Úžasná paní Maiselová

• USA The Marvelous Mrs. Maisel
USA, (2017–2023), 39 h 23 min (Minutáž: 43–76 min)

Rachel Brosnahan, Tony Shalhoub, Michael Zegen, Alex Borstein, Marin Hinkle, Justine Lupe, Eden Malyn, Joey Stromberg, Ned Van Zandt, Barbara Kingsley (více)

Série(5) / Epizody(43)

V roce 1958 v New Yorku vede Midge Maiselová spořádaný život - manžel, děti a elegantní večeře na Jom kipur v jejich bytě v Upper West Side. Ale život nabere nečekaný spád a musí rychle najít svou další přednost - proměna z hospodyňky ve stand-up komičku je divokou volbou pro všechny kromě ní. (Prime Video)

Alciele

Moje gusto! Nádhera. :) Miluju ten styl oblékání, je to nádhera! A inspiruje mě to. :)) A jestli se Midge vrátí k tomu přizdisráči Joelovi, kterej mi fakt pije krev, nakopu jí virtuálně prdel! :-) ()

Sonakolada

Ohledně seriálu jsem měla dlouho rozporuplné pocity. Je to extrémně návykové, z Rachel Brosnahan srší energie v takovém množství, že by se dala stáčet do lahví, líbí se mi absurdní humor, který bych tu nečekala (rodina přijíždí do Catskills a poprosí poslíčka, aby nezapomněl v autě zhruba roční dítě, apod.), mám radost z aluzí na tehdejší události a skutečné postavy americké historie, baví mě oba páry (pra)rodičů a hlavně tragikomická Astrid. Co mi vadí je občas drhnoucí tempo, opakující se vtipy a potíže dvojice vycházející hvězdy stand-up comedy a její manažerky, Michael Zegen, který je vedle RB ze začátku jako leklá ryba (schválně?), a pocit, že Amy Sherman-Palladino má RB jako panenku barbie, co může obléci do nekonečného množství kousků oblečení. Výprava občas převažuje nad kvalitou příběhu. Přesto doporučuji jako oddechovou podívanou do dnešních "rainy days". ()

Leeslie

Palladinovci a jejich ikonicke dialogy v plne sile! Nekdo je bude milovat, nekdo nenavidet, ja patrim k te prvni skupine. Je trochu skoda, ze se zaskatulkuji s kazdym novym serialem v te stejne ulite, zas nadruhou stranu, kdyz to proste umi a delaji to dobre... proc ne. Mame tu vlastne to same, co v jejich predchozich serialech - kulometne dialogy, kde musite pozorne poslouchat kazde slovo, abyste pochopili pointu cele vety, 1000 slov za minutu, silnou feministickou hlavni hrdinku, optimisticky feeling, stret 2 generaci a kupu podivnych vedlejsich postavicek, ktere nejde nemilovat... Tak v cem se Maiselova lisi oproti Gilmorkam, Bunheads a pod.? Zasazenim do minulosti + trochu jinym ustrednim nametem... Priznavam, ze mi chvilku trvalo, nez jsem si na to zvykl, ale jedna se o kvalitni zabavu a nemuzu jinak... Miluju to! ()

bublinka4

Mrs. Maisel je naprostá lahůdka pro všechny, co ujížděli a ujíždí na Gilmorových děvčatech. Má to všechno. Skvělé postavy, nápad, vtip i styl. A Rachel Brosnahan vykoukla jak drak! Třepu se na další sérii a doufám, že to od Amy Sherman-Palladino není poslední seriál. ()

tulen

Po první sérii nemůžu hodnotit celý seriál, ale zatím dobrý. Skvěle použitá muzika. Dobré herecké výkony, i když přecijenom často poměrně stylizované a přepjaté - trochu civilnosti by tomu prospělo. Nejsem zrovna fanda standupů, takže tohle mně moc nebralo a nepřišlo mi to vtipné. On celý seriál není zrovna k zasmání, je to spíš taková romatika pro ženy .. Hlavní hrdinka by byla sympatická, kdyby byla míň exaltovaná / afektovaná. Její komediální výstupy nebo předvádění ve společnosti jsem vnímal spíš na hranici trapnosti (ale tak vnímám standup často). *** Po konci třetí série - zvědám hodnocení na 4 hvězdy. Hudba a vizuální stylizace mně postě baví, seriál je skvěle udělaný. Herecky taky všichni výborní. ()

Andy.222

Shlédnuto až do konce. Nemohu říct, že to nemá napříč sériemi spoustu hluchých míst (proto nemohu jít na plný počet), ale přesto seriálu musím zatleskat. Jednou z předností seriálu jsou postavy, které jsou (nejvíce to schytali rodiče) přes svoji místy přepálenost i celkem uvěřitelné a umí si získat vaše sympatie. Nejvíce bych takto vyzdvihnul Joela. Je nám představen jako pěkný vůl, který podvedl svoji ženu... aby nám postupem času přirostl k srdci a opět se mohl... Zachovat jako vůl a následně znovu získávat naše sympatie. Díky tomu mi nedělalo problém pochopit co na něm Miriam viděla ani to proč jejich vztah vypadal jak vypadal. A podobné příběhové oblouky mají i ostatní důležitější postavy díky čemuž dramatické scény fungují na výbornou. Dalším plusem seriálu je, že sice je dost o emancipaci a rovnoprávnosti žen, ale zároveň téma podává nenásilně až téměř podbízivě - a je to tak správně. A jako bonus samozřejmě humor, který když je,  tak je skvělý. Na závěr jen odsouhlasím rozhodnutí v nejlepším přestat a přeji tvůrcům další takto povedené projekty. ()

Bejbe01

Velmi silne 4hviezdy...posledna seria je trosku matuca skakanim v rokoch, ale nakoniec vyborne zakoncenie skvelej Rachel Brosnahan ()

Unclassified

Tomuto seriálu som spočiatku veľké šance nedávala. Hovorím si: „Ok, je tu ďalšia dramedy, ktorá zase skončí pri pár priemerných vtipoch a ani ta dráma to vlastne asi ani nebude“. Ale hľa, pani Maisel ma veľmi milo prekvapila. Pripravte sa na nekontrolované výbuchy smiechu, veľmi dobré gagy a vizuálne sú 50. roky proste cool. A tie zafajčené tmavé newyorské bary ma proste dostali. Človek má až pocit, že sa tam ocitol a že šarmantná Rachel Brosnahan sa v tej dobe narodila. Židovské vtípky sú už potom len čerešnička na torte. „For Christmas, a gentile would get a bike as a reminder that their parents love them. For Hanukkah, we would get socks as a reminder that we were persecuted.“ ()

ArchAngel_

Takhle se píší seriálové dějiny. Mistrovské dílo, parádní atmosféra, dobové zasazení, úžasné dialogy a herečka v hlavní roli. Víc víc víc! :) ()

EricNor

Tolik oslavných ód a já to zatím nechytám. Postavy jsou zajímavé, to je fakt, ale já asi čekal víc humoru a hlavně mi nikdy ženské komičky nepřišly vtipné (kromě Kate McKinnon a Kristen Wigg). Když ale Midge nedělá stand up, tak je v pohodě. Jo a dvě hlavní postavy vypadají úplně stejně jako ti dva ze Slunečné. ()

Petaska1

Vtipný, ale přitom nutí k zamyšlení. Skvělá hlavní hrdinka, její naivita je vážně roztomilá. Charktery jsou skvěle vyvážený, není to absurdní. Topovka ()

ticklepickle

Tešil som sa, ale na môj vkus extrémne preafektované a téma stand up comedy nezaujala. Rachel Brosnahan mám veľmi rád ale tu mi nesadla. ()

ZetD

Konec padesátých a začátek šedesátek v NY, k tomu středostavovská židovská komunita. To všechno hezky stylizováno, okořeněno dobrými hláškami. Výsledkem je příjemná a zábavná podívaná. ()

aznaho

Skvělé tři řady. Čtvrtá se jim ze začátku upe rozpadla…a od pátého dílu 4ř. to má opět koule! Je na co se těšit. ()

DC našlo svého Supermana

DC našlo svého Supermana

28.06.2023

V závěru minulého týdne v Los Angeles probíhaly závěrečné fáze konkurzu na nového Supermana do rebootovaného DC univerza. Šéf Warnerů David Zaslav, producent Peter Safran i režisér James Gunn… (více)

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)

Watchmeni vedou Emmy nominace

Watchmeni vedou Emmy nominace

28.07.2020

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (více)