American Horror Story - Coven

(série)
  • USA Coven
USA, (2013–2014), 9 h 43 min (Minutáž: 40–51 min)

Jessica Lange, Sarah Paulson, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Jamie Brewer, Gabourey Sidibe, Lily Rabe, Evan Peters (více)

Epizody(13)

Tématem třetí série projektu American Horror Story zvané Coven neboli Sabat, jsou, jak už název napovídá, čarodějnice. Ty v dnešní době zažívají velice krušné časy, vedou totiž boje hned na několika frontách. Už od pradávna stojí proti černošskému Voodoo klanu, jejich řady přitom řídnou kvůli stále mocnějším lovcům čarodějnic a ještě k tomu všemu bojují sami mezi sebou o to, která z nich nahradí slábnoucí Nejvyšší na její pozici. Spojí je hrozba vyhynutí dohromady? (Bohnice05)

Deleatur

Bavila mě hlavně rouhavost tématu i zpracování: čarodějnický klan evidentně kopíroval církevní struktury a ještě nad mužskými klany vítězil zbraněmi i duchem. Méně spojení se šamanstvím a rasismem. Batesová ale aspoň svoji postavu zahrála s vervou, zatímco Bassettová působila otráveně. Možná byla i chyba otočit postup předchozích řad a místo postupného nabalování nadpřirozena na dramata jím hned zaútočit. K tomu otravně časté deformované obrazy a rozčilující role pro mě sympatické Winninghamové. A nepřesvědčivé peklo. // 67% ()

Loooki

American Horror Story - rodina a jej každodenné problémy, to všetko v novom dome, kde to jednoducho povedané "straší", ktoré spolu s flashbackom do minulosti navodia tú správnu atmosféru na danú časť a Jesica Lange!!!5/5 American Horror Story:Asylum - táto jazda začala hneď zdivoka a pokračovala šialeným tempom.4/5 American Horror Story:Coven - veľmi wierd, ale o to strašne zábavná séria. to sú tie čarodejnice a hlavne Jessica Lange, ale výborne jej sekunduje Angela Bassett 5/5. Freak show - alebo najsamlepšia Jessica Lange 5/5 Každá mini séria má skvelé opening credits aj keď s tou istou zvučkou! ()

Luk Skywalker

Třetí řada je opět povedená. Sice v první polovině řady se toho moc neděje a jen přibývají postavy, ale vše se vyřeší a to v průběhu a ne v posledním díle. Nakonec po 12 dílech to vypadá, že je třeba jen najít "Nejvyšší", ale i tak tam autoři udělali pár zvratů a zakončili to kupodivu dobře. Takže je mi záhadou, proč je ta první řada tak špatná a to nás čeká nějaký circus či co. ()

Vabr

Asylum > Coven + Poslední díl, ve kterém dělají zkoušky / Zkoušky jsou akorát hrozně krátké a nevýrazné, bohužel. + Dobře poukázané na rasismus - Intro / Je takové chabé a neděsivé oproti Asylum a Murder House. - Odehrává se v dnešní době - Hodně zbytečných smrtí, které jsou často následovány oživením - Nemá to takové dobré zapletky jako v Asylum - Točení GoPro kamerou - Hodně nelogičností - Konec - Úvod - Nemohl jsem si absolutně zapamatovat jména - Jednoduchý příběh / Normálně mi to nevadí, ale vůči ostatním míusek to musím zkritizovat. - Vadil mi dost Kyle / Po oživení se choval jak úplnej dement. - Violet z Murder House zde měla roli na prd - Lovci čarodějnic byli úplně k ničemu / Buď je sem měli zakomponovat o dost víc nebo vůbec. VYHODNOCENÍ: R.I.P. MOČÁLNICE ()

pumpkinqueen

Coven je příjemná čarodějná podívaná plná sarkasmu, mísící jak tradiční čarodějnictví, tak i novodobější moderní směry. Příběh je oproti jiným sériím ustálený, dává smysl, drží se své dějové linky a zbytečně neodbíhá. Postavy, byť převážně ženské, jsou velmi výrazné a máme větší možnost vytvořit si k nim vztah - nebo spíše máme jistotu, že si ten vztah vytvoříme. Zábavná, přesto dramatická podívaná. ()

Ajvngou

Hrozná slabota. Jedničku a dvojku jsem fakt sledoval moc rád, ale tohle? Blábol, kde toho moc smysl nedává, a když nějaká postava umřela, bylo až trapný, jak se zase vrátila. ()

Zombiepod

Najslabšia séria geniálnej American Horror Story. Jednak to bude tým, že čarodejnice ma nikdy veľmi nebrali, jednak tým, že to má plytký, deravý a vláčny dej. Kvalitná réžia sa však nezhoršila, kamera postúpila o level vyššie v pútavosti, no ani stále dokonalý herecký výkon Jessici Lange, ani chrumkavá Emma Roberts to nezachránia. Stále to je AHS, avšak tentoraz v miere priemerného hororového seriálu. ()

Brano

Po skvelých dvoch sériách som nečakal niečo tak nudné a nezáživné. Už len celkový námet o čarodejniciach je pre mňa absolútne nezaujímavý. Pre mňa sklamanie a zároveň zatiaľ najhoršia séria. Absolútne nič tu nefungovalo. Príbeh až príliš chaotický, otrasné kostýmy, scenár a aj nové herecké prírastky mi skôr vadili. A tá skvelá hororová atsmoféra sa niekam vyparila. /35%/ ()

A_san

S Asylum rozhodně nedrží tato série krok. Vlastně z celých sériích se stala nejslabším článkem. Děj mi přijde takový slátaný dokopy za běhu, různé příběhové linie, které ani moc nevypadají, že navazují. U většiny postav jsem měla takový pocit, že mi byly tak celkově ukradené. Náš zombie fotbalista byl opravdu absolutně zbytečným článkem. Witch bitch byly takové až moc bitchez. Tohle téma mělo úžasný potenciál, ale vůbec mi nepřišlo, že by byl využití. Škoda, škoda. ()

MartinTerran

Ve třetí řadě se podíváme do Covenu čili do jednoho sídla čarodějek, které řeší různé problémy ať už se jedná o útok voodoo čarodějek či jiných potvor nebo o hledání nové Nejvyšší, která se stane dalším vůdcem. Postavy jsou docela dobře napsané a také zahrané obzvláště Jessica Lange, která má zas takovou polozápornou roli jako současná Nejvyšší. Hodnocení: 80/100. ()

ostravak30

Musím se přiznat, že od chvíle, kdy jsem shlédl první sérii American Horror Story, byl jsem uchvácen. Scénáristé jsou v podstatě géniové. Obdivuji, jak dokážou děj v průběhu neskutečně zamotat a pak naprosto dokonale rozmotat. A to většinou nezapomínají ani na úplné detaily, které se v závěru vyřeší. Coven je podle mě navíc asi nejlepší série. Ještě jsem neviděl tu novou hotelovou, ale tahle bude patřit k mým oblíbeným. Napětí až do konce, překvapivé zvraty... Byl jsem nadšen. Jessica Lange je navíc naprosto skvělá herečka. Škoda, že ji neobjevil velký filmový svět. Líbí se mi scénář, který je dobře vtipný a trefný. A o hudbě netřeba mluvit. Tvůrci naprosto přesně zvolí vždy takovou, jaká se k jednotlivým tématům hodí. Nevím, jak to dělají, ale umí to skvěle. Velmi dobrý seriál... ()

lusa

Kathy Bates je famózna. V Covene dala druhú Misery. Táto séria AHS je iná, menej atmosferická a menej zameraná na jednotlivé príbehy hlavných osôb, ale aj tak sa snaži statočne dobiehať, predovšetkým hereckými výkonmi. Parádna sekerová scéna pri snahe o podpis mierového aktu medzi čarodejnicami a lovcami :) Danny Huston umí.. 4* ()

Gamekeeper77

Třetí série je jakoby vzdálená příbuzná prvnich dvou. Slabý odvar, který oproti nim postrádá tu notnou dávku napětí, děsivých scén a šokujících zvratů nahánějících husí kůži. Nejenže pojem smrt tady ztrácí svůj mrazivý tón, protože většina násilně zabitých lidí stejně obživne, ale všechno dění jakoby se tu točilo pořád nějak dokola, bez výrazně vyvíjejícího se příběhu. Sama o sobě by Coven asi nebyla tak špatná série, nebýt toho velkého nabuzení chuťových pohárků těmi předcházejícími dvěmi. Ale Jessica je tu opět úžasná a velkou měrou přispívá k slušnému nadprůměru. 70%. ()