Pearl Harbor

• USA Pearl Harbor
USA, 2001, 175 min (Director's Cut: 184 min)

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon (více)

Nerozluční kamarádi Danny a Rafe prodělávají letecký výcvik. Rafe je přijat jako dobrovolník k elitní britské Orlí peruti. Danny považuje jeho odjezd za zradu a ještě hůře nese zprávu Rafova přítelkyně Evelyn. Zatímco Rafe odjíždí na výcvik do Anglie, situace ve světě se vyostřuje. Americký prezident Roosevelt žádá více pomoci bojujícím spojencům, japonský admirál Jamamoto zase přesvědčuje vládu, aby zasadila Američanům drtivý úder. Při jednom z bojových letů je Rafe zasažen a zřítí se do moře. Je považován za mrtvého a Danny podle slibu, který kamarádovi dal, oznámí smutnou zprávu Evelyn. Postupem času se s Evelyn sbližuje a nakonec se z nich stanou milenci. Jenže pak se náhle objeví Rafe. Pochopí, co se mezi nimi stalo, a v baru se pak s Dannym popere. Je 5. prosince 1941. O dva dny později stovky japonských letadel smetou nepřipravené Američany v přístavu, druhá vlna zničí letiště. Rafovi a Dannymu se podaří vzlétnout a zničit několik japonských stíhaček. Je však pozdě - japonský útok je u konce a flotila v Pearl Harbor je zničena. Danny a Rafe se vzápětí dozví, že byli zařazeni do přísně tajné operace, jejímž cílem je riskantní nálet na Tokio. Těsně před odletem prozradí Evelyn Rafovi, že je s Dannym těhotná. (TV Nova)

Cheeker

Jako na menšího kluka to na mě fungovalo, všude výbuchy, letadla, prostě správná válka. Vlastně tohle na mě funguje pořád. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že jsou všechny dialogy neskutečně škrobené a krajně nepřirozené. Navíc Ben Affleck v hlavní roli mi taky vůbec nesedí. Tím pádem po každém zhlédnutí jdu o hvězdu dolů. ()

Pacek

Rozčarování kolem války a jednoho z největšího amerického failu se dostalo na plátna jak jinak, než pěkně po éémericku. Nebyl by to Bay aby nám neukázal svůj repertoár vybuchujících předmětů a ohnivé show, odehrávající se pár kilometrů nad zemí. Dole ale žije normální divák, jenž pozoruje jemně přiteplené vztahy dvou přátel, kteří vypadají jako bráchové, co si ho spolu kouřili pod stanem na skautském táboře. Je tedy uplně jasné, pro koho je tento film natočen. Je to lehké soft core valečné porno (ano je to porno, protože pi*ovina je to strašná) určené pro ženy, protože něžné pohlaví není zrovna ten typ fanoušků, kteří chodí na válečné filmy. Veškeré hvězdičky jsou tu ovšem dány za zatraceně sexy Kate Beckinsale, která umí nadzvednout krevní tlak už pouhým úsměvem. ()

HOFMAN

Jako dítě jsem na to koukal pořád. Akční scény jsou, jak je u Baye zvykem, parádní a vůbec nezestárly. Jenže dnes už si pustím jen ty scény. Japonci si sice začali, ale to co udělala Amerika po tom, bylo mnohem horší. Jestli Bay to vlastenectví myslí vážně a nebo si z něj utahuje netuším. Raději se znovu kouknu na Tmavomodrý svět. ()

hijacker

Kdyby Bay nenatočil nic jiného než Skálu, asi by se vůbec nic nestalo. Aneb jak z historicky přitažlivého tématu udělat něco odporného, ufňukaného. Upřímně mi bylo osudy všech úplně u zadnice. ()

Biopler

Spojiť romantiku s akčnými vojnovými scénami aby vznikol romantický vojnový film? Myslím, že o to Bayovi nešlo. On sa opäť vybláznil v akčných scénach a divák mu to neskonale žerie. Akcia je dychberúca a tie prachy skrátka vidieť. Príbeh by ani nebol zlý, ale je to hovadská limonáda. Ale kupodivu mi to až tak nevadilo a dalo sa na tom aj pobaviť. Ak by som hodnotil Bayovu koláž akcie, romantiky a príbehu osobitne, bolo by to hodne nevyrovnané, ale ustálil by som sa na priemere. To prečo dávam slabšie 4* je Zimmerov soundtrack. Veľmi dobre sa počúva a skvele podfarbuje limonádové scény, aj preto sa na ne dá dívať a usmievať. ()

Zombo

Všechny bitevní scény (až na přestřelku s japonskou hlídkou) patří bez váhání mezi absolutní špičku speciálních efektů (za ty prachy...). Skvostné letecké nálety nebo boje a samotné vyvrcholení, kdy Amíci zažívají největší budíček v dějinách a neodmítnutelnou pozvánku do války, je takový intenzivní nářez, kterého se mi v moderním válečném filmu ještě nikdy nedostalo. Hudba také stojí za pochvalu, hlavně při velmi dobře provedeném plánování japonského překvapení. M. Bay se svým gigantem jako klasickým sklízečem diváků musel ovšem myslet především na své hrdé a dojaté Američany a tím pádem 1-2/3 filmu parazitně sabotující nepříliš byť stále kýčovitou romantikou (ješte že je Beckinsale kočka a dalo se to vydržet) mu ubraly s přimhouřením uslzeného oka 2 peticípý. ()

Odpadlik

I přesto že to byl prý propadák, tak se mi to líbilo. jako chlapovi se mi pochopitelně líbila spíše 2.půlka, ta je opravdu výborně natočená a pokud sedíte v nějakém kině s velkým platnem a dobrým zvukem, tak si to opravdu užijete. ()

Gardenboy

Akože toto bolo prehnané, nudné, naivné, plytké a ja neviem čo ešte....dva body, jedine za titulnú skladbu a za efektnú scénu napadnutia PH....inak nemilosrdne odpad ()

depp

Dívat se tři hodiny na tuto patetickou, vlasteneckou slátaninu na pomezí mezi romancí a válečným filmem je opravdu očistec. A u té tolikrát omýlané bitvy jsem málem usnul. Herecké obsazení se také příliš nepovedlo. ()

LordMysti

Být film razantněji sestříhán s ostřejším tempem, tak by mohl u mě sahat po příčkách nejvyšších. Vizuální zpracování, letecké souboje i herecké výkony na velice vysoké úrovni, ovšem ten americký patos nesnáším a film u mě díky tomu také hodně klesl. ()

Aldamir

Obvykle se Amíkům podaří zprznit při remaku jeden film, tady hned dva... Netřeba připomínat, že Tora Tora i 30 vteřin nad Tokiem jsou kvalitativně někde jinde, navíc se při nich nemusim koukat na stokrát omletej milostnej trojúhelník, ani nereálný letecký výkony obou hlavních představitelů... ()

Sosak

Bylo potřeba dvou shlédnutí filmu - prví od začátku do půlky a pak za čas od půlky do konce. Jinak se to snad ani nedá. Jak zpívají v team America - Pearl Harbor sucked! Bay se samozřejmě během filmu neudrží na uzdě a z naservíruje moře efektů za oceán prachů. Nevyleze z toho ale ani tak nic jinýho, než nudaaaa... ()

Grogan

Tady už musím Bayovi strhnout jednu hvězdičku. Pearl Harbor patří mezi mé oblíbené filmy, ale oproti jeho předchozím snímkům trochu strádá. Námět byl dobrý, akční scény jsou opět na vrcholu, ale filmu podráží nohy milostná linka, která na můj vkus zabírala až moc stopáže, nemluvě o tom, že z milostné trojky byl dobrý akorát Hartnett, který jako naschvál musel z kola ven, zato Affleck a Beckinsale se moc nevytáhli. I přes tyhle nedostatky mě film bavil, jen je to prostě už není na pět hvězd. ()

BLADER

Bayov asi najslabší film, ktorý je ale aj tak kvalitný a v závere veľmi strhujúci. Tomuto filmu hloavne uškodila jeho nesmierna dĺžka, pričom je tu na Baya primálo akcie, ale mne to nejakým zvláštnym spôsobom nevadilo. Tento film mám jednoducho rád, aj keď musím priznať, volím radšej Armageddon. ()

loveless

Na Pearl Harboru jsem byla v kině. Následovala jsem své přátele pro jednou na film, který vybrali oni a čekala nudu. A jo, byla to nuda... Ale budu si ho asi vždycky dobře pamatovat (právě jsem zkazila překvapení své rodině, když jsem jim naspoilerovala budoucí mrtvoly...), protože jsem se málem udusila kokosovou tyčinkou, kterou jsem pojídala (už nikdy nebudu jíst kokosové tyčinky v kině...kokosové plátky se zatím neprojevily špatně, takže na ty to neplatí XD), když jsem se chechtala naprosto v nevhodném místě...a tím si vysloužila zničené pohledy svých kamarádů zatímco jsem se zoufale snažila popadnout dech XDD ()

waska

Čekal jsem bombu, bomba to byla, ale do mojí hlavy..Film se honosí všemi různými přívlastky, jako nejdražší, nejvíc explozí, nejvíc použitých letadel, ale podle mě taky nejpitomnější válečný příběh. Příběh je doslavo nulový a nezáchrání to ani velmi pěkné bojové scény a akce, která když už je, tak je to pecka. Buď měl Bay udělat akční válečnej film bez romance, nebo romantickej válečnej film bez akce. Udělal by určitě líp, takhle z toho vyšla slátanina. ()

Veseldaa.!

Ze souboje s Tmavomodrým světem nakonec vyšla tato "Bayovina" hůře. Když už kopírovat příběh, tak ne založený jen na akci. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

05.09.2008

Manželství Beckinsale & Rockwell

Manželství Beckinsale & Rockwell

19.12.2005

Ne, nejedná se o bulvární výkřik, nýbrž o vztah, který spolu herci Kate Beckinsale a Sam Rockwell prožijí ve filmu SNOW ANGELS. V tomto dramatu režiséra Davida Gordona Greena si Kate zahraje… (více)