American Horror Story - Hotel (série)

Hotel

Drama / Horor / Thriller

USA, 2015–2016, 10 h 39 min (Minutáž: 45–74 min)

Mac Quayle

Wes Bentley, Lady Gaga, Denis O'Hare, Chloë Sevigny, Kathy Bates, Sarah Paulson, Evan Peters, Finn Wittrock, Angela Bassett, Cheyenne Jackson, Matt Bomer, Max Greenfield, Naomi Campbell, Richard T. Jones, Lily Rabe, Helena Mattsson, Mädchen Amick, Darren Criss, Chasty Ballesteros, Christine Estabrook, Shree Crooks, Kamilla Alnes, Lennon Henry, Nathan Peterson, Lyric Angel, Joe Lorenzo, Ron Roggé, John Carroll Lynch, David Naughton, Anthony Ruivivar, Seth Gabel, Nico Evers-Swindell, Liana Mendoza, Jessica Lu, Kristen Ariza, Mouzam Makkar, Robert Knepper, Exie Booker, Benton Jennings, Tom Virtue, Matt Ross, Drew Snyder, Alexandra Daddario, Thomas Barbusca, Barbara Lee Bragg, Marla Gibbs, Vince Lozano, Gabourey Sidibe, Josh Pence, Lindsay Pulsipher, Ava Acres, Blake Webb, Jill E. Alexander, Luke Baybak, Mark Gantt, Dieterich Gray, Jill Johnson, Marco Rodríguez, Lynn A. Henderson, Jaime Zevallos, Alanna Ubach, Amir Talai, Tiffany Brouwer, Brian Oerly, Henry G. Sanders, Al Pugliese, Cyd Strittmatter, Summera Howell, Charles Melton, Mare Winningham, Eden Malyn, Maz Siam, Richard Tanner, V.J. Foster, Grace Su, Josh Braaten, Lola Blanc

PILOT: Je to prostě dobře zahranej, napsanej a natočenej úlet do života psychopatů, feťáků, deviantů, unesených lidí, zlomených policistů a lidí v matracích. Po pilotu ,,slabé" 4* ale věřím tomu, že si to úroveň udrží, ne jak u Coven a Freak show. Gaga je odporná ale i tak ji žeru. Padlo moc otázek na které se už odpovědělo tak mě zajímá jak to bude dál. U pátýho dílu zdar. PO PÁTÉ EPIZODĚ: Pořád si to drží skvělou atmosféru a úroveň. Čtvrtý a pátý díl jsou navíc tak překvapivě obohacující, že se mi Hotel líbí asi nejvíc ze všech sérií. Jen celkem nechápu kam nás dovede dějová linka ze školy, ale uvidíme. Zřejmě zdar až u finále. FINÁLE: Stálo upřímně za hovno, nebýt happy endu, dám 5*. Takhle je to po Asylum druhá nejlepší série spolu s první sérkou. 4* bohatě stačí.(2.11.2015)

Od roku 2011 je to můj nejoblíbenější seriál :) A 5.série je hodně veliký masaker....Jako v předešlých čtyřech sériích jsme zažili hodně, ale tohle je podle mě úplně jiný level :) :) Souhlasím s tím, že příchodem Lady Gaga se to stalo určitým způsobem a částečně určitou scénou pózování a je to rozhodně jiné i ve způsobu celého způsobu znázorňování situací...Nevadí mi to, je to jiné a bojím se, ale že to bude na škodu...Je tam opět plno známých tváří - jak již těch "rodinných", na které jsme si zvykli a moc mi chybí Jessica Lange, kterou mám hodně ráda, ale to nějak dáme :) Je hodně vtipné, že ve druhém dílu jsem teprve ve chvíli, kdy postava modela má po celém obličeji krev, zjistila, že je to náš "oblíbený" pošahaný synek z Freak Show :) :) Do té doby bez krve, jsem ho nějako nemohla poznat :) Je to rozhodně krvavější, nechutnější, je to opravdu již hodně nechutné, pro slabší povahy rozhodně ne - ano, předešlé 4 série bych řekla, že ještě ano - ale tohle je opravdu již pro otrlé...Tak mám 5. sérii za sebou a rozhodně bych Lady Gaga nedala za její postavu Zlatý Glóbus- to vážně ne!! Moje nejoblíbenější postava je Liz Taylor :) Ta by toto či jiné vysoké ocenění měla dostat :) A pak ještě moje super krásná černoška :) Líbí se mi, jak se tam vždy nějakým nenápadným způsobem objeví postavy z jiných sérií :) A ten závěr - šikovně, plně a zajímavě ukončené :) Rozhodně ohromná spokojenost :) A jen tak dál a dál :)(15.10.2015)

Jako kdyby se po odchodu Jessicy Lange z pozice každoroční nejhlavnější postavy hledala nová tvář. Ne snad tvář herecká (tu Murphy našel na první dobrou díky fenomenální Lady Gaga), ale tvář celé show, protože letošek si bere všechno možné z let předchozích. Nejvíc se blíží Murder House, ze kterého si půjčuje charaktery a náladu, z Asylum pak všudypřítomnou atmosféru husí kůže a z Freak Show zase tempo vyprávění s nepřeberným množstvím vedlejších postav a odboček. Právě nad posledním zmíněným má ale Hotel zásadně navrch, protože zůstává sevřený, věnuje se na začátku i na konci těm samým linkám a více než kdy dříve mu nahrává lahůdkový soundtrack. Ani tentokrát se scénář nedokáže vyhnout některých chybám a třeba civilní pojetí příběhu Johna a jeho rodiny působí jako naroubované na poslední chvíli, stejně jako pointy jeho detektivní práce. Kontrast dusivé i svěží nálady, úchvatné výkony Denise O'Hareho a jako vždy brilantní chameleonky Sarah Paulson jsou ale natolik svůdnými lákadly, že se z pobytu v hotelu Cortez stala druhá nejlepší sezóna.(20.2.2016)

Na tuhle sérii jsem se snažila příliš netěšit. Proma se zdála líbivá a k tomu ono nepsané pravidlo o lichých=dobrých sezonách, lepší v nic nedoufat. Ostražitost nebyla na místě. Máme tu nadpřirozeno a silné postavy, nejednu slušnou dějovou linku, lehce stravitelné vysvětlení upírstva, dříve ověřené duchy a jako bonus i nenásilné propojení s předešlými sériemi prostřednictvím drobných cameí. Jen málokterá postava mne nechala chladnou, vyzdvihla bych ale především tři- mnohavrstevnou, přesvědčivou Hraběnku, absolutně odzbrojující Liz Taylor a malou Scarlett Lowe, která za daných okolností skončila jako obdivuhodně normální mladá dáma. Mínusy: linka Deseti přikázání na mě působila jako slabý odvar Hannibala, především kdykoli se snažili o nějakou tu cestu do hlubin duše sériového vraha, ale to je velmi subjektivní názor ovlivněný faktem, že jsem holt zvyklá na trochu jiný kalibr Plusy: Lady Gaga (a slyšet mě mé o půl roku mladší já, myslí si, že jsem se pomátla) Hodnocení/index děsivosti: 82 %(14.1.2016)

• MiaMahoney

Chaos, dekadence, hnus, úchylnost. Tenhle seriál jde pěkně z kopce a strašidelného/napínavého na něm není už vůbec nic. Tam, kde Murder House a Asylum byly na 4*, tohle je fakt jenom na ten odpad, případně maximálně na 1 bezvýznamnou * za určitou poctu geniálnímu Osvícení (ten koberec byl patrný na první pohled). Nicméně, klesalo to takhle s celou sérií - Coven 3*, Freak Show 2*... takže vlastně ani nejsem překvapená. Dokoukávat nebudu.(11.1.2016)

• - V siedmej časti sa objaví postava režiséra Friedricha Wilhelma Murnaua. Jedná sa o skutočnú historickú osobnosť, autora slávneho upírskeho filmu Nosferatu (1922). Zaujímavosťou je, že kým v seriáli mu prisúdili rolu upíra, vo filme V tieni upíra (2000) zas do hlavnej úlohy angažoval upíra on. (Sociopath)

• - V predošlej, štvrtej sérii, si herec John Carroll Lynch zahral úlohu klauna Twistyho, ktorého inšpiráciou bol sériový vrah John Wayne Gacy. V tejto sérii už herec stvárnil samotného Johna W. Gacyho. (Steny94)

• - Série se začala natáčet 14. července 2015 v Kalifornii (Los Angeles). (Varan)