ZinedineCR7

Po rokoch som si zopakoval tento zážitok ešte raz a úplne ma to položilo opäť. Asi som to ako malý fagan veľmi dobre nepochopil alebo sa nevedel vcítiť, ale aktuálne premýšľam či neprekopem TOP desinku :) ()

venca163

Líbilo se mi to celkem i napodruhý, i když o kapku míň. Přes veškerá doporučení nehledat chyby jsem tam totiž pořád narážel na krátery ve scénáři. Srovnání s Donnie Darkem nebo 12 Opicemi (co do atmosféry, co do čehokoliv) jsou sice úplně mimo, ale i tak jsem se dobřel pobavil a čekal jak to dopadne, páčto jsem to nějak vytěsnil. Naprosto přesně jsem si však už z prvního shlédnutí zapamatoval scénu se schránkou, hrátky s psíkem a menší klukovinu v kině (ten Tommy byl ale zmrd), to považuju za trvalý přínos filmu =). Ashton je pořád takovej šašek jako v Hele vole (kde mam káru?). PS: Sjel jsem taky youtube abych se podíval na nějaký ty alternativní konce a můžu prohlásit, že ten klasický (113 minut kino) mi přijde zdaleka nejlepší. (80%) ()

solskjaer

Ačkoliv nemám v oblibě filmy se "stroji času" a s jakýmkoliv cestováním do minulosti či budoucnosti, tento snímek mě ale úplně odzbrojil. Amy Smart byla nádherná a herecky dokonalá a Ashton Kutcher velice příjemně překvapil. Od začátku do konce mě film nenechal vydechnout a hlavním důvodem proč je bezpochyby dokonalý scénář a režie.Příběh je zajímavý a rozvíjí se tak jak by určitě nikdo nečekal, což je ovšem veliké plus pro diváka.Myslím si, že o dvojici režisérů Eric Bress, J. Mackye Gruber jistojistě ještě uslyšíme. Jen tak dál !!! ()

sedm.1

WOW!Krásný kus filmařské práce.Dokonalá,do posledního záběru promakaná věcička,která na vteřinu nepustí divákův zrak a mysl ze svého spletitého děje.Neustálé napětí,chvílemi docela drsný děj,skvělá atmosféra,strhující okamžiky,logická skládačka,kde do sebe vše naprosto perfektně zapadá.Skvělý herci(a tentokrát především ti dětští byli fantastičtí),jedinečný scénář,nezapomenutelný film!!!A BASTA :) !!! ()

Smileface

Opravdu krásný a originální film s výborně vypilovanou atmosférou. Napínavý od začátku až do konce, navíc v jeho logice nejsou hluchá místa což je v kinematografi 21 století trošku zázrak. ()

Trolejbus

Nádhernej film, při kterým běhá mráz po zádech a kterej nutí člověka se zamyslet nad tím, co by se stalo, kdyby.... Nejraději bych přidal ještě jednu *. ()

ondrech

Kamera: Mathew F. Leonetti ....... ashton Kutcher ma podobny osud jako Jim Carrey - dokáže zahrát dokonalé role, ale příležitosti dostává pouze u debilních snímků, ve kterých dělá blbečky. Ale tento film jen dokazuje, že je to skvělý herec, který je pouze nevyužitý... tento druh filmů se mi neuvěřitelně líbí... ()

Rousse

Řekla bych 4 a půl - ale takové hodnocení tu není, takže jsem to spravedlivě nespravedlivě zaokrouhlila. Film si pohrává s věčným a vděčným tématem cestování v čase a je zpracován, řekla bych, velmi kvalitně. I když tam nehrají notoricky známé tváře (spíše neokoukaní herci), hrají dobře a jejich výkony jsou fakt věrohodné. Ke konci mi to ale už lehce začínalo připomínat pohádku o červené punčošce - pořád dokola. Už jsem jen bez nadšení čekala, co zase příjde za změny... Ale konec je dokonalý a je fajn, že film neskončí klasickým americkým hepáčem. ()

widla

Koukala jsem a nemohla přestat! Tak strhující a tak promyšlený sci-fi thriller jsem dlooooouho neviděla! Paráda! ()

ArdathBay

Prvoplánový, ale zajímavý thriller, kde scénáristi a režiséři v jednom ukazují, co se dá vše vymyslet (klobouk dolů, ale Bradbury a jeho "Zvuk hromu" je nepřekonatelný.), ale s logikou si bohužel moc hlavinky nelámou. Snímek obsahuje i humor, třeba Evanův spolubydlící - tlustý, sexuchtivý metalista utírající si určité partie do Kačerova trika a následné hození na Evana :)). Retrospektivní začátek nás vhodí do rozbouřených peřejí, které ovšem zhruba v polovině řeky ztrácejí na síle a změní se v tůňku a nakonec říčka vysychá. Ten hepáč na konci by mě od absolutního hodnocení odrazil už jen proto, že geniální filmy jsou buď geniální od začátku do konce, nebo závěrečná pointa je tak coolervoucí, že mě rozseká. Zde se nestalo ani jedno. Bezesporu se však jedná o zajímavý film pro mladou generaci. ()

finx

Tak jediné co mě opravdu zamrzelo při sledování tohoto filmu bylo, že jsem ho viděl až nyní. Prvních čtyřicet minut filmu bylo pro mě téměř děsivých, poté jsem na chvíli přestal chápat o čem ten film vlastně je, ale pak se to opět rozjelo a dá se říci, že vše dopadlo jak mělo. Hlavně, že Evan zachránil svou lásku, i když s ní nakonec nemůže být... Tenhle film musím vidět minimálně ještě jednou! ()

mohamedsfinger

Tak, jak už tady psalo mnoho lidí, musím i já srovnávat s Donnie Darko. A musím říct, že film Gylenhaalem v hlavní roli je ,z mého pohledu, díky své tíživější atmosféře a nutnosti se zamýšlet mnohem lepší. Tady je divákovi vše až příliš jednoduše servírováno a tu zmíněnou atmosféru nedokresluje ani (jinak překvapivě dobře hrající) Ashton Kutcher, který bude muset ná vážné role ještě trochu zestárnout.. Ale i tak se jedná o dobrý film, který však dostane o pořádnou hvězdu méně než Donnie. ()

Maynard.

Tak tohle by šlo, tohle jako jó! Miluju filmy, kde se cestuje časem, kde do sebe všecko pěkně pomaloučku všecko zapadává a kde není happyend... Tohle všechno totiž Butterfly effect skýtá. Toho malýho sadistickýho bratra bych se bál i teď. Perfektně jsou zde proplétány osudy čtyřech "kamarádů" a jediné možné východisko k tomu, aby byli všichni "šťastni" je, vzdát se svojí životní lásky... Precizní stříh všech flashbacků, které se vždy po změně minulosti promítnou Evanovi v hlavě, je na té nejvyšší filmařské úrovni. Asi bych nechtěl podstoupit všechny ty strasti hlavního hrdiny, ale mít podobné schopnosti, hmm, to by se děly věci. Přemejšlím, že bych si taky začal psát deník, to až jednou na starý kolena budu chtít něco krapet pozměnit :o). Ještě musím vypíchnout výkon Ethana Suplee, který zde potvrdil, že je schopen zahrát jak ortodoxního skinheada (American History X), tak i totálního black metálistu... Z filmů, kde se cestuje časem mám raději už jen Back to the Future, ale jen opravdu o kousíček... Nicméně tento kousek řadím velice vysoko ve svém žebříčku. Absolutních 5* ()

Firebug odpad!

Po první projekci filmu jsem byl nadšen. Jsem fanouškem sci-fi a téma cestování časem mě baví. Pár let na to jsem se rozhodl, že si oživím své vzpomínky a musím říct, že tak často a hlasitě jsem snad u žádného jiného snímku nenadával (možná u Transformers). Začátek je přitom povedený, ale jakmile se na scéně objeví Ashton Kutcher začíná jít do tuhého. Nejde přitom ani tak o jeho „herecký výkon“ (pořád se jedná o jeho nadstandard) a konstantní jalový výraz, ale ty do nebe volající nelogičnosti ve scénáři zkrátka odpustit nejde. O časových paradoxech ani nemluvě. Vůbec nechápu, proč je na snímek pohlíženo jako na vědeckofantastický žánr. Kde je věda? Kde je důmyslné a chytré vypravování příběhu? Kde je proboha náznak něčeho, co dělá žánr sci-fi tím, co je? Nikde! The Butterfly Effect je opravdu hloupé teen-fantasy s nic moc hereckými výkony a jeho umístění mezi deseti nejlepšími sci-fi snímky je jeden z největších omylů na CSFD. ()

Cejny

Wau, hodně dobrý film, ze kterého mi jde mráz po zádech. Co by kdyby. Děj byl sice místy trošku složitý, ale nebylo to nic hrozného, protože k tématu, které je zde řešeno, snad ani jednodušší příběh udělat nelze. Musím to vidět ještě jednou. ()

Opsha

Taky vás jako mě někdy napadlo, jak by asi vypadal váš život a životy ostatních, kdybyste se v osudové chvíli zachovali jinak? Tenhle film vás ujistí že by určitě o moc lepší nebyl. Chválím a poslední hvězdu možná přidám při dalším shlédnutí. ()

ranp

Tak tenhle film mě fakt dostal. V pár momentech snímku jsem se i docela dost bál, místy to hraničilo až s hororem. Osudový dotek mě donutil hodně přemýšlet. Asi fakt bude něco na tom, že pouhé mávnutí motýlích křídel může způsobit velké věci. Snad každý člověk má ve svém životě momenty, které by zpětně nechal proběhnout jinak, kdyby to ovšem šlo. Ashton Kutcher to zahrál slušně, nejpřesvědčivěji však na mě působil Logan Lerman, který hrál sedmiletého Evana a taky krásná Amy Smart. A i režie byla hodně kvalitní. ()

fox171cz

Absolutně jsem neměl ponětí o čem ten film je a ze začátku jsem si říkal co jsem si to pustil za psycho a dosti jsem se ve filmu ztrácel. Avšak neočekávaný obrat přišel z cestováním do míst s výpadky paměti. Bylo to tak chytlavé a perfektně natočené, že jsem to ani nepostřehl a už běžely závěrečné titulky. Některé ze záběrů braly až dech, o což nepochybně režisérům šlo. Po dlouhé době jsem zase viděl "třešničku na dortu" a nemůžu dát nic jiného než.zasloužilých 90%. ()

Babous

Alternativní reality jsou bezpochyby zajímavý námět, ale provedení je zde značně depresivní, syrové a zdlouhavé. Jednou zajímavé, ale víckrát už to vidět nechci. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz