Soukromý detektiv Holland March (Ryan Gosling) a nájemný ranař Jackson Healy (Russell Crowe) spojují své síly a podílejí se na vyšetřování pohřešované dívky a zdánlivě nesouvisejícího úmrtí jedné pornohvězdy. (Freeman Ent.)

IZFNP

Výbuch akčnej zábavy odohrávajúci sa na pozadí utkaného z retra cinknutého noirom. Dvaja stroskotanci riešia na prvý pohľad zamotaný, na druhý pohľad neoriginálny, na tretí však žánrovo klasický prípad. Ľahko komiksovo štylizované zábery, kadencia hlášok a vynikajúci Gosling, ktorý je prekvapivo negoslingovský a s Croweom má priam magickú chémiu. Sedemdesiate roky splnené do bodky, u filmu som až mala pocit, že niečo takéto som už dlho nevidela a ešte dlho neuvidím. V kine som sa skoro až konštantne smiala, pri čom ani pri jednom vtipe som nemala pocit, že toto už bolo príliš. A to je dnes extrémna rarita. Bolo tu všetko: pornohviezdy, pasáci, mŕtvoly, súkromný detektív, nájomný búchač, stratené dievča, whisky i dym z cigariet. Len tá Kim Basinger tam bola navyše. Každopádne nenudila som sa ani sekundu, množstvo hravých nápadov a krásne šialených momentov ma vtiahli do filmu tak, ako už dlho nič iné. Originálne, svižné, prudko zábavné, vtipné, s hercami hrajúcimi najvyššiu ligu. Naozaj jeden z najvydarenejších filmov roku 2016. Pre snímky ako tento milujem filmy. ()

Karlos8

Přiznám se, jsem trochu zklamán. Trochu mi to tím celkovým provedením připomnělo Pain & Gain. Po přečtení obsahu jsem byl doslova nadšen. Rusell Crowe si zahrál již v několika dramatech či detektivkách a Ryan Gosling to je zase sympaťák od pohledu. Čekal jsem tedy trochu něco jiného, něco vážnějšího, něco více napínavého. Místo toho jsem dostal komediální krimi, které mě svým příběhem příliš nezaujalo. Na druhou stranu je zde několik vtipných scének a trapasů, které stojí za podívanou. Dostal mě například včelák, co nelítá kvůli smogu, místo toho ale raději jezdí v automobilech. Špatná nebyla ani scéna se zapalovačem a jeho škrtání. Celkově mi z toho vychází průměrný film, bez kterého dokážu žít. ()

Brouzdalka

Neměla jsem žádná očekávání, ale vyklubala se z toho skvělá zábava. Spousta nekorektního humoru a ještě více hlášek (jak by člověk mohl od Shana Blacka čekat) ze kterých se člověk smíchy popadá za břicho ještě po skončení filmu. ()

swinevenca

Akční akorát, komedie stoprocentní, krimi naprosto tuctová, mysteriózní je jen Goslingův výkon, který u mě nuluje jeho dosavadní černé puntíky, thriller jen při čekání na policajty v závěru filmu. Ten film je mnohem zábavnější a mnohem jednodušší než se snaží vnutit čsfd hlavička, je to správně nadsazená akční komedie, ze který jsem šel do kolen. ()

Lighter

V Posledním skautovi vychází S. Black z vtipu J. Hallenbecka, tady se snaží stavět na komičnosti Goslinga, kterému však role pitomce nesedí, a většina "komických" situací je občas tak extrémní, že by se spíše hodily do Růžového pantera. ()

zerk0

Fantastická zábava plná vtipných hlášok, prekérnych situácií a skvelej atmosféry má všetko. Duo Gosling - Crowe si skutočne sadlo a bez najmenších problémov túto takmer 2-hodinovú jazdu utiahlo. Ani neviem čo by som filmu vytkol, možno len to, že samotná zápletka zostala tak trochu v úzadí, ale to len vďaka spomínanej dvojici. Ja som sa však bavil a preto dávam za 4*. A aby som nezabudol, potešili ma záverečné titulky, kde som sa dozvedel, že hudbu k filmu nahral Slovenský symfonický orchester v Bratislave. 85% ()

Luckyboy

Ironická, místy i docela černá lehká komedie s několika zajímavě skrytými vtipy. Postavu, kterou hraje Russell Crowe se tolik nepovedla, ale Ryan je super. Doufám, že natočí dvojku! ()

x_ander

Mocná pecka z pod taktovky Shana Blacka. Vybroušený scénář, který baví a dává smysl táhne film společně s parádní ústřední dvojkou (v takové pozici jsem ještě neviděl ani Crowa ani Goslinga). Retro atmosféra je už jen třešničkou na dortu. ()

DonBraso

Nemůžu si nějak pomoct,ale žádná hitparáda se nekonala.Shane Black byl zárukou kvalit,ale v buddy šlágrech už nějaký pátek slušně odzvonilo a těžce se hledají herci,kterou tu chemii mezi sebou prodají během pár minut.To je asi největší nešvar tohohle snímku.Crowe a Gosling si spíše hrajou to svoje,chemie naprosto prazdná až nucená a k tomu Gosling začíná docela i pěkně štvát,protože toho ňoumu mu člověk ani nedokáže věřit.Je tu pár hlášek a vtípků,který až svojím černým humorem trefují se skvěle,bohužel film jako takový je strašně vyčpělej.Kriminální zápletka se snaží být až moc nad věcí a pomalu se v ní člověk i může ztratit.Co bohužel nepřidává vůbec je dětská herečka,která mi přímo pila krev.Měla zocelovat vtipy na Goslinga,ale jelikož se stále opakovala,tak to bylo iritující zlo,který mi snímek znechucoval stále.Přesto atmosféra byla fajn,pár fórů je doopravdy i bez mluvení fajn,jen jsem se nesmál skoro vůbec,což vlastně nechápu,když Shane Black stojí za filmama jako Poslední Skaut a Smrtonosná zbraň.Trochu mi přijde,že se z toho malinko stala pitelná lahvinka,která bzro zkvasí a divák už si další neotevře. ()

lobo87

Príjemná oddychovka. Crowe s Goslingom tvoria dobré a zábavné duo a v takto ladenej kriminálke im to klapalo. Chvíľami to skĺzlo do priemeru, ale film ako celok je určite na 4 hviezdičky... 75% ()

harycek

Koukám na to a říkám si :Co to je za kravinu??Jeden "drsnej ranař " , druhý věčně nalitej s dcerunkou , která je někdy chytrá, jindy totálně vymaštěná!!Jen proto že tam hrají dobří herci a dobře ,tak dávám tři!!! ()

Enelya

Rukopis Shanea Blacka je zde evidentní. Ačkoliv jsem čekala trochu více, tak film nezklamal. Ústřední dvojice byla dle mého skvěle vybraná, filmu by ale neuškodila kratší stopáž. Dávám lepší 3*, to si správní chlapi rozhodně zaslouží. 70% ()

silak_xup

Film, který jsem chtěl několikrát vypnout ale vždycky přišel moment, u kterého jsem se tak jako přiblble usmál, nakonec jsem dokoukal a shrnuji to jako příjemně oddychovou komedy s prvky krimi. Celou dobu mě tam ale teda vadila ta dcera toho Goslinga, přišla mi tam úplně navíc a zbytečná. ()

Vasyl

Konečně hraje ten Gosling taky nějakýho sympaťáka. Aji Russell mi sedí víc takhle než u psacího stroje. Jenom KimBa už by neměla vylízat z baráku, vypadá jsk vosková figurína. Sedmdesátky v holyvůdu musely byt masakr. ()

Knightey

Tak tenhle film me vubec nenadchnul a nebavil. Dle hodnoceni jsem od filmu cekal mnohem vice. Mel jsem co delat, abych to dokoukal. Dej temer o nicem, vtipnych scenek strasne po malu. Takze mozna pustit jako kulisu pri nejake navsteve ale znova uz ne ;) ()

megajalec

Pozitívom je komediálnosť, niektoré momenty sú naozaj vtipné a zchuti som sa na nich zasmial. To je ale všetko, čo vo filme funguje. Scenár a dej je otrasný, nezaujímavý. Linka príbehu diváka absolútne nevtiahne a nie je podaná ani atraktívne, či už vizuálne alebo pútavým spôsobom. ()

Domislava95

Film je situován v příjemné retro atmosféře, dvojka Russell Crowe a Ryan Gosling taky není tak hrozná, ale ten děj.. Pro mě nezáživný. 2* za těch pár fajn vtípků a hezký prsa mrtvé porno herečky. ()

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)