Kostka 2 - Hyperkrychle

Kanada, 2002, 95 min

Andrzej Sekula

Andrzej Sekula

Mark Sanders

Jednička byla tak jednoduchá, až se mi to líbilo. Dvojka je tak složitá, až se mi to taky líbí. Ta nesmyslná překombinovanost musí štvát každého, ale mě to přišlo docela... legrační. Mnohem víc mi vadil prapodivný nástup herců. Hlavní hrdinka mi jakž takž sympatcká byla, ale ostatní herci už byli horší. Přesto dám nechutně vysoké hodnocení, protože styl tohohle filmu se mi líbil.(12.12.2009)

Videl som to ako polsedné (tretie) v poradí. Nie je to pokračovanie, skôr nová daptácia. Má uplne inú atmosféru. Koniec je "štandardnejší" ako u jednotky a trošku menej vykonštruovaný ako u trojky (0). Tak ako séria SAW ani Kocka už po prvej časti nemá čo nové povedať, ale toto bol sympatický pokus o totálne využitie triválneho nápadu. Počas filmu som sa nenudil, na Kari Matchett sa dobre pozerá a ultra lacné triky sú celkm šikovne použité, že úplne prepáčim dementnú predtitulkovú scénu... Ak sa vám cnie za jednotkou odporúčam EDEN LOG...(18.8.2009)

• raffspIn

Velmi slabé pokračování úspěšného filmu. Děj je nesmyslný a v podstatě se nic zvláštního neděje. Fyzikální zákony tu neplatí a snaží se to vysvětlit nějakým šálhým 4. rozměrem. Sci-fi by mělo být podloženo vědeckými teoriemy a mělo by být aspoň malilinko možné. Konec filmu je stejný jako celý děj, nemá smysl.(14.4.2005)

• Dudek

Tento názor se také může zakládat na tom, že jsem neviděl první díl Kostky. Digitální efekty jsou na úrovni, zvláště rotující koule se podařilo. Nejvíce však ve filmu zaostává scénář a herci, jejichž herecké výkony jsou opravdu strašné. Pokud bych se po zhlédnutí snímku ještě nepodíval na bonusy, jistě by mi uteklo spoustu podrobností, které ve filmu jsou. Vlastně se zdá, že bez spuštění filmu o filmu divákovi unikne spousta zkutečností a je tak ochuzen o spoustu (nejen) detailů. Například scéná s milujícím se párem a její následné prostřihy a rotace. Ani by mne nenapadlo, že je v kostce změněn čtvrtý rozměr, časoprostor, spíše jsem se domníval, že jsou to prostřihy mezi různými realitami. Stejně tak byla matoucí stěna, která byla připravena rozložit vše, přes co projde. Záběr to byl vydařený, ale - i když v tomto případě to jistě moudřejšímu divákovi neunikne - také mi nepřipadalo že se jedná o překládání kostek, tedy protínání přítomnosti (jako minulosti) a přítomnosti (jako budoucnosti). A to ani nemluvím o konce, který mi stále nějak uniká a místo zodpovězení otázek nám přidává jen nové, které se nám nejspíš nepodaří nidky rozluštit. Pokud se nad filmem zamyslím jako nad celkem nemůžu tomuto nezdařilému béčku dát více než hvězdičku a tu jen za digitální efekty(24.8.2005)

• Tuax

První film mě nenadchnul, ale proti tomuhle volnému pokračování to bylo mistrovské dílo. Tahle kostka jakoby s novým rozměrem byla snad ve všem horší. Hodně podobně navolené charaktery i když tentokrát s jiným účelem. Samotná kostka jako světelné místnosti vypadala podstatně hůře než barevné psycho z prvního dílu. I nápaditost byla o dost horší, atmosféra slabší, napětí skoro žádné, tohle se snažilo být zřejmě psychologičtější, ale v tom to selhává na plné čáře. Herecky je to zde taky ještě méně výrazné než v předchozím filmu. Ale pár zajímavých věcí se zde objeví, to ano. Ty hrátky s časem a opět psycho maniakem ve skupině to nabere trochu sílu. Konec se mi nelíbil vůbec, to byla taky slušná dimenze. A ta vykonstruovanost mrtvým vědcem počínaje a spojeností každé postavy s projektem konče, to už byla fakt cvokařina. Jednání postav a dialogy ještě o několik tříd zhoršené, triky slabé. První film bych si třeba ještě někdy pustil, tohle už snad radši ani ne, velmi slabé. Místo zábavy, jsem zase jen tlačil čas, ať už to skončí a mám to za sebou... 3/10(22.9.2012)

• - Vlna energie, kterou je zabit plukovník Maguire, je ve skutečnosti vytvořena pomocí vysavače nastaveného na vyfukování (aby mu odfouknul oblečení). (Piggsy)

• - Okolo 8. minuty je možné zahlédnout, že Kate (Kari Matchett) má na těle přichycen mikrofon. (Terva)

• - Spoiler: Bonusy DVD obsahují prodloužený konec, kde Kate říká, že celkový čas strávený v kostce byl okolo sedmi minut. (Piggsy)