Autogram

Film pozbieral pár mojich obľúbených vychytávok ako strata a manipulácia pamäti, cestovanie v čase a namiešal z toho výdatnú zmes. Nebola ani príliš silná ani slabá, tak akurát na dobré pobavenie. Kvôli občasným nejasnostiam a v mojej mysli sa vynárajúcim otázkam „prečo?“ určite neprekoná Memento ani ďalšie skvosty v podobnom žánri. Pochvalu si ale zaslúži skvele ubiehajúci dej bez akýchkoľvek hluchých miest. A tiež potešil skvelý výkon Amy Smart, ktorá sa objavuje poväčšine vo filmoch mimo môjho záujmu, tak aspoň tu som si ju mohol užiť hneď v rôznych variantoch. ()

Killda

Tenhle film není ani tak o motýlím efektu jako o tom, jak moc dokážeme ovlivňovat životy kolem nás. Jedna maličkost může změnit cesty hned několika lidí kolem nás, což způsobuje řetězovou reakci a voala... teorie chaosu je potvrzena. Thriller který rozhodně nenudí. Plno zajímavých charakterů , které se navíc neustále proměňují před očima. The Butterfly effect sice není kdovíjaké filmové umění, ale myšlenka je jasná, navíc myšlenka, která mě hlodá už nějakej pátek... takže pokud čtete tenhle komentář, uvědomte si, že jsem vám právě změnil budoucnost! ()

mirec88

Vau! Tak opäť som videl jeden film na moju obľúbenú tému - cestovanie časom. Páčila sa mi myšlienka filmu - denníky a čítanie v nich. Fakt úžasné. Teória chaosu ma zaujíma už od čias Jurského parku a tu je to pekne zobrazené, stačí jedna vec, ktorú zmeníme a celý život je hore nohami a väčšinou to nedopadne dobre. Pecka film. Akurát mám výhrady voči brutalite páchanom na psíkovi, to mi bolo zle a myslel som, že rozlomím DVD. Neznášam násilie na chudákoch zvieratách. Preto dávam len 4 hviezdičky. Ale inak vynikajúci film. ()

Pedross800

Celkem pohodičkové další cestování časem, ale na zadek jsem si z toho nesedl. Překvapivě si pročítám, kolik lidí z toho děje bylo vedle a šokováno, protože moje mozkové závity se u toho vůbec netrápily. Šlo to vcelku srozumitelně od začátku až do konce. Asi je problém, že už je to krapet starší věc a taky, že včera můj hardware dostal pořádně zabrat od opravdu ultra hardcore časoprostorového nářezu :-) ()

ghatos

Řešení v rovnici a jen malé mávnutí motýlích křídel, jenž může změnit váš osobní (celý) vesmír. Závěr snímku byl logický/správný...ale co když to jde i bez oběti? 84%. ()

Ludivitto

Pozoruhodné a hodně povedené "mystérium". I přes positivní hodnocení snad všech jsem od A. Kutchera nečekal, že by dokázal utáhnout takovýto film. A dokázal. Po první "změně" jsem si myslel, že tím zabili dobrý nápad ale další vývoj mě dostal. K absolutnímu hodnocení by stačili o trochu lepší (spíše výraznější) herci ve vedlejších rolích (Evanova matka mi byla fakt odporná) ()

Nepi

Film, který staví na mnoha napínavých zvratech, které jsou odhalovány postupem času, přitáhne diváka doslova k obrazovce.Hlavním námětem je schopnost měnit osudy lidí k lepšímu a jak už to v životě bývá, ne vždy se to povede,jak jsme si představovali, a tak má hlavní hrdina plné ruce práce,aby dal všechno do pořádku,tak jak by si představoval.Výborné zvraty,skvělá práce kamery...Jediné co musím vytknout je český překlad filmu.The Butterfly effect je mnohem výstižnějším pojmem. ()

Almásy

nesmierne orginalny film so skvele budovanou atmosferou a fakt uzasnym napadom. skoda ze film pada s hereckym obsadenim, na ktore sa mozno len dobre pozera ale takyto film nemozu uniest. inac je to fakt skvely film a pre mna jedno z najprijemnejsich prekvapeni poslednej doby. ()

U.Tarare

Začátek pro mne byl trochu zmatený, o to víc geniální v momentě, kdy se to té mé makovici podařilo pochopit. Pak když už mozek po nějaké době zkusil zase jednou fungovat, jsem si film naplno vychutnával. Nechybí mu spád, herecké výkony zdařilé (nevím, co proti Kutcherovi všichni máte), děj nepředvídatelný a plný zvratů a hlavně jsem se ujistil, že moje kebule je schopná ještě občas pracovat:) ()

deckardx

Tento film mi dal dve veci, skvely filmovy zazitek, protoze ho povazuju jako jeden z mych nejoblibenejsich a take sem se diky tomu trosku zacal zajimat o veci s cestovanim casem a vsechno kolem toho.. Snimek s temer nulovym rozpoctem a takovahle pecka... Kez by si ostatni brali priklad z toho, ze staci perfektni namet, par dobrych hercu, schopnej reziser a myslim si, ze vsichni byli spokojeni... ()

manonfire

Vyvedená záležitost, tedy až na kryplovitě klišovitou českou verzi názvu. Vůbec by mě nepřekvapilo, pokud by si Ashton už do konce kariéry nezahrál v ničem podobné úrovně. Tenhle film je pěstí do ksichtu 99% autorů sci-fi námětů a výjimkou jenž potvrzuje, že kvality v tomto žánru je velmi málo. Zlomy a fatální protipólnosti osudů jenotlivých hrdinů v jednotlivých verzích osudu postavené na tom, zda se tehdy před lety něco udělalo ve zlomku vteřiny tak či onak jsou sice někdy přehnané( viz štětka vs pomalu světice v podání amy)......ale zajímavé a nápadité. Rovněž hrdinovo invalidní dilema. 80% ()

pfa

Nádherný dynamický dramatický "sci-fi" thriller založený na teorii chaosu - efekt motýlích křídel. Čeká vás neutuchající působivá, temná, vizuální a tajuplná atmosféra. Zvlášť "první minulost" z Evanova života je opravdu dosti hrůzostrašná. Film má ve své hlavní myšlence jistě své i obecné chyby, nicméně v okamžiku jeho sledování vám budou naprostro ukradené... [9/1O] (The Butterfly Effect, USA, drama-thriller) ()

P1tr

Výborná záležitost, do které mi přes prvotní obavy skvěle sedl i Ashton Kutcher. Zpočátku výborně se jevící nápad měnit minulost se časem kazí a ne vše se podaří tak, jak bylo v plánu. Na Evana dopadají těžké chvíle a divák díky skvělé režii soucítí s ním a přeje mu další úspěšný pokus. Žádný film mě již dlouho nedostal jako Osudový dotek ve smyslu soucítění s hlavní postavou. Opravdu jsem Evanovi přál ať se ze všech potíží vylíže a když mu bylo nejhůř, skoro jsem nedýchal a doufal jsem v zlepšení situace. Butterfly effect má do základu výborný námět, který se podařilo zužitkovat téměř bezezbytku. Je to napínavé, chytré, originální, zkrátka PECKA! ()

BuryGol

Tak to vážně nebyl dobrej nápad, pustit si před spaním tenhle snímek! A jelikož mi nejela wifina, nekouk jsem se, o čem to vůbec má bejt. Další z psychologickejch filmů, na který budu myslet ještě dlouho. Cestování časem ve svý hlavě a ostatní myslí, že je člověk blázen. Možná se na to někdy kouknu znova, jestli mi v tý směsici psychonátlaků něco neuniklo, ale jinak než za plnej počet hvězd dát nemůžu. Ashton pro mě sice pořád zůstává cvok z Hele vole, kde mam káru a S.W. Scott by mi do tý vážný role možná seděl víc, ale to už je jen malej flíček na jinak čistý A4ce, kerá představuje tenhle film. A když jsem tam poprvý uviděl Ethana Suplee, kterýho mam už dlouho zafixovanýho jako Randyho z My Name Is Earl, tak jsem si málem nadělal do trenek! Možná bych si měl přečíst deník a vrátit se do týhle chvíle a změnit to, ale kdo má pořád prát tu krev z oblečení... ()

Hruzi

Opravdu velmi zajímavý film, který začíná opravdu velkým zmatkem. Pokračuje šíleným dětstvím, které zblázní jednoho kluka, navždy ovlivní jednu dívku a z dalšího kluka udělá psychopata. Opravdu se ve filmu nenudíme. Uprostřed filmu se dělá zmatek 2. , který divákovi ukazuje, jak se vše může napravit. A nakonec přichází šťastný-smutný konec. Závěr filmu - Velké oběti = velká odměna. (nádhera) ()

giovanni3

Jo tak to je takový můj kultovní film.. výrazně mne zaujal tématem zaměřeným na Teorii chaosu a otázku typu ,,Co kdyby ...?,, a to zpracování to jen podtrhlo... Po shlédnutí to člověk promýšlí a říká si, že to je vlastně pravda... jediná změna může znamenat totálně jiný průběh života... mnohokrát rozhoduje 1s o tom zda se třeba vybouráte v autě či ne a to by mohlo klidně stačit o 1s vyrazit dříve a život je poté hned jiný a je to blbá 1s.. prostě Osud a Teorie chaosu je vynikající téma.. 5z5 je trošku nadhodnocené, ale hodně dlouho mám tento film rád a tak rád lehce přidám. ()

Masrii

Po druhém zhlédnutí tomu už těch 5* dát musím. Nápad scénáristů a zároveň režisérů je to geniální, atmosféra celého filmu je tajuplná až Vás v některých chvílích běhá mráz po zádech. Každé vracení v čase jsou nové životy, které Evan prožil všechny. A všem potvrdil, že měnit minulost nic nezlepší, spíš naopak. Svého normálního života docílil opravdu v poslední možný okamžik. Přesně takový typ filmu je můj nejoblíbenější a tak čert vem nějaké drobné výtky, které jsem k tomuto filmu kdy měl. 100% ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz