGeek

Seriál, který přistupuje ke svým postavám stejně jako k divákům - myslí si, že jsou děti, které nejsou schopné přemýšlet a soustředit se. Vše v seriálu by se dalo vyřešit normálním rozhovorem mezi dospělými lidmi a veškeré problémy byly čistě scénáristické kličky, které měly uměle zachovat napětí. Ke konci otravné.(30.8.2015)

Tak se nám Shyamalan(ek) zřejmě - Po čtyřech epizodách je brzy na konečný verdikt !! - vrátil ke svým filmovým kořenům, byť překvapivě prostřednictvím seriálu, ačkoliv se rehabilitace právě tímto médiem vlastně jeví jako ta nejlogičtější cesta, a nutno říci, že přímo skvostné Městečko Pines dává na všechny jeho předchozí propadáky s velkou slávou rychle zapomenout.. A dokonce se nevrátil zpět na výsluní sám, táhne s sebou totiž geniálního mistra hororových taktů Charlieho Clousera, což já osobně vidím a slyším nesmírně rád !! Nemám zájem se znovu zbytečně rozepisovat o kariéře kdysi velmi opěvovaného tvůrce, protože tuhle příhodu o Indově strmé jízdě na tobogánu vlastní popularity u diváků i kritiků snad nezná jen člověk, který se podobně jako Dillonův Ethan zrovna probral do stavu veselé amnézie.. Takže co vlastně Wayward Pines přináší tak zajímavého či zvláštního, že se jen těžko bráním nadšení ?? Tahle série staví vedle nesmírně sympaticky střízlivého půdorysu o deseti epizodách, z níž samozřejmě vyplývá další spousta pozitiv i skutečnost, proč série působí tak inspirativně, a parádního hereckého obsazení - Inu Shyamalan, že ?! ;) - zejména na dokonalé práci s tempem vyprávění, jisté narativní nelinearitě a tím i dávkování informací zejména na knižním předobrazu Blakea Crouche, o němž se pochvalně zmiňoval i samotný Steven King.. Výborný Crouch se mi zatím jeví jako velice talentovaný tvůrce a rozkošně svěží vítr mezi všemi těmi rychlokvaškovými škrábaly braků pro teenagery, jemuž prostě musím držet palce..(10.11.2015)

První řada: První půlka s odkrýváním tajemství městečka mi přišla tím kombinováním vládního (?) spiknutí/experimentu a jakýchsi monster v lese dost aktoixodní, což nemyslím jako pochvalu. Pak ale seriál vyložil karty na stůl, začalo se hrát kdo s kým a proti komu a dostalo to parádní spád a napětí, bavilo mě o tom přemýšlet. Celou dobu příjemně paranoidní a sympaticky obsazené, bohužel bez výraznějších postav a osobitější atmosféry.(23.9.2017)

• - Kniha, na jejíž motivy je seriál natočen, byla tak úspěšná, že vznikla řada navazujících alternativních příběhů napsaných jinými autory. (jerry12)

• - Seriál vznikl na motivy stejnojmenné knihy Blakea Crouche. V ČR kniha vyšla pod názvem "Městečko Pines". (Kaufman)

• - Autor knižní předlohy Blake Crouch se inspiroval seriálem Městečko Twin Peaks (od r. 1990). (Kaufman)