11.22.63 (TV seriál)

• Austrálie

11.22.63

Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 7 h 6 min (Minutáž: 42–81 min)

Předloha:

Stephen King (kniha)

Alex Heffes

James Franco, Sarah Gadon, George MacKay, Chris Cooper, Cherry Jones, Daniel Webber, Kevin J. O'Connor, Lucy Fry, Nick Searcy, T.R. Knight, Brooklyn Sudano, Josh Duhamel, Joanna Douglas, Shauna Macdonald, Juliette Angelo, Gil Bellows, Braeden Lemasters, Leon Rippy, Jack Fulton, Christian Lloyd, Kristian Bruun, Boyd Banks, Kevin Jubinville, Annette O'Toole, Michael O'Neill, Eric Woolfe, Jadon Clews, Cody Gallant, Martha Girvin, Tony Munch, Michael Izquierdo, Jonny Coyne, Wilbur Fitzgerald, Antoni Corone, Percy Hynes White, Pip Dwyer, Kevin Dennis, Michael Rhoades, Greg Fallon, Tonya Pinkins, Stewart Arnott, Bob Stephenson, Allie Gallerani, Ben Beauchemin, Jen Goodhue, Kayleigh Shikanai, Peter J. Calvin, Vitali Makarov, Hannah Levinson, Max Silvestri, Michel Issa Rubio, Colin Doyle, Erica Anderson, Addison McGarry, Jake Michaels, Andres Munar, Kelly McCormack, Grantham Coleman, Savannah Solsbery

Komentáře uživatelů k TV seriálu (281)

Nejlépe to funguje v místech, kde je Stepehen King klasicky nejsilnější. Dočkáme se tedy násilí na bezzbraných v americkém prdelákově, či perverzního manžela, který nehodlá dopustit rozvod s jeho krásnou ženou. Čert vem, pro mě nedostatečnou, motivaci Jamese Franca vůbec lézt do šedesátých let a mařit atentát na Kennedyho či nutnost zůstat tam tak dlouho. Stačilo Oswalda odbouchnout, přijet zpět do současnosti a kdyby se zjistilo, že to nebyl on, jednoduše to zresetovat. Tudíž námitky, že někoho nezabije jen tak byly zcela liché. Dokonce mi ani nebylo moc jasné proč se Oswald z ničeho nic rozhodl Kennedyho fakt odstřelit, ale ono o tohle ani moc nejde. Mnohem víc mě bavily Francovi soukromé problémy a vztah se Sadie. Tam není co vytknout.(10.9.2016)

Až nečekaně zábavná a solidní podívaná. Franco úžasný, retro look načančaný, dialogy kvalitní a tempo velmi příjemné. Má to styl a říz a to se počítá. Chvála za druhý díl, který vytváří až hororovou atmosféru alá 3:15 zemřeš. ( If you change the past, The Past will fuck wih you !! ). Dost možná nejlepší Time travel věc. 80%(8.3.2016)

Franco se vrací v čase, aby předešel atentátu na Kennedyho a dopadlo to asi ještě lépe než jsem čekal. Postav je tak akorát, jsou dobře obsazeny (Sadie kouzelná) a James sympaticky potvrzuje post jednoho z momentálně nejzajímavějších herců (a rovnou největšího workoholika), přičemž tady uplatňuje to svoje "deanovský" charisma. Šedesátkový retro celý týhle show je vypiplaný a moc krásný, opravdu vás to vtáhne do té doby a dělá 50% úspěchu. Nečekejte sice nějaký přehnaně politicko-historicko-konspirační tón nebo jinou hloubku, dočkáte se ale kvalitativně vyrovnané, místy sakra napínavé směsky thrilleru, romantiky a záhadna, samozřejmě s překvápkem na konci. Předlohu od Kinga neznám, ale jeho rukopis je tu znát a jedině k dobru. Takže, neposadil jsem se na prdel, ale všeho všudy hodně příjemná série! 80%(4.4.2016)

King+Abrams+Franco+časovka o bezvýznamném středoškolském učiteli, který dostane šanci změnit k lepšímu svůj život i dějiny národa tím, že se vrátí v čase a zabrání atentátu na JFK. Jenže minulost nechce být změněna a má mechanismy, jak se bránit, a jak hrdina zjišťuje, možná by ani změněna být neměla... King námět šikovně postavil kolem jednoho z největších amerických traumat i záhad a v seriálové podobě (knihu jsem zatím nečetl) je zřetelně kingovský, slušně napínavý (v druhém díle až hororový) a pěkně retro. Najdeme tu pro žánr časovek běžné otázky i zvraty a novinkou je snad jen lehce morbidní vychytávka "sebeobrany minulosti". Dobré cliffhangery, byť bez zvratu se ztrátou paměti bych se obešel a uvítal bych vícero cest časem/alternativních budoucností (viz. Osudový dotek).(21.2.2018)

Dobrá televizní limonáda v cool retro obalu. V praxi to znamená, že uvidíte minisérii o peripetiích s časovou anomálií, která mrská vyšinuté jedince do stále stejného dne a oni se pokoušejí změnit histórii a pořád jim nedochází, že jen pouhé uprdnutí může mít fatální následky, takže po návratu nemohou nikdy přijít na to, co bylo tím spouštěčem následných změn. A tak to máte se vším. Ale je to pěkný, poctivě vyrobený, vyplatí se pokukat.(7.9.2016)

Tři a půl hvězdičky. James Franco, Sarah Gadon, retro atmosféra a první a poslední díl jsou super, jenže mezitím jsem se tu a tam docela nudil. Největší neduh Kingovy předlohy, tedy tu roztahanost během Jakeova učitelování, se sice odstranit podařilo, ovšem nahradil ho jiný - zcela zbytečná postava Billa a velký prostor, který jí scénář věnoval. Jinak mi ale změny oproti knize víceméně nevadily.(18.6.2016)

TŘETÍ ČÁST konečně naplno nakopává thrillerový potenciál, televizní kingovky jsou super. Franco je borec! Teď ještě vypilovat premisu efektu motýlích křídel, a na konci sezóny snad budu chrochtat blahem. Povinnost pro fanoušky LOST a Day Break!(6.3.2016)

// Pilot: Jako výlet do americké historie dobrý, jako cokoliv víc... na to je tenhle svět až příliš praštěný. Zatím. 6/10(21.2.2016)

Úžasný nápad. Cestovanie časom !! A to vždy do rovnakej minúty. Pár mesiacov pred zabitím Kennedyho. Tiež som sa bál umelého naťahovania, ale to sa našťastie nestalo. Osem epizód je úplne dostatočných. Čo ma tiež potešilo je casting. Jamesa Franca ani nemusím spomínať, ale Sarah Gadon a George MacKay boli absolútne božskí. Tak tento seriál ma naozaj úplne dostal. Má famózne obsadenie, zaujímavý príbeh a výborný look. Seriál snáď ani nemá šancu vás nudiť, pretože sa stále niečo deje. Postupné odkrývanie toho, kto atentát na Kennedyho spáchal, bola úplná lahôdka. Samotný seriál v každom diele ponúkne všetko, čo môže divák chcieť. Či už sa bavíme o autentickom pohľade do dejín USA, romantike, alebo detektívnych prvkoch. Všetko je okorenené hutnou atmosférou a prepracovaným scenárom. Koniec je tak smutný a