American Horror Story - Hotel

(série)
  • USA Hotel
USA, (2015–2016), 10 h 39 min (Minutáž: 45–74 min)

Hudba:

Mac Quayle

Wes Bentley, Lady Gaga, Denis O'Hare, Chloë Sevigny, Kathy Bates, Sarah Paulson, Evan Peters, Finn Wittrock, Angela Bassett, Cheyenne Jackson, Matt Bomer (více)

Epizody(12)

Detektiv John Lowe byl povolán k případu vraždy, při kterém pachatel přitloukl milenecký pár za ruce k posteli. Sotva John ohledá místo činu, zavolá mu vrah na mobil a k činu se dozná. Navíc ho upozorní, že má v plánu udělat to samé v hotelu Cortez, v pokoji s číslem 64... (TV Prima)

Erinel

Tak tohle je prostě paráda. Krvavá paráda. Někdy si člověk řekne "uuuuuf, tohle už je moc" ale stejně nikdy nebudete mít dost. i přes to, že odvracíte zrak a jste znechuceni. Jsou to jatka a perverzní psycho podívaná, kde kraluje dech-beroucí Lady Gaga a její vytuněný modýlky. Těším se na gradaci příběhu a závěr, který bude předpokládám epický. Všechny charaktery mě ohromně baví, ať už je to již zmiňovaná Gaga,či feťačka v podání Sarah Paulson nebo transvestita Cleopatra. No a Lily Rabe jakožto sériová vražedkyně Aileen je skutečně výborná (05x04). Na Asylum to sice zatím nemá, ale určitě je to pro mne po Freak show a Coven opravdu American HORROR Story :). ()

MutantMarana

Na Asylum to samozrejme nema, to ani nelze srovnavat, ze to ale bude az takova nuda, to jsem necekal. Po sesti dilech zatim rozpoluplny pocity. Hotel hotel furt dokola hotel, no nevim no. Vrazdy, podrezavani porad dokola, ze uz to cloveku ani neprijde. To je skoda, mohli to davkovat pomalejc. Pruser typu Freak show to ale neni, uvidime jestli se rozjedou. Bez Jessici uz to nebude nikdy ono. ()

lusa

AHS sa vrátilo v plnej paráde. Pre mňa po hereckej stránke najvýraznejšia séria. Denis O'Hare čoby Liz Taylor je absolútny. Dokonalé prevedenie, mimika, gestá, slzy, úsmev. Verila som mu každý pohyb. Nechápem jeho absenciu medzi nomináciami na Zlaté glóbusy.. Dozrel aj Evan Peters, ten retro prízvuk priam hladkal uši. Neviem zhodnotiť príbeh, objektívne nič moc, subjektívne ho budem mať v hlave zase zopár týždňov. Epická scéna Iris a Liz s podmasom Drake-a Hotline Bling. Škoda, že niektoré dejové línie ostali nedokončené a otvorené.. Dúfam, že AHS nekončí.. Vlastne nie, nedúfam.. Prosím!! 5* ()

Zverkinus

Moja prvá séria American Horror Story. Ako som sa dočítal nižšie, je z tých lepších, no nie tá najlepšia. Mňa veľmi milo prekvapila. Scenáristi mali bohatú fantáziu, ako dej čo najviac prekombinovať a zapojiť tam kvantum postáv, s ktorými nás zbližovali tiež pomocou dostatku záberov z minulosti. Po tejto stránke sme toho dostali miestami až moc a ani približne 12 hodinová minutáž nestačila pre všetky zápletky a postavy. Veci, ktoré upútali na začiatku (ľudia uväznení v matracoch, démon utrpenia), po čase prešli do úzadia a ich vysvetleniu sa venovalo možno pár slov. Na druhej strane, štedrá ponuka postáv a príbehov sa často popreplietala do zaujímavých zvratov, pričom som často rozjímal, ktorý charakter je kladný a ktorý záporný. Toto všetko v retro-tajuplnom hotely na čele s famóznou Lady Gaga. **** ()

Kimkong

Tato řada byla trochu slabší. Gaga nehrála vůbec špatně. Postava ji byla očividně šitá na míru. Hlavním tahounem Hotelu byl pro mne detektiv, ostatní postavy měly až příliš jednoduché role. Dost se zde ztrácí typický rys seriálu, kdy hlavní postavy umírají podivnými způsoby. V této řadě smrt nic neznamená a pro mnohé je vysvobozením. Může nám být proto úplně jedno kdo zemře, kdo koho zabije, neboť ve výsledku se nic nemění. ()

Brano

S prepáčením ale toto bolo strašná sračka. Prvé dve série boli geniálne. Výborná atmosféra, prepracovaný dej, zaujímavé charaktery postáv a každým dielom to všetko do seba zapadalo. Ale od tretej série sa to všetko vytratilo, až sme bohužiaľ došli po Hotel, kde nefunguje nič. Videl som len prvé dve časti, ale myslím si, že 2 hodiny pozerania je dosť na to, aby som si spravil úsudok. Nemám už chuť to pozerať ďalej, pretože to nemá žiadny dej. Hlúpe postrihané scény, ktoré ani do seba poriadne nezapadajú. Nezmyselné charaktery postáv a otrasné masky (napr. ten holohlavý bukvičák bol skôr na smiech.) Ja naozaj nechápem o čo autorom v tomto prípade išlo. Lebo to sú len bezhlavé, krvavé scény, bez logiky a nápadu. Veľmi zvážim, čí má ešte zmysel sledovať tento prihlúpli seriál aj naďalej, čo sa týka nových sérii. Možno čo by som akurát vyzdvihol herecký výkon Lady Gagy, ktorá podala slušný výkon na to že je primárne speváčka a nie herečka. /25%/ ()

Gamekeeper77

Děkuju všem přispívajícím uživatelům CSFD za podhodnocení týhle řady. Díky tomu se mi zase jednou dostalo hodně příjemnýho překvapení tím, že čím míň očekávám, tím vic pak dostávám. Hotel je svojí hlavní myšlenkou v podstatě stejnej jako Murder house, jenom o dost děsivější, krvavější, hororovější a sexuplnější. Myslel jsem, že mi po předešlých sériích bude chybět Jessica, ale Lady Gaga jí v hlavní ženský roli plnohodnotně zastupuje. Je naprosto úžasná, stejně jako Wes Bentley v tý mužský. Výborná kamera a hudba nahánějící husí kůži dodávají už tak výborný atmosféře body navíc a dělají z Hotelu tu nejhrůznější sérii, která je schopná, tedy po shlídnutí posledních dvou řad, vykopnout tenhle bizarní seroš do mých oblíbených. Navíc jako zatím jediná mi přinesla finálovej díl, po kterým jsem celou dobu žíznil a kterej mě konečně naprosto emocionálně dostal a divácky uspokojil. 92%. ()

ostravak30

Naprosto chápu, že fanoušci tohoto seriálu, ke kterým se přikláním, tuto sérii hodnotí vysoko. Já mám nejoblíbenější Coven a poté Murder House. Tahle série je pro mě velkým zklamáním. Po čtyřech kvalitních sériích bohužel přichází dost slabý příběh. Samotná zápletka sama o sobě nestačí na 12 dílů a tvůrci mají veliké problémy, aby děj na tento počet natáhli. A daří se jim to horko těžko. Co je ale horší, série se omezila na tupé zabíjení, tuny, ale opravdu tuny krve, velké množství lascivního sexu, místy až nechutné podrobnosti některých praktik, a k dovršení všeho množství homosexuálních hrátek. To vše spíše působí jako lehce nadprůměrné porno. Děsivost, tak obvyklá u tohoto seriálu - ostatně, mají to i v názvu, se postupně omezuje pouze na démona, který ohrožuje feťačku. První díly byly neskutečná nuda, než se konečně začalo něco dít. Hudba je naprosto příšerná, ale nutno tvůrcům nechat, že zaleze pod kůži. Chvílemi jsem nevěděl, zda se mi líbí, nebo je naprosto otravná. Jestli v předchozích sériích bylo něco nechutného nebo odporného, co tvůrci dosud nepoužili, tady se skutečně vyřádili. Postavy bohužel jednají mnohokrát nelogicky. Naopak výkon zpěvačky Lady Gaga mě potěšil, chopila se své úlohy skvěle. Naopak absence nejlepší herečky tohohle seriálu J. Lange zklamal, ale je pravdou, že do téhle série by se moc nehodila. První tři série byly vynikající, čtvrtá šla trochu dolů, ale pořád jsem v tom poznával American Horror Story, ale v téhle sérii je nacpaná jen krev, obyčejné zabíjení co možná nejbrutálnějším způsobem, co možná nejvíc laciného sexu a hororovost se brzy ztrácí. Oproti předchozím sériím je tato bohužel velkým zklamáním a šlápnutím vedle. ()

hrumsrt

V téhle sérii šlo o moje vůbec první setkání s AHS. A bohužel z toho hned bude krajně neobjektivní recenze :). Cesta, která k tomu vede není skrze nikoho jiného než Stefani... Celkově to má hodně dobrou atmosféru, zajímavé postavy. V podstatě i příběhově je to hodně zdařilé, čemuž hlavně napomáhá ta celková aura, která z Hotelu čiší (něco jako v Johnu Wickovi), kdy zhruba první polovinu to má spád a dobrý nános kriminálního tajemna, avšak s odhalením vraha to trošku ztratilo základy, na kterých to stálo. Fakt tenhle twist byl divný..  Ale seriál to ustál! A to hlavně díky tomu, že tahle linka se tím prakticky vyřešila. V podstatě problémem asi ani není ten twist samotný, ale spíše postava skrze, kterou je to provedené. John ztratí veškerý kredit, který ta postava měla, což je hlavně díky psychické nevyrovnanosti a kurvení se navzdory manželskému svazku. Avšak v pozadí zdánlivě hlavní linky se skrývá to pravé! Je to intrikářské vedení Hotelu, se zájmem ho získat pro sebe. V tom celém je zamotaná i Hraběnka (Lady Gaga), která si po pár dílech začne show brát prakticky pro sebe! Geniálně stylová postava, bože a ta propracovanost! K tomu navíc zatraceně hot pózy, šaty, ba dokonce pár opravdu odvážných scén... V téhle postavě byla tolik opřená samotná osobnost Mother Monster, jak to tvůrci ani nezamýšleli. Strašně moc jsem si ji užíval na scéně! Její ladnost, ten prostě úžasný přízvuk, no fantazie. K tomu navíc dárek v podobě Speechless části, kde už šlo vyloženě o krádež! Ale i některé další postavy jsou zatraceně povedené, tedy obzvláště dvojice recepčních! Celý ten Hotel je fakt dobře propracovaný a velmi jednoduše mi přirostl k srdci! Perfektní ochutnávka celého projektu, tak snad se někdy vrátím i k dalším sériím. Stylová série, jako málo co! Nejoblíbenější postavy - Hraběnka (Lady Gaga), Liz Taylor (Denis O'Hare) a James March (Evan Peters). 90% ()

FosaCZ

Nejhorší obavy se naplnily, z AHS je po nástupu Lady Gagy samoúčelná hra na efekt. Znepokojivá atmosféra je totálně v tahu a zůstaly jen podbízivé scény plné samoúčelné brutality, nahoty a skandálnosti. Jako pětiminutový videoklip LG by to obstálo, jako hodinový díl dříve kvalitního seriálu je to přímo nekoukatelné. Sbohem AHS, u páté řady stačí vidět pilot, a je zřejmé, že to bude jeden velký prázdný průser. ()

mArtinko5MB

Ach jo, toto si nezasluzi zhliadnutie ani druhej casti. Uplna sracka a miera stupidity pokracuje zo stvrtej serie. Tento serial mal mat podla mna jednu, maximalne dve serie, aby si udrzal meno. U mna AHS konci. ()

Radyss

AHS mám rád již dlouhodobě. Všechny série jsou výborné, ale tahle je něčím výjimečná a u mě zvítězila. Rozhodně nejlepší série doposud a proto ji taky zařadím mezi své top. Někdo to konečně vzal pevně do svých rukou a natočil to, co se od názvu očekává. Naprosto šílené, ujeté, absurdní. Gaga zahrála skvěle a rád ji uvidím v další řadě. ()

IZFNP

Hotel mal opäť svoje špecifické "niečo" čo do atmosféry, to do spracovania, a i keď by som si priala, aby svoj potenciál využil naplno, sklamaná nie som. Zamrzel ma vlastne len fakt, že celý stred série bol chaotický, akoby si Murphy ukrojil väčšie sústo, než bol schopný zhltnúť. Inak je to však mnohostranný génius, nakoľko sa mu podarilo vytvoriť už 5. svet, ktorý som mu žrala. Obsadenie ako vždy nesklamalo, zas a znovu opakujem, že Sarah Paulson je nedocenený klenot a jej odchod by ma mrzel ďaleko viac ako odchod Jessicy Lange. Kamera bola unikátna, scenár podarený, soundtrack počúvam dokola. Rozvrhnutie postáv bolo geniálne a posledná epizóda bola tak krásnym happy endom, že ju pasujem za jednu z naj v celej sérii. Škoda, že sa Hotel toľko sústreďoval na Lady Gaga, ktorá vôbec nebola zlá, len jej proste bolo zbytočne veľa na úkor iných postáv. Neviem, či je vhodné sérii vyčítať určitú nelogickosť v režijnom prístupe, tak to radšej nechám tak. Sex, krv, intrigy, brutalita, móda a štýl. Art deco ako sa patrí, pojatím neskutočná pecka. ()

J.Mayen

Klesajici uroven AHS jenom potvrdila moje proroctvi, ze 5tka se bude radit spis k tomu horšímu co celá série nabízí, Lady Gaga mi vubec nevadi, jde o celkový dojem a kvalitu série, myslim, že předchozí Freak show byla ještě o stupeň horší,ale dá se říct, že už nevěřím tomu, že se AHS kdy vrátí ke svým kvalitám. ()

