American Horror Story - Hotel

(série)
  • USA Hotel
USA, (2015–2016), 10 h 39 min (Minutáž: 45–74 min)

Hudba:

Mac Quayle

Wes Bentley, Lady Gaga, Denis O'Hare, Chloë Sevigny, Kathy Bates, Sarah Paulson, Evan Peters, Finn Wittrock, Angela Bassett, Cheyenne Jackson, Matt Bomer (více)

Epizody(12)

Detektiv John Lowe byl povolán k případu vraždy, při kterém pachatel přitloukl milenecký pár za ruce k posteli. Sotva John ohledá místo činu, zavolá mu vrah na mobil a k činu se dozná. Navíc ho upozorní, že má v plánu udělat to samé v hotelu Cortez, v pokoji s číslem 64... (TV Prima)

Michi88

"How do you know all that? I googled you. That sounds obscene!" Po prvním dílu jsem myslel, že už dál pokračovat nebudu, protože mě naprosto znechutil. Tolik nechutností, co bylo v prvním díle, nebylo ve všech zbylých dohromady. Takže jsem byl rád, že se to nevyvíjelo tímto směrem. Bohužel ale většina dílu mě tu nudila a nedokázaly si úplně upoutat mojí pozornost. Nejlepší postavy tu jsou Liz Taylor, Mr. March, Ms Evers, Sally a ke konci Iris, jinak zbytek postav jsem nesnášel. Lady Gaga mě tu překvapila, i když ne pořád se mi její výkon zamlouval. V prvním díle se mi dost líbila, pak šel její výkon strmě dolu a asi od pátého dílu se pomalu zlepšoval, ale zase ne do takové výše, aby za něj musela dostat Zlatý Glóbus. Finále mě zklamalo a vůbec mi nepřišlo jako finále. Nejvíc jsem očekával pomstu Covenu, ale ta jaksi bohužel nenastala. 55% - 5. nejlepší série ()

ZeroCZ1233

Do poslední chvíle jsem byl přesvědčen, že dám 4*, ale když jsem si po zhlédnutí posledního dílu dal všechno do kupy, že postavy, příběh, prostředí, všechno originální (jasný, hotel je menší klišé, ale díky příběhu ty stereotypy mizí) a skvělé. Samozřejmě, že se tu najde pár much, třeba linka s detektivem byla sice "hlavní", ale pro mě kapánek nudná a poměrně i nesmyslná, ale právě vedlejší příběhy to neskutečně zvedly. A taky se to pořád tak nějak drží jednoho, maximálně tří linek, které se buď krásně proplétají nebo se sotva střetnou a hlavně byly všechny výborně ukončeny a udržely se po celou sérii. Což je něco, co předchozí série nedokázala a je to něco, co mě nutí dát tomu tu hvězdu navíc. ()

ghatos

Lady Gaga chtě nechtě není pohledná, přesto je (pochopitelně) intersexuálním středobodem páté série AHS. Z hereckého hlediska to není špatné. Role je napsána přesně pro ní. Může se vyřádit v různých kostýmech, demonstrovat svůj vkus v různých polohách apod. Chronologické poznámky: První díl - dá se na to dívat, ale je to jiné. Náladové, snové zaměřující se na estetickou/módní složku (až příliš). Hororu je pomálu. Druhý díl nabídl už něco zajímavějšího (mytologie hotelu). Po třetím díle je to zcela zřejmé. AHS v páté řádě do sebe skvěle začlenilo dějiny popkultury, umění, hudby, filmu atd. Všude vyčuhuje Kubrick (dokonce i v hudebních motivech). Čtvrtý a pátý díl - upíří infekce se rozrůstá. Postavy získávají větší hloubku. Uvidí se, jestli se vyvinou do vyšší kvality. Šestý díl - Denis O'Hare (transsexuál) hraje výborně. Kvůli jeho postavě stojí za to sledovat pětku AHS. Sedmý díl - nic převratného. Taková uměřená seriálová dávka. Osmý díl - Osvícení kam se podíváš. Devátý díl - ne, prostě to není ono. Cool písničky, zrůdný hotýlek, Gaga...to nestačí. Celkové hodnocení po 9. dílech: 59%. ()

smolicek04

Zatiaľ najhoršia séria. Vôbec to nieje strašidelné, Lady GaGa to nezachráni. Dej slabý. Kostýmy a veľa sexu to nezachránia. Upíri čo môžu ísť na slnko tak isto nie. A tak som sa tešil. ()

Napp

Nevím, co si o téhle řadě mám myslet. Pravděpodobně pro mě znamenala zatím největší zklamání. Co se týče hereckých výkonů, tak ty bych byl ochoten ještě překousnout - většina z nich byla i fenomenální, ale dějově jsem se nedokázal ztotožnit ani s jednou postavou. A to ani nemluvím o krvavých a sexuálních scénách, které už ani tolik nešokovaly, ale spíše překypovaly trapností. Finálová epizoda mě na jedné straně dokázala nadchnout, ale zároveň mi přišla dost slabá. Je to škoda, dost jsem od tohohle tématu očekával. ()

MsUtahraptor

Na tuhle sérii jsem se snažila příliš netěšit. Proma se zdála líbivá a k tomu ono nepsané pravidlo o lichých=dobrých sezonách, lepší v nic nedoufat. Ostražitost nebyla na místě. Máme tu nadpřirozeno a silné postavy, nejednu slušnou dějovou linku, lehce stravitelné vysvětlení upírstva, dříve ověřené duchy a jako bonus i nenásilné propojení s předešlými sériemi prostřednictvím drobných cameí. Jen málokterá postava mne nechala chladnou, vyzdvihla bych ale především tři- mnohavrstevnou, přesvědčivou Hraběnku, absolutně odzbrojující Liz Taylor a malou Scarlett Lowe, která za daných okolností skončila jako obdivuhodně normální mladá dáma. Mínusy: linka Deseti přikázání na mě působila jako slabý odvar Hannibala, především kdykoli se snažili o nějakou tu cestu do hlubin duše sériového vraha, ale to je velmi subjektivní názor ovlivněný faktem, že jsem holt zvyklá na trochu jiný kalibr Plusy: Lady Gaga (a slyšet mě mé o půl roku mladší já, myslí si, že jsem se pomátla) Hodnocení/index děsivosti: 82 % ()

BMAJTZ

Za mne jde první sérii AHS, která prvoplánově staví na šokování. Ta série prakticky neměla příběh, takže se stavělo na okamžitých akcích. Série si pořád drží slušnou úroveň, ale od nové řady doufá v ucelenější příběh. ()

Arkanoid

Séria, čo najviac dýchala popkultúrou. Do hotela plného podivných bytostí postaveného na krvavých základoch prichádza detektív John Lowe, ktorý ako jediná kladná postava série musí prekonávať nástrahy všemožných záporákov. Najlepšia scéna – Countess a Donovan vyrazili sa pobaviť na pozadí songu Tear You Apart. Táto séria rieši závislosť na svojich potrebách a naplnenie potrieb a životných cieľov každej postavy oveľa viac ako ostatné série. Mindfuck asi v polovici série predchádzajúcemu dianiu podráža nohy, no ťažko povedať, ako by sa dej bez neho dal uzavrieť. ()

WathanajX

Hotel nabízí další zajímavé prostředí a konečně se AHS po Freak Show vrací v této sérii k osvědčené atmosféře Murder House. Klady: Hotel kromě známých herců z předchozích sérií nabízí zcela novou tvář a tou je Lady Gaga. Nikdy bych neřekla, že Lady Gaga je tak dobrá herečka a role hraběnky jí rozhodně sedla. Prostředí je dokonalé. Vládne tu temná atmosféra a velikost hotelu umožňuje do děje zapojit více postav, příběhů a temných míst, aniž by celkový děj působil přeplácaně. Konečně se atmosféra AHS vrací k osvědčenému ději plném zvratů, napětí, nečekaných okamžiků a šokujících rozuzlení. Zápory: Asi jako každému i mě chybí Jessica Lange. Doufala jsem, že bude ve všech sériích jako hlavní postava ale bohužel. I když se mi Lady Gaga jako hlavní postava dost zamlouvala Jessicu prostě nahradit nemůže. Dalším mínusem je pro mě postava doktorky Alex v podání herečky Chloë Sevigny. Nevím proč ale tahle postava mě tam štvala od začátku až do konce. Nápad s upíry sice tak špatný nebyl ale jako jedná z mála věcí mi nevím proč prostě do hotelu nesedli. V jednu chvíli jsem si myslela, že koukám na nějakou parodii upířích deníků… Škoda upíry bych klidně z děje úplně vymazala a byla by to skvělá série. Hodnocení: (4*) za skvělý děj plný napětí, Lady Gagu, temné a zajímavé prostředí a výborné rozuzlení příběhu. ()

Krabak

Říkal jsem si, že je to nuda, že mě to nezaujme, ale koukám koukám a najednou druhý den koukám na poslední díl. Zpětně když se ohlédnu, tak ty díly, jako v předchozích sériích, nekončí v tom momentu, kdy vás to přímo nutí pokračovat dále kvůli rozpůlené napínavé scéně. Tady se vám prostě chce, protože vás to baví. Ani nevím, proč to bylo tak chytlavé, ale je to dukaz opravdu dobře natočeného seriálu. Asi si taky za pár let najdu nějáký hotel Cortez :) --->85% ()

HonzysKISS

Začátek dobrý, prostředek takový nic moc a posledních cca pět dílů výborný. Určitě si řeknete, že bez Jessici Lange to už nebude ono. No a fakt není. Ale Gaga to zahrála kupodivu docela mistrovsky. Naštěstí nechybí Evan Peters, s ním byla docela i sranda („Proč mluvíš jak pako ze třicátejch let?“ :D). A Sarah Paulson zahrála parádně feťačku, tu mám taky víc a víc radši. Na téhle sérii se mi nejvíc líbí, že se s tím moc nemazlili. Je správně temná, nádherně úchylná (obzvlášť Gaga), a hlavně krásně krvavá. Upíři nejsou zrovna můj šálek kávy, ale když v tom není zahrnuta přehnaná romantika, tak mi to nevadí. Což tohle celkem splňovalo. Musím říct, že mě neuvěřitelně zaujaly vraždy podle křesťanského Desatera. Co se mi ale nelíbilo, byl samotný příběh. Přišel mi strašně odfláknutý a nezajímavý. Tím pádem jsem se docela často u téhle série přistihl, že se nudím. Což je velká škoda. Ani nejde o to, že by byl děj divný. To by mi vůbec nevadilo (ba naopak), ale spíš to vypadalo, že do toho naplácali první nápad, co je napadl. Závěr mi taky přišel docela nic moc. Protože (možný SPOILER?????!!!!) byl strašně podobný předchozí sérii, což je špatný. 8/10 ()

Knowho

Série inspirovaná opravdovým Hotelem jménem Cecil. Tahle série, podobně jako Coven lehce upouští od hororu a je víc krimi/thriller. Prostředí Hotelu Cortez je dokonalý a ještě lepší je jeho majitel James Patrick March, kterýho nám opět zandal, jediný a jedinečný Evan Peters. Hodně se mi tady pak líbili menší napojení na Murder House a Coven. A taky se zde objevuje můj oblíbenec Matt Bomer a jeho postava je extrémní frajer a já ho žeru. Lady Gaga překvapivě umí i dost slušně hrát, což není vůbec špatný. Taky celkově perfektní série. 9,5/10 ()

Cuzan

Art deco, móda, hispteři, upíři, duchové, feťáci, filmové hvězdy, zabijáci, transka a dokonce i jedna čarodějnice. Co víc si přát od horroru. Wes Bentley mě baví už od Americké krásy, takže jsem si užila každou minutu toho jeho psychotického zabijáka. A taky bych ocenila, že v celkové stopáži víc jak deseti hodin ani jednou nepadlo slovo upír. A Evan Peters konečně dostal šanci zahrát si taky odporného zabijáka. ()

MiaMahoney odpad!

Chaos, dekadence, hnus, úchylnost. Tenhle seriál jde pěkně z kopce a strašidelného/napínavého na něm není už vůbec nic. Tam, kde Murder House a Asylum byly na 4*, tohle je fakt jenom na ten odpad, případně maximálně na 1 bezvýznamnou * za určitou poctu geniálnímu Osvícení (ten koberec byl patrný na první pohled). Nicméně, klesalo to takhle s celou sérií - Coven 3*, Freak Show 2*... takže vlastně ani nejsem překvapená. Dokoukávat nebudu. ()

fredisek

Čistý výluh queer kultury přenesené do kultury populární. Zvrácenost a motto, že láska vraždí víc než nenávist. Hotel je neskutečně roztahaný seriál s hromadou zbytečných postav, vlastně nudí, potoky krve se okoukají, ale svým krutým způsobem je rozhodně přelomový. To, s čím jsme se zatím setkávali leda tak v nezávislých filmech a u Almódovara, se dostalo do televize a to rovnou do pořadu, který si oblíbily miliony lidí. Je to strašné, ale právě tenhle seriál je určitě dalším krokem ne v emancipaci, ale zrovnoprávnění LGBT komunity. Průměrný divák si z toho sice může vzít, že LGBT lidi fascinují vraždy, násilí, šílené sexuální praktiky a Lady Gaga, ale jde o provokaci a vymanění se z maloměšťáctví. Proto Almódovar šokoval s La Mala educación nebo Mapplethorpe se svými fotkami. AHS Hotel je tak vlastně artovou záležitostí, která se vecpala do mainstreamu. Ztratil ale rozhodně na zábavnosti, příběh je plytký (i když se mi zamlouvá poslední epizoda řešená formou epilogu), některé postavy nemají šanci projevit se naplno. To všechno bohužel za premisy, že nejvíc lidi zajímá násilí a sex. Obojí tu je, ale moc to nefunguje. To, co funguje, jsou výtvarné zpracování, dialogy (jako vždycky v AHS) a posunutí toho mezního kamene...Co všechno jsme ochotní pustit na obrazovky, co všechno nás ještě šokuje...a co už vůbec ne. ()

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky