Dětská hra

• USA Child's Play (více)

Legendární horor o panence Chuckie, hračce s duší sadistického vraha. Pojďte si hrát!!!  I kdyby americký režisér Tom Holland už nenatočil nikdy nic jiného, bude jeho jméno již navždy zapsáno zlatým písmem na zdi slávy moderní popkulturní hororové zábavy. Právě díky němu se totiž na první pohled triviální větička „Pojď si hrát“ stala v roce 1988 nesmrtelnou.Za hlavního hrdinu jeho klasického hororového thrilleru Dětská hra by šlo považovat malého chlapce Andyho, který právě oslavil šesté narozeniny. Ale pravda je taková, že prim v tomto snímku, který se v průběhu let rozrostl o čtyři další pokračování a letos se dokonce dočká vlastního remaku, hraje především hračka, kterou Andy dostane jako dárek. Panenka Chucky totiž není zdaleka tak roztomilá, jak se zprvu tváří. Pomocí prastarého voodoo rituálu se do ní během zatýkání převtělil umírající psychopatický vrah Charles Lee Ray a je jasné, že dřív nebo později se svět dozví o jeho návratu. Jenže kdo malému klukovi uvěří, že jeho malá hadrová panenka sprostě kleje, provádí naschvály a občas také s velkou zálibou zabíjí? Je to chyba, že dospělí svým dětem tak málo naslouchají. Teď za to někteří budou muset zaplatit svým životem. (oficiální text distributora)

DBSMC

Povězte mi jak se mi tohle může nelíbit, když na tom od 2 let vyrůstám. Díky bohuˇ. Alespoň jsem odolná vůči vnitřnostem a různým krvákům. Je mi to k smíchu.. ♥ ()

Filatov

I když jsem bral Chuckyho prostě jako hororovou legendu, tak se musím přiznat, že jsem se na něj podíval až teď. Vlastně nevím proč mě to nenapadlo se kouknout. No už jsem svůj deficit splnil takže krátce shrnu. Chucky jako panenka je dostatečně znepokojující svojí vizáží a já bych jí svýmu dítku asi nekoupil. Když začnou první náznaky pohybů a toho, že je vlastně živý, tak film funguje. Zápletka je velmi jednoduchá, ale vůbec nevadí. Navíc Chucky má docela dobrý hlášky, takže o to líp. ()

Euros

Jako malý jsem měl hračku, takovýho divnýho panáka...ale hrál jsem si s nim, povídal. Pak jsem jednou viděl tenhle horor a myslel jsem, že se...zblázním. Byl to Chucky. Otec mi ho jednou dovezl asi z Německa a neměl páru, co je to zač. Ještě než skončil film, musel ho jít vyhodit někam daleko do popelnice, ale já stejně několik nocí nemohl spát, protože jsem na 100% věděl, že se vrátí =D No, už jsem dospělý a směju se tomu, ale tenkrát...ufff. Chucky is best !!! ()

Smashed

Na to z jakýho to je roku, tak je to perfektně natočený. Bála jsem se jen to začalo a nepřestala se bát ani týden po dokoukání. No shrnula bych to asi tak: Od té doby, co jsem to viděla, se vyhýbám místům, kde jsou panenky.... ()

Majrek

Já ten horor viděl až v dospělosti a hlášky typu: "To je ale ošklivá panenka!" "Polib si!" ve mně zanechaly pocit, že jde o vcelku obstojnou komedii.. ()

Feacher

Označení "Horor/Thriller" není podle mě úplně výstižné. Za mě je výraz "Komedie s hororovými prvky" daleko výstižnější. Kultovní počátek série filmu, nemohl jsem si nechat ujít a bavil jsem se. Film je tedy na můj vkus dost krátký, ale úplně to stačí. Někdy je to teda hrozná blbost a logika ve filmu někdy hapruje, nicméně na tu dobu dobrý film. Na další díly se ale asi nepodívám, protože tenhle konec mi jako jednorázový krátký příběh úplně vyhovuje. A podle hodnocení dalších filmů není o co stát. ()

Little_Sawy

Kdyz jsem šilenou psychopatockou Bábiku viděla poprvé, málem jsem měla problém týden usnout a výhradně, jsem usínala s rozsvícenou lampou při posteli. Charles jse převtělil do panenky jménem Chucky a začal to co mu jde nejlépe..Vraždit, kuchat, a hledat své oběti tentokrát přiblblého hodně praštěného bezmozga a tým byl malej kluk který si Chuckyho oblíbil.. ale nakonec, se ho začal bát. ()

DFA

Výborná atmosféra a hudba, napätie v niektorých scénach skvelo vygradované, originálny námet, nemám tomu čo vytknúť. ()

Miroslav.Zac

Jak je u mě zvykem, všechny filmové hororové legendy jsem buď viděl před dávnými lety a teď si je připomínám, nebo jsem je nedávno viděl teprve poprvé. Dětská hra patří do druhé kategorie. Viděl jsem filmy jím inspirované, viděl jsem parodie, ale originál jsem zkouknul až teprve před pár dny... a bylo to dobrý. Osmdesátky mají jedinečný vizuál, který pozná i ten, kdo v nich nežil a sem krásně sedí, město, kde se to odehrává, je správně zavšivené, s krví se zde nešetří a Chucky správnej parchant. ()

oregon.fox

Jo jo, ujde to. Ale pořád mi nehraje zabíjecí panenka - z té fakt nahnáno nemám a po pravdě, rád bych viděl, kdo by z ní strach měl. ()

scr3am

Pro dnešního diváka možná nuda, ale tenhle film se pomalu stává kultem, no vzpomenete si na jinou vraždící panenku? :-) ()

Eluery

Hnusnej malej plastikovej zrzek, kterej ve mně na dlouhou dobu probudil děs ze všeho panenkovitého. Brrr. Ale protože jsem se jako malá TAK bála, ty čtyři hvězdičky to prostě musí dostat. ()

baronGrga

Ocenit mohu pouze první část filmu, kde se ještě napjatě čeká, kdy že se Chucky pohne. Jakmile se ale film přehoupne do své druhé části a je vidět Chuckyho, jak poskakuje kolem svých obětí, švihá plastovýma ručkama a prská spíše směšné než jakkoli hrůzyplné fráze, pozbyde film veškeré přitažlivosti. ()

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (více)

Mark Hamill je nový Chucky

Mark Hamill je nový Chucky

31.03.2019

Hororovou klasiku Dětská hra čeká reboot a studio Orion Films čerstvě oznámilo, kdo bude v nové verzi dabovat kultovní vražednou panenku Chuckyho. Roli se upsal slavný herec a zkušený dabér Mark… (více)