poster

Modrý Max

 • anglický

  The Blue Max

Dobrodružný / Drama / Válečný

Velká Británie, 1966, 156 min

Komentáře uživatelů k filmu (36)

 • zekon
  ***

  Taková dlouhá romantická podívaná. Nejlepší záběry jsou ty pozemní a pak finální souboj jinak je to velmi divná omáčka. Nevadí mi zadní projekce, v té době to jinak nešlo. Ale nereálné stroje (ne všechny), stupidně osazené zbraně, finální prototyp, to mě vadí. Richthofen dědula, který zemřel v 26 apod.(23.4.2014)

 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $16,151,612Tržby Celosvetovo $-║ /40%/(17.5.2009)

 • Karlos80
  ***

  1. světová válka, hrdinství, ale i lež a faleš od tehdy mocných, vysoká politika, letadla, letadla a do třetice letadla par excellence! Plusy: výprava, střih, triky, Goldsmithova hudba, výkon v hlavní roli, krásná obnažená Ursula Andress a především veliká věrohodnost, co se té doby týče. Minusy: skoro žádné, jen nějaké ty nudné pasáže jako milostné scény nebo vojenské večírky a přehnaně dlouhá stopáž.(15.4.2008)

 • RHK

  Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(8.7.2010)

 • flanker.27
  ***

  Dobře natočený, ale scenáristicky ne příliš dobrý příběh s nesympatickým ambiciózním antihrdinou. Nápad vyprávět o tom, jak propaganda vytváří hrdiny je dobrý, ale příběh mi nesedl. Z prostředí letců v 1. světové mám raději Stíhači, na start.(16.3.2008)

 • Hellboy
  ***

  Na první pohled nesmírně zajímavý film, na kterém potěší především příběh, který diváka vtáhne a pak také fakt, že při natáčení byly použity skutečné stíhačky jako Pfalz D.XII, Fokker D.VII nebo SE.5a,což je u tohoto typu filmu skutečně důležité:D Co naopak zamrzí je skutečnost, že vzhledem k tomu, že snímek je přes 40 let starý, tak letecké souboje jsou natočeny neohrabaně, fůra záběrů pomocí zadní projekce, nic tak úžasného na pohled jako dnešní trikové sekvence ve filmech jako Rytíři nebes nebo Rudý Baron (které mají zase souboje pěkně natočené, ale celkově jsou to filmy historicky nepřesné, až hloupé). Na druhou stranu je tady těch leteckých scén dost, což vnímám rozhodně jako klad. Za značnou chybu Modrého Maxe považuji fakt, že piloty hrají herci starší 30 let (Peppardovi v hlavní roli bylo už 38 let; Carl Schell, který hrál von Richthofena, byl ještě o rok starší, ačkoliv skutečný Rudý Baron zemřel ve 25 letech).. přičemž tehdejší frontoví piloti byli většinou kluci, kterým bylo přes 20 a mnohdy se o moc vyššího věku nedožili.. No ale to jen tak šťourám.. Jak jsem řekl, je to poutavý příběh, ale na můj vkus až příliš dlouhý. Kdyby se rozhodl ten scénář někdo zfilmovat dnes, mohla by to být docela i akční pecka:) Co na filmu také oceňuji, je fakt, že se absolutně nesnaží prvoválečné piloty glorifikovat a heroizovat jako se to dnes často děje, kdy jim bývají přehnaně připisovány rytířské vlastnosti atd. Tento film je zobrazuje v mnohem reálnější podobě, jako muže, kteří cíleně šli po sestřelu, po vyznamenání a na gentlemanství při tom fakt nemysleli. Prostředí Německa a atmosféra války byly dobře nastíněny, škoda jen, že jsem si celou dobu nemohl zvyknout na fakt, že němci mluví anglicky...takovej malej rozpor, kterej mi snad až kazil zážitek. Oceňuji fakt, že bylo ve filmu rozehráno mnoho motivů, na druhou stranu to vážně mohlo být o malilinko kratší / přímočařejší. Sakra, ta věta si dokonale odporuje:) Ve výsledku výborný snímek, který mi ale jednou na hodně dlouhou dobu stačil.(14.9.2009)

 • sud
  ****

  Válečných filmů, které se odehrávají za 1. světové války bohužel mnoho není. A přitom nabízí vskutku velké množství silných příběhů, které si nezadají s těmi z té druhé, krvavější. Mezi nemnoho filmů z první války patří "Modrý Max". Skvělý válečný film z požehnaných filmových 60. let. Atmosféra Německého letectva je navozena přesvědčivě a herecké obsazení rovněž sedí. George Peppard byl v hlavní roli sebevědomého pilota Stachela skvělý. Jeho postava projde takovým vývojem, že z poměrně sympatického vojáka se časem stane magor, kterému se jen těžko drží palce. Dvouapůlhodinová stopáž mi také nijak nevadila (i když nepopírám, že kdyby film trval o půl hodiny méně, nezlobil bych se). Nejvíce mě bavila pasáž s Willim. Kdyby se na tom vystavil celý film, určitě bych šel nejvýše s hodnocením. Po Williho smrti už film stratí dosti ze své atraktivity, která se mu na závěr vrátí. Konec s dokonalou ukázkou válečné absurdity jsem uvítal jako nejlepší možný. "Modrý Max" je film natočený v době, kdy kvalita byla samozřejmostí. 80%.(15.6.2008)

 • tahit
  ***

  Do tohoto filmu se mi dlouho moc nechtělo. Z kraje mi odrazovala moc dlouhá stopáž, ale i když od natočení uplynulo několik desítek let, tak po zhlédnutí mohu s klidem říct, že tento válečný film své příznivce nezklame a za podívání určitě stojí.(18.2.2011)

 • gogo76
  *****

  "Postarám sa o to, aby ste tú medailu nedostal..." Modrý Max je pre mňa veľké prekvapenie. Hlavná postava je namyslený a sebecký hajzlík s tvárou sympaťáka, ktorého zaujíma jedine honba za Modrým Maxom - medailou, ktorú dávajú pilotom za 20 zostrelených nepriateľských lietadiel. B. Stachel dokáže celé hodiny prečesávať les kvôli nepotvrdenému zásahu a je to dôležitejšie ako smrť kolegu. Ostatní letci samozrejme pre túto novinku pochopenie nemajú... Vzhľadom na rok výroby ma film nielen že maximálne zaujal ako celok, ale klobúk dole i pred bojovými leteckými scénami, kde na rozdiel od mnohých podobných filmov ani na chvíľu nezapochybujete o tom, kto je kto. Fakt skvelá prehľadnosť. Príbehom sa mihne i slávny červený barón, ale je to iba jedno z mnohých pozitívnych vecí na tomto filme. 1. svet. vojna bola ešte doba, keď česť a úcta k nepriateľovi ešte niečo znamenala. a z filmu to cítiť. Maximálne možné najlepšie zakončenie príbehu, kde sa rieši vážna dilema - hrdina či vojenský súd, u mňa dvihol hodnotenie k plnému počtu. Neviem ako ostatní, ale ja som o letcoch zatiaľ nevidel lepší film, z 1. svetovej určite. 100%.(30.5.2013)

 • Big Bear
  ****

  Solidní brácha Stíhačů na start a vnuk Hells Angels :-) Na svoji dobu nadprůměrně zpracované letecké souboje doplňují místy zadrhávající scénář. Fandové do dvoj nebo trojplošníků a prvních vzdušných sobojů za první války by tento film rozhodně neměli vynechat.(31.8.2011)

 • Chrustyn
  **

  John Guillermin natočil spoustu legendárních klasik, (Most u Remagenu, Skleněné peklo) tento film však bohužel patří k jeho slabším dílům.(30.3.2017)

 • Kimon
  ****

  O tom, kterak dokáže válečná mašinérie vyprodukovat válečného hrdinu, kterého je vzápětí pro zachování "své image" schopna rychle odepsat. Skvělý film plný krásných leteckých záběrů historických letadel v akci s přijatelně napínavým dějem. Prostě pokoukáníčko především pro fandy letectví.(2.3.2008)

 • Orlau32
  ****

  Výborný film z 1.světové války, který ukazuje dvojí tvář hrdinů a jejich nadřízených, kteří by za kariéru a vysoké vyznamenání dokázali zahodit jak přátelství tak osobní čest a svědomí. Báječný výkon podali hvězdy JAMES MASON,GEORGE PEPPARD ale i sexbomba URSULA ANDRESS.(16.6.2008)

 • kaylin
  ***

  Tenhle válečný snímek je dobře natočený a má momenty, které vás dovedou strhnout, kdy si říkáte, že teď to bude paráda. Ale pak ten pocit najednou opadne a vy se přistihnete u toho, že vás to vlastně ani nebaví. Pak zase něco. A pak zase nic. No naštěstí to zachraňuje Ursula Andress, která je tu neskutečně sexy.(10.4.2017)

 • kinderman
  ****

  Epický válečný velkofilm říznutý psychologickým dramatem vypráví příběh ambiciózního a egocentrického německého vojáka z nižších vrstev, který se prostřednictvím nesporných pilotních dovedností (a také společenské a politické manipulace) propracuje až ke statutu národního hrdiny a držitele nejvyššího vyznamenání. Dodnes skvěle fungují jak záběry leteckých soubojů, tak hudba J.Goldsmithe.(15.6.2008)

 • hans500
  *****

  Vynikající letecké drama z 1. světové války, výborné obsazení, George Peppard zahrál Bruna Stachela perfektně a jeho charakter se neustále vyvíjí, ostatní své role zahráli výborně. Scénář zajímavý a hodně dobrý. Kamera ve filmu je opravdu excelentní a při leteckých scénách je to skutečně vidět, ale ani jindy nezaostává. Atmosféra 1. světové války je z filmu hodně cítit. Hudba Jerryho Goldsmithe je příjemná. Scény leteckých soubojů jsou natočeny dynamicky a závěrečná Stachelova akrobacie je úžasná. Konec filmu je nejlepší možný a délka je přiměřená, film nenudí ani na okamžik a celkově je ještě o trochu lepší než "Stíhači, na start!" takže 5*.(26.11.2008)

 • Martin741
  **

  Nehorazne nudny film, len taky povrchny vyplach, fakt ako nema to ani cim zaujat, v strede vladnu az vatovo plane plky, liznute len po povrchu, tempo biedne, rezisersky strasne nevyvazene. Pepparda nemusim,. Ursula Andress na tom nie je o moc lepsie : 40 %(5.8.2017)

 • BMAJTZ
  ***

  Skutečně dobrých filmů z doby první světové opravdu mnoho není a bohužel ani The Blue Max k nim nepatří. Je to průměrný válečný film s mnoha zvraty a nejistými momenty. Špatné to není, ale k výjimečnosti to má hodně daleko. Každopádně George Peppard mě přesvědčil, že není hercem jenom jedné role Hanibala z A-Teamu.(29.11.2010)

 • majo25
  ***

  Efekty, akcia, letecké súboje a akrobacie dobré, k tomu presvedčivý Mason, ktorý nikdy nesklame. Ale príbeh ma už veľmi nemal čím osloviť, skôr sa jednalo o akési odpochodovanie deja, kde chýbali dramatické prvky a bolo prítomných dosť hluchých miest. Potešila téma filmu - spojenci nezvyknú točiť príbehy u svojho vojnového nepriateľa - a tiež záver filmu. Hodnotenie: 60%(15.7.2014)

 • JohnSmith
  ***

  Byl jsem trochu na rozpacích. Na jedné straně výborná Guillerminova režie a moc pěkně nasnímané bitvy a nálety. K tomu špinavá propagandistická politika. Na druhé straně naprosto příšerný Peppard, který mi snad nebyl nikdy víc nesympatický.(18.7.2013)

 • Mikino00
  ****

  Výborný, ač poněkud rozvleklý, snímek z prostředí stíhacích pilotů za 1SV, výborně vykresluje příběh cílevědomého arogantního letce, jdoucího přes mrtvá těla svých i nepřátelských stíhačů, povedlo se zde uskutečnit jednoduché úsloví, že pýcha předchází pád. Ve filmu jsou velmi zdařilé bojové scény, nejen ve vzduchu, ozdobeny půvaben Ursuly Andress i hereckým výkonem jak Pepparda, tak Masona.(4.8.2013)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace