Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

Dominik888

Neskutecna pohlcovacka! Atmosfera by se dala krajet, vyborna hudba, efekty a M.B. Brown jako vychazejici hvezda Hollywoodu v citlive roli, ktera ma divaka okamzite zachvatit coz se u me podarilo. 90%, a cekani na 3 serii :-) ()

Cybershot

Seriál Stanger Things je jeden z mála filmových kúskov ktorý ma emocionálne zasiahol. Nadšenie z tohto seriálu nemôžem vyjadriť slovami. Tieto snímky by som zaradil do legendárnych kúskov kinematografie ako Avengers Endgame, Star Wars alebo Avatar. Ďakujem Netflix. ()

Skyw4lker7

V utorok som dopozeral priam dokonalý seriál z atmosférou 80.rokov a nádhernou hudbou, ktorú si budem púšťať na spotify ešte veľmi dlho👏. Každá séria dá sa povedať je v niečom iná - výnimočná a každou sa latka zvyšuje. Prvú sériu som dopozeral cca za 5 dní no tretiu za 2 ,takže.. nie je o čom tento príbeh ma úplne pohltil 🤩. Hooper, Eleven, Dustin, Steeve jednoznačne najobľúbenejšie postavy no každú jednu mám rád - každá jedna vie zaujať a na - každej vám bude záležať. :) Bola to super jazda a vrátiť sa do detských čias stálo za to aj ,keď ako povedal Mike "We're Not Kids Anymore" . Už to len krásne ukončiť či už to skonči štvrtou na ,ktorú sa veľmi teším ,alebo sa dočkáme aj piatej. HODNOTENIE 10/10 🚴‍♂🚴‍♂🚴‍♂🚴‍♂🔝♥ ()

jizvoun

Netřeba se moc rozepisovat. Nostalgie osmdesátek rozprostřená (zatím) do tří sérií se sympatickými dětskými hrdiny, skvělou hudbou a příběhem. Občas vybaflo nějaké slabé místo, ale v celku je to pro mě nádhera. Netflix umí. ()

Mrsina

El, naprosto neojotravnější postava v historii celé kinematografie, která kazí všechno dobré, co si jinak ten seriál odnáší a to zejména svým neustálým křičením a pištěním. Na druhou stranu naprostým opakem je postava šerifa Hopa, která tomuhle dílu nejvíc dodává šťávu a stejně jako u IT je i tohle důkazem, že parta dětí v hlavní roli může být docela dobrý nápad. Jinak je to jedno klišé za druhým a vykrádá to jiné slavné počiny, ale skrze postavy a dobré herecké výkony to má prostě něco do sebe. ()

krisikowa

Posledná dobou mám pocit, že se u seriálů s komentáři opakuju: skvělé obsazení, psychologie postav, výtvarná stránka, hudba perfektní... Jenomže ono to o tomhle kousku fakt platí. Nevím, koho napadlo nasadit to do osmdesátek a v jaké fázi scénáře ten nápad vznikl, ale funguje to úplně neskutečně. Politická situace, hudba, styl oblékání, barev, ale hlavně nedostatečnost dobové techniky a možností tvoří úplně úžasnej koncept. Do toho všeho příběh o paralelních vesmírech prolínajících se do našeho světa a jako třešnička na dortu úplně geniální shipping Mikea a Jane, který mě tak dostává, že si je sháním i na tapetu. Nevím co mezi nima je, ale jsou tak krásní, že mi srdíčko plesá. A ještě zdůrazňuju jednou: psychologie postav. Každá z nich je naprosto jedinečná a přináší do děje vlastní traumata, která nejsou mnohdy úplně řečená a přitom mají vliv. Tenhle seriál ukojil veškeré mé seriálové touhy: pár zlomených hrdinů, nad jejichž smrtí si popláčeš, divnosvěty, výtvarno a efekty, dojemné příběhy všude okolo a funkční džouky od naprosto plastických klučičích hrdinů, se kterýma bych fakt chtěla chodit do třídy. A hlavně LÁSKA, vole, LÁSKA, taková, jakou chceš. ()

Accuphose

Možná tu budou pro někoho spoilery, ale jen lehce. Po prvních dílech jsem si říkal wau, tady nechávaj umřít i dítě, to bude drsný. Pak se dostavilo vystřízlivění, ale první řada byla víceméně super. Zprvu nebylo moc jasné, co se děje a autoři nás nechávali v napětí a s informacemi přicházeli velmi pozvolna. Druhá řada nepřišla víceméně s ničím novým, napětí opadlo a začalo to být více čitelné, důraz se přesunul z tajemna a rozvoje konceptu stínového světa, na charaktery, jejich životy a hlášky. Největší zpestření byl nález osmičky. Před třetí sérií byl asi svolán produkční mítink, na který pozvali ty největší esa z Hollywoodu a rady byly uděleny jasně, musíme to zlehčit ve stylu Simpsonových, aby to oslovilo další lidi, kteří to nějakým zázrakem neviděli, důraz bude na komediální prvek, neuvěřitelnou akci, neschopné tajné služby a armádu. Je úplně jedno, co se tam bude dít a proč, hlavní je, aby tam bylo hodně dialogů a pokusíme se je i nějak dojmout, na to jsme si pozvali odornice z ženských románů. Zahrajeme to malinko na ženskou notu a genderovou vyváženost, konec porady. A podle toho se natočila série třetí, na čtvrtou už koukat nebudu, myslím že už nemá co nabídnout, autoři se vyčerpali, a scénář je vícemémě nuda. Ale i tak to kleslo celé na hodně dobré 3 hvězdičky. Udržet kvalitu seriálu dá hodně práce a měnit jeho styl je mnohdy sebevražda. Pokud by náhodou autoři tápali, pusťte si Rodinu Sopranů... od začátku do konce a radši dvakrát. ()

Beata.Zajaco

Nedá sa dať inak ako 5 hviezdičiek, na to, že nemám rada scifi tak tento seriál mi úplne vyrazil dych, tešila som sa na to čo sa udeje v dalších dieloch. Režisér dobre vedel čo ľudí bude baviť a zatiahol ich do deja. Teším sa až si pozriem ďalšiu sériu. ()

Naby

První 3. serie jsou opravdová paráda, která se od první serie, až po poslední pořád vyvíjí, takže to nejsou klasické nudné dodívání tak jak jsme u některých jiných seriálů zvyklý. Napětí je vyvolané zprvu pomalu, ale pořád roste až zpravidla ke konci série skoro vybuchuje ;-). To napětí je ale suprově dávkováno a protkáno drobnými, velmi často super vtipnými příběhy. Příběhy jsou o dopělácích, nebo o dětech, ale pokaždé jsou vtipné, občas trochu romantické. Ještě jedna špička na tomhle seriálu, která uzavírá špičkový trojúhelník zábavy. Dobové věci a kostými, všechno ala 80ky. Spousta náznaků, ale i přímých záběrů a standiček. Je to fakt bomba! Tenhle megakoktejl zábavy doporučuju všem co mají radi scifi nebo akční filmy. Jasná celková 5* ()

Lacro

Žánrový mix plný nostalgie. Fakt moc povedené. Dost jsem se bál, že po luxusní první sérii na dané téma seriál už nebude mít co nabídnout a půjde to s ním jen z kopce, naštěstí další série jsou také na hodně vysoké úrovni a nemůžu se dočkat další. PS: Hopper je král! ()

MovieCup

Ako by povedal užívateľ movemat - seriál "tak geniálne mrazivvý až vás zohreje na srdci." Tento seriál budete pozerať s otvorenými ústami a takým napätím ako ešte nikdy. Keď to ráno začnete pozerať tak zhltnete celú sériu a ani si neuvedomíte že je už večer. Je to bezpochyby najlepší seriál aký existuje. Mierny horor a veľké sci-fi. Toto je proste majstrovské dielo od Netflixu. ()

UFO-nec

hustá atmosféra ale zároveň i trocha nostalgie (osmdesátá léta). Rozhodně to lepší z hromady seriálů, normálně si pouštím sériály na zabití nudy a kolikrát pořádně nesleduju, tohle jsem ale hltal díl za dílem. ()

sherudan

Hlavní slabinou seriálu je to, že se nedokáže rozhodnout, čím by chtěl být, až bude velký. Jestli pohádkou pro prebuberťáky, teenagerskou vyvražďovačkou nebo ikonou pro milovníky konspiračních teorií. A tak střídavě vykrádá Stephena Kinga a E.T., Akta X a Lovecrafta a ve výtvarném pojetí monstra i Vetřelce. Kladem jsou překvapivě solidní dětští herci a pár retro špílců na 80-ky, a taky to, že šmírák nakonec utře. Druhá série je ovšem výrazně slabší a na třetí už jsem nesebral odvahu. ()

zekon

Nejlepší na tom seriálu je že po všech stránkách kopíruje ve všem 80. léta :) Povedlo se to jak v obrazu, stylu, kameře, hudbě, příběhu tak v ext. a int. Nicméně nápad vybrat To, Poltergeist, Věc a co já vím co vše z horrorů 80 let zaujme pouze děti do 15ti let. Tam je to patrně i cílené, 11ti letá dcera to žere :) Takový dětinský seriál. ()

Carissima

Tajná laboratoř s experimenty, retro kulisy s nádechem studené války, parta zvídavých mladých borců, charismatický policejní šéf a "jedna" krvelačná bestie. Samozřejmě k tomu navíc naprosto perfektní hudební pozadí. Suma sumárum, naprosto předčilo očekávání, nemám co bych vytkla. ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu