Než jsem tě poznala

Me Before You

Predtým, ako som ťa poznala

• Austrálie

Drama / Romantický

USA, 2016, 110 min

Britští "nedotknutelní" postrádají francouzskou vtipnost, o to víc je tam ale romantiky. Fajn. Emilia byla roztomilá (ale v trůnech je výrazně hezčí), ale nevim proč, strašně mi vadilo to její huňatý obočí (hejbala s ním ale pěkně). Samovi jsem bohužel jeho ochrnutost příliš nevěřil. Úplně špatný to nebylo, ale mezi mými top se to neobjeví ...(24.11.2016)

Ačkoliv filmů s podobným tématem je dost a ani tento není úplně originální, má svou sice jedinou, ale podstatnou devizu. Děvče "z jiné planety" Louise. Tím, jak je po celou (krátkou) dobu poznávání světa okolo sebe pořádně švihnutá, dokáže filmu dát atmosféru, která baví. Víc asi nebudu rozebírat, je to o pocitech.(19.2.2017)

Moc sympatická a zábavná podívaná. Herecké výkony výborné, délka tak akorát. Snad jediné s čím se nemohu smířit je ten závěr. Tak by to být nemělo. Ale dobrá.(27.8.2017)

Tak dlouho jsem měl tenhle film na disku připravený ke shlídnutí a tolikrát jsem ho už skoro pustil a nakonec tak neučinil, až přišel včerejší večer a náhlé rozhodnutí s rychlým tlačítkem play. A takřka od první vteřiny vše perfektně sedlo a původní obavy z některých věcí se ukázaly být planými. Emilia byla skvělá a její spojení s Daenerys Targaryen téměř okamžitě zmizelo, Sam Clafin je sympaťák a britská šlechtická elegance, která se line celým příběhem, tu fungovala skvěle a v mých očích krásně tlumila tu neoddiskutovatelnou idyličnost, která mi tu vůbec nevadila. Byť je to z jedné strany tak trochu příběh o popelce a z druhé se spoustou klišé, vše je naservírováno tak, že filmu nemůžu nic zazlívat a moc jsem si ho užil až do úplného finále.(9.11.2017)

Nedotknutelní zahalený do kabátku červený knihovny. Vztah mezi ústřední dvojicí se na muj vkus vytvořil dost rychle a zaráželo mě nepřirozený chování Louise. Zejména její změna názoru v závěru nebo schopnost zvládnout situace s nadhledem a úsměvem. Jenže ono bylo pro její postavu typický, že když už nevěděla kudykam, vždycky se objevil někdo, kdo jí poradil a ona se najednou bez větších úvah pro navrhovaný řešení nadchla a realizovala ho (tohle asi holt racionální chlap nepochopí:)). Nakonec však vcelku neškodná romantika, která se dá bez větších útrap zkouknout. Třetí slabá hvězda za hodně překvapivej závěr v rámci romcom žánru.(14.1.2018)

Na film jsem původně nechtěl, podle textu oficiálního distributora, se dalo vydedukovat "Americká slaďárna, co okopčila Nedotknutelné, ale,buranům z USA to nevadí", ale spletl jsem se, opravdu tam byly vyhrocené momenty, kdy měl člověk na krajíčku, a pokud ne tak je cynik | 9/10 5*(19.7.2016)

Jeden z nejlepších filmu, ktery jsem viděla!(29.7.2016)

Veľké plus dávam Louisinej rozkošnosti a jej pekným módnym výstrelkom. *SPOILER* Veľké mínus zasa "nápadu", že Will jej po smrti nechá riadny balík peňazí. Museli to tam dať? Museli? Teraz to vyznieva tak, že "starajte sa o ľudí s telesným postihnutím - ale len keď majú veľa peňazí."(11.8.2016)

Příběh člověka, který se rozhodne zemřít, je sakra silné téma zaručující příval slz. Emilia byla úžasná a pro mě doslova rozzářila celý film, a o to silnější pro mě byl konec. Tahle rovina se mi líbila, jemná režie, sympatické herecké výkony všech postav, příjemná hudba, to na mě působilo dobře a proto dávám 4 hvězdičky. A to i přesto, že jiná rovina příběhu a "poselství" s ní spojené ("Žiješ jen jednou! Užívej si života naplno! Jo a tady na to máš pořádný balík peněz, bez něj to totiž nejde...") mě vyloženě s*aly...(21.8.2016)

Zlatokopka! :D Chudák sebestredný Neville Longbottom. :D Ale inak nijak neprekvapilo ani neohúrilo.(22.8.2016)

A moje srdce puklo...... Velmi neznym nenasilnym zpusobem odvypraveny pribeh, ktery vtahne kazdou emocne zalozenou zenu a na jeho konci ceka to, co zadna videt nechce, i presto, ze je diky tomu pribeh velmi drtivym zpusobem skutecny.(22.8.2016)

Mnozí vyčítali Nedotknutelným, že byli až příliš kalkulativní ve snaze o slzopudnost u svých diváků. Myslím, že se můžeme shodnout, že vůči tomu filmu hrají až druhé housle. Ingredience i sázky jsou ještě o něco vyšší. Zajímavé, že jedním z parťáků vždy musí být boháč. Ale recept funguje, bylo by nefér tvrdit cokoliv jiného a všechny klíčové momenty fungují. Slza se objeví!(23.8.2016)

• DarthOrbyd

Cynická reklama na Dignitas.(4.9.2016)

Původně jsem to ani nechtěla vidět - četla jsme knížku,která byla fajn a trailer k filmu mě hodně odrazoval. Nakonec jsem se ale jednoho večera rozhodla film zkouknout a byla jsem příjemně překvapená. To, co z traileru není příliš vidět, je opravdová chemie mezi Samem Claflinem a Emilií Clark. Ačkoliv tito herci nepatří mezi mé nejoblíbenější, tady jim to spolu fakt sedlo a hlavne Claflin pro mě film pozvedl výš. Děj není nikterak originálně zpracovaný a sama Clark mě občas svým herectvím trochu štvala, ale snímek celkově byl OK a konec mě i nečekaně dojmul.(6.9.2016)

Vnímám to jako snahu o přiblížení se Nedotknutelným, kdy se setkává svět jaksi konzervativního a liberálně-sarkastického přístupu k světu, přičemž v tomhle případě je to poněkud jiné. Emilia Clarke jako zástupce toho konzervatismu, který se projevuje prostou snahou získat práci a pro spokojenost svého zaměstnavatele ji svědomitě vykonávat, je svou prdlostí vtipná. Ale naráží právě na ten sarkasmus v podání Sama Claflina, který se se svým osudem prostě smířil a rozhodl se... a tak sledujeme rozvíjející se vztah mezi ochrnutým a ošetřovatelkou. Protože je to zaměřené na romantické publikum, je to pochopitelně romantické. Problémem ovšem je, že by se divák, aby to bez výhrad přijal, musel naladit na jejich romantickou vlnu a jejich láskyplný vztah, který (spoiler) skončí tak, že Emilia Clarke svého milého nepřemluví, aby nepáchal sebevraždu, rozuměj eutanazii, protože nedokáže žít se svým handicapem a kupříkladu svou holku sexuálně uspokojovat. Celé je to vlastně tak nějak až moc hezké, přestože mile vtipné. Ale co já si s tím, jako divák, mám počít?(8.10.2016)

Něco mezi Intouchables a the Bucket List... Momenty jsou tam pěkný, Emilia Clarke hraje excelentně, ale končí to úplně dementně a neromanticky, ač se to romanticky tvářilo...(9.10.2016)

• Bezda202

To už je žánr romantický drámo docela v dobrym pekle, když je tu velebená taková debilita. A moc tomu nepřidala ani ta otravná kráva v hlavní roli (kdyby tam byl někdo jinej, šlo by možná hodnocení o půl hvězdy výš :D). Claflin v cajku. 1*, odpady dávám za ještě trošku větší pekla :D(14.10.2016)

Ano jsem citlivka a ne nestydím se za to :-). Kino by měla být asi povinnost, ale bohužel jsem ho nestihl. Tak jsem si pobrečel v posteli. Krásný příběh a knihu si určitě snad jednou přečtu... Jinak Daenerys to zahrála parádně :-)(15.10.2016)

Dlouho jsem s plným hodnocením otálel, jednak abych nebyl měkejš, jednak že podobných filmů jsme už každý asi pár viděl, ale za naprosto podmanivý výkon E.Clarke si to film zaslouží (dlouho jsem takovouhle energo-bombu neviděl). Ve filmu vše podáno lehce, ani minuta navíc, ani míň, smál jsem nespočetněkrát a... (a je to venku) i slza ukápla. A dvakrát. Ale to dobré mi z něj zůstalo.(16.10.2016)

Hezkej film to je....to neříkám, ale chtělo by to novou myšlenku...ani ten závěr mě už nerozbrečel...protože je to pořád dokola...ěkoda(19.10.2016)