Zaklínač

USA / Polsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvůrci:

Lauren Schmidt

Předloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Série(4) / Epizody(32)

Firebug

Hodnocené z pohledu věrného fanouška (nikoliv nekompromisního fanboye)... Dopadlo to nad očekávání dobře! I když je knižní předloha leckde pozměněna a nastavována pro potřeby epizodního seriálu jde poznat, že tvůrci k původnímu materiálu přistupují se znalostí a úctou. Těšil jsem se tak na každou další epizodu/povídku a byl jsem zvědavý, jak ji převypráví lidé stojící za seriálem. Mám sice pár výhrad (origin Yen mi přišel zbytečný), ale celkově jsem nebyl zklamán. Technicky je to zvládnuto (na seriál) obstojně. Potěšily krvavé akční pasáže bez zběsilého střihu. Triková stránka občas drhne, ale pořád OK. Herci a obsazení překvapivě dobré (Ciri je trefa do černého, Triss pro mě největší přešlap, ale dá se). Z mé strany tedy spokojenost, ALE pro člověka neznajícího Zaklínačovský svět, asi nic moc... Na nového diváka začne seriál hned v úvodu chrlit nespočet jmen postav, měst a zemí. K tomu se nerozpakuje vyprávět v rámci jedné epizody 3 příběhy ve 3 jiných časových rovinách což je velice těžké sledovat (i protože Geralt a Yen nestárnou - příběhově). Za mě spokojenost a obnovení zájmu o Zaklínače (asi se vrátím ke knihám) a vyhlížím 2. sezónu. ()

laky158

Je to škoda. Cavil jako Geralt a Charolte jako Yeneeffer mi sedí, ale ten bordel jak to natočili, to ne... Snad nechcete čekat úspěch jako Hra o trůny?! Tohle si Zaklínač nezasloužil. Pokud nechcete ztratit iluze o zaklínačském světě, nekoukejte na to. Raději si přečtěte knížky, zahrajte si hry... Tohle ne. Na druhou sérii se netěším a nevím jestli budu mrhat drahocenným časem, abych se to obtěžoval sledovat. ()

LexBarker

Přiznám se bez mučení, já byl zkrátka zklamán. V příběhu jsem se neorientoval, množství postav a jmen k tomu ani za mák nepřispělo. Jednu hvězdu dávám za kulisy a dobře nasnímané souboje a druhou za to, že se v seriálu neobjevil žádný homoděj (zatím). ()

coscarelli

STOPKA v polke druhej serie. Už sa mi ďalej nedá. No a čo (!) , že je to pekne naMaľované, naSnímané. Som nečitateľ, pre Mňa veľkolepá epická NUDA! Veľakrát myšlienkami unikám do Inosveta a nedá sa to ovplyvniť . TragiCast! Som nečitateľ, na ocenenie nechávam iných (tých ,ktorí listovali) . Idem inam + neskočím na háčik. ()

NifKor

Witcher mě nijak nenadchl trailerem a ani jsem netušil, že se na něj podívám a překvapivě jsem si witchera strašně oblíbil. Henry Cavill je tady jako Gerald perfektní a neskutečně jsem si ho užil, příběh mě nepřestal bavit a nepřetržitě mě překvapoval. Sice se mi zdálo, že CGI někdy nebylo zas tak dobře udělané ale to nijak nevadí, neboť to později nahrazovala překrásná krajina, perfektní akční scény a monstra, kterých je v seriálu hodně. Ve witcherovi je i humor a když tam je tak stojí za to a smál jsem se snad při každým vtipu co se v seriálu objevil. Witcher je pro mě letošní seriálové překvapení, které jsem si neskutečně užil. 8/10 ()

Wotan

Není to tam, prostě není. Atmosféra z knižní předlohy zmizela a je z toho průměrná americká fantasy, ale to jsem tak nějak čekal. I tak mi to přišlo natočené bez duše a bez náboje. Nejlepší byl první díl s Renfri, kde byl vlastně i jedinej dobrej souboj. Ciri se jim docela povedla. Yen je ok, ale zbytek ansáblu mě vůbec nebyl sympatickej. Černí elfové vypadají jak čerti, což je aspoň vtipný. Nilfgárdský brnění asi nemá cenu komentovat a jejich vojáci nemají chudáci ani pochvy pro meče a všechno musej tahat v ruce. Třeba takový blbosti mě napadaly, když jsem to sledoval a nudil se. Takže zbývá Henry, kterej se moc snaží a vlastně to celý drží nad vodou. Škoda, že to nenatočili v době pána prstenů, kdy se nehrálo na POCéčka. ()

Seti

Je mi vážně líto lidí, kteří jdou do seriálu bez znalosti knih, případně her, jelikož tvůrci jim vůbec nejdou vstříc a neobtěžují se s nastíněním zákonitostí zobrazovaného světa, události nezasazují do potřebného kontextu ani nevykreslují jejich pozadí. Vůbec se tedy nedivím, že nepolíbený divák může šeredně tápat a seriálového Zaklínače považovat za smysl nedávající změť událostí s cool hlavní postavou. Chápu, že Sapkowského námět v podobě prvních dvou povídkových knih to autorům přiliš neulehčil, ale absence zmiňovaných věcí seriálu skutečně ubližuje. Navíc jsem si myslel, že Zaklínač je pro Netflix z pohledu rozpočtu tříáčkový projekt, což tedy na výsledku v některých momentech příliš vidět nebylo. Jakožto člověk znalý předlohy jsem si však byl navzdory několika výtkám schopen první sérii Zaklínače užít...i když jen za slabou čtyřku. ()

iXtr3m3

Nečítal som knihu a hru som nedokázal dohrať ani jednu. Knihu preto, že som sa k nej ešte nedostal, čo nevylučujem, hry sú skvelé, ale nemám na ne toľko času. Späť k seriálu. Kto tvrdí, že starší poľský Witcher je lepší, tak je asi na ťažkých drogách, pretože bol slabučký aj na svoju dobe a nieto ešte na dnešnú. Kto tvrdí, že CGI je slabé, tak nech porovná rozpočet GoT a Witchera. Myslím si, že Netlix zvládol toto neľahké sústo najlepšie ako len vedel. Treba si uvedomiť, že ten svet je celý o poviedkach a nie vyslovene nekonečných románoch. Treba si uvedomiť, že prvá séria je len predstavovačka postáv a uvedenie do sveta a jeho možností a zákonitostí a aj to len v skratke, na niečo viac si treba najskôr počkať do druhej série a aj to len v prípade, že sa nebude držať kostry ako prvá séria. Treba si uvedomiť, že Netlix je celosvetová internetová TV, takže to multi-kulti aj keď ja tiež moc nemusím a to myslím teraz v dobrom, nie všeobecne, ale v určitých prípadoch, ale jednoducho toto multi-kulti jednoducho už bude takto naďalej, inak by oslabili svoju pozíciu na trhu. To nie je ich obhajoba, keďže by som sa sám bez toho zaobišiel, to je jednoducho holý fakt. Nedávam plný počet, lebo som zvedavý, čo prinesie ďalšia rada a ten zážitok kvôli preskakovaniu celých desaťročí a bez upozornenia bol predsa len trošku namáhavejší ako pri GoT. Ešte jedna vec pre tých, ktorý GoT s týmto stále zrovnávajú aj obsahovo aj technicky. GoT malo aj väčší rozpočet a hlavne bolo zamerané na úplne niečo iné. Rozsiahly svet plný intríg, menej akcie, viac pomalejšieho príbehu. Witcher je skratkovitejší, poviedkovejší, epizódickejší, hlavná linka sa zatiaľ ťahá v úzadí úplne nenápadne. Takže nemôžete to zrovnávať. Je to ako zrovnávať väčšne Android a IOS. Zo svojej podstaty síce v jednej rovine dvojica mobilných operačných systémov, ale v rovine druhej natoľko odlišná architektúra samotných systémov a operácii v nich, že je to nezrovnateľné objektívne, len subjektívne. Toť vsjo. P.S. Videné s dabingom a bol fajn. P.S.2 Cavill sa narodil nielen pre Man of Steel ale aj pre Witchera, mĺkvy, terminátorovský, fantasticky pohybovo nadaný. Ja som sa bavil aj s manželkou. UPDATE PO DRUHEJ SÉRII: Zmena v rozprávaní, menej skákania v čase, viac intrig, asi chceli dobehnúť GoT. Kaer Morhen vynikajúci, len ten opuchnutý Vesemir mi nejako nesedel. Niektoré časti mali doslova hororový feeling v určitých momentoch, takže za mňa spokojnosť, nie nadšenie, ale určite dobrá spokojnosť. Som zvedavý aj na pokračovanie aj na Blood Origin. UPDATE PO TRETEJ SÉRII: Tak nám teda Witcher skončil a neskončil veru v najlepšom. Scény s Cavillom sú stále samozrejme najlepšie, ale jednak dostal menej priestoru, keďže sa tvorcovia pripravujú na prechod od Witchera v hlavnej úlohe na Ciri a jednak sa niekam vytratila gulervúcosť niektorých scén, ako to bolo v prvej sérii. Časť s Lovecraftovským monštrom ála Thing bola fajn, taktiež na lodi a pár ďalších, ale vyradenie Geralta tým podrazákom od čarodejov, tak to som nečakal. Ak ak aj hej, tak na konci, čím by ako tak vysvetlili zmenu herca. Ale nie, oni si ho nechajú odísť do diaľky ako v nejakom westerne, dobre že nie do západu slnka. Veru, čakal som viac. OK, dostali sme zasa nejaké tie intrigy, ale na GoT to nikdy nemalo, dostali sme klasicky po Netflixovsku homozložku v podaní barda, dostali sme podľa mňa mdlejší príbeh a menej akcie, časť s Ciri v púšti bolo varenie z vody, nečudujem sa Cavillovi, že opustil potápajúcu sa loď. Netvrdím, že si ďalšiu sezónu nepozriem, ale neviem si predstaviť, čím pozitívnym môže prekvapiť a to nie je dobrá vizitka pre tvorcov. () (méně) (více)

