Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

Star Wars: Epizóda V - Impérium vracia úder

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy / Akční

USA, 1980, 124 min (SE: 127 min)

Komentáře uživatelů k filmu (1 000)

• TonoM

Tohle mě nikdy nežralo prostě nechápu, proč jsou z toho všichni tak unešení taková fantasy krávovina kde dokonce hraje Harrison ford chudáček. 30%(9.12.2014)

Nejlepší díl z celé ságy.(12.9.2015)

Najtemnejší diel celej ságy a môj obľúbený zo starej trilógie.(5.12.2015)

Mnohem lepší než předchozí epizoda, i když jsem asi na pět minut usnula.(5.12.2015)

Tak tento film mě ani po letech nezklamal :) naprosto výborný a za plno! Je tam těch pár ikonických hlášek :) Já jsem tvůj otec má grády i když vidíte prequel prvně :))(22.12.2015)

Po zhlédnutí všech dílů musím konstatovat, že tohle je bezkonkurenčně nejlepší díl celých Star Wars. Brilantní herecké výkony, vynikající hudební zážitek a spousty a spousty skvělých akcí se světelnými meči proloženými (na tu dobu) vynikajícími efekty. Co více si přát od sci-fi filmu? :-) Naprosto geniální film!!!(28.1.2016)

Asi nejlepší díl z celé série, rozhodně nejlepší z té první trojice. Nezapomenutelná atmosféra, kvůli které stojí za to se na tento film dívat stále dokola. Je vidět, že po prvním nesmělém osahávání vesmíru se v tomto díle tvůrci už pořádně rozjeli, takže je na co se dívat. Ke slovu se také dostává postava ztvárněná Harrisonem Fordem, který tu zanechal svou nesmazatelnou stopu. A konečně pořádné záběry Darth Vadera, které pomohly stvořit legendu.(5.2.2016)

Nie je to impérium, ale Lucas & spol., kto vracia úder! Druhý (respektíve piaty) diel SW je po všetkých stránkach dokonalý ako perfektne vybrúsený diamant. Počnúc úvodnou bitkou na zasneženom Hothe, z ktorej ma ešte teraz mrazí v kĺboch a končiac skvelým finálnym (rodinným :)) súbojom zakončeným jednou z najznámejších filmových hlášok. Jednoznačne najlepší a zároveň môj najobľúbenejší diel Hviezdných vojen... (13.2.2016)

Lepší než první (čtvrtý) díl a podle mně nejlepší Star Wars. 100 %(22.2.2016)

He will join us or die, master. ~ Tak krásně věčné dílo, radost pohledět. Jistě, trochu to sešlo z absolutní krásy, ale remaster odvádí slušnou práci a všechna další kvalita kolem je permanentní, navždy. Už jen lokace mne dokáží očarovat při každém promítání, a to i právě dnes. Rozhodně můj nejoblíbenější díl původní trilogie Star Wars, prostě atmosferická kouzelnost. Han Solo ještě zábavnější než v díle předchozím i příběh je napsaný více rozvětveně. Tehdy to dokonce byla úplně první epizoda z tohoto universa, kterou jsem kdy viděl, dodnes si to výborně pamatuji, a přirozeně mé zalíbení jest zcela neochvějné. Ach, jak Já tenhle potemnělý díl miluji. ~ (Special Edition) (97%)(2.6.2016)

Tento díl mi nějak nesedl!(14.8.2016)

Nejlepší Star Wars? Epizoda V! Pětka je pořádně temná a stejně jako trojka je i Imperium vrací úder vrcholem celé trilogie. Bitva o Hoth? Na svou dobu zpracování nevídané. Honička v roji asteroidů? Dodnes z toho mám husinu. Dagobath a Yoda? Paráda! Každičká Yodova rada Lukovi by se dala použít jako moudro do reálného života. ("I dont belive it." "Thats why you fail."). Oblačné město? Fantastické a temné vyvrcholení. Souboj mezi Lukem a Vaderem možná není choreograficky vypiplaný jako souboje v prequelové trilogii, ale atmosférou a emocemi se mu nemůžou rovnat. Závěrečný plot twist snad ani netřeba připomínat. Naši hrdinové trpí, ale je radost na to pohledět :D. Ohledně hodnocení není co řešit.(7.1.2017)

Nikdy není pozdě naučit se hrát na piáno nebo jezdit na kole. Pro mě není nikdy pozdě podívat se na klasiku scifi žánru Hvězdné války. Druhý díl původní trilogie dále rozvíjí příběh Skywalkera jr. a nastiňuje kam se bude příběh odehrávat dál. Pro mnohé je srdcovka už jen kvůli přítomnosti (nebo první scéně) Yody, památné větě "I'm your father" a vesmírným bitvám. Pro mě to bylo úsměvné, radostné, ale nikoliv top. Vidím tam příběhovou podobnost jako u druhého dílu "nové" trilogie, kdy prostřední díl funguje spíše jako pojítko mezi začátkem a koncem. Nastínění toho, co vlastně můžeme v závěru očekávat. Nemohl jsem se tedy vyhnout pocitu neuspokojení či nepřítomnosti většího vyvrcholení...ať do mě blesk uhodí jestli si myslím, že je tenhle díl nějak špatný...řekli by sklepáci :-) Na závěr otazník - někde jsem četl, že Lucas před pár lety prohnal původní trilogii novým vizuálním kabátkem. Graficky je tenhle snímek parádní, ale mrzí mě, že nevím, které scény jsou původní osmdesátková šílenost a co je nová CGI scéna...i když pozorné oko to asi rozpozná. Lehký nadprůměr, hurá na šestou epizodu!(4.3.2017)

Na tento film jse dokážu koukat pořád dokola a nikdy mě nepřestane bavit.Film vás zaujme od začátku do konce, ale abych vyjmenoval ty nejlepší části,tak to je invaze na planetu Hoth, Lukův výcvik mistrem Yodou,zmražení Hana Sola do carbonitu(kde udělal Harrison Ford jednu z nejlegendárnějších filmových improvizací) a finální souboj Luka s Darthem Vaderem. Taky nesmím, zapomenot na skvělé vizuální efekty, co předběhli svou dobu a kultovním soundtrackem Imperial March.Dle mého názoru jedno z nejlepších sci-fi filmů všech dob a také jeden z nejlepších filmů všech dob.(23.3.2017)

Podle mě zatim nejhorší díl trilogie. Nová naděje byl zatim nejlepší a slyšel jsem že V díl je ještě lepší ale zklamal mě. Doufal jsem že Leia a Luke už zjistí že jsou sourozenci, ale bohužel ještě ne. Vynikající výkon Harrisona Forda, který se mi na filmu líbil nejvíc, protože Luke mi tady tentokrát moc nesedl. Přeceňovaný díl, ale byla aspoň "dobrá" kamera. Tu čtvrtou hvězdu jsem dal za první a poslední půlhodinku, které mě aspoň bavily. 71%(25.11.2017)

Tohle je pro mě spolu s epizodou III absolutní Star Porno, víc k tomu není třeba psát. PS: Doporučuji shlédnout také dokument Star Wars: Impérium snů, poté to budete všechno vidět z úplně jiného úhlu a při příštím sledování zejména ep. IV, V a VI si pochutnáte ještě o kousek víc. TOP!(26.11.2017)

Zcela určitě nejlepší film celé serie Star Wars. Byť ho nerežíroval sám Lucas, i tak mu můžeme poděkovat. Bez něj by nebyla Naděje a bez Naděje tohle úchvatné pokračování. Víc není co dodat.(19.12.2017)

Lze pozorovat, že už je to velkolepější než a také temnější E. IV tudíž si na předchozím díle Lucas právem nahrabal. A i když už to není tak originální, spoustu věcí se opakuje, nechybí skvělé masky, nalíčení, herci hudba, akce a senzační... ehm... "světelnomečovačky", letecké bitvy, též náhlá změna prostředí i planety. Inu tato Galaxie je nekonečná a plná představ a magie, kterou v dnešní době těžko může někdo vymyslet. 100%(9.1.2018)

Fuck Lando Calrissian! Uncle Tom nigger! always some white boy gotta invoke the holy trilogy. Bust this!!….those movies are all about how the white man keeps the brother man down even in a galaxy far far away Check this shit! You got a cracker farm boy – Luke Skywalker – nazi poster boy – blond hair blue eyes. And then you got Darth Vader – blackest brother in the galaxy….Nubian god! (2)Whats a Nubian? (1)SHUT THE FUCK UP!! Now Vader, he’s a spiritual brother – down with the force and all that good shit. The this cracker-Skywalker-gets his hands on a lightsabre and the boy decides he’s gonna run the motherfucking universe. Gets a WHOLE CLAN of whites together and they go and bust up Vader’s hood -The Death Star. Now what the fuck do you call that!? (2)Intergalactic Civil War? (1)GENTRIFICATION!!! They gonna drive out the black element to make the galaxy, quote, unquote ‘safe’ for white folks. And Jedi is the most insulting installment becaue Vaders beautiful black visage is sullied!! when he pulls off his mask to reveal a feeble crusty old white man! They tryin’ to tell us that deep inside we all wants ta be white!!! (2)Well isnt that true? (1) pulls a gun and ‘shoots’(2) (1)BLACK RAGE!! BLACK RAGE!! I’LL KILL AND WHITE FOLKS I LAY MY MOTHERFUCKING EYES ON!!!!!(26.3.2018)

Dnes pátý, pro nás co viděli chronologicky tak druhý, ale to je teď fuk. Každopádně pokračování tehdy šokující, temné se skvělým scénářem, režií, hudbou a humorem v jednom. Tenkrát málokdo tušil vztah mezi .... neprozradím :-) Podle mě asi nejlepší díl z celé ságy. Doporučuji všem milovníkům dobrodružství :-)(25.5.2018)