CrazymanM

Dost možná nejlepší ze všech sérií A.H.S.,opravdu jsem byl velmi spokojen!!!Malá poznámka ohledně obsazení-jsem celkem rád,že už tam není Jessica Lange,i když byla skvělá,ale už se mi přejedla.Kdo mi však hrozně nesedl(z hlavních postav),tak to byla Lady Gaga,nezlobte se na mě,ale je škaredá,nesympatická a vůbec,ať si zpívá,to mě nebolí,ale do filmů,potažmo seriálů se nesere!!Jinak obsazení výborné,známé tváře z předchozích sérií,několik nových,ale prim u mě hrál Denis O´Hare jako Liz,ten byl prostě skvělej!!!P.S.Ještě nějak nechápu,že spousta herců jsou buzeranti nebo lesby,copak to nejde normálně,kurva!?! ()

martingaga

Táto séria má hrozne vela akoby nadnášajúcich a až ironických scén ktoré často človeku prídu až vtipné ale aj to krásne zapadne do pochmúrneho deja s hustou atmosférou hneď úvodný diel naznačil že to bude krvavé a morbidné a také to aj bolo ja som veľmi spokojný až na jednu vec za ktorú strhávam tú piatu hviezdu je finálny diel prišlo mi že bol nedotiahnutý a zostal som veľmi sklamaný nedostačujúcim finále v murder house bolo v asylume bolo (ale tu bola celá séria dokonalá jak keby to bolo záverečné finále) v covene bolo jemné ale bolo a vo freak show bolo úplne skvelé (podla mňa práve toto zdvyhlo freak show aspoň o 2*) a nakonuec v hoteli som ho necítil ale vynahradzujú to všetky ostatné diely a najme úžasné herecké výkony Lady Gagu som miloval a taktiež neskutočnú Liz Taylor v podaní perfektného Denisa a príbeh o Liz bol asi najsilnejšia dejová linka série a nakoniec moja najmilovanejšia Kathy Bates tak to bude všetko za mňa spokojenosť 100% keď som si pozrel posledný diel 80% ()

MT_Y

AHS Hotel - Tuto sérii mám rád především úžasnému výkonu Denisu O'Hare, který řekněme je tentokrát sám tahoun celé série. !!!!!! SPOILER !!!!!! ----- Také jeho smrt byla velmi dojemná a jediná vlastně dojemná, protože Denis svou postavu no zkrátka jako kdyby to byl on. Táhl tam Humor (Místama někdy černý humor) , také obrovskou dávku emocí a empatie a rozuzlení v tom, jak byl muž od rodiny aj. že ho syn ve finále přijal to všechno prostě skvělé! Ale abych ohodnotil trochu i seriál samotný nejen jednu postavu, tak od začátku jsem měl obrovské podezření na to jak to dopadne ''Kdo je vrah'', kdo za tím stál apod. Při trochu přemýšlení to opravdu šlo uhodnout, nebo minimálně vést určité podezření. I přesto že můj odhad byl správný, nemohu říct že je to špatně, naopak skvěle to bylo ukázané apod. V neposlední řadě bych se chtěl vyjádřit k Stefannie jako hraběnka absolutně skvělá role, užasně nasazený hlas takový temnější, tedy minimálně na počátku a je pravdou jak tu již někdo psal, její řekněme minulý život byl lepší, záživnější a celkově zajímavější! No a v poslední řadě, abych taky řekl nějaký negativ, tak obrovsky mě tam štvalo, že série byla spíše opravdu o tom sexu apod. Za což prostě strhávám určité body. 4 hvězdy - 75% ()

BlondJames

Nevím, zda mi to ušlo během nějakého zasvěcení do upírských praktik, každopádně jsem myslela, že upíři nemůžou umřít, ale následně na to se tam kosí jeden upír za druhým-proříznuté hrdlo - smrt, sražení autobusem - smrt, a utopení ve vaně - smrt... Tak jak to teda jako je? Lady Gaga se mi tam moc líbila. ()

Xpat

První díl, ostatně jako v každé sérii, toho moc nevyzradí, ale už teď mě několik postav baví. Lady G a policajta zatím tak nějak přehlížím a spíš mě zajímají ostatní obyvatelé... Hlavně Sally, travesťák a Iris. Dle mého by to mohli zrovna tihle nejvíc rozjet. A už teď se těším na objevení Angelly. Já ji prostě miluji. Má nádherný způsob vystupování. Zatím překvapený a čekám, že po Covenu a Freak Show se mohu dočkat další úžasné řady. ()

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky