Temný Kraj

Režie:

Jitka Bártů

Hudba:

Robert Jíša

Lukáš Vaculík, Kristýna Badinková Nováková, Jan Teplý ml., Karel Zima, Martin Trnavský, Saša Rašilov nejml., Tereza Kostková, Jan Novotný (více)

Série(2) / Epizody(26)

Odborník na sériové vraždy Petr Kraj se ve svém zdravotním volnu na malebném venkově dostává společně s nalezeným psem a nezkušenou trojicí okresních policajtů k vyšetřování šesti případů sériových vražd, ve kterých ožívá stejně temné zlo jako ze starých pověstí a strašidelných legend.
Pražský elitní kriminalista z oddělení vražd Petr Kraj dává ze zdravotních důvodů sbohem velkoměstu a usazuje se na chátrající faře po svém strýci v malebném kraji opředeném strašidelnými legendami a pověstmi. Na zdánlivě poklidném venkově si ale připadá opuštěný stejně jako osamělý strom za vesnicí, ke kterému ho vážou vzpomínky z dětství. Jeho návrat ke kořenům není v žádném ohledu snadný, ale postupně také propadne nostalgické atmosféře a tajemné malebnosti venkova. Navíc potkává i nové kolegy z okresního oddělení, kteří se díky němu dostanou k vyšetřování spletitých případů sériových vražd a získají příležitost k profesnímu i osobnímu růstu. Plachá Naďa Hamplová, snaživý Vojta Coufal a bodrý Pepa Sláma se vyznají v temných zákoutích svérázného kraje a jsou Petrovi těmi nejlepšími parťáky při objasňování zločinů a oporou ve chvílích, kdy všem nemilosrdně ubíhá drahocenný čas... (TV Prima)

Dzony

Pomalé tempo ? No jo v dnešní době musí být vše rychlé a hned. Pan Vaculík to ze 3 hvězdiček vydral na 4. Nesledoval jsem to v TV - nejsem masochista ( začátek filmu - reeeeklaaamaaa- část filmu - reeeklaaaamaaaa- část filmu - reeeklaaamaaa - konec filmu) . ()

jprmusic

No jsem si vědom příšernýho hodnocení zdejších odborníků, ale mě to docela baví - navíc Vaculík mi připomíná Cruise - čím starší, tím lepší ...... Jo a že si ten pes nebyl před a po nelezení podobnej - no a ...... ()

WolfIssen

Děj občas pokulhává, nejde o pravou kriminálku plnou zvratů a napětí, ale herci jsou příjemní a na takové to večerní počumění před spaním se tento miniseriál celkem hodí. Ovšem katastrofa byla epizoda Hříšníci a navážení se do black metalového žánru. Tvůrci se mohli alespoň informovat oč jde, protože pak z toho vyleze takový paskvil, jako například spojit satanistickou symboliku a kapelu Amon Amarth, no hrůza :-( ()

ostravak30

Hodně rozporuplný seriál. Začnu od začátku. Úvodní melodie je naprosto skvělá, hned poznáte, že se jedná o český seriál, ale na české poměry naprosto jedinečná a naprosto se hodící k duchu seriálu. Druhá věc je celá úvodní znělka, která je taktéž nápaditá a tady bych skoro řekl, že se snad ani nejedná o český seriál, hodně vybočuje, ale správným směrem. Obsazení Lukáše Vaculíka byl také vynikající nápad. I trojice policistů byla dobře vybraná. Ale co mě přece jen trošičku vadilo bylo neustále spojování s původními legendami. Na jedné straně originální a nápadité, ale jak se říká čeho je moc... Navíc Karel Zima představuje policistu, který rozhodně nereprezentuje heslo "Pomáhat a chránit". Lidé ho snad přímo obtěžují. To co je u něj zpočátku docela roztomilé a berete to jako malé nedostatky, postupně naroste do naprosté neochoty a diváka totálně rozčiluje a už mu tak zábavné nepřijde. A totéž platí o plaché, ale místy až hloupé Kristýně Novákové-Fuitové a ambiciózním a postupně už značně otravným Janu Teplém ml.. Šéfová Petra Kraje Zdena Studenková je pak doslovný omyl. Celkově, společně s příjemný krajem, případy se neodehrávají zase v Praze - bože chraň, ale zase se také liší od Policie Modravy, je to docela zajímavý a originální seriál, na jehož pokračování se upřímně řečeno těším. Druhá série je bohužel kvalitativněji o něco níž. Jednotlivé případy jsou natahovány seč to jen jde. Všemi epizodami se pak táhne jedno vyšetřování, které je opět neskutečně natahováno. Děj je přitom mnohdy k unudění loudavý, není plynulý a co fungovalo jednou, podruhé už zkrátka nefunguje... ()

DeDanu

Pomalé sice, ale vůbec ne špatné. Nebo docela dobřé, ale dosti pomalé. (Uháčkovala jsem šálu a neuteklo ani jedno očko:-))) Některé věci dosti humorné ( např.Pepa píše v zimě svou knihu na nezateplené půdě. Jeho přestavitel na můj vkus dost přehrává. Telenovelní linka Krajova syna.) Za Egona jedna hvězda navíc :-)) ()

Hrabovo

Temný kraj má skvělou atmosféru, vynikající interiéry i exteriéry, úžasnou citlivou kameru a slušnou režii i herce, ovšem s výjimkou Suchařipy, který místo aby záporáka hrál, tak ho paroduje. Scénáře jednotlivých epizod jsou kolísavé kvality, druhá série je o dost slabší než ta úvodní. Většinou se tu hemží velký počet mrtvých a je dosti těžko uvěřitelné, že venkovští policajti, kteří jak sami zdůrazňují nemají pro takovou práci kompetence ani kvalifikaci, vyšetřují neuvěřitelné množství většinou vícenásobných vražd. Možná se na celý seriál podívám ještě jednou bez zvuku, budu sledovat jen ty skvělé záběry! Také tím vypnu hudbu, která všech 26 dílů omílá jen tři motivy (titulky je označují jako country, hezkou a dramatickou až velmi dramatickou). Jo a v Břehu někdo plete moc pěkné šály! ()

tsatsiki

Jak tomuhle někdo může dát 5*? To jste slepí? Když jenom ten kameraman je mimo, záběry neostré, kamera někdy nesmyslně roztřesená a koncepce záběrů někdy taky zcela špatná. Dialogy někdy úplně pitomé,někdy standartní,ale nic vyjímečného. Celé je to točené klidným tempem,takže půl hodiny trvá než se tam vůbec něco stane. Možná je to jen prvním dílem. Herci předvádí standard,ale v poklidném tempu spíš nudí. Co se mi líbilo, tak výkon Vaculíka a Karla Zimy,jinak jedna velká nuda, ale co čekat od paní, co napsala RP,VKV atd. Vlastně nebýt Vaculíka, Rašilova, Havelky a Fuitové,tak bych na to nekoukal,ale je to tuctová kriminálka,ke kávě dobrá ()

plnyhrnek

miluju béčkové filmy a krimi zvlášť , to zase budu v práci mezi poruchami žasnout co nového dokáže český autor vymyslet . Ale furt lepší než přetechnizované béčka z ameriky. Vaculíku do toho hip hip hurá ()

Danthare

Díky Vaculíkovi se na to dá dívat. Kdyby tak raději místo těch desítek krimi věcí udělali našinci 1-2 ročně, s pořádným hereckým obsazením a festovním scénářem, bylo by to v českém televizním seriálovém rybníčku lepší a koukatelnější. Za mne 40% ()

kolacky

Ano, první série ušla. Až na to hysterické a melodramatické Když ho zachráníš, zůstanu s tebou... Ale ta druhá, to je síla. Žvanění, tragické, kyselé nebo zapšklé obličeje, dráma až na půdu a v podstatě se nic neřeší - neboli klasický a příšerný vztahový seriál až do těch konců. Škoda lidí a peněz. A kdyby se z těch dvou částí jednotlivých, hm, příběhů... sestříhal vždycky jeden, možná by to nebylo až tak hrozné, jaké to je. ()