Městečko Pines (TV seriál)

Wayward Pines

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015 - 2016, 14 h 31 min (Minutáž: 20x42 min)

Siobhan Fallon Hogan, Matt Dillon, Carla Gugino, Toby Jones, Shannyn Sossamon, Melissa Leo, Hope Davis, Reed Diamond, Terrence Howard, Tim Griffin, Charlie Tahan, Juliette Lewis, Lisa MacFadden, Barclay Hope, Kennedi Clements, Alison Araya, Sarah Desjardins, Jarod Joseph, Justin Kirk, Jared Ager-Foster, Sarah Jeffery, Greta Lee, Allyson Grant, Primo Allon, Manny Jacinto, Chris Shields, Gerardo Barcala, Anthony Welch, Toby Levins, Andrew Jenkins, Giacomo Baessato, Chad Krowchuk, Samuel Patrick Chu, Michael McShane, Jane Craven, Craig March, Scott Michael Campbell, Jason Patric, Nimrat Kaur, Josh Helman, Kacey Rohl, Djimon Hounsou, Naika Toussaint, Malcolm Goodwin, Nickolas Baric, Katie Hayashida, Simone Missick, Jessica Harmon, Lusia Strus, Lindsay Hollister, Teryl Rothery, Ian Tracey, Nicholas Carella, Robin Nielsen, Jeffrey Ballard, Emma Tremblay, Dean Petriw, Kate Bateman, Jennifer-Juniper Angeli, Christian Michael Cooper, Dakota Daulby, Françoise Yip, Sarah Grey, Paul Lazenby, Dakota Guppy, Lisa Bunting, Danny Mac, Tom Stevens, Devin Hansen, Grayson Gabriel, Elizabeth Bowen, Bruce Blain, Iain Belcher, Lindsey Kraft, BJ Harrison, Liam Hughes, Tyronne L'Hirondelle, Ricky He, Jason McKinnon, Jaime M. Callica, Latonya Williams

Keby som mal hodnotiť len prvú sériu tak je to jasných 5 hviezd. Mysteriózna atmosféra, ktorá ma začala dráždiť svojimi otázkami už hneď od začiatku. Celého ma to pohltilo. Keď sa to zhruba v polovici prvej série začalo vyjasňovať a na tie hlavné otázky som dostal odpoveď, tak aj tak to na pútavosti nestratilo, práve naopak. Stále a stále pribúdali nové otázniky, pričom odpovede na ne postupne vyjasňovali celý príbeh a osobné drámy hlavných postáv. Všetko do seba pekne zapadalo a každý jeden diel priniesol so sebou zároveň i jeden dielik do celkovej skladačky. K tomu pribudli večne hladní mutanti (gore mohlo byť viac), takže aj o napínavejšie chvíle bolo postarané. Druhá séria však už čo to zo svojho lesku stratila. Počiatočný odboj proti 1. generácii bol teda trestuhodne odbitý, smrť niektorých dôležitých postáv mimo kameru a mal som pocit mierneho naťahovania deja. Najviac ma zaujali scény, kde ten černoch dostal možnosť sledovať ako sa mení svet... zaujímavé a pocitovo príjemne melancholické. Koniec mi tiež prišiel trocha odfláknutý, je to otvorené, ale pochybujem, že by ešte natočili aj tretiu sériu. Na druhú stranu nenudil som sa ani pri druhej sérii, takže celkovo veľká spokojnosť. Slušný nadpriemer. 80/100(24.8.2018)

JE TO JEN MĚSTO! Poslední dobou se zprávy o M. Night Shyamalanovi lepší a jednou z nich také je, že ještě neztratil smysl pro humor...tohle tolik připomíná jeho nejslavnější film, že je to až neuvěřitelné. :-) Wayward Pines ale jde trošku dál, nebo spíš na to jde jinak, zajímají ho dost společenské otázky a hodně to, jak se třeba lidé nechají radši ovládat, než aby se svobodně rozhodovali. Sedělo by mi víc záhadné dílo, než že se cca v půlce zlomilo ve sci-fi, to ale samozřejmě není zápor. Opravdu těžkotonážní a nesmlouvavá (díky Bohu) minisérie. 90%.(31.8.2015)

Škoda, že druhá série nebude - protože by mě asi bavilo sledovat verzi WP 3.0... tyhle psychadelické uzavřené komunity s vlastní mentalitou a samosprávou jsou prostě zábavnější, nežli uvědomělá banda lidí, kteří vezmou rozum do vlastních hrstí a postaví se "diktátorovi", protože člověk má právo na svobodu atd.... ne? Ale i tak je fajn, že se příběh aspoň stihl hezky rozvinout a poměrně i uzavřít - a otevřený konec může být ponechán k vlastní interpretaci.(9.8.2015)

Možná to není ani na plné hodnocení, ale seriál jsem shlédl dychtivě najednou a byl jsem nadšený. Je to takový mix Twin Peaks a 1. řady Under the Dome, ale co je hlavní seriál, který adaptuje knihu, jenž si hned zítra přečtu, je neuvěřitelně rozmanitý. Zpočátku je zde tajemno a beznaděj, pak následuje vše vysvětlující odhalení pravdy, následuje boj mezi skupinami a vrcholí to akčním finále a velmi nečekanou poslední dvouminutou, která vše přehodí a dá seriálu nový rozměr. Seriál je dramatický, plný překvapení a rozhodně nenudí. Má pár much ve scénáři a finální epizoda je plná klišé, ale celkově se jedná o zážitek. Jak zde někdo v komentářích trefně poznamenal, to co jiným seriálům trvá několik sezón, tady se zvládlo za deset epizod. Jakkoliv byla první série skvělá je ta druhá pravým opakem. Tvůrci se již nemohli opřít o knižní předlohu a tak zklamali na celé čáře. Vytvořili pubertální levnou sci-fi s mizerným scénářem, která ve výsledku nedávala moc smysl. A co je hlavní nebavila, slabé postavy, slabý děj a nijaké finále (asi nezbyl rozpočet).(31.8.2015)

První řada: První půlka s odkrýváním tajemství městečka mi přišla tím kombinováním vládního (?) spiknutí/experimentu a jakýchsi monster v lese dost aktoixodní, což nemyslím jako pochvalu. Pak ale seriál vyložil karty na stůl, začalo se hrát kdo s kým a proti komu a dostalo to parádní spád a napětí, bavilo mě o tom přemýšlet. Celou dobu příjemně paranoidní a sympaticky obsazené, bohužel bez výraznějších postav a osobitější atmosféry. Druhá řada: Po třech dílech vzdávám. Dá se na to koukat, ale záhadnost i napětí jsou pryč.(23.9.2017)

• - Seriál měl mít už od začátku 10 dílu a tudíž jen jednu sérii. I když se spekulovalo o pokračování a o druhé sérii, tvůrci tyto úvahy vyvrátili. (zbyshek)

• - Toto je podle vlastních slov režiséra Shyamalana první projekt, který dělá pro televizi. (zbyshek)

• - Matt Dillon a Terrence Howard si spolu již několikrát zahráli, naposledy ve filmu Crash (2004). (jerry12)