Mr. Mercedes

USA, (2017–2019), 29 h 12 min (Minutáž: 50–60 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Předloha:

Stephen King (kniha)

Harry Treadaway, Brendan Gleeson, Jharrel Jerome, Isaiah Stratton, Ann Cusack, Jimmy Gonzales, Scott Lawrence, Kelly Lynch, Arian Moayed, Mary-Louise Parker (více)

Série(3) / Epizody(30)

Brendan Gleeson v roli postaršího detektiva Billa Hodgese obdrží dopis, ve kterém se kdosi přiznává ke zrůdnému činu. Osm nezaměstnaných zemřelo, když čekali před pracovní agenturou a úmyslně do nich najel ukradený mercedes. Tím dopis nekončí. Anonym policistu ve výslužbě upozorňuje, že bude ve vraždění pokračovat. A rozhodně se nehodlá spokojit jen s osmi oběťmi. (geklon)

prezdivaka

Téměř bezchybný seriál. Celou dobu mě děsně štval asociální Bill, který štval všechny, na kterých mu trochu záleželo. Ostatní přehlížel. Jeho postava byla přesná s úsporným herectvím. Každá z důležitých postav byla pečlivě vybraná a svou roli odehrála mistrně. ()

DaeGurth

Ta jedna hvězda je za Brendana Gleeson a hudbu.... Jinak je to zajímavý nápad (jak překvapivé, když je podle knížky Stephena Kinga) zoufale volající o pomoc o záchraný kruh, protože se topí v moři klišé a politicky korektních témat. ()

zahadum

Mr.Mercedes je prvá kniha z trilógie ktorú pomerne dobre napísal Stephen King, seriál podľa knihy je ale dosť ohlodaný na kosť....nie je to žiadna katastrofa ako Under the Dome alebo odpad a hnoj menom The Mist. Dá sa to pomerne aj pozerať aj keď čitateľ si všimne nechutne zjednodušenú dejovú líniu a viaceré zmeny v príbehu ktorý dostal po hubu...škoda...je tak max na 50 % prvá séria..uvidíme ako si poradia tvorcovia s druhou sériou. ()

warrenur

Az na posledne tri zaverecne diely, kedy sa toho dialo podstatne viac a neslo len o mindgames a predstavenie "twisted" sveta hlavneho zaporaka a rozbiteho sveta vysluzileho nastvaneho polisa, je serial len priemerny. Kupodivu, co do atraktivnosti charakterov, myslim, ze na celej ciare vitazi Breeda Wool ako lesbicka pohodacka, ale herecky aj Justine Lupe v podani Holy, mierne labilnej ajtacky. Kazdopadne zaujimavy serial a stoji za vzhliadnutie. Odporucam. ()

bllm

V životě jsem snad neviděla tak nudnou a nezajímavou detektivku. A teď se navíc, jak taky koukám (Série 2 (2018) - 10 epizod), potvrdilo moje podezření, který ve mně vzbudila závěrečná scéna. A já se budu muset dívat na dalších 10 dílů. Ach jo, chudák já. Brendan Gleeson samozřejmě dobrej a děsivější z Treadwayovic dvojčat taky dobrý. ()

Raziel_cz

Za dlouhou dobu jediný seriál, co jsem sjel v jednom týdnu. Finále sice trochu zklamalo nedostatečně předestřeným motivem, ale celkově jde o velmi napínavou, emotivní a násilnou jízdu. Má to zvraty, je to výborně obsazené a násilí je tak chladné a sugestivní, že u něj budete skoro zavírat oči. Moc se těším na druhou sezónu. ()

ER

Platí pro I.sérii....Dobře namíchané ingredience,které dělají kvalitní podívanou tady jsou. Ale mnohdy se děj příliš soustřeďuje na dennodenní "obyčejnosti" v životě hlavní(ch) postav s jednou vyjímkou a tou je Brady. Tam jsou detaily jeho života pro vytvoření správné atmosféry naprosto zásadní a jeho představitel (H.Treadaway) odvádí skvělou práci (jako v Games of Thrones). ()

coinneach

Uff. Seriál u 2. řady opouštím. Z perfektního thrilleru se stal jakýsi mystery - fantasy - scifi horor, který nemá s první řadou nic společného. Tak tohle je těžké zklamání. ()

speedy7929

Prvá séria Mr. Mercedes bola dychberúca: napätie v rodine, myšlienky vraha, psychologické hry a tiež scenár, ktorý nebol na jedno kopyto od podobných seriálov musel diváka zaujať. Zatiaľ som sa, ale nestretol s takými kvalitatívne rozdielnými sériami v jednom seriály. Hovorím o tej nude čo sprevádzala druhú sériu, trošku vymyslenej blbosti o vzkriesení "Ježiša", dlhých dialógoch a aspoň trošku záživnej poslednej časti. /50% ()

Franche

Zatím 1. série. Na druhou si netroufám. Nechci si zkazit zážitek z té první ... asi. Otázkou je, jak ten zážitek z první série vůbec popsat. Velice nepříjemná podívaná z různých důvodů, které raději nebudu zmiňovat, jelikož by zaváněly spoilerem. Nicméně na nějaké tajemství si seriál moc nepotrpí. Hlavního padoucha znáte hned. Oficiálně. Nicméně psycho, na to si tvůrci očividně potrpí. Musel to napsat někdo hodně zvrhlej. Nicméně vrazi obecně nejsou asi tak úplně normální, takže by mě vůbec nepřekvapilo, kdyby byla minimálně polovina z nich stejně strašidelně creepy. A normální nejsou asi ani detektivové, takže tam to taky všechno zapadá. 4*, jelikož někdy se to fakt táhne jako šmouha od gum brzdícího Mercedesu ()

ervina

Žila jsem v domnění, že když je něco podle předlohy, tak by to tak z velké části mělo být. No, tak to jsem na omylu. Tady je spousta věcí, co v knize vůbec nebyly. A úplně zbytečně, jenom to dělá seriál nudnější. A když je konečně něco z knihy, tak je to pozměněný, nechápu proč. Kdyby místo toho udělali jenom film, bylo by to lepší. Jediný tři klady jsou-Brady, Hodges a Holly. Bojím se další série. Ale koukat budu, abych zase mohla držkovat. ()

Mamlas

Námět dobrý, realizace by se v pohodě vešla do 90 minut jednoho celovečeráku. Takhle tam bylo 80% prostojů, zbytečných scén a kecání. Velmi se to táhlo a bylo to nudné. ()

Kokos

Problém seriálu je, že zatímco první řada je napínavý kriminální thriller s excelentními hereckými výkony, druhá řada pomaličku mění žánr v sci-fi mystérium ve stylu Akta-X (a stále excelentními hereckými výkony). S čímž může mít někdo (včetně mě) poměrně problém. Pravidla hry by měly být nastaveny a následně dodržovány od začátku... ()

Bilky

S01: Až na vloženú postavu susedky hl.hrdinu BillaHodgesa (ktorá dodáva príbehu humor) celkom verný prepis Kingovej predlohy. Ja som veľmi spokojný, Gleeson tam sadol jak riť na šerbel a jeho protivník bol hajzel párexceláns ;) Soundrack je tiež veľmi vydarený. 85% ()

Hopeman

Pecka příběh kde Stephen nepřekvapuje ničím nadpřirozeným , ale ukazuje že když šáhne i na obyčejnou kriminální zápletku tak z toho dokáže svým majstrkumštem vytvořit parádní dílko a samozřejmě jako skoro ve většině svých příběhů si střihnout malýho štěka. Je dobře že je........................PS: všimněte si knížek u notesu. ()

Fuksinka

Tady se povedlo něco naprosto mimořádného. Možná ne mimořádného pro filmové fandy, ale pro spoustu fanoušků knih jistě. Jsem přesvědčená, že i kdybych nevěděla, že je to podle Kinga, tak bych to bezpečně poznala hned u prvního dílu. (tuhle knihu jsem nečetla) Není to jen postavama, jejich většíma, či menšíma "úchylkama", dialogama, tempem, připadně dějem. Asi kombinace naprosto všeho, ta atmosféra je naprosto jedinečná. Atmosféra Kingových knížek. Tvůrcům se nějak z Mr. Mercedese povedlo udělat tu "nekingovštější" adaptaci vůbec. Tohle se úplně nepovedlo ani v tak skvělých filmech jako je Zelená Míle a Shawshank Redemption. Možná proto je oceňuji, ovšem nevelebím tak, jako ostatní a raději si posté přečtu knihu, než bych se dívala na film.----- Pro ostatní bude Mr.Mercedes asi jenom nadprůměrnou kriminálkou s výborným castingem a dokonalou hudbou. Já ovšem, kvůli výše zmiňovanému, musím dát plný počet. ()