Než jsem tě poznala

Me Before You

Predtým, ako som ťa poznala

• Austrálie

Drama / Romantický

USA, 2016, 110 min

Jednoduchá a přímočará romantická ždímačka emocí, která tady asi sklidí dost odpadů. Záleží pouze na tom, jestli si to necháte líbit. Já nechal. V každém případě je to velmi dobře natočené a Emilia Clarke to čisté srdce zahrála skvěle.(27.8.2016)

Vynikající Claflin a Clarke.. Víc netřeba dodávat, myslím, že oba jmenovaní si těmito úchvatnými výkony otevřeli bránu do světa velkých rolí.(2.9.2016)

• DarthOrbyd

Cynická reklama na Dignitas.(4.9.2016)

Vnímám to jako snahu o přiblížení se Nedotknutelným, kdy se setkává svět jaksi konzervativního a liberálně-sarkastického přístupu k světu, přičemž v tomhle případě je to poněkud jiné. Emilia Clarke jako zástupce toho konzervatismu, který se projevuje prostou snahou získat práci a pro spokojenost svého zaměstnavatele ji svědomitě vykonávat, je svou prdlostí vtipná. Ale naráží právě na ten sarkasmus v podání Sama Claflina, který se se svým osudem prostě smířil a rozhodl se... a tak sledujeme rozvíjející se vztah mezi ochrnutým a ošetřovatelkou. Protože je to zaměřené na romantické publikum, je to pochopitelně romantické. Problémem ovšem je, že by se divák, aby to bez výhrad přijal, musel naladit na jejich romantickou vlnu a jejich láskyplný vztah, který (spoiler) skončí tak, že Emilia Clarke svého milého nepřemluví, aby nepáchal sebevraždu, rozuměj eutanazii, protože nedokáže žít se svým handicapem a kupříkladu svou holku sexuálně uspokojovat. Celé je to vlastně tak nějak až moc hezké, přestože mile vtipné. Ale co já si s tím, jako divák, mám počít?(8.10.2016)

Něco mezi Intouchables a the Bucket List... Momenty jsou tam pěkný, Emilia Clarke hraje excelentně, ale končí to úplně dementně a neromanticky, ač se to romanticky tvářilo...(9.10.2016)

• Bezda202

To už je žánr romantický drámo docela v dobrym pekle, když je tu velebená taková debilita. A moc tomu nepřidala ani ta otravná kráva v hlavní roli (kdyby tam byl někdo jinej, šlo by možná hodnocení o půl hvězdy výš :D). Claflin v cajku. 1*, odpady dávám za ještě trošku větší pekla :D(14.10.2016)

Ano jsem citlivka a ne nestydím se za to :-). Kino by měla být asi povinnost, ale bohužel jsem ho nestihl. Tak jsem si pobrečel v posteli. Krásný příběh a knihu si určitě snad jednou přečtu... Jinak Daenerys to zahrála parádně :-)(15.10.2016)

Dlouho jsem s plným hodnocením otálel, jednak abych nebyl měkejš, jednak že podobných filmů jsme už každý asi pár viděl, ale za naprosto podmanivý výkon E.Clarke si to film zaslouží (dlouho jsem takovouhle energo-bombu neviděl). Ve filmu vše podáno lehce, ani minuta navíc, ani míň, smál jsem nespočetněkrát a... (a je to venku) i slza ukápla. A dvakrát. Ale to dobré mi z něj zůstalo.(16.10.2016)

Hezkej film to je....to neříkám, ale chtělo by to novou myšlenku...ani ten závěr mě už nerozbrečel...protože je to pořád dokola...ěkoda(19.10.2016)

• leila22

Asi je so mnou niečo v neporiadku. Pravdepodobne ma väčšina žien za tento komentár ukrižuje a bude považovať za bezcitnú. Ale... v čom do pekla je tento film o niečo lepší ako niekoľko desiatok starších filmov natočených na rovnakú alebo aspoň veľmi podobnú tému? Priniesol niečo nové, čo tu ešte nebolo? Je lepšie zahraný, nájdu sa medzi trpkými na city apelujúcimi scénkami kvalitnejšie vtípky na odľahčenie ako napr. v Intouchables ? Dovolím si tvrdiť, že nie. Za úspechom filmu vidím za prvé: spokojné ženy, ktoré dostali svoju potrebnú dávku romantiky a za ďalšie: obsadenie jednej z hlavných postáv alias obľúbenkyne populárneho GoTu. Tá síce spočiatku pôsobila fakt roztomilo, ale po chvíľke ma jej postava prestala baviť, pretože okrem svojského oblečenia mala na sebe nasadené minimálne trojo ružových okuliarov. Nudila som sa. Nebola som ani len dojatá, pretože to pre mňa bolo jedno veľké klišé, ktoré a to sa budem opakovať, do filmového sveta neprinieslo nič nové.(23.10.2016)

Než Denerys usedne na železný trůn, tak si ještě odskočila sehrát jednu velkou romanci se zámožným kvadruplegikem.. Příběh působí celkem dobře a neokoukaně. (Ano, byl tu film Nedotknutelni, ale to je podle mě z úplně jiného soudku.) Naši hrdinové jsou nejen rozdílného postavení, ale i plní protikladů a musí si k sobě cestu pomalu najít. Na snímku se mi navíc líbilo, že umí pobavit a je i smutný..... Na to, že to byla romantika, tak se mi to celkem líbilo. Dám tři hvězdy.(1.11.2016)

Predtým, ako som spoznal tento film som si myslel, že to bude len ďalšia presladená romantická omáčka pre ženské publikum. Vlastne aj bola, ale malo to nadhľad, vtip, dôvtip a peknú sympatickú dvojicu a nebolo to až také na plakanie, skôr na zasmiatie, až na ten záver. Tak či onak, veľmi dobrý film, lepší než som čakal.(5.11.2016)

7/10.(5.11.2016)

Scénáře, kdy se nějaký "nevhodný (á)" stará o nemohoucího člověka jsou si hodně podobné. V Nedotknutelných nebo v Život nikdy nekončí to byly osoby naprosto nepředstavitelné, ale časem se ledy lámou a tají, až roztají úplně. Nejinak to bylo i zde. Jedno zásadní ozvláštnění tu ale je a to spočívá v, na první pohled nepochopitelném rozhodnutí ochrnutého a trpícího Willa. Za to právě dávám jednu hvězdu navíc. P. S. Nechtělo se mi věřit, že ta potřeštěná, nevkusně oblečená a pitvořící se holka, má být ta hrdá, sebevědomá a pyšná matka draků a největší adeptka na Železný trůn, Daenerys Targaryen!(15.11.2016)

hlavní hrdina umře=dobrý film(17.11.2016)

• junglewar

Jako odborník na romantické filmy jsem se na to těšil.. Odehrává se to ve Wales a pršelo tam jen jednou, takže blbost. Napadlo tam spoustu sněhu, tolik sněhu tam bylo naposledy roku 1369.. Celá pointa filmu spočíva v tom, že prachy a pouze jen prachy vás udělají svobodným mužem či ženou což je na romantický film fajn. Takže si to zaslouží 2 hvezdy(28.11.2016)

Ufff. Neviem ako tento zazitok formulovat do slov. Naozaj som necakala, to co som videla. Citala som knihu a herci sa mi neskutocne nehodili do role. Najma Emilia Clarke; ved jedine co vie, je byt pekna a neskutocne hybat obocim. Preto som film dlho ignorovala, nez som mala naladu na tento zaner. Ale... pribeh je neskutocne silny. Dava hlavu a patu, neviem ci pre vsetkych alebo kvoli zazitkom, ktore ma clovek za sebou. Mna sa pribeh dotkol neskutocne.(2.12.2016)

Další z těch marketingových záležitostí, kdy hrdinové během cesty z knižních stran na filmové plátno zkrásnějí, zbaví se všech svých stinných stránek, a ještě jim k tomu zazpívá Ed Sheeran nebo Imagine Dragons. Příběh je hodně, hodně konzumní a má jasný tah na branku. Celé mi to trochu připomnělo padesát odstínů šedi, i silou propagace, ale tady (naštěstí) nikdo nikoho nemlátil, takže hvězda navíc. Pro nenáročného diváka skvělá zábava.(5.12.2016)

Me Before You se nesnazi zanr redefinovat - je to proste krasna, nacancana, spravne prikraslena, horko-sladka pohadka o (umirajicim) princi a potouchle devecce s obrim srdcem. Emilia Clarke "prehrava" presne tak, aby snimek skutecne pusobil spravne kouzelne a nerealne. Samotne poselstvi filmu navic vlastne nevypravi o vecne lasce a jeho vyzneni snad nemuze urazit vubec nikoho. Pohlazeni bez cervene knihovny.(7.1.2017)

Nádherně romantický dojímavý příběh. Slza ukápla a nestydím se za ní.(10.1.2017)