Než jsem tě poznala

Me Before You

Predtým, ako som ťa poznala

• Austrálie

Drama / Romantický

USA, 2016, 110 min

No, tak Milka ukázala, že vie dobre zahrať aj niečo iné, ako matku drakov. Vie zahrať aj sympatickú trubku. Film nie je ničím svetaborný, ale udrel mi do správnej struny, (SPOILER) aj vrámci nahliadania na eutanáziu v prípadoch, ako bol tento, takže hodnotím celkom vysoko.(23.7.2016)

Potřebuju dovolenou. Až do konce mi nedocvaklo, že ten uhihňaný diblík je Daenerys.(13.8.2016)

Takový standardní romantický film... Určitě si chci přečíst tu knižní předlohu, protože 1) pokud je kniha nebetyčná s*ačka, pak se s ní film vypořádal velmi důstojně, 2) pokud je kniha napsaná dobře, pak film jejích kvalit rozhodně nedosáhl a jen tak klouže po povrchu skutečných emocí.(19.8.2016)

Už od začátku Clark(e) dost viditelně přehrává, v průběhu filmu vám ale dojde, že ta role je tak prostě ušitá a do charakteru jí to sedne krásně. Trochu mě to celé dostalo, protože jsem čekal něco úplně jiného a nebyl jsem tak úplně připraven na tu citovou nálož. Willův příběh mi otevřel oči na docela dost rovinách, a ač jde o nepříjemné téma, vyrostl na něm takto skvělý, pro mě na psychiku dosti náročný film. Výkony herců skvělé, natočeno opravdu moc pěkně, jen v druhé polovině filmu mi při tragičtějších pasážích, jako byl odchod Louise po poslední "dovče", občas neseděly ty profláklé romantické songy. Nakonec opravdu asi jeden z top filmů 2016 a pro mě první romantická devadesátka. 90%(25.8.2016)

Původně jsem to ani nechtěla vidět - četla jsme knížku,která byla fajn a trailer k filmu mě hodně odrazoval. Nakonec jsem se ale jednoho večera rozhodla film zkouknout a byla jsem příjemně překvapená. To, co z traileru není příliš vidět, je opravdová chemie mezi Samem Claflinem a Emilií Clark. Ačkoliv tito herci nepatří mezi mé nejoblíbenější, tady jim to spolu fakt sedlo a hlavne Claflin pro mě film pozvedl výš. Děj není nikterak originálně zpracovaný a sama Clark mě občas svým herectvím trochu štvala, ale snímek celkově byl OK a konec mě i nečekaně dojmul.(6.9.2016)

Romantické až na půdu, depresivní, neskutečně vtipné... O tomhle filmu platí spousta věcí a každý na ně nahlíží jinak. Jedno je ale jisté - Emilia Clarke není jen Daenerys. Umí zahrát roli i naprosto odlišnou. A je kouzelná! Někoho možná její mimika může až děsit, ale mě si získala.(11.9.2016)

1) velmi obdobné téma tady bylo několikrát a zpracováno citlivěji, více opravdově (např. Intouchables nebo You're Not You) 2) naivní, naivní a naivnější a ten konec? nejnaivnější, ale budiž, aspoň, že to nebyl uplný happyend (spoiler, omlouvám se) 3) jak může někdo chtít po Khaleesi, aby hrála prostomyslnou dívenku? Ne, že by to zahrála špatně, ale už to k ní nesedí... K odpolední kávě s buchtou a babičkou, může být...(6.10.2016)

Vnímám to jako snahu o přiblížení se Nedotknutelným, kdy se setkává svět jaksi konzervativního a liberálně-sarkastického přístupu k světu, přičemž v tomhle případě je to poněkud jiné. Emilia Clarke jako zástupce toho konzervatismu, který se projevuje prostou snahou získat práci a pro spokojenost svého zaměstnavatele ji svědomitě vykonávat, je svou prdlostí vtipná. Ale naráží právě na ten sarkasmus v podání Sama Claflina, který se se svým osudem prostě smířil a rozhodl se... a tak sledujeme rozvíjející se vztah mezi ochrnutým a ošetřovatelkou. Protože je to zaměřené na romantické publikum, je to pochopitelně romantické. Problémem ovšem je, že by se divák, aby to bez výhrad přijal, musel naladit na jejich romantickou vlnu a jejich láskyplný vztah, který (spoiler) skončí tak, že Emilia Clarke svého milého nepřemluví, aby nepáchal sebevraždu, rozuměj eutanazii, protože nedokáže žít se svým handicapem a kupříkladu svou holku sexuálně uspokojovat. Celé je to vlastně tak nějak až moc hezké, přestože mile vtipné. Ale co já si s tím, jako divák, mám počít?(8.10.2016)

Ano jsem citlivka a ne nestydím se za to :-). Kino by měla být asi povinnost, ale bohužel jsem ho nestihl. Tak jsem si pobrečel v posteli. Krásný příběh a knihu si určitě snad jednou přečtu... Jinak Daenerys to zahrála parádně :-)(15.10.2016)

Dlouho jsem s plným hodnocením otálel, jednak abych nebyl měkejš, jednak že podobných filmů jsme už každý asi pár viděl, ale za naprosto podmanivý výkon E.Clarke si to film zaslouží (dlouho jsem takovouhle energo-bombu neviděl). Ve filmu vše podáno lehce, ani minuta navíc, ani míň, smál jsem nespočetněkrát a... (a je to venku) i slza ukápla. A dvakrát. Ale to dobré mi z něj zůstalo.(16.10.2016)

Scénáře, kdy se nějaký "nevhodný (á)" stará o nemohoucího člověka jsou si hodně podobné. V Nedotknutelných nebo v Život nikdy nekončí to byly osoby naprosto nepředstavitelné, ale časem se ledy lámou a tají, až roztají úplně. Nejinak to bylo i zde. Jedno zásadní ozvláštnění tu ale je a to spočívá v, na první pohled nepochopitelném rozhodnutí ochrnutého a trpícího Willa. Za to právě dávám jednu hvězdu navíc. P. S. Nechtělo se mi věřit, že ta potřeštěná, nevkusně oblečená a pitvořící se holka, má být ta hrdá, sebevědomá a pyšná matka draků a největší adeptka na Železný trůn, Daenerys Targaryen!(15.11.2016)

Britští "nedotknutelní" postrádají francouzskou vtipnost, o to víc je tam ale romantiky. Fajn. Emilia byla roztomilá (ale v trůnech je výrazně hezčí), ale nevim proč, strašně mi vadilo to její huňatý obočí (hejbala s ním ale pěkně). Samovi jsem bohužel jeho ochrnutost příliš nevěřil. Úplně špatný to nebylo, ale mezi mými top se to neobjeví ...(24.11.2016)

• junglewar

Jako odborník na romantické filmy jsem se na to těšil.. Odehrává se to ve Wales a pršelo tam jen jednou, takže blbost. Napadlo tam spoustu sněhu, tolik sněhu tam bylo naposledy roku 1369.. Celá pointa filmu spočíva v tom, že prachy a pouze jen prachy vás udělají svobodným mužem či ženou což je na romantický film fajn. Takže si to zaslouží 2 hvezdy(28.11.2016)

Tenhle film se dá klasifikovat dvěma způsoby. Hlavou, nebo srdcem. Jaká to otřepaná fráze, že? V případě hodnocení hlavou bych volila krásný průměr. Bylo tam vše, co by asi romantický film měl mít, nic zvláštního navrch. Ti inteligentnější z vás, z užívání rodu, pochopili, že jsem žena, a proto nemůžu jinak, než hodnotit srdcem. Nemá smysl lamentovat nad tím, jestli ten film měl nebo neměl pointu. Bylo to prostě krásný a nakonec strašně smutný. A to je přesně ten důvod, proč firmy vyrábějící kapesníky nikdy nemůžou zkrachovat.(22.1.2017)

"Live boldly. Push yourself. Don't settle." Film co vas privede k slzam tech 5 musi dostat.(13.2.2017)

Ačkoliv filmů s podobným tématem je dost a ani tento není úplně originální, má svou sice jedinou, ale podstatnou devizu. Děvče "z jiné planety" Louise. Tím, jak je po celou (krátkou) dobu poznávání světa okolo sebe pořádně švihnutá, dokáže filmu dát atmosféru, která baví. Víc asi nebudu rozebírat, je to o pocitech.(19.2.2017)

Nesnášim Emiliu Clarke, od tý doby, co jsem jí viděl v Terminatorovi mam na ní neskutečnou averzi, takže jsem byl dá se říct z Než jsem tě poznala mírně skeptický. Musím ale uznat, že se mi obrázek na ní po tomhle filmu trochu zlepšil. Roli švihlý připitomělí holky se jí povedla mod dobře a soudě dle lidí, které četli knihu, se jí to povedlo i v porovnání s předlohou. Sam Clafin je taky dost sympatický a spolu tvoří fungující hereckou dvojici. Film jako takový funguje. Vtipné momenty se střídají s těmi vážnými a fungují obě roviny. Přestože film nemá skoro vůbec žádný děj, ani mi to moc nevadilo, ta vlna na který snímek jede je příjemně jemná. Určitě se nabízí srovnání s podobnými Nedotknutelními. Tohle sice o úroveň horší, ale stejně si myslím, že budete při zatmívačce spokojení a emočně zasažení.(30.4.2017)

Moc sympatická a zábavná podívaná. Herecké výkony výborné, délka tak akorát. Snad jediné s čím se nemohu smířit je ten závěr. Tak by to být nemělo. Ale dobrá.(27.8.2017)

• burton

Byla jednou jedna Popelka a tu si najali, aby se starala o prince. Na vozíku. Který měl předtím všechno a teď nemá nic. Teda má, ale je na vozíku........ Je to přesně ten film, který Vás chce dostat něčím, co vůbec nemá. Ti z Vás, kteří viděli Intouchables, ví.....(28.9.2017)

Dvě nejsympatičtější tváře anglické filmové omladiny se sešly v jednom z nejuhlazenějších romantických dramat. Úžasné soundtracky od X-Ambassadors a vyšperkovaný příběh, na který dodnes mile rád vzpomínám. Jeden ze soudku filmů, u kterých člověk čeká na ojedinělou přiležitost, kdy jej bude moci zhlédnout znovu.(22.10.2017)