Dětská hra

• USA Child's Play (více)

Legendární horor o panence Chuckie, hračce s duší sadistického vraha. Pojďte si hrát!!!  I kdyby americký režisér Tom Holland už nenatočil nikdy nic jiného, bude jeho jméno již navždy zapsáno zlatým písmem na zdi slávy moderní popkulturní hororové zábavy. Právě díky němu se totiž na první pohled triviální větička „Pojď si hrát“ stala v roce 1988 nesmrtelnou.Za hlavního hrdinu jeho klasického hororového thrilleru Dětská hra by šlo považovat malého chlapce Andyho, který právě oslavil šesté narozeniny. Ale pravda je taková, že prim v tomto snímku, který se v průběhu let rozrostl o čtyři další pokračování a letos se dokonce dočká vlastního remaku, hraje především hračka, kterou Andy dostane jako dárek. Panenka Chucky totiž není zdaleka tak roztomilá, jak se zprvu tváří. Pomocí prastarého voodoo rituálu se do ní během zatýkání převtělil umírající psychopatický vrah Charles Lee Ray a je jasné, že dřív nebo později se svět dozví o jeho návratu. Jenže kdo malému klukovi uvěří, že jeho malá hadrová panenka sprostě kleje, provádí naschvály a občas také s velkou zálibou zabíjí? Je to chyba, že dospělí svým dětem tak málo naslouchají. Teď za to někteří budou muset zaplatit svým životem. (oficiální text distributora)

Tjaden

V nižším věku by to na mě zapůsobilo stoprocentně mnohem víc (stejně jako na většinu komentujících uživatelů). Chucky vypadá jako živý, a i když se jedná vpodstatě o strašnou blbost, tak stráveného času s živou vraždící panenkou nelituju :-). ()

jondoe

Dnes ( 15.3.) som si ten horor pozrel asi po desiatich rokoch. Zo svojho cara uz vela stratil ale postrasit este vzdy dokaze. Jednu hviezdicku pridavam za originalny namet. A Chucky je naozaj pekna babika:-))). ()

BlackTom

Celkom slušne natočený horor, čakal som od toho väčšiu "ptákovinu". Zo začiatku ma Chucky ani nijako nedesil, no našťastie sa to pekne rozbehlo. Pre mňa asi 4+, trocha ma štvalo to ustavičné oživenie Chuckyho (no uznajte - bez hlavy a pár končatín, poriadne spálený a ešte sa to hýbe!), inak fajn horor, hlavne pre deti, čo si radi vymýšľajú imaginárnych priateľov alebo nedajú dopustiť na svoje hračky (pozdravujem kamarátovho synčeka ;)). Jednoznačne si to ešte niekedy pozriem. ()

Dr. Wolfenstein

První díl této série jsem paradoxně viděl až jako úplně poslední, takže jsem mohl krásně docenit originalitu tohoto filmu, z něhož několik následujících pokračování víceméně obstojně těžilo, ale žádné z nich se mu nevyrovnalo. Jedná se však o sérii, v níž se narozdíl od jiných (třeba Hellraiser nebo Noční můra) nenajdou tak slabé kusy, že by v mém hodnocení spadly pod tři hvězdičky. Celé série je pěkně vyvážená, i když v pátém pokračování to bylo o vlásek, a Chucky je ve všech dílech dokonalý. ()

Han22

Další z řady dětských klasik. Chucky mě sice nikdy neděsil, nicméně měl jsem celou sérii filmů moc rád. Vrahoun se v prvním díle dostává do těla panenky a v jejím těle do rodiny mladé ženy a jejího malého syna Andyho. Zanedlouho přijdou první vraždy a policejní detektiv Norris podezírá Andyho. Chucky však brzy dokáže, že je živý i jemu. Jsou tu zajímavé postavy, zejména k smrti vyděšený kluk, odvážná matka a inteligentní policajt, výborná gradace a pokud se něco děje, je to perfektně natočené (úvodní přestřelka, strhující finále). Vražd zde není moc, ale je fakt, že Chucky působí děsivě (a ve finále nesmrtelně) i bez nich. Zkrátka 80s klasika, která nestárne. ()

iXtr3m3

Skvelý hororík, ktorý má čo povedať aj v dnešnej dobe. Bábika hrozivá, nechcel by som takú hračku ani zadarmo. ()

Slimak

Na tvorbě filmu s takovým tématem (docela směšným - "panenka zabiják") si musí dát scénárista a režisér velice záležet, aby snímek nebyl zhola trapný.To se zde povedlo a osobně mi příjdou leckeré situace opravdu kvalitně natočené i napínavé.Myslím, že tohle je svou jednoduchou strukturou a minimem hluchých míst film, který zanechá stopu a zas tak rychle nevyšumí...no a starší vhskový dabing to posouvá o sféru jinam...(nový stojí za starou bačkoru..bych blil...) 75% ()

Castorr

Na týhle "blbosti" jsem vyrůstal a docela se i bál. Teď mi nápad jako že ožije panenka ve který je v tělený zabiják příjde směšný, ale v tu dobu to natočily a byl z toho výbornej horůrek. ()

bloodline

Ikonický Chucky v zlatej ére slasherov zrejme naháňal strach aj povahám so silnejším žalúdkom. V dnešnej dobe šikanuje hrôzou hlavne deti s ADHD a staršie ročníky sa len pousmejú nad hláškami či komickými vraždami, ktoré z bábiky vymodelovali kult v béčkových hororoch. ()

Haymar

Ukázkový příklad toho, že dobrý nápad je matkou úspěchu... když k tomu připočteme ještě slušný scénář, režii a šťastnou ruku při volbě správných herců, není co řešit. Chucky je skvělý horor (navíc dnes již klasika) s velkou dávkou humoru (pravda, trochu morbidního), který ani po 20ti letech neztratil nic ze svého kouzla... Kupodivu i následující dvě pokračování ještě dokázala jakžtakž držet krok s výbornou jedničkou... Škoda, že tato séria neskončila "jen" jako trilogie ()

CjKukis

Nezapomenu když sem jako malej tenhle film viděl poprvý,byl sem absolutně zkoprnělej a nemohl sem se strachy ani pohnout, teď už na tom jsem dobře, nicméně tehle film je v pohodě, jen teď s odstupem času mi to příjde spíš jako komedie. ()

ondrula

Viděl jsem to jako malej kluk a málokdy jsem byl tak vyděšenej, jako tehdá. Na svou dobu velmi povedený horor o sadistické panence. Nostalgie. ()

Abiosis

*POD STROMČEK NECHCEM* Pár plyšákov sa u mňa ešte nájde. Majú síce taký zvláštny pohľad, ale verím, že sú kamoši a nenechajú sa týmto filmom inšpirovať. Chucky ako hračka vo mne pri sledovaní vytvára vydarený mix ňuňúskania a znechutenia. Jednoducho povedané, nie je ani pôvabný ani odpudzujúci, ale niečo v jeho pokojnej tváričke vám dáva prísľub krvi. A, hľa, jemné vrásky pri jeho nošteku sa časom menia na hlboké ryhy, ako dôsledok šialeného výrazu. Kladivo, nôž, woodoo bábika, či dokonca vlastné zuby - to je len malý príklad toho, aký arzenál má malá bábika k dispozícii. Zvyčajne je pre mňa utrpením sledovať herecké prejavy detí vo filmoch (natoľko neprirodzene pôsobia), ale Alex Vincent ako 7 ročné chlapčiatko je zvládnuteľný, čo je úľava, keďže na obrazovke je takmer neustále. Veľkým plusom sa stáva aj Brad Dourif; veď jeho šialený hlas je - azda okrem mimiky bábiky - to najdesivejšie, čo film ponúka. Verdikt v 1 vete: O bábike, ku ktorej by ste sa nemali túliť. 28.08.11 ()

Paldiny

Svižný a nápaditý štart série, ktorý už od začiatku vedel v čom spočíva jeho sila. Tvorcovia vybrali (a možno vyrobili ?), tú najškaredšiu bábiku, akú by som odkopol pri najbližšej príležitosti. V Amerike samozrejme nie, tam sa stane predajným hitom a ako by to vyzeralo, keby sa do jednej z nich neprevtelil masový vrahúň. Scenár spolieha na postupne budované napätie, kde sledujeme dlhé zábery na bábiku a čakáme na prvý nenaprogramovaný pohyb. A keď už k nemu dôjde začína tá pravá zábava, Chucky sa mstí, Chucky hľadá spôsob ako sa vrátiť do ľudského tela, Chucky nezabúda pri tom vtipne okomentovať každú svoju eskapádu. To, že s ním prehovára len malé dieťa nie je nijak originálne, ani to, že s postupným vyústením deja vlastne zistíme, že obete sú na to sami, nakoľko príbehu o vraždiacej bábike nikto neuverí. Kým mu teda sama nepôjde po krku. Detská Hra je ale dostatočne napínavá aj technicky zvládnutá záležitosť, ktorá dokonale zapadla do doby vzniku, v akej publikum podobných harantov pod maskou jednoducho žralo. ()

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (více)

Mark Hamill je nový Chucky

Mark Hamill je nový Chucky

31.03.2019

Hororovou klasiku Dětská hra čeká reboot a studio Orion Films čerstvě oznámilo, kdo bude v nové verzi dabovat kultovní vražednou panenku Chuckyho. Roli se upsal slavný herec a zkušený dabér Mark… (více)