Soukromý detektiv Holland March (Ryan Gosling) a nájemný ranař Jackson Healy (Russell Crowe) spojují své síly a podílejí se na vyšetřování pohřešované dívky a zdánlivě nesouvisejícího úmrtí jedné pornohvězdy. (Freeman Ent.)

Alan_Shearer

Bohužel, tyhlecty akční krimikomedie moc rád nemám - vetšinou nejsou vtipný a kriminální zápletka stoji za hovno. Gosling až na pár světlých momentů nuda, tlustej Crowe jako ranař? Kolem takovýho buřta by stačilo minutu poskakovat, než by se tak moc unavil, že by musel doplnit nutnou dávku chesseburgera a pytlíku chipsů. Ani jeden mi do tohohle žánru nesedí, v případě Russella jsem byl nakonec ale pozitivně překvapenej. Na filmu mě bavilo, že se kolikrát staly fakt neočekávaný věci - ať už to byla sebemenší píčovina nebo klíčový aspekt děje. Snaha o vtipný hlášky byla moc očividná, párkrát jsem si říkal wtf??? Děj byl svým způsobem "nečekaně" o hovně, Goslingova dcera by se spíš měla starat o svoji první menstruaci než aby lítala po městě a pomáhala řešit vraždy, čubky super (zejména ta porno párty) a jsem rád, že jsem nemusel bejt svědkem žádnýho patosu. Suma sumárum, diky Blackovým bizárnostem, absurditě a hovno scénkám (byly tak na hovno, až jsou vlastně dobrý), to vidim na slušný 3*. ()

papadoce

R&R. Pre mňa celkom zaujímavá kombinácia hercov a ak ku tomu pripočítam pokus o komediálne ladenú akčnú záležitosť, tak aj celkom lákavá. Prvých asi 50 minút ma aj neskutočne bavilo. V zásade som bol skalopevne presvedčený, že to budú čisté 4. Jednalo sa o sviežu akciu so v skutku originálnym humorom a zaujímavým, mierne eRkovým námetom. Lenže potom to akosi celé zakolísalo.eRko, už nebolo eRko, humor nemal takú iskru, no a keď už som sa začal dívať aj na hodinky, to už bola pre film najhoršia vizitka. Je to škoda, lebo mohlo ísť o klasickú akčno komediálnu dvojicu dvoch policajtov v novom šate a to by ma bavilo. Takto mi ostal iba úsmev na tvári a zmiešaný pocit k tomu. ()

Zombiepod

Ja som spokojný. The Nice Guys je taký staro-nový, oddychový chlapácky film o skvelej dvojici hrdinov (Goslinga moc nemusím, no tu mu to s Croweom fakt sadlo) a trochu vlažnej zápletke, ktorá pôsobí zložitejšie, ako v skutočnosti je. Prvá polovica trochu slabšia, to neustále naháňanie Amélie začne byť tak trochu nuda, no keď sa to konečne rozbehne, tak som krochkal blahom. Skvelá sedemdesiatková atmosféra, vtipné hlášky a niekoľko fakt dokonalo uletených scén, navyše Ryanova "dcéra" vôbec nepôsobila ako zbytočná postava, ako to v podobných filmoch býva zvykom. Finále priam excelentné, no stále to nie je to najlepšie z Blackovej režisérskej zbierky. To mi tentoraz však vôbec nevadí. ()

Jacccob

Vrchol žánru to není, ale parádní poctivá jednohubka, která z vás nedělá pitomce, k tomu s charismatickým Crowem a překvapivě nemotorným Goslingem, to ano. A to já můžu. Jen mě trochu iritovala Goslingova dcera, která byla teoreticky ve svých letech chytřejší než oba dva páni dohromady. ()

Mkartaylas56

Ujetá a neskutečně nahláškovaná komedie, která má styl, je kvalitně napsaná i natočená a má k dispozici naprosto dokonalou dvojku Ryan Gosling a Russel Crowe, kteří zde hrají jedny z doposud nejlepších postav jejich kariér. Shane Black se svými Nice Guys zkrátka trefil jackpot a upřímně bych s nimi moc rád viděl nějaké to pokračování, ačkoliv kvůli nízkým tržbám nejspíš nevznikne. 80% ()

BardDeLune

Nice Guys jsou tak našlápnutí vtipem, že z toho až jde rozum kolem, opravdu velmi dlouho jsem se v kině tolik nesmála. Za vtipem, skvělým herectvím a naprosto úžasným soundtrackem mi ale trochu zaostává příběh. Ne, že by byl špatný, ale v té linii jaká byla vytvořena se místy zastavit a doplnil to právě onen humor. 85% ()

Berry0153

"Druhé Kiss Kiss Bang Bang" a když je něco druhé, tak to málokdy bývá lepší (člověk má přecejen pak trochu vyšší očekávání). Tohle není výjimka. Štřeštěnost, hl. zápletka, i komediální dvojice detektivů, naštvaných "héreček", to už tu prostě bylo. Budiž pochvalou, že se však bezesporu Gosling-Crowe vyrovnají dvojici Downey-Kilmer. Dokonce mi přišla Goslingova postava detektiva Marche o něco vyšperkovanější než zlodějíčka Harryho. Hlavní zádrhel v tomto jinak celkem dobrém a vtipném filmu vidím v konci. Celý příběh tak podivně vyšuměl, čekala jsem, že ještě něco přijde a nepřišlo. Ani se nedostavil takový ten pocit, že všechno do sebe pěkně zapadlo jako v KKBB. Jo, bavila jsem se, smála se, ale konec, počínaje přestřelkou v domě, mě docela zklamal. 65% Viděno v kině. ()

DoNotCross

Je to pecka. Vtipnější a nápaditější věc v kině určitě jen tak neuvidíte. Problém je jen v tom, že jde v podstatě o variaci na Posledního skauta a tady Správní chlapy prohrávají. Ale to není žádná ostuda, prohrát sám se sebou. Tak, jak tenhle biják rozesmál kino jsem naposledy zažil u scény s Ku-Klux klanem v Django Unchained. Neskutečné množství scén je automaticky kultovních a dnes, den po projekci, si je musím neustále přehrávat v hlavě. Menší problémy by se samozřejmě našly. Jako detektivka to vlastně úplně nefunguje. Dva ztroskotanci jezdí po městě a věci se jim spíše dějí, než aby vedli vyšetřování. Snad žádný film poslední doby nebyl tak strašně moc založený na náhodě, jako tenhle. Fakt ale taky je, že žádnému to tak v pohodě nesežerete, už proto, že štěstěna tady nepřeje pouze hlavním gerojům. Kteří jsou mimochodem k sežrání. Především Gosling, který mě v roli imbecilního soukromého očka doslova vyrazil dech. Ten kluk zahraje všechno a tady doslova září. Klobouk dolů. Crowe mi už sedl o poznání méně. Ne že by kazil vtipy, tahle poloha mu taky sedí, jen má v téhle dvojici roli bouchače a to mu s vyzáží kulatého tatíka je nějak obtížné uvěřit. A tempu filmu by potřebovalo trochu kopnout do zadku. Ale ve výsledku jsou to drobnosti, protože tohle je povedená "blackovina", která si rozhodně zaslouží další shlédnutí a sequel k tomu. UpGrade: Po důkladném sebezpytu jedna nahoru. Je to moc fajn film. UpGrade 2: Tak jsem to viděl podruhé a musím říct, že to sedělo ještě o chlup lépe. Crowe je v pohodě, jeho medvítkovitost filmu nikterak neškodí, naopak. Tentokrát jsem si film užil i jako detektivku a za sebe musím říct, že funguje. Vlastně, funguje úplně všechno a i ten Poslední skaut u mě nakonec klesá o stupínek níže. Správní chlapy se mi svou dávkou ujetosti prostě dokonale strefili do noty. Si frajer, Shane! ()

PAVLIS

V mých očích byl dobrý na třetím IronManovi pouze humor, tak jsem od Správných chlapů nic jiného nečekal. Bohužel toho je tu poskrovnu, respektive cítil jsem mnohokrát, že jsem se měl smát, jenže jako by už Blackovi došel dech. A kriminální zápletka je dost nezajímavá, skoro až pitomá, tak nevidím moc důvody, proč tohle vidět. ()

Joedas

Black si dál striktně jede podle svojí vlastní šablony a výsledek...je další film od Blacka. Kdyby s jeho filmy vyrukoval každý rok, asi bych ho brzy hnal, ale při tomhle dávkování je to parádní odbočka ze směru hollywoodské mainstream produkce. ()

lusa

Tak toto ma fakt že pobavilo. Dokonalá symbióza medzi Goslingom a Croweom. Toto je presne druh humoru, ktorý mi sadne. Akurát ten Russellov pupek .. :( Holt, starneme všetci.. 4* ()

stone

Občas dobrá hláška a vtipná scénka. Jinak ale zápletka - děsivá tragédie. Celkově tak s bídou za tři. Když neuvidíte, nic se nestane. ()

johnsnow

BOMBA!!!!!! Tak toto sa naozaj vydarilo. Brutálna a vtipná detektívka zo 70. rokov. Som nadšený. HERCI: Všetci sú perfektný. Russel a Gosling sa výborne dopĺňajú, chémia medzi nimi funguje na 1-čku, Goslingova dcéra asi najsympatickejšia teen postava zo všetkých filmov s teen postavou, záporáci vybratý tiež vynikajúco. AKCIA: Priemerné množstvo avšak je vynikajúca. nápaditá a nesmierne drsná v niektorých pasážach. PRÍBEH: Výborne detektívne pojatý. Síce na niektoré veci pozorbý divák príde aj 15-20 minút skôr ale niektoré fakt prekvapia(nechcem spoilovať ale jedna scéna ma donútila otvoriť hubu dokorán) A pochváliť musím i hudbu a 70-siatkový look L.A. ()

boombang

Hezký návrat do sedmdesátek. Dvojice borec+tupec a zcela přesní Crowe s Goslingem. K nim nadějná Angourie, která je skoro budoucí dvojnicí Reese. Příběh filmu je vcelku nezajímavý, ale obsahuje několik parádních akčních a komických scén (záchodovka rulezzz). Ryan je fakt komik - ta jeho vyděšená reakce na objevení mrtvoly po pádu z terasy je famózní. U mne spokojenost, ale případný další díl by byl asi zbytečný. Edit: Ale ne, nebyl - jen ať vznikne pokračování! Je potěšující vidět dobrou retrokrimi bez dnešních mobilů, počítačů a GPS. ()

HEED

Pár dobrých fórků, jinak samá nuda. Od pana Blacka jsem čekal více. Akce skoro vůbec žádná, zápletka byla originální, to se musí nechat...Starsky a Hutch se Stillerem byl mnohem lepší. Tohle byla taková laciná kopie. Asi po pěti letech musím dodatečně přehodnotit, přidávám další dvě hvězdy nahoru. ()

Guran

Tak začátek je slušně rozjetý. Děj nás seznámí se silným tvrďákem Crowem a sbabělým nemehlou Goslingem. Kostky jsou vrženy, ale film minutu od minuty ztrácí kvalitu a začíná se dostavovat nuda. může za to hlavně šílená zápletka, která je na úrovni i céčkových filmů a místy nepovedené vtípky, které se staly pouhými pokusy. Od filmu jsem čekal víc, rozhodně, když v hlavních rolích hrají takoví borci. ()

lucky.loo

Rádoby komedie, která mne bohužel nijak neoslovila i když místy to nebylo až tak zlé. Hlavním postavám není co vytknout jen ten děj byl pofidérní. Jinak příjemné překvapení pro mne hlavně Angourie Rice. Hodnocení: 60% ()

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)