C0r0ner

Dvě věci mi vadily - asi půlhodina zbytečných keců a czenglish doplněná českými jmény vyslovovanými v angličtině, to byl děs. Zbytek je parádní napínavý film se skvělými herci a excelentní režií (Metro Manila potvrzeno - Ellis je výjimečný režisér) s perfektní závěrečnou scénou v kostele. 80% ()

Azrael515

Breathe, Jan!! :D Nebyt to nas kus historie, dovolim si tvrdit, pes po tom nestekne.. :D Tesim sa na Tukove denniky.. :D Jozko bol riadny chrapun teda.. A v tom cupr kul dramatickom, precizne vygradovanom (lol) finale v kostole, ocenujem vysoko takticku choreografiu sturmbannkomannda, co tamad beha jak banda mentalov.. :D Na zaver uz len jedno k tomuto veldielu: ''Est war krieg!'' :D ()

campix

Pro nás Čechy rozhodně pohlazení po egu, že si kvalitní zahraniční produkce vybrala důležitou součást našich dějin a snažila se jí zpracovat co nejvěrněji a tolik ji zbytečně nepřikrášlovat. Popravdě mě docela překvapilo, že atentát na Heydricha nebyl zahraniční produkcí zpracováni již dříve, jelikož se jedná o velice silný a důležitý příběh Druhé světové války. Teď něco i k filmu. Několik pasáží je trošku rozpačitých a dlouho trvá než si zvyknete na ten debilní přízvuk o který se snaží zahraniční herci, to prostě tahá za uši a podle mě to ani nemuselo být, na autenticitě to asi nepřidalo. Jinak nemám co dalšího vytknout. Prolnutí zahraničních a českých herců funguje, dobová Praha je kouzelná a události jsou to opravdu velice silné. Trošku se ve mě ozývala hrdost a radost nad tím, že se námi někdo i zabývá a tento příběh se tak dostane k širšímu publiku. ()

Wormboy

Som velmi prijemne prekvapeny, ze aj v "nasich" realiach sa podarilo tvorcom natocit film, ktory z hladiska scenara sice pokrivkava, avsak ako celok v podstate funguje. Skoda mimoriadne idiotskej zaverecnej sceny, ktoru si Ellis skutocne mohol odpustit. Inak som, ale spokojny. 3,5/5* ()

zette

Je fajn, ze i za hranicemi chtel nekdo neco natocit z nasich dejin, ale je to paradoxne koprodukce, ktera filmu nejvice skodi. Film se mel vice zamerit na planovani samotneho atentatu a ostatni dejove linky osekat nebo vynechat uplne. Mel jsem problem s autenticnosti, jinak takovy celkem radovy historicky film, ktery je ovsem pro oko ceskeho divaka zajimavy. ()

Pajky3

Jeden z největších příběhů, který se odehrál na území naší malé republiky v minulém století. O to více pak zamrzí, že čeští vlastenci nemluví česky. A to není nic proti hercům, protože Cillian Murphy, stejně jako Jamie Dornan nebo Toby Jones hrají skvěle. Ostatní řeč (a snaha o české přízvuky) je asi jediná výtka, kterou k tomu mám. Všechno ostatní fungovalo a napětí se hlavně v závěru dalo krájet. Na takové příběhy by se nemělo zapomínat. ()

PavelVanekArt

Hezký, vkusně natočený, dobová atmosféra tam byla a táhla to beznadějná story spolu s Cillianem Murphym. Ten chlap je přísnej všude, kde se objeví. Vlastenecká kvalita. 4* a.k.a 80% ()

Juto

Historické detaily spočiatku bráni filmu, vdýchnuť život tomu, čo sa zmení na akčnú a neodmysliteľne filmovú druhú polovicu. 7,5/10 ()

Larushka

Závěrečná scéna na mě nezapusobila tak jak byla zamyslena. Valici se voda s hudebnim doprovodem? Ne, raději bych "realne" zvuky, takhle mě to najednou emočně odpojilo od osudů hlavních hrdinů a to je velká škoda. Cillian Murphy je borec, na uvedení filmu mi chyběl. Trochu jsem bojovala s tím, že české postavy mluví anglicky, ale s tím se nedá nic dělat, moje hodnocení to neovlivnilo. ()

Ninkaa

Škoda, historicky zajímavá a akční událost atentátu na Heydricha vyznívá spíš jako dražší televizní inscenace, bez stopy atmosféry strachu a teroru. Je chvályhodné, že se Ellis drží dobových reálií, co to jde, ale výsledek je prostě suchý film; převažující scény v interiérech a ta děsivá angločeština mu také moc nepřidá. Většina herců navíc vedle Murphyho působí tak trochu prkenně. Osobně mi vadí přítomnost Geislerové - to už mohla rovnou paní Moravcovou hrát Eva Holubová, otce Ondřej Trojan a Aťu Jiří Macháček - protože bez nich se neobejde snad žádný český film z posledních pár let... ()

WolfR

Na režii Sean Ellise jde vidět znalost a láska k tématu. Celé je to zpracováno jako opravdový velkofilm se vším všudy. Má to napětí a kupu nápadů. Občas se sice najde nevypointovaná scéna a Češi hovořící anglicky jsou tragičtí, ale jinak je to velmi povedený válečný kousek, 4 hvězdy. ()

animaxis

Na Anthropoid jsem byl zvědavý víc, než na kterýkoliv jiný válečný film. Toto téma je mi docela blízké, takže jsem se na film těšil a zároveň jsem z něj měl i obavy. Ve výsledku jsem překvapený, protože film byl o mnoho lepší, než jsem čekal. Už v prvních minutách je jasně nastavené jakési mrazivé napětí. Sledujeme parašutisty na nepřátelském území a film hned na začátku ukázal do jakých smrtonosných situací se mohou dostat, nebudou-li dost opatrní (nebo skoro až paranoidní). První polovina se tedy nese v duchu napětí a filmu musím přiznat, že v sobě má kus atmosféry z Prahy té doby (i když to samozřejmě většina z nás už nemůže posoudit). Jakmile dojde na samotný atentát, tak se napětí mnohonásobně zvýší a dalo by se říct, že od té chvíle už nás nepustí. Samotná scéna s atentátem byla natočena dobře a potěšilo mě, že mnohem více prostoru dostaly ty nervové minuty před atentátem, než on samotný. Napětí poté samozřejmě nepolevuje, emoce jsou s blížícím se koncem čím dál silnější a intenzivnější. Musím ale říct, že i přes všechno střílení ke konci mi film nepřišel akční a vlastně se vůbec netváří jako klasický akční film. Během skvěle natočené přestřelky v kostele je spíš vnímána ta surovost a s každou vteřinou mizící naděje. Samotný závěr se mi líbil snad nejvíc a nakonec tedy mohu říct, že film mě opravdu potěšil. Celý je docela stylově natočen, často je zde použitá ruční kamera (hlavně v první polovině) a herecké výkony vojáků v čele se Cillienem Murphym byly velmi dobré. Na místě byla rozhodně taky volba pro film využít i pár českých herců (jejichž přízvuk je tady perfektně poznat). Jsem rád, že nakonec mohu říct, že Anthropoid je dobře natočený film. ()

KajusaK

Překvapivě super, dle toho co jsem čekala jsem nadmíru spokojená :). Jak už zminoval "Verbal", tak angličtina tu byla fakt překážkou, ale zase Dornan a Murphy byli výborní, takže se to dá oželit :). ()

angel74

Trochu jsem měla obavy, jestli to nebude průšvih, ale nakonec mě tahle mezinárodní spolupráce vedená Seanem Ellisem mile překvapila. Začala bych u castingu, ten se skutečně vydařil, zejména pak Cillian Murphy a Jamie Dornan ztvárnili role atentátníků Josefa Gabčíka a Jana Kubiše opravdu skvěle. První polovina filmu sice byla možná zbytečně natahovaná, ovšem pak by nejspíš nevyzněla tak dramaticky strhující závěrečná přestřelka v kostele, která navíc působila velice věrohodně. Snad jen tu Aňu Geislerovou vábící na druhý břeh si mohli tvůrci odpustit. Přesto si myslím, že snímek Anthropoid udělal důstojnou tečku za neblaze proslulým milníkem našich dějin. (75%) ()

aniabo odpad!

Anthropoid je naprosto prumerny film. Tak strasne prumerny, ze si nezaslouzi 3 hvezdy, protoze by mel zbytecne vysoke hodnoceni. ()

alchac

Tak nám zase zabili Heydricha, pane Švejk. Akorát to tentokrát naředili takovým množstvím extra sladké kokakoly, že teď lítám u stropu jako balón. A tak Gestapo tentokrát Kubiše s Gabčíkem moc nehoní, zato oni honí sukně, žel skoro celý film, Kubiš, jsa v Anglii školený paragán, se bojí vystřelit a vůbec se nám ta chasa paragánská chová tak nějak jako pacoši s maniodepresivní psychózou, načež si však přece jen odskočí roztřeseně (řekl bych přímo Nesmiřitelně) zaatentátničit, v kterýžto momentu už jsem úpěnlivě očekával, kdy dojde na tu poslední kulku a v kryptě se zjevivší Geislerka ve mně vyvolala urputnou chuť na pilulku s likérem z hořkých mandlí. No, velmi, velmi milosrdné tři. ()

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál