Před čtyřmi lety nás dinosauři porazili. Alespoň na Isla Nublar, exotickém ostrově, kde prosperoval unikátní zábavní park Jurský svět, než se jeho exponátům podařilo utéct z klecí. Ve finále jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob opustili ostrov poslední lidé a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorům. Jenže teď se za nimi musí vrátit. Proč? Protože na ostrově se probudila tamní sopka a dinosaurům už podruhé v dějinách hrozí vyhynutí. Claire (Bryce Dallas Howard) se z upjaté manažerky parku proměnila v aktivistku, která je chce za každou cenu zachránit. A Owena (Chris Pratt) na ostrov žene touha najít a spasit Blue, inteligentního ještěra, jehož dokázal vychovat a částečně vycvičit, a po němž se po zániku parku slehla zem. Na Isla Nublar jim však nehrozí jenom sežrání, zašlápnutí či spálení tekoucí lávou. Hned po příjezdu se stanou očitými svědky a nedobrovolnými aktéry falešné hry, která v konečném důsledku může změnit život na celé planetě a vrátit ho o pár miliónů let zpátky. (CinemArt)

ConanVJ

Podobný koncept jako u druhého Jurského parku, tedy chvíli na krásném ostrově a pak hurá do civilizace. Zde je to spíš sídlo zámožného mecenáše,jehož zlý nohsled kuje vlastní pikle s dinosaury, kteří měly být původně vypuštěni na opuštěný ostrov. A opět tu nechybí speciálně vytvořený zabiják, který půlí vše co mu přijde pod tlamu. Osobně mi to přijde slabší než první svět, ale to zas zachraňují parádní efekty a opět bezchybné obsazení. Hudba mohla být více podobná Jurskému parku. Celkově za mě spokojenost a dávám 86% :) V Dolby Atmos pěkný zážitek. ()

schizmo

Jsem jednoduchý chlap: vidím kozy, mačkám lajk. Tak nějak by se dal charakterizovat můj vztah k této dinosauří sáze. Jako malej dinosaury strašně baštil, měl jsem doma nespočet knih a jednu motyku. Pak mě máma vytáhla na Jurský Park, což byl samozřejmě zásadní zážitek a od té doby mě tahle pentalogie nepřestala bavit. Znám spoustu lidí, kteří nemůžou zvláště těm novějším filmům přijít na jméno, ale za sebe říkám, že jestli vybrat nějakou repre popcornovku, tak beru jednoznačně dinosury. Není úplně potřeba spekulovat nad vývojem nebo naopak přešlapováním na místě, přijímám film takový jaký je a prostě se bavím. Jasně, dalo by se najít spousta much, ale prostě tady jaksi nemám zapotřebí to pitvat. Na čem se schodnem asi všichni, je určité cyklení nebo vykrádání sebe sama, ale to není nic, co by se nedělo u Vetřelců, Terminátorů a dalších vícedílných klasik. Osobně oceňuji prvotřídní efekty a určitou dynamiku, se kterou jsou prezentovány - má to švih a svěžest. Zdá se mi, že přibylo humoru, místy jsem se teda chechtal šíleně, a naopak, je tam i několik dojemných scén. Zánik říše možná není tak kompaktní jako jeho předchůdce, některé věci jsou zbytečně hrot, jiné zbytečně předvítalné. I tak mi to ale suma sumárum dává stále velmi zábavnou podívanou. Jsem spoko. Opakovaně. ()

ledzepfan

Táák... Jurský filmosvět nám definitivně atrofoval z revolučního Spielbergova mástrpísu který nadchnul celou jednu generaci, až do dna žabích sraček. To co jsem, v rámci nostalgie, ještě s chutí toleroval prvnímu JW, to už zde skousnout nemůžu. Po x-té zase a znovu sledujeme "rafinované"variace na scény z prvního filmu jakoby debilové nad papírem nedokázali vymyslet cokoliv původního. Teda, pardón, samozřejmě dokážou, ale když ona ta původní dějová kostra je přiblblá naháněčka po baráku roztažená na 70%minutáže. Zase je tady chamtivej zbohatlík, zlej lovec, z raptorů se stali definitivně poslušní pejsci, několikrát se odnikud náhle vynoří T-Rex aby zachránil situaci, dítě už není jen dítě, ale naprosto mimo jakoukoliv pointu to je bůhvíproč klon (aha spoiler--sorry), hudba je naprosto sterilní, atd,atd,atd... Zase jsem jednou během sledování na ten film nahlas řval věty zoufalství a frustrace.. ()

Kryton

To si tak zajdete na pokračování dinosauřího blockbusteru, abyste dostali indie monster horor ve velkém baráku. WTF? Vše čím film láká v trailerech je odbyto v prvních 30 minutách včetně Jeffa Goldbluma (ten rozhodně bral šek a rychle utekl z placu). Po celou dobu člověk dostane ten nejhloupější monster horor, za který by se nestydělo ani studio Asylum anebo kanál SYFY. Tak se zase vytvoří superdinosaur, který umí slyšet na kilometry daleko, aby nakonec neslyšel lidské dýchaní metr za zdí. Třešničkou na dortu je pak snaha okamžitě naznačit sequel. Špatné jako blockbuster, špatné jako monster horor. Hodnocení OST: Džakino a jeho asi nejhorší soundtrack za poslední dobu. Musí si pomoct opět Williamsem, aby měl nějaké téma. Nuda 1/10 ()

spaceboyCZ

Chcete navod, jak pohrbit znacku? Tak si pustte Jursky Svet: Zanik rise . Nechutne klisoidni, do posledni sekundy predvidatelny dej, sice s uzasnymi vizualnimi efekty (i kdyz v prostoru dzungle prvniho Jurskeho Sveta to fungovalo mnohem lepe), ale tak plochy, ze ani ladyboy by se za to nemusel stydet. Opravdu nerozumim tomu hodnoceni tady. Tohle bylo nejvetsi zklamani roku :( ()

Adasin

Vaření z předchozích dílů, hlavně tedy ze Ztraceného světa, ke kterému je Zánik říše přirovnáván. Když už jsme u toho názvu, tu zanikající říši jsem tu nějak nenašla, když park byl zničen již v předchozím díle. Ve filmu je až moc "náhod," které pomohou nebo nepomohou hlavním protagonistům v určitých situacích, také se tam opakuje dost věcí (spíš momentů) z předchozích dílů, a v podstatě jde pořád o to samé. U "jedničky" (resp. čtyřky) se to ještě dalo odpustit, ale teď už ne. P.S.: Některé scény byly slušně napínavé, myslím, že jako Rkový horor by film fungoval daleko lépe, ale když se musí jít za tou miliardou, tak co se dá dělat. 6/10. ()

agentmiky

Nevím, co všichni očekávali od nového Jurského světa. Já osobně jsem dostal přesně takovou podívanou, jakou jsem před zhlédnutím očekával. Možná příběh nenabídne nikterak komplikovanou a sofistikovanou zápletku, ale to se ani nedalo čekat. Bayona sérii podle mě jednoznačně prospěl, druhá polovina totiž nabídne skoro až hororovou atmosféru, kde o momenty plné napětí není nouze. První půlka se mi ale líbila více, to zpracování výbuchu sopky mi skoro až vyrazilo dech svým přesvědčivým dojmem. CGI se vydařilo skvěle, tady divák ihned viděl ten tučný finanční rozpočet. Trochu naštve, že hlavní záporák působil spíše jako páté kolo u vozu. Indominus Rex se mi coby hybrid v prvním díle zamlouval více, šel z něj větší strach, ale i tak Indoraptor ušel. Herecké výkony v pohodě, Pratt film okořeňoval pořád nějakým tím vtípkem a gagem, Goldblum by si jako legenda této série zasloužil vyšší minutovou stopáž. Jinak OK. Konec otevřený, ale s chystající trojkou se není čemu divit. Za mě dávám 75 % ()

Vxxx

Tak já jsem rozhodně spokojená a užila jsem si film dokonce o něco víc, než první Jurassic World. Více humoru, více akce, více příšerek a o něco lepší, originálnější zápletka. Plus záporák o něco uvěřitelnější než v jedničce. Určitě si ráda pustím, nebo zajdu do kina, znovu. 4* ()

MICHAEL73

Bayonův asi nejslabší snímek... To neznamená, že je úplně k zahození. Akční scény počítačové efekty se ve filmu povedly a když šlo o život hlavním postavám, tak jsem se o ně bál. Přesto mi přijde, že nemá nabídnout myšlenku, která by vykvetla na povrch, proto si myslím, že je toto nejslabší film od Bayony. Ale jako režisér si se snímkem poradil dobře, ale bylo by lepší kdyby se postaral i o scénář... Jako režisér si poradil dobře s akcí a i s principem myšlenky „Jurský svět”, ale scénář film zkazil... ()

Karlas

Pokračování příběhu se cvičenými dinosaury, jehož myšlenka mi zlomila víru v ryzí dobrodružství pravého Jurského parku. Přesto jde o bohaté a fantastické zpracování, které dokáže pobavit. K pousmání je pak atmosféra závěru, protože ani božská CIA či vševědoucí FBI nedokáží zasáhnout proti apokaliptickému počínání partičky mafiánských zbohatlíků, ale... vždyť je to jen film. ()

Praxis

Generický sterilní bezpohlavní sequel, který servisuje ještě většího, ještě hnusnějšího a ještě více inteligentnějšího ještěráka. Zabaví, nenadchne, a už od výbuchu sopky, což je asi vrchol akce celého filmu (a který proběhne v první třetině) víte, jak tahle zábava dopadne. Po přesunu do Lockwoodova sídla už jen pobíhaji vřískající panďuláci z bodu A do bodu B a do toho je loví Übersaurus z jedniček a nul. Výprava i prachy jsou na tom znát, vše působí naleštěně, blýskavě, ale jak říkám na začátku. Prostě nějak sterilně... 55% ()

aluna

Co na to říct? Kdyby mi tohle naservírovali v devadesátých, spokojená bych nebyla. On na filmech byl vždy nejdůležitější příběh a bude to tak bez ohledu na technický pokrok. ///Možný spoiler!/// Tady na konci zjistíte, že celou dobu fandíte špatné straně, pomateným pseudohumanistům, kteří nedokáží vidět špičku vlastního nosu a ani, protože jsou tuze dobří až na kost, nesnesou pohled na smrt, které mohou zabránit a tak raději způsobí globální katastrofu, jelikož tu v celé své kráse na vlastní oči sledovat nemusí. Jak ohleduplné. ///Konec spoileru!/// Ale jinak to nebylo tak zlý a dinouše jsem si užila. Jen tklivě pláču po chrabrých, uvažujících pánech a statečných vyděšených dámách, zatímco jediný příčetný Ian Malcolm zde bohužel hraje až ty nejposlednější housličky. ()

Pierre

Nejsem fanda halywůůdských popcornovek, ale předchozí díl se mi překvapivě líbil. Ovšem, tohle je šílenost s naprosto stupidním scénářem dělaná (opravdu, ale opravdu) jenom pro větší obnosy v peněženkách tvůrců. Vůbec mi nejde do hlavy, proč se o ty dinosaury pořád někdo zajímá, když už všichni vědí, jak jsou nebezpeční. Vrcholem všeho je konec, kdy jsou spuštěni na svobodu a divákovi je pateticky sděleno, že teď budou žít s námi lidmi. Proč? (Já vím, aby mohla být trojka.) Ale i přesto proč? (Já vím peněžky.) Ale i tak se pořád ptám, proč? Proč to takhle skončilo, když byla zatím celá série o tom, že dinosauři musí být v zabezpečeném prostředí a když utečou na svobodu přichází velké problémy. Tak proč? ()