see_sawandrew

Witcher musí bojovat hned na třech frontách. Z jedné strany vykřikují ti, kteří byli doteď zalezlí v atomových bunkrech a o bělovlasém vědmákovi slyšeli poprvé až během předvánočního hypu. Ti údajně nemají šanci se vyznat ve třech časových rovinách, což je ale názor, který živí hlavně recenzenti, kteří si průměrného diváka nejspíš představují jako slintajícího nedonošence. Ze druhé strany do Witchera buší vášniví čtenáři celé ságy, kteří se rozčilují nad barvou vlasů a tvarem nosů některých postav nebo hejtují scénáristku, že do seriálu nezahrnula konkrétní (samozřejmě klíčovou) scénu z nějaké povídky. Třetí skupina, která právě počtvrté dopařila Divoký hon a doteď si myslí, že se jedná o herní adaptaci, pro změnu nadává na kvalitu CGI a kulisy. V takovém rybníčku je vlastně obrovský úspěch, že seriál sklízí spíše kladná hodnocení. Protože jsem si už s Harrym Potterem uvědomil, že obrazovka snese něco jiného než papír, nemám se seriálem až na jisté drobnosti problém. 80% ()

DavidS.

CHCEME MÉNĚ HARLEMU A VÍCE POBALTÍ! Rozpolcenost, zklamání a promarněný potenciál Sapkowského fantasy klenotu. Cavillovi nelze v roli Geralta nic vytknout. Scény, kde třímá meč a bojuje proti lidským protivníkům, jsou lahůdkové (řezničina v Blavikenu), ale je jich pohříchu málo. Ale i bez boje, když mezi zuby cení své glosy nad během světa, má postava stále charisma. Yennefer i Ciri také akceptovatelné, ale třeba Triss ztratila své ryšavé kouzlo a v rámci multikulti koreknosti je fádní míšenkou. Lidská šlechta, driády (pro globální jistotu zase černošky) a elfové (jeden vypadá jako rohatá afro ovečka, která je pro změnu opět černoch) jsou pak většinou veskrze směšní a oscilují mezi ochotnickým divadlem a Xenou...Seriálu chybí svébytný režijní rukopis i lepší práce s chronologií vyprávění. ()

Rudinsky

Snaživá adaptácia, ktorej v posledných dieloch dojdú nápady a černosi:D Teraz ale vážne - ako celok to prekvapivo slušne funguje - najmä vizuál je veľmi obstojný (výprava, kostýmy, triky, komparz, prosto všetko), hudba parádna, kasting otvára dvere mnohým newcomerom (ani jedna postava nie je vyslovene otravná alebo odfláknutá - navyše, zaujímavými ženami sa to tam priam hemží) - veľká spokojnosť. V závere sa ma dokonca zmocnil pocit, že Witcherovi viac pristanú skôr komorné rúbanice a poctivé triky (úvodné porcovanie v Blavikene a diel so Strigou u mňa vládnu), než wannabe GoT prístup. Napriek zopár kŕčovitým momentom ale prevládajú pozitívne dojmy a ešte aj ten Cavill, ktorého som sa úprimne bál, to ustál so cťou. Teším sa na druhú sériu. ()

666Carnage

Rovnou říkám, že nejsem úplný fanda a do ruky se mi dostala jen první kniha z osmi myslím. Dva komiksy a dohrál jsem první hru a druhou ani nedohrál a ke třetí se ani nedostal. Ale bavilo mi to a koukalo se na to dobře až na pár věcí to je povedený seriál potom hejtu, který na to byl ještě dříve než se to rozjelo. Henry Cavill je jedna z věcí proč je to tak dobrý a ve finále je dobře, že tam je zrovna on ještě když je to fakt fanda a naučil se takhle si hrát s mečíkem. Yennefer je tu jiná ale ta herečka je pěkná a to docela dost vynahradí tu změnu. Nebudu hodnotit příběh protože je to hodně spíš o těch povídkách a jak říkám neznám všechny a ani všechny postavy ale seriál jsem si užil a až na pár výjimek, efektů a černých elfů jsem spokojený. 70% ()

Zagros

1. série: Mohl bych lamentovat nad obsazením, nebylo špatné, ale k ideálu má daleko. Mohl bych se navážet do nešťastného způsobu vyprávění, kdy má i člověk znalý knih a her problém se zorientovat v neparalelně ubíhajících liniích. Pro neznalé to musí být docela zmatek. Mohl bych se smát trapným uniformám Nilfgaardu. Ale nakonec nebudu vytýkat nic, protože jsem jednoduše rád, že Zaklínač konečně dostal povedené seriálové zpracování a já jako obdivovatel celého jeho univerza jsem nad míru spokojený. Už teď se nesmírně těším na další řady, které snad budou. Protože po nutném(?) povídkovém úvodu se konečně může rozběhnout celá sága (knižní pentalogie) a to bude teprve jízda... už aby to bylo. Nakonec přeci jen lehce snižuji hodnocení. Platí vše výše napsané, ale ani po roce jsem se na první řadu nepodíval podruhé a raději se ponořil do hry. Uvidíme, co druhá řada. 2. série: Na druhou řadu Zaklínače jsem se velmi těšil. Přeci jen jde o jeden z mých nejoblíbenějších fantasy světů. Navíc druhá řada konečně slibovala pořádný rozjezd hlavního příběhu románové pentalogie a především skončila s experimentálním prolínáním různých časových rovin. Druhá řada ovšem přinesla několik rozčarování. Odklánění od příběhu předlohy je prvním z nich. Nechci si hrát na puritána, někdy to může být i lepší, to se to ale musí umět a tvůrci bohužel rozhodně nedosahují takových kvalit jako pan Sapkowski. Je to až trapně obehraná věta. Přesto tady platí – knihy jsou příběhově mnohem lepší a to samé platí i o hrách. Při tom rozpočtu je to obrovská škoda. Druhou výtkou je až přehnaná korektnost, což si myslím souvisí s tím prvním. Některé vedlejší postavy jsou tam snad schválně narvané, aby bylo tabulkové místo pro silnou ženskou a taky pro tmavou postavu. Povětšinou jsou herecky horší a jejich část příběhu nudnější. Poslední výtkou je někdy až zbytečná akce. Ukážeme přeci nějaký ten efekt, když už to tolik stálo. Mám z druhé řady hodně rozporuplný pocit. Stále jde o seriál z mého oblíbeného světa. V rámci korektnosti, efektů a ohnutí příběhů dle mainstreamových potřeb jej tvůrci hodně pokazili. Jedna hvězda dolů a chuť si zpravím ve hrách. ()

Chmur

Ze zaklínače mám smíšené pocity. Určitě jsou ovlivněny i tím, že znám knižní předlohu, byť povídky si už tolik nepamatuji. Casting se povedl tak napůl. Geralt a Ciri jsou obsazeni celkem přesně, bohužel Cavill nemá charisma ani herecký um. Neměli mu dávat speciální čočky. S hnědýma očima by působil lépe. Yennefer a Marigold jsou obsazeni dost nepřesně, ale Chalotra je aspoň sexy a dobře se na ni dívá. Hrozně mě mrzelo, že v seriálu chybí rošťácká Triss s kaštanovými vlasy a místo ní tam je vážná a nudná hispánka. Opět si tvůrci nemohli odpustit, aby absolutně trapně cpali do seriálu černochy v rolích elfů a dryád. Proč? Působí to hloupě. Seriál působí místy velmi lacině. Některé "nestvůry" např. satyr nebo drak vypadají, jakoby se vplížily ze seriálu Herkules z devadesátých let. Divák, který neznal knižní předlohu musel být zmatený jak Goro před Tokiem, mnoho postav, chaotické skoky v čase, ale mně to nevadilo. Líbí se mi choreografie soubojů. Hudba je taky povedená a některé díly jsou výborně natočené. Takže, určitě je Zaklínač koukatelný, ale ani zdaleka nenaplnil možnosti předlohy. ()

Nassau

Neodpustím tomu nic. Pro čtenáře je to místy utrpení, postavy jsou nepochopitelně obsazené, nesympatické, neschopné. Vydržím toho hodně, ale černé elfy i dryády už jsou na mě prostě moc. Hyperkorektnost do světa Zaklínače nepatří. K tomu přidejte slabé CGI, výpravu a celkovou papundeklovost, a máte z toho Herkulese 21. století. Nevěřil bych, že to někdy napíšu, ale je mi líto Cavilla. Role mu hodně sedla, evidentně si jí užíval, ale bylo ho na to, že měl být seriál hlavně o něm, poněkud málo. Hodnocení z milosti. (6/10) ()

hefoo

Sklamanie. Pre mňa ako veľkého fanúšika kníh je tento seriál pľuvnutie do tváre. Krivka zhoršovania seriálu bol lineárna tzv. každá ďalšia epizóda bola horšia ako tá predošlá. Plus by som spomenul totálne sprasenie povídok "Na konci světa", "Hranice možností" a "Něco více". Jediný diel, ktorý stál aspoň za orén bol prvý a tým to skončilo. Epizóda z Blavikenu, Renfri a finálna bitka ehm porážka Renfrinej skupiny bola to najlepšie z celého seriálu. V tejto epizóde bol Cavill skutočne Vědmákom akého ho mám rád a uveril som mu to ale každá ďalšia epizóda bola totálne zlyhanie?!. 1 hviezda za Cavilla, druhá za Renfri a tretia za súboj na jarmarku v Blavikenu. Išiel som do toho pozitívne naladený, neriešil som multikulti nezmysly ale výsledok nestojí ani za ten orén. ()

Benedygtus

Napsal bych k tomu celkem dlouhy komentar, ale driv nez jsem ho zacal psat, jsem udelal chybu a precetl jsem si komentar od Morien, takze bych to jen opakoval, ale stejne to tak trochu udelam. Duvod proc si tento serial nezaslouzi vic hvezd a mozna spis prave jeste min je predevsim to, ze to cely vzali strasne z rychliku bez jakyhokoli duvodu a uvodu. Originalni pribeh Yenn je vlastne uz odbitej a Ciri vyplnuje drahocenej cas pobihanim po lese. Tvurci se strasne chtej odlisit od hry a knizni predlohy, ale zaroven pocitaj s tim, ze divak uz vsechno podstatne vi a nenamahaji se s zadnym vysvetlenim, ci zasazenim do sveta. Knizni predloha, ale i ta herni je take pro me mnohem vtipnejsi a to uz se tvurcum serialu nepodarilo prenest vubec, mozna za to muze i obsazeni, ale jsou to i samotne dialogy. Holt velke teseni nasleduje velke zklamani. Druhou serii a potazmo nasledujici asi take zhlednu, ale je to spis bezmyslenkovite odreagovani. Neco, jako kdyz se moji rodice divaji na Ordinaci, akorat tady je/bude vice akce. ()

misstake

Slibně začínající rozjezd seriálu byl zřejmě způsoben nadšením z toho, že vidíte na obrazovce své oblíbené postavy a že víceméně vypadají tak, jak jste si je představovali. Geralt v podání Supermana, Marigold, příběh Yennefer ztvárněný zajímavým způsobem. Od výpravy za drakem, která byla jedna z nejlepších povídek na papíře, seriál ale začal mírně kulhat a postrádat jakýsi ucelený smysl. Podobně jako Hra o trůny byla první série o seznamování s postavami a nastolení jakéhosi obrazu o světě, ve kterém se to odehrává, tak snad to tak bude tak i se Zaklínačem a ve druhé sérii se naplno rozjedeme podle románové pentalogie, která ve světě fantasy nemá konkurenci. Pro lidi neznalé přelohy musí být první série pořádně zmatený guláš, ale Caville byl teda pro roli Geralta zrozen. ()

BluT

Četl jsem všechny knihy, hrál několik her a stejně jsem byl ze seriálu zmatenej, nechápal jsem aktuální motivy postav a nevěděl jsem, kdy a kde se některý scény odehrávaj. A nejvíc za to může debilní obsazení herců a naprosto vadnej storytelling. Fakt nechápu, a vyloženě mi vadí, že tvůrci úplně nesmyslně a bez zjevnýho důvodu změnili vzhled mnoha postav. A když ona postava přijde poprvý na scénu, tak ji ani nikdo neosloví, sama se nepředstaví a třeba až v dalšim díle člověk zjistí, že viděl předtím nějakou jemu dobře známou postavu, kterou ale z knih a her zná úplně jinak. Triss a Fringilla mi vadily snad pokaždý, co se v seriálu objevily. Proč vypadaj tak drasticky jinak? A ani s Yen, po Ciri nejhlavnější ženskou postavou, jsem se vůbec nesžil. Jak se mám sakra do seriálu zažrat, když musim pořád přemejšlet, kdo že je zrovna tahle postava, a co všechno v seriálu udělala, než jsem zjistil, kdo to ve skutečnosti má být? Výkony herců obecně vůbec neodpovídaj rozpočtu celého seriálu. Ciri skoro nemluví a je prkenná, Yen vůbec nevypadá a nechová se jako všemocná a všemi respektovaná čarodejnice a Henry v roli Geralta je sice většinu času skvělej (s jeho obsazenim jsem vážně víc než v pohodě), ale sem tam se mu taky něco nepovede a celkovej dobrej dojem to zas na chvíli zkazí. CGI a vizuální stránka je za mě ok a jsem rád, že aspoň na tom tvůrci úplně nešetřili. Poslední drobnou výtku mám k rozhodnutí používat v anglické verzi pro Marigolda jméno Jaskier (všude jinde je to Dandelion), což přispělo k dalšímu zmatení těch diváků, jež o Witcher univerzu už něco vědí. O časových liniích v prvních dílech se radši vůbec nebudu zmiňovat, to bych se už fakt nas*al úplně. Na seriálového Zaklínače jsem se faaakt těšil a možná stačilo, aby byl scénář napsanej lépe a srozumitelněji a ty ostatní chyby bych tomu třeba i odpustil. Takhle je to zatím jen na 2,5 hvězdy. Tu půlhvězdu jsem přidal za song "Toss A Coin To Your Witcher", páč ten se fakt poved. ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Už to bude pěkných pár let, co byl oznámen reboot kultovní akční sci-fi fantasy Highlander v čele s Henrym Cavillem a režisérem Chadem Stahelskim (John Wick) za kamerou. Jenže Cavill měl od té doby… (více)

Sledovanost Zaklínače klesá

Sledovanost Zaklínače klesá

07.07.2023

Nedávno jsme psali článek zabývající se odchodem hlavní hvězdy Zaklínače Henryho Cavilla, a jak si tvůrci představují, že představí jeho náhradu. Už tehdy jsme se nicméně zabývali taky otázkou, jaké… (více)

Tvůrci Zaklínače komentují odchod Cavilla

Tvůrci Zaklínače komentují odchod Cavilla

02.07.2023

Třetí řada známého Netflix seriálu Zaklínač před pár dny dorazila na streamovací službu – respektive dorazila tam její první část. Zatímco prvních pět epizod už mají diváci k dispozici, zbylé tři… (více)