Já, společnice

(TV seriál)
  • USA The Girlfriend Experience (více)
USA, (2016–2021), 17 h 27 min (Minutáž: 24–32 min)

Tvůrci:

Anja Marquardt

Riley Keough, Paul Sparks, Mary Lynn Rajskub, Michael Therriault, Kate Hewlett, Alexandra Castillo, Parveen Kaur, Shaun Benson, Jeff Clarke, (více)

Série(3) / Epizody(37)

Christine je studentkou druhého ročníku právnické fakulty. Má neplacenou praxi a z toho plynoucí dluhy na nájmu. Když jí spolužačka představí atraktivní svět luxusních společnic, zaměří své úsilí zcela jiným směrem... (TV Prima)

KevSpa

Hodně zvláštní artová záležitost (pro ujasnění - soft porno), která se i přes krátkou stopáž a řadu odvážných scén občas hodně vleče, aby záhy vytřela zrak nějakou výtečnou epizodou. Vývoj hlavní postavy je ale takový polovičatý a stejně jako o samotném seriálu místy nevíte, co si o ní myslet. Rozhodně to ale stojí za zhlédnutí. 1. série - 70% ()

MoiJe

Citim sa trochu podvedena, ocakava som, ze za tym bude viac. Ovela viac. Poslednych par epizod uz som dopozerala len zrychlene v ocakavani vyvrcholenia, ktore neprislo. (Seriozne, 13 epizod po cca 25 minut a my minutu sledujeme, ako ide cez byt alebo ako niekto vystupuje z auta a ide k domu, asi len aby sme zabili nejaky cas do dalsieho vzdychania...) // S2 vyzera byt samostatny pribeh co epizoda. Videla som dva. Treti uz neuvidim. ()

dO_od

// Suchý shit bez duše, který tak tak obstojí díky slušivé Riley Keough v hl. roli, jinak je to ale již stokrát viděné, povrchní a hrozně špatně podané drama o nepříjemně arogantní pipce, kterou nepohání nic jiného než čistá vidina peněz. Těžko říct, komu se tenhle typ seriálu může líbit, já mezi takové lidi ale určitě nepatřím. Po dvou dílech 3/10 a končím. ()

misstake

Riley Keough je krásná a tak zvláštně divná, zároveň žhavá i chladná, stejně jako tenhle seriál, o kterém člověk neví, co si má myslet. Je to art, jehož smysl mi uniká? Je to soft-porno proložené krimi thrillerem z právnického prostředí, kterému stejně nerozumím? V druhé sérii se najednou zničehonic objeví 2 nové postavy, které nejsou tak krásné jako Riley. Ale mají charisma a sex appeal a mění se to v lesbi show, takže koukáme dál. Spoustu věcí mají obě série společné - nepochopitelné chování a pohnutky postav, nevysvětlené věci, nesrozumitelné zápletky mezi erotickými scénami, některé epizody naplněné balastem a nudné, ale je tam hodně sexu, je to krátké a dobře se na to dívá a rychle to utíká. ()

Bebacek

Christine je magicky fascinující komplexní postava, které Riley Keough s emocionální autenticitou vdechla život až do morku kostí. Tak uvěřitelná, jen si sáhnout..! Že ve filmu neotřelým způsobem představil postavu profesionální společnice – archetyp, který je opředen tolika klišé! – má velké díky Steven Soderbergh, a Lodge Kerrigan s Amy Seimetz stejně tak, že plasticky rozpracovali její osobní i profesní background a charakter a doplnili další barvy a stíny do jejích dokonalých obrysů. 1. řada top, zbytek mě upřímně nezajímá. Protože kde není Riley, není zábava. ()