Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

Bogrant

Pravdupovediac, nebyť tak vysokých hodnotení, asi okolo toho len bez povšimnutia prejdem. Dal som tomu však šancu a zaujalo ma to hlavne tou staršou atmosférou, kde tá nostalgia a spomienky na tridsať rokov staré a zaujímavé filmy príde akosi sama. Plus kvalitný soundtrack. Len tá detská stránka, ktorá sa tvári smrteľne vážne mi už po čase dosť vadila a všeobecne ma takéto sci-fi hrátky nebavia. Na seriálovú produkciu je to však kvalitné, len radšej mám iné stories. ()

FauSSt

Skvost s neskutočnou atmosférou na ktorej má veľký podiel dokonalá hudba, ktorá diváka bezpochyby prenesie do osemdesiatych rokov. ()

Mirabony

Nejlepší seriál který sem za poslední dobu viděl. Naposled mě takhle vtáhl Dexter, a od té doby sem na něco podobnýho čekal. Nic než 5 hvězd nejde nedat. ()

Ivuska71

K Stranger Things jsem se dokopala až letos a teda dost mě to bralo. Pořád jsem kolem sebe slyšela, jak je to super, že jako nejlepší apod. No... a je to tak. ()

Ulquiorra Cifer

Co napsat k seriálu, který má 1144 recenzí? Člověk už asi nic nového nevyplodí, každopádně tento seriál mě hodně dlouho unikal a míjel, a po prvním díle najednou zjišťuji, že jsou dva dny pryč a já jsem na konci třetí série a už hledám na googlu, kdy bude čtvrtá a jak pokračuje natáčení v covid prostředí. Twins Matt a Ross jsou prostě kouzelníci, kteří do toho daly srdce a vytvořily nový svět. Jistěže je v seriálu několik "?cože, jak, proč?" všechna jsou ale hned zatlačena rychlostí a napínavostí do zádních mozkovích závitů a já je tam prozatím nechám. V tomto seriálu se povedlo snad všechno a hlavně herecké obsazení. Ve spoustě seriálech jsem chtěl vždy některému (nesympatickému) herci/herečce zakroutit krkem, a tady prostě nic, po herecké stránce zde funguje všechno jak má. Za mě prostě jasných ***** a pevně věřím, že se seriál bude ze 16 místa dostávat stále blíže k tomu *1*. ()

Spike86

Seriál alá osmdesátkové horory, ale s dětskými hrdiny. Zhlédnuté 4 řady. 80% Čtvrtá řada je dost možná nejlepší. ()

Rom4n

Asi najnadhodnotenejší seriál aký existuje. Videl som prvé tri série, ale to som sakra pretrpel. Ďalej už sa na to nepozriem. Tretia séria je niekde na úrovni Agent Cody Banks. ()

JJaannee

Nejsem seriálový fanda, ale Stranger Things mě pohltil a uvěznil na 4 dny do křesla. Řadím ho mezi nejlepší seriály jaké jsem kdy viděla. Připomíná mi to Super 8 v seriálové podobě. 80 léta jsou zpět a fakt je to nářez. První série na 100% překvapivá. Hltala jsem to tak moc, že jsem nešla ani spát a hned jsem navázala na druhou sérii, která byla už trochu slabší. Ve 3 sérii už víme co co gou a tak bych řekla, že je nejslabší z celé série a 4 sérii už to pomalu končí, chybí mi poslední díl a já doufám, že se dočkáme i dalších dílů série 5. Jinak výběr herců se opravdu povedl, fungují perfektně a super se doplňují. S postupem dílů se nabalují další hrdinové, tak uvidíme jestli to bude pořád fungovat. Celkové hodnocení tak 98% ()

tuctovychlap

možno to občas nebolo úplne že stopro..ale po záverečnej časti štvrtej série dávam všetkým predchádzajúcim päť hviezdičiek..pretože ako celok ma to dostalo..smiech, plač, strach, údiv aj obdiv, skvelý retropocit, nenápadná pocta nielen milovanému S. Kingovi, opätovné stretnutie Elevenky a Hoppera..za to všetko Dufferovcom, Brownuľke a Harbourovi vďaka..tak teraz už len čakať na finálny súboj.. ()

bicekz

Skvělý seriál, který spojuje děti a temno. Během 1. série se dozvíme, o co v celém seriálu půjde. Všechno je tak krásně provázané, natočené a atmosféra osmdesátek by se dala krájet. Všechny dosavadní děje a problémy logicky spojí a prováže 4. série. Tato série je také více zaměřena na život dětských hrdinů - resp. problémy při dospívání.  4. Série je skvělý začátek konce, i když někdy je to až příliš překombinované a natahované. Ačkoliv to není součástí hodnocení seriálu, bohužel nemůžu doporučit knihy Temný experiment a Temnota na okraji města. Tyto knihy nejsou pro příběh téměř vůbec důležité a pouze vydělávají na jménu seriálu. ()

Ajfist

Velmi dobře natočený seriál, povedené efekty, chytlavý děj nepostrádající logiku. Sympatické hlavní postavy. Tenhle seriál se vážně povedl a to i jeho další pokračování. Další série nepostrádají dynamičnost a děj je stále poutavý. Jen tak dál. ()

jigsaw44

Je to celkom nadhodnotený seriál. Jediné, čo ho robí lepším, je jeho Hype, inak sa pritom v skutočnosti jedná iba o priemerný neoriginálny seriál, ktorý ťaží z inšpirácie Stevena Kinga (To), J.J. Abramsa (Super 8) a Stevena Spielberga. ()

soukyd33

1. Série Už od začátku je dej napínavý, a pořád se něco děje. Pro diváka můžou být nudné jen romantické vztahy. Ty dej značně brzdí. Humor zde není, a ani není potřeba. Herecké výkony super. Herecké obsazení neznámé. Efekty zde jsou jen občas, ale nejsou špatné. Prostorový zvuk výborný, a občas uslyšíte i něco za sebou. Poznámka: Chvílemi jsem přemýšlel proč to tak diváky táhne. Ale je to právě ten napínavý příběh, a tajemné scény. 2. Série Je neméně napínavá, tajemná, a je v ní opět něco nového. Jsou zde nové postavy, a některé nejspíše ještě znovu potkáme. Poznámka: Na konci 9. dílu, je dojemná scéna (scény). Závěr mluví za vše. Pokračování je jisté. 3. Série Začátek prvního dílu je spíše taková romantická projížďka. Konec je už ale známé napětí. Hodně drsná série. Tohle by mě ani nenapadlo. 😳 Triky jsou dokonalé. Už asi chápu, proč všichni čekali na 4. Sérii. Protože to nedávalo takhle smysl. Docela zajímavý konec. 4. Série Na začátku se podíváme do minulosti, a pak už se vrátíme do pokračování. A konec už je typický horor. Tohle by asi nikdo nečekal, co postupně přijde. Závěr čtvrté série, je opravdu epický. Jaké asi bude pokračování. 🤔 ()

Tygr01

Za mě z kraje jen seriál o kterém se hodně mluví, tak proč se na něj během Covid pauze nepodívat. První série mě uvedla do děje a čekal jsem, že to bude lepší a bylo, druhá série už slušná jízda, třetí série už profi bijak, kde se to tváří jako dětský film z 80' ale za tím je drsnej film, kterej vás zapíchne do gauče a donutí vás dokoukat do konce na jeden zátah... škoda že člověk občas musí spát 👍 ()

Updated_Cake

Asi není nutno rozmazávat na 5 stránkách, že tohle je jeden z nejlepších seriálů, co VODS za poslední dobu vyflusly. Obecně se mi osobně líbí to retro, i když na retro nejsem, líbí se mi ta atmosféra, postupné budování emocí a postav. || 1. série: Obecně asi nejlepší série celého seriálu. Buduje se tam napětí, člověk neví vůbec nic a to je do velké míry příčinou toho, proč tolik věcí funguje. Jump scare je vždy dobře promyšlený a načasovaný, hlavní monstrum je úplně perfektně vymodelované a jde z něj strach. Totálně jsem tomu seriálu propadl po této sérii a vyvolávalo to u mě pocity jako kdysi u 1. Vetřelce. Další série jsou také dobré, ale člověk už přišel o prvek překvapení a bez toho je horor kapku méně děsivý. || 2. série: Ta je trochu slabší, řekl bych, že jde o klasický případ toho, kdy hned další pokračování filmu nebo seriálu trpí na porovnávání s předchozí řadou a je téměř nemožné dosáhnout stejné nebo vyšší kvality. Pořád se seriál nesl ve stejném duchu, ale bylo to kapku slabší a spíše šlo o fillerovou sérii. || 3. série: Na druhou stranu 3. série nebyla vůbec fillerová. Vydání až o 2 roky později po předchozí sérii jí rozhodně prospěly. Scénky a příběh jsou dotažené, je zde nový záporák a nové postavy v příběhu. Čím delší dobu se člověk dívá, tím víc pomalu zase chytá pocity z 1. série a užívá si to. Hororové prvky se zase vrátily v celé své kráse a i trocha nevědomí přibylo. || 4. série: Ta přinesla docela šok, když pospojovala všechny předchozí série dohromady a dala ještě další význam předchozí sérii. Asi bych řekl, že od 1. série je tohle další, která byla vážně dobře propracovaná a tvůrci si na ní dali hodně záležet. Vecna je super polo-iracionální záporák, od kterého člověk neví, co má očekávat. Ruská linka byla nad očekávání zábavná a nebyl to jen vyplněný čas s pár vedlejšími postavami. Abych pravdu řekl, Natalia Dyer (Nancy) se mi zdála tuhle sérii trochu ušlejší. Některé emoce se zdály přehrávané a ta postava trochu negativně vyčuhuje z příběhu. Nevím, jestli to tak je schválně, ale rozhodně to nedělalo dobrý dojem. I přesto se těším na 5. sérii, jak na příběh, tak i na vylepšené hororové prvky. S tím, co tvůrci doteď dokázali jsem si jistý, že mají ještě nějaká esa v rukávu, kterými nás usadí. ()

Lukkyn

Winona Ryder potkává v extrémně úspěšném seriálu ještě divnější zmetky , než jsou Vetřelci. Někdy si tyhle pecky , které všichni sledují nechám uležet a počkám,  až se přežene ten wau efekt a v klidu si dám třeba všechny sérky za sebou. Zase se to vyplatilo !!Tohle byla tedy 80tková  jízda ve stylu Akta x. Jsou někde tam venku nebo dokonce pod námi v alternativním vesmíru. Do toho super skupinka dětí co světe dív se , umějí topově hrát. Jako by se ty děcka pro tohle narodili. Tihle dva bratři Dufferové maj teda mozkovnu. Originální , retro, herecky top jen s jedním známějším jménem a i Winona válí jak za mlada. ()

Radim98

Po první sérii jsem hodnotil na 3. Moc jsem nechápal hype roku 2016. Stranger things 1 byly ukrutně atmosferické, postavy skvěle napsané a herci hodně nad očekáváním, z hlediska scénáře jsem to ovšem považoval za klasickou nafouknutou bublinu, která nemá v konci uspokojivé vysvětlení a tak je to nakonec celé o ničem - jsem alergický na dějové linky které vedou odnikud nikam. A právě proto, že už první řada z mého pohledu (jakkoli šikovně) pracovala s nepromyšleným světem bez pevných základů, žádný potenciál na smysluplné pokračování jsem v tom neviděl. No, a to jsem se tedy pořádně spletl :) Právě pokračování odemknulo plný potenciál tohohle klenotu. Kdyby první řada zůstala i poslední, upadlo by to pro mne hluboko v zapomění. Ale u Stranger things to funguje tak, že každá další řada jen pozvedne a zdokonalí všechny řady předchozí, což v celku ze seriálu dělá naprostý televizní masterpiece. Retro mysteriózní atmosféra je dotažená do maxima, herci jsou lepší a lepší, charaktery se vyvíjejí a nutí vás být víc a víc vtaženi do jejich světa. Casting je perfektní. A čerpání z osmdesátkových a devadesátkových mysteriózních klišé a pomrkávání na žánrové klasiky je absolutní skvost :) To, jakým způsobem se podařilo dějově ukotvit základy tohohle seriálu ve finále čtvrté řady je naprostá pecka. Teď už k té páté hvězdě zbývá jediné a je to krok nejtěžší - dobře seriál zakončit. A že si Dufferové ukousli pořádně veliké sousto. Ale už tolikrát jsem si myslel že nemají jak pokračovat, aby to ještě dávalo smysl a tolikrát jsem se spletl, že jim prostě budu věřit a nechám se překvapit. Pevně doufám, že s pátou řadou napálím i pátou hvězdičku a zařadím Stranger things jako ukončený seriál na poličku s těmi nejlepšími seriálovými počiny - za mě možná i jako nejlepší seriál svojí dekády. ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu