Naloďte se na Millennium Falcon a vydejte se do předaleké galaxie ve filmu Solo: Star Wars Story, zbrusu novém dobrodružství nejoblíbenějšího syčáka v galaxii. V řadě troufalých eskapád hluboko v temném a nebezpečném zločineckém podsvětí potkává Han Solo nejen mohutného Chewbaccu, svého budoucího kopilota, ale narazí i na nechvalně známého hazardního hráče Landa Calrissiana. Na této cestě se zrodí jeden z nejnepravděpodobnějších hrdinů ságy Star Wars. (Falcon)

GOREGASM

V hlavě mi sice opakovaně osciluje myšlenka, že nenažraný Disney se Star wars franšízou nenasytně chrlí rok co rok jeden film za druhým a rozmělňuje kultovní značku, na druhou stranu jsem se sakra dobře bavil. Odlehčenější tón Hanu Solovi sedí, stejně jako Ron Howard na řežisérské stoličce. Tenhle ostřílený harcovník má pevně otěže v rukou a je cítit, jak ho tahle hračka baví. Nejde sice o velkolepostí prošpikovanou podívanou jako "klasické" Star Wars epizody, ale nebojte top notch akce si užijete dostatek a k tomu si užijete sice méně epický, zato více na postavy zaměřený příběh. Herecky pestrá sestava dodává stejně jako u nových epizod snímku svěží vítr do plachet a já chci sakra vědět, co bude dál. A ať na tom Disney vydělá třeba trilión, mě je to jedno. 100% ()

clump

Necekane dobry, fakt se mi to hodne libilo. A nejspis ne jen proto, ze jsem mel skoro nulovy ocekavani. Charaktery, dialogy, designy lodi a ras, lokace, akce + zmena zanru a spinavej “realistickej” vizual - tohle vsechno za me super. Herci vcetne Čůbaky jsou bozi. Jsem zvedavej, jestli me to bude takhle bavit i pri dalsich shlidnutich. // Tahle “Lucasova era” a kriminalni prostredi jsou navic stavnatejsi, nosnejsi a vrstevnatejsi - a aspon pro me o dost zajimavejsi nez obdobi novy trilogie. Minimalne ve srovnani s The Force Awakens, ktera ted vedle Sola (a vlastne i Rogue One) trochu pusobi, jakoby existovala v jakymsi bezcasym vakuu. Tady je naopak worldbuilding perfektni. Velmi ocenuju zejmena kontinuitu s Klonovyma valkama. // Navic ve Star Wars poprvy skoro zazni sprosty slovo (Landovo “shiii-“) a potesily i narazky na sex mezi lidma a droidama... A nepletu se, ze Warwick Davis mel konecne svou prvni mluvici roli? Takze uz neni jen blbej komparz, ale muze tvrdit, ze ve Star Wars OPRAVDU hral. To je skoro zapletka pro novou serii Life’s Too Short. ()

Wallis3

Je to prostě zbytečný vnucovat lidem jakýsi cosi, co si ani ruku nepodá s budoucími (tehdejšími) charaktery původních postav. Kromě toho chlupáča  co nám byl představen jako divoký zvíře, živící se "zbytky a vyvrhely", aby se v nekolika málo vteřinách obrodil v dobráckýho Chewiho. Ale s ním si stejně nepokecáte, pokud nedáte svému skučení význam. Solo je film, který folklór Star Wars potápí. ()

tomik99

Solo: Star Wars Story neexperimentuje, hraje na jistotu, ale každý z nás se musí sám sebe zeptat, zda je to tak správné či nikoliv. Film vrací do série dobrodružství, napětí, zvraty, cit pro děj, práci s postavami, moment překvapení a hlavně srdce, což některým filmům v minulosti chybělo. O scénář se postarali Lawrence Kasdan a jeho syn Jonathan. První jmenovaný má se Star Wars bohaté zkušenosti a působil jako scenárista u Epizod V, VI a VII. Jeho cit a tah na branku je znát i v případě Sola, protože do série se opět vrací jistá dobrodružnost, která posledním filmům značně chyběla. Už od první scény si lze najít cestu k postavám, vlastně stačí jen pár slov a máte důvod s nimi sympatizovat. Alden Ehrenreich schytal pořádnou nakládačku ještě před premiérou, ale obavy nebyly na místě. Jako Han Solo nahrazuje Harrisona Forda důstojně. Ehrenreich je vtipný, umí dobře hrát, má nacvičené grimasy. Ze všech herců to bohužel odnesl ještě před premiérou nejvíce a nutno dodat, že je výtečný a kritika před filmem nebyla oprávněná. Alden Ehrenreich je jako Solo dobrý, možná dokonce i výtečný. V původních filmech byl hlavní postavou Luke Skywalker, ke kterému všichni vzhlíželi, chtěli držet jeho světelný meč, a Han byl až tím druhým v pořadí. Zde je Solo na prvním místě a já tuto postavu začal milovat ještě víc. Film nepůsobí zbytečně, naopak ještě prohloubil mou lásku k této postavě a to je to, co měl vlastně snímek splnit a podle mě i splnil. Jak film hodnotit? Snímek je rozhodně svěžím filmem léta plný akce, skvělého dobrodružství, kovbojky a správným Star Wars snímkem, který svým bratříčkům a sestřičkám rozhodně nedělá ostudu. Fanouškům by se měl film líbit, u těch, kteří navštívili kino náhodou, bych se trošku obával, protože těch cizích názvů planet, ras, her a všeho ostatního je zkrátka tolik, že to někoho může nudit. Film by si zasloužil už jen za ten skvělý výsledek s krkolomnou cestou k cíli 80 %, ale nakonec dávám plný počet, protože já nezažil ty pravé Vánoce u Epizody VIII, ke mně dorazil Ježíšek až nyní a jsem nadmíru spokojen. ("více zde":https://www.edna.cz/star-wars/novinky/recenze-solo-star-wars-story/?_fid=gka9) ()

Narayan

Rogue One před časem ukázal, jak se spin-offy ke Star Wars mají dělat. Nechyběla mu kvalitní zápletka, s dobrým napojením na původní trilogii. Nechyběly sympatické postavy, kvalitní akce a napětí, celé to mělo klasický star wars feeling. Solo nemá vůbec (vůbec!!!) nic z výše uvedeného. Jakýsi lehký feeling star wars atmosféry se dostaví snad jen v momentě, kdy se objeví Chewbacca. Jinak vlastně nepoznáte, že jde o SW, a ne o nějaké tuctové random sci-fi universum. Děj je bohužel absolutně nezajímavý a bolestně o ničem. Druhý den ani nevíte, co že se tam vlastně dělo, natož abyste si pamatovali třeba nějakou epickou scénu.. Postavy navíc nevzbuzují žádné velké sympatie, nejsou ničím výrazné, co hůř nejsou ani zábavné. A to včetně hlavního hrdiny. Ten Fordovi nesahá ani po kotníky. Charisma nula, žádné vtipné hlášky, cool scény, všechno je to suchý jak písek na Tatooinu. "Han" fakt nemá s původní postavou kromě blasteru mnoho společného. Motivace postav jsou navíc značně dementní, což také výslednému dojmu nepomůže. Lando je podivnej, ten "záporák" je asi tak evil, jako moje ponožky, korunu tomu (jak je jejím dobrým zvykem) svým hereckým pavýkonem nasazuje Emilia Clark, která je sice fajn v GoT, ale prakticky jakýkoliv jiný film od té doby šíleně przní. O celkových kvalitách filmu pak poměrně dobře vypovídá fakt, že asi nejlepší postavou a hercem na plátně, je chlupáč Chewbacca. Smutné. Neříkám, že ztvárnit filmově původ postav z SW je blbý nápad, mohlo by to být zajímavé osvěžení, ale takhle provedeno je to asi jako osvěžit se v tropických vedrech návštěvou kovohutí. ()

Jakubik

Máme tu po fantastickém Rogue One druhé Star Wars Story. Další malý střípek do velké světa SW. Na celkové poměry SW nemá obsah filmu nějak zvlášť zásadní dopad a jde jen spíš o takové shrnutí a doplnění věcí, které budu chronologicky následovat ale my už jsme je viděli a zajímal nás původ. Nebudu tady vypisovat dlouhý spoiler a matematikovat kdy se tak Hanův příběh odehrává ale každopádně mi to moc nesedí. Možná jen proto, že nejsem zase takový über SW fanboy. Každopádně zpět k filmu. Za mě spokojenost. Příběh je komplexní, je akční, vizuálně v pohodě. Místy sice lehce předvídatelný a není tak strhují jako v případě Rogue One. Mám filmy SW rád všechny. Některé méně a některé více. Solo patří lehce za pomyslnou čáru k tomu lepšímu co tento filmový svět nabízí… ()

levente

Je mi líto Aldena Ehrenreicha, protože tohle pokračování mít nebude. Přitom zrovna on jako mladý Solo neměl chybu. Scénář je chyb plný. I to by se dalo snést, ale plytkost příběhu, žádné morální či jiné poselství. Žádné dějové zvraty. To vše znamená, že tahle cesta bude z producentského pohledu slepá. ()

caramell

Film plný kýče a lacinných scén nehodný jména Star Wars, který má ale zároveň několik velice dobrých momentů, které jakoby vypadly z originální série. Ale nemůžu se ubránit dojmu, že bych se bez tohoto filmu, narozdíl od Rogue One, dokázal obejít, neboť pro vývoj velkého příběhu jsou důležité asi tak konkrétně tři scény. A to je na celý film dost málo. ()

Harry_

Čekal jsem průšvih, ale ten to nebyl. V rámci SF tvorby lehký nadprůměr (hlavně řemeslná zručnost jednotlivých profesí), v rámci SW filmů průměr (který velmi stáhla Episoda 7). ()

Blowler

Solo měl být špatný projekt už od začátku. špatný byl nápad začít vůbec uvažovat o natočení příběhu tohoto legendárního pašeráka s vlastním smyslem pro spravedlnost. Špatné byly první teasery, trailery i celá propagace a marketing, a špatný byl i jeho úvod do kin. Proč tedy ve výsledku špatný není? Celá třetí éra Hvězdných Válek byl jeden velký risk, a popravdě doposud to víceméně fungovalo. "Síla se probouzí" měla úkol nejtěžší a zvládla ho znamenitě. Otevřela nám ještě jednou dveře do tohoto úžasného sci-fi světa a vyšlapala cestu pro další projekty této ságy. "Rogue One" a "Poslední z Jediů" u mě lehce pokulhávaly, nicméně nebylo by ode mě fér, kdybych se za každou cenu snažil srovnávat novou tvorbu se starou. Rozvíjí osud galaxie a všech jejich hrdinů způsobem, jakým se mi ještě před pár lety ani nesnilo, a vyplňuje mezery, za což jsem jako fanoušek neskonale vděčný. Proč bych měl brečet nad tím, že už to nejsou Star Wars, jak jsme je znali? To po nich nikdo nechce. Inovujte, rozvíjejte jednotlivé charaktery dál. Jen se prosím vás držte kánonu. Není nic horšího, než když se vám rozejdou cesty knihy a filmu. V "Solovi" byla spousta otázek naznačených tak zvláštním způsobem, že by mě zajímalo, jak z toho v dalších dílech vybruslí. Jak se k tomu tedy ve výsledku postavit? STAR WARS svět žije, a dokud ho někdo totálním způsobem nezmrví, budu ho hltat dál. ()

TheSompeque

V pořadí druhý film ze světa Hvězdných válek, který se odkloňuje od hlavní příběhové linie Skywalkerů, Solo: A Star Wars Story. Příběh o rytířích Jedi, Sithech a Síle, nahradila westernová atmosféra ve stylu SW. Podruhé tu máme něco zcela jiného. A povedlo se to? Kolem tohoto filmu se strhla aféra, kdy se měnili režiséři, scénář, příběh, de facto vše, co jenom šlo. Někteří proto film zavrhli a odsoudili ho bez zhlédnutí jako špatný. Upřímně, moc jsem v Sola taky nevěřil. Ve světě SW je mnoho postav, příběhů, které by měly býti ztvárněny, ale Solo měl přednost. Plus fakt, že se film musel předělávat taky nepomáhalo. A z traileru to nebylo taky nic moc. Ale musím říct, že Solo nezklamal. U Rogue One, prvního SW spin-offu, jsme věděli, o co půjde. V případě Sola jsme nevěděli skoro nic. Jen to, že se příběh bude odehrávat před epizodou IV. a... to je všechno. Film měl říct, jak se Han stal tím Solem, kterého známe z pozdějších epizod, kterým je tento film pre-quelem. Projdeme jeho služby u Impéria, setkání s jeho dlouholetým parťákem Chewbaccou, Landem a samozřejmě jeho lodí. Krom ikonických postav se na plátně objeví i postavy, které zaujmou a i postava, kterou máte chuť rozmontovat a zahodit. Ano, mluvím o té droidce. Její charakter se snaží být (asi) vtipný tím způsobem, že je feministkou, anarchistkou, proletářkou a silnou nezávislou ženou... teda droidkou. Její vstupy ve filmu jsou tak zbytečné, že byste byli rádi za její vymazání ze scénáře. Příběh je celkem svižný, není nějak táhlý, naopak. Na plátně se prostřídá nemálo lokací, což určitě není na škodu. Jak jsem zmínil v úvodu, film nese jistým způsobem westernový nádech, což v kombinaci s charakterem Hana Sola není špatný nápad. Herecké výkony byly celkem rozmanité. Představitel Sola, Alden Ehrenreich, střídá celkem dobré herecké výkony s momenty, kde působí jako amatérský herec. V jeho stopách jde i Woody Harrelson, který, nevím proč, občas ve scénách zírá jako někdo, kdo má 50 chromozomů, je opilý a má mozkovou příhodu naráz. Za to Lando, ač je na plátně méně, byl skvělý. Nedivím se, že si zaslouží film, jelikož mne zaujal více než charakter Sola. Fan servis je jasný díky návratu soundtracku od Johna Williamse, který poprvé k filmu nedělal hudbu. (krom main theme) Je tu pár narážek, které pochopí jen ti, kteří mají SW ságu prozkoumanou křížem krážem, zejména jeden charakter, který je ve filmu dá se říct navíc a jeho absence by ničemu neuškodila. (asi došly prachy z akčních figurek, tak se musí zase vydělat) Film Solo: A Star Wars story vřele doporučuji, nudit se rozhodně nebudete. 3/5 ()

HenryIvan

Ťažko sa mi to hodnotí. V rámci posledných rokov som stal tak povediac fanúšikom „ Star Wars franchise ”, no Solo ma akosi nevtiahlo do víru fantasy potešenia, povedal by som až, že ma to ani nevytiahlo z miernej letargie, v ktorej som sa nachádzal počas sledovania. Ako film celkovo nie je zlý a na rozdiel od niektorých tunajších užívateľov mi ani herci príliš nevadili, no chýba tomu zápal. Howard dostal už rozrobenú prácu a pokúsil sa to nejako dať dokopy a to sa mu v podstate aj podarilo, no ono to je vo svojej podstate nezaujímavé a mdlé. Nie som úplne pohoršený, ale mám pocit, že Disney by už vážne malo dostať po prstoch, lebo kurvý všetko čo sa dá. 60 %. ()

michald99

Solo je jako pohlazení po otřesné, nestabilní a zbytečně dlouhé osmé epizodě a přestože si nehraje na nic víc, než výplň mezi mezi "vlajkovými loděmi" Star Wars série, přináší dynamický příběh, který po zpětném ohlednutí působí jako vskutku zábavné a napínavé dobrodružství. Neobejde se bez klasických motivů hvězdných válek, divokých honiček a těsných průletů, a staví hlavně na skvělých hercích (Harrelson, Glover, Bettany), kteří vytváří místo pro charismatického a neokoukaného Ehrenreicha, aby bez problémů dotáhl film až do finále. Tam možná rychlý sled "ha, oklamal jsem tě", "ha, věděl jsem, že mě oklameš a oklamal jsem tě" a "ha, věděl jsem, že budeš vědět, že tě oklamu a oklamal jsem tě" kazí do té doby přímočarou dějovou linku, ve výsledku však netropí na celkovém zážitku větší škody. Škoda jen, že mu menší (nemalé, pořád vydělal téměř 400 milionů dolarů) tržby kazí image, protože se bez přirážek jedná o jeden z nejlepších dílů série. ||80%|| ()

Romi1010

Neviem, či to nie je najlepší film z nových prídavkov do Star wars franchise. Horšie zisky si vysvetľujem vyžmýkaním značky a faktom, že ľudia si už zvykli, že posledné Star wars filmy nie sú zárukou kvality. ()

Kingjiri

První půlka v podobě seznamovačky hlavních postav, získání Millennium Falcona nebo odkazů na SW sérii se mi líbila. Ve druhý polovině už mě zaujala jenom akce a filmařina. Postrádal jsem nějakýho (charismatickýho) hlavního záporáka, pořádnou atmosféru, zajímavej příběh nebo napínavý finále (twisty ve stylu "kdo koho víc převeze" mě moc nebraly). Škoda, že neměl Ron Howard s timhle scénářem příležitost vymáčknout v konfrontacích Sola a jeho party s protivníkama maximum, protože v tomhle ohledu umí s postavama skvěle pracovat. Předchozí spin-off byl fajn, tenhle moc nevyšel, o čemž taky svědčí diametrální rozdíl v tržbách ve prospěch Rough One. Jestli byly spin-offy dobrej nápad ale nejlíp napoví nějakej další (pokud vůbec vznikne). Třetí hvězda za vizuál, akci a první půlku. ()

Paulusek

Trochu zbytečnost jako poslední dva filmy hvězdné ságy. Emilia Clarke se trochu mihla profesí. Feministický rebelující robot bez pohlaví - vítej rovnoprávnosti pro všechny- ()

Fionor

Horší Star Wars než Epizoda 2 a velice průměrný heist film. Nějak jsem nechápal, proč bych měl fandit hlavnímu hrdinovi - jasně... časem z něj bude Harrison Ford, ale to nestačí - tady úplně chybí cokoliv, co by z Hana udělalo zajímavý charakter. A to je škoda, protože navzdory odfláknutému scénáři, který by byl nudný i v 80. letech, je to řemeslně dobře zvládnutý film. ()

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (více)

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

14.09.2023

Je to jen pár měsíců, co Donald Glover a jeho bratr Stephen Glover převzali otěže nad scénářem k očekávanému seriálovému spin-offu o Lando Calrissianovi. Chystaný Star Wars projekt si tak od… (více)

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

28.07.2023

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy před pár lety oznámila řadu nových seriálů a filmů ze světa Star Wars, z nichž víceméně na většinu stále zatím čekáme. Byl mezi nimi každopádně i samostatný projekt… (více)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (více)