Laxik

Nějak mi hlava nebere jednu věc. Scénář k tomuhle filmu musel někdo vymyslet. Hlavou. A pak napsat. A pak předat na schválení dalším lidem, kteří ho, jak to u studiových filmů bývá, ještě o něco víc pokurvili, ale ve výsledku ho schválili tak, jak byl.Inu, jsou věci mezi Nebem a Továrnou na sny. Ale Zániku říše se musí uznat, že se snaží. Má ambice mít přesah a některé jeho myšlenky jsou docela zajímavé. Blbé a nezajímavé je ale to, co se s nimi dál (ne)dělá. ()

qualkalim

Do sceny s kouli docela fajn, pak uz jen generickej skoro horor v jednom dome (aha, Bayona)... Nechapu to rozhodnuti jit timhle smerem po mega uspesne jednicce, ktera mela alespon dostatek atrakci, tady neni skoro nic... Tak tak prumer. Budapest, CC Allee, 10 6 2018. ()

Makky

Ako bola jednotka sviežou nápaditou akčnou zábavou, dvojka je dojka, ktorá prišla asi príliš skoro. Prvá tretina je doslova dychberúca, zvyšok však zachádza do vôd priemeru a z guilty pleasure sa stáva len obyčajný blockbuster. Dinosaurov si však divák užije do sýtosti, to treba uznať. Paradoxne samotné smerovanie príbehu sa mi páčilo, respektíve očakávania k trojke sú u mňa pomerne vysoké vzhľadom na samotný záver. Moji prví dinosaury v kine, navyše v IMAX krása. ()

Tony.cs

Dobré, opravdu krásně natočené. Scénář oproti jiným dílům docela předvídatelný a přímočarý, ale budiž. Nakonec tento film doplácí na to, že nenabízí nic nového. Ti dinosauři samotní prostě už nezaujmou. Nějak se zapomíná, že Jurský Park byl prostě revoluční. ()

Kaluž

A jé, tady to šlo střemhlav rovnou do sraček. Kruciš, přitom to po tom svěžím restartu mohla být další pecka. Stačilo v úvodu vypustit mosasaura na širé moře a rozjet hon jak v Čelistech, přičemž Moby Dick by si šel rovnou stoupnout do kouta. Ale kdepak, namísto toho natočíme klasický haunted house monster horor a budem dělat, že to není úplná píčovina. Kterej kretén v Hollywoodu ty nápady schvaluje? Vždyť tohle už je skoro na úrovni těch céčkových hovnařin, na které omylem narazíte o půl druhé ráno v televizním vysílání. Ale dítku se to líbilo a furt je to lepší než Mimoněm do oka, tož asi cajk. ()

Mikita

Mnoho skvělých nápadů, myšlenek a varování, jen ta výplň kolem toho už na mě byla místy moc přehnaná. Opět je tu spoustu odkazů na staré díly a vše je skvěle propracované. Nápad s dražbou je velmi povedený. Možná by to bylo i na 4 hvězdičky, ale na mě lépe působí, když je vše z parků nebo otevřeného prostoru. Strašidelný dům mi k Judskému světu prostě nesedí. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Metal Gear Solid našel Snakea

Metal Gear Solid našel Snakea

04.12.2020

Filmová adaptace legendární herní série Metal Gear Solid konečně svého Solid Snakea. Hlavní postavu série tak ve filmu režiséra Jordana Vogt-Robertse (Kong: Ostrov lebek) ztvární herec Oscar Isaac … (více)

Trollové: Světové turné drtí rekordy

Trollové: Světové turné drtí rekordy

14.04.2020

Přestože oficiální čísla nejsou k dispozici, studio Universal se o víkendu pochlubilo, že nový animovaný snímek Trollové: Světové turné zaznamenal nejlepší úvodní víkend v rámci digitálního prodeje… (více)

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá