King Kong vs. Godzilla

• Japonsko Kingukongu tai Gojira (více)

Ponorka narazí do plovoucího kusu ledu do kterého byla Godzilla (Gigantis) v předchozím dílu zasypána. Jakmile to zjistí armáda, vyšle proti Godzille rakety a letadla, ale Godzillu to nezastaví a půjde dál na Tokio. Mezitím je nalezen na tropickém ostrově lidoop, kterému místní domorodci říkají King Kong. Poté, co zničí obrovskou chobotnici, je polapen a odvezen z ostrova, protože vědci věří, že on je jedinou nadějí na záchranu Tokia. Godzilla mezitím začne pustošit celé Japonsko a při prvním setkání Konga zažene do města. King Kong tam najde ženu, do které se zamiluje a začne město ničit (s ní v ruce). King Konga nakonec polapí a odvezou ke Godzille. Začne největší souboj nejslavnějších obřích monster. (Spinosaurus)

JohnnyD

Poctivá zábava, ktorá nešetrí na efektoch, kulisách a ich následných demoláciách chlapíkmi v gumených kostýmoch. Trochu to chcelo ešte skresať minutáž a bolo by to perfektné. ()

Paldini

Za poslední cca. měsíc jsem viděl 11 godzilláckých filmů a musím říct, že jsem viděl věci vskutku monstrózní. Všechno to jsou po filmařské stránce nepovedená dílka, ale příběhově, až na pár vyjímek, dílka velice zábavná. A největší skvost mezi nimi je právě King Kong vs. Godzilla. Filmařsky, naprostý odpad! Zábava maximální, špatné triky, využití dětských hraček jako miniatur za každou cenu i ve scénách, kde to není naprosto potřeba, monstra se zvětšují a zmenšují podle toho, jak se to režisérovi hodí (jednou je King Kong větší než mrakodrap, jindy má v ruce slečnu, panenku Barbie, která by musela být velká asi jako třípatrový dům), geniální využití chobotnice a kulis ze Studia kamarád na kingkongově ostrově. Chlamal jsem se skoro celou stopáž. ()

Webb

No tak toto se opravdu nepovedlo, tvůrcům se podařilo zmrvit vše co se dalo. Otřesná scénáristická fantasy magorie s dokonce ještě horší režií, než bych čekal. Tohle se prostě nedá. Ani zůstat u lidí v gumových kostýmech nemůžou, oni do záběru totiž musí hodit figurky. Hvězda za to že jsem se zasmál a stáří filmu. ()

Zodd

Celý film se smějete, ale nakonec vás to dojme. Remake je ambiciózní projekt. Kam se hrabou Avengers... Vyhněte se Alien Vs Predator slátaninám a dejte šanci tomuhle. Jen je lepší vědět, kdo jsou Godzilla a King Kong, tedy načerpat si nějaký ten divácký zážitek. ()

Flego

Videl som zopár podobných filmov japonskej produkcie, ale niečo mi hovorí, že tento tretí "godzillí" príbeh je najlepší. Nevyhol sa chybám, ale pripadal mi najprepracovanejší. ()

anais

Původně se mělo jednat o film Godzilla vs.Frankenstein, ale po nějakých změnách byl nápad radikálně překopán a Japonci dali Godzille (Gojire) za soupeře jiné slavné monstrum, King Konga. Skutečného souboje mezi velkou opicí a radioaktivním dinosaurem se však dočkáme až na konci. V první hodině se nedějenic, Japonci se snaží protáhnout vratkou zápletku na co nejdelší dobu. Rozhodně se jim to nedaří, film je zoufale nudný a vleče se. Krom závěrečné scény tu není žádné pořádné ničení, natož souboj. I přesto je King Kong vs. Godzilla údajně nejúspěšnějším snímkem godzillovské řady. Je zajímavé srovnání mezi americkým King Kongem z roku 1933 a tímto japonským. Zatímco ve třicátých letech vytvořili Američané pomocí loutky a animace triky, které ještě dnes působí velice realisticky, Japonci se o několik desetiletí později spolehli na své klasické „man in suit“. King Kong působí tedy spíš legračně, je to člověk navlečený v nemožně tuhé gumové masce. Je zvláštní ten kontrast mezi puntičkářstvím, s jakým vyrábějí všechny ty modely měst, vlaků, tanků apod., a neohrabaností monster. Za zmínku rozhodně stojí vydařená citace původního King Konga, ve které ten japonský vyleze na jakýsi věžák, v ruce držíc krásnou dívku. Co také stojí za zmínku, ale ne pozitivní, je závěr, který nějak pozapomněl dořešit otázku, co se stalo s Godzillou potom, co spadla do vody. Jsou to asi otevřená vrátka do dalšího dílu, ale trochu úcty k divákovi bažícímu po nějakém závěru by neuškodilo. King Kong vs.Godzilla je nuda s pěknou bitvou na konec, leč, bez konce. ()

SOLOM.

Tak a máme zde třetí díl o legendární tvorovi, který svého času pobláznil nejen japonské diváky, ale i zbytek kultivovaného světa. Pokud tedy nepočítáme předělávku (1956) původního filmu pro americké publikum. Bylo jen otázkou času než se režisér Honda rozhodne do svého dalšího filmu obsadit obě světoznámá monstra ( tedy Gojiru a King Konga). Ze začátku máme šanci sledovat osudu obou tvorů odděleně a díky tomu si můžeme vychutnávat dvojitou „dávku zábavy“. Proč zábavy? Jelikož tvůrci již tento díl pojali spíše humorně a divákům se snaží servírovat jednu komickou chvilku za druhou. Pro asijské publikum jistě příjemná podívaná, ale pro většinu ostatních již zas až tak moc ne. Vážnost předchozích dílů totiž byla právě tím, co všichni na Godzille milovali, stejně jako ono poselství jenž sebou nesla (viz hrozba jaderných zbraní, atd…). Milovníci klasického King Konga si jistě všimnou, že Honda použil některé pasáže i zde. Akorát je opět neopomněl natočit ve svém duchu. Tím pádem se opět vytratila již zmiňovaná vážnost a dostavilo se „komické“ klišé. Někdy to už ovšem se svým smyslem pro humor přeháněl a tak není divu, že se tento film setkal i s nepříliš lichotivým hodnocením mnoha kritiků a diváků. Ne všichni totiž snesou takové množství japonského suchého humoru najednou. I já se řadím k těm, jenž měli z filmu rozporuplné pocity. ()

eraserhead666

Na těch třech filmech o Godzille, co mám doma se mi strašně líbí, že je každý úplně jiný. Tohle se bere trochu vážnějí, než Útok z neznáma, ale nijak mu to neškodí. Je to vlastně taková japonská verze King Konga se vším všudy, co k tomu patří, jen místo pravěkých ještěrů tady máme naprosto vymakanou chobotnici, která se vydá na večeři do domorodé vesnice (nejlepší část filmu). A k tomu všemu přidaná hodnota v podobě Godzilly. Skvělá dobrodružná jízda se sice dnes již zastaralými, ale stále kouzlo neztrácejícími triky. Spokojenost je na místě. ()

ARI50

Tohle se mi hodně líbilo výborně provedená modelová bitva godzilla vs armáda a celkově to bylo zajímavě provedeno. ()

BigDeal

Stále by som si prial aby sa dej sústreďoval viac na monštrá ako na ľudí, no vlna nadhľadu akú som očakával tu už prítomná je. Neviem do akej miery cielene, ale je. Navyše so zlepšujúcimi sa efektami (aj keď stále poväčšine vyzerajú úsmevne), slušnou kamerou, výpravou a širokouhlým obrazom, to vo svojej dobe mohol byť celkom nabitý veľkofilm. P.S.: Nečakal som že budem, ale fandil som King Kongovi. ()

Terva

Film je natočen na počest třiceti let od založení společnosti TÓHÓ. Začínáme ve městě, kde se připravuje výprava za léčivou rostlinou, která roste na ostrově Faro.. Ostrov však střeží gigantický démon. Pověra nebo pravda ? CITÁT - Jen abychom neskončili na grilu.......... Zarazilo mě, jak se domorodci naučili rychle kouřit. Triková stránka je v dnešní době směšná, ale vzhledem ke stáří snímku je prostě úžasná. 42 minuta a "tanec pro King Konga" je choreograficky povedený. Všiml jsem si, že některé záběry se opakují. Například házení oštěpů, jedoucí vlak atd. Některé záběry je možné vidět i třikrát. Souboj Godzilla vs. King Kong byl ve své době určitě vrcholem dramatu a akce, dnes však vyvolá lehký úsměv. CITÁT - King Kong už je na předměstí Tokya a Japonci zvyklí na podobné katastrofy se místo útěku začínají sázet, kdo je silnější. Jo bude i útěk, nebojte. Je tu i ta slavná scéna, kterak King Kong získal do svých spárů mladou ženu. CITÁT - Fumikó, Fumikóóó............. Obě monstra se pak střetnou na pokraji hory Fudži. A kdo vyhraje ? Zvítězí obyčejná elektřina (King Kong) nebo jaderná energie (Godzilla) ? Lidstvo má další důvod přehodnotit svůj vztah ke zvířatům a přírodě. Pravděpodobně komerčně nejúspěšnější film z celé série. Dle mého mu značně škodí komediální prvky a tím ztrácí na dramatičnosti. Nikdy se mi však nepodařilo sehnat projek Johnyho Becka, který se snažil natočit tento příběh znovu a bez komedie. ()

corpsy

Dokonalý kaiju film. Spojením dvoch naslávnejších filmových ´´giant´´ monštier vznikol najlepší z celej, nielen godzillovskej, série spoločnosti Toho. Krásne viditeľne trikové scény a sympaticky naivný scenár a dej sú hlavnými atribútmi tohto japonského spektáklu. Klasika. ()

seeker23

Některá místa jsou opravdu limitou toho kam se dá v té amatérskosti vůbec zajít, ale mnoho míst je opravdu silně průměrných (čti: ne tolik blbých, aby byla zábavná) a tedy nudných. Ale některé hlášky jsou opravdu perly jako třeba snaha king kongova chráněnce prohlásit je za běžence, když ho převážejí do japonska bez povolení. A závěr je tou nejúžasnější parodií morality: poté co obě monstra zdemolují na co přijdou a zmizí v oceánu, prohlásí kdosi něco jako: "měli bychom si z nich vzít příklad, z té jejich bezelstnosti..." ()

ledzepfan

Po letech jsem si dal druhou projekci a tentokrát (už po seznámení s celou G-sérií) musím hvězdu strhnout. Sice chápu, že tady chtěl asi Honda složit pomyslnou poklonu Kongovi, který měl zásadní význam pro celý subžánr a především i pro vznik Godzilly, ale já z toho cítil zbytečné vlezdoprdelkovství. Myslím, že by to šlo natočit i tak aby měly obě monstra rovnocenné postavení. Kong má více prostoru a je znát, že měl pro filmaře větší váhu. Japka se zde prostě trochu zbytečně shazují jakoby si neuvědomovaly, že navzdory nepopiratelnému vlivu Konga je to právě Godzilla kdo je králem monstrmůvíček...(no ikdyž v roce 1962 to možná ještě tak zřejmé nebylo-to je fakt)...... Samotný film je ale do pohody. K.Kong je zde za smažku se skelným pohledem, který za obranářskou protislužbu odebírá od domorodců omamné pitíčko :D Lidské postavy jsou sympatické. Nechybí řádná dávka vtipu. Godzilla je tentokrát čistě badass.... Takže fajn-jen prostě G-série má i mnohem povedenější kousky. ()

Francik

Asi film, který mě za poslední donu nejlépe pobavil a naplnil pozitivní energií. A komu se líbí nějaké klasické zpracování filmu o King Kongovi, nebo o Godzille, tak doporučuji toto. Pak poznáte, že vše je vlastně fraška, i když se to tak sem tam netváří (což ovšem není případ tohoto filmu). ()

Popluh

Dokud jsem neviděl na vlastní oči, nevěřil jsem. Ultimátní souboj dvou chlápků v kostýmu v papundeklových miniaturách je ultimátní ukázkou brakové kinematografie která možná braková být ani nechtěla. ()

kaylin

„King Kong vs. Godzilla“ je filmem, který se rozhodně z hlediska spojení těchto dvou monster musí ocenit, ale určitě jsem čekal více. Gradace je dobrá, postupná, divák se těší na to, až přijde závěrečný souboj a doufá, že bude co nejdelší. Není špatný, je i docela dlouhý, a hlavně když se Gojira předvádí se všemi svými útoky, je to paráda. Některé fáze souboje jsou ale přesto křečovité (opět ty, kde je až příliš jasné, že jsou to převlečení lidé. No, co si budeme povídat, tohle se natáčelo snáz než animatronické sekvence. ()

topi

Hahahaha, tak tohle byla velká prdel!! Ovšem brána s velkým nadhledem! Vynikající humor, skvělá hudba (občas jsem úplně slyšel Kuhnův smíšený sbor) a především různé modely tanků, vlaků, baráků, měst, drátů vysokého napětí a to vše tak roztomile modelářsky udělaný, že jsem se musel usmívat, fakt pěkný, tohle mám moc rád. Kapitolou sama pro sebe jsou Godzilla a King Kong, takový masky jsem ještě neviděl, to jako bylo hodně k smíchu. Ovšem nejvíc jsem se nasmál při finální bitce mezi monstry, to mě fakt tekly slzy, když Kong po Godzille metal šutráky ze skal a narval jí do chřtánu strom i s kořenem a Godzilla po něm šlehala oheň a mlátila ho svým ocasem, to se zkrátka jen tak nevidí!! Fakt super souboj, při kterým nebyla nouze o kopance a mlácení pěstmi a kterej byl docela dost dlouhej! A ty jejich řevy! To je taky maso! Dobrej film! A ještě jedna super scéna s chobotnicí! ()

Rakosnicek77

Godzilla měla veliké množství protivníků, které ji Japonci snad v 17 celovečerákách postavili do cesty. Tady to byl legendární King Kong. Díky Levným knihám, se některé tyto filmy, dostali na DVD i na naše pulty. ()

King Kong se vrací?

King Kong se vrací?

28.07.2014

Studio Universal chystá nový filmový vesmír, ve kterém by se měli potkat Drákula, Vlkodlak nebo Mumie. Klasická monstra ale nebudou ta jediná, která bychom měli v budoucnu potkávat na velkém plátně.… (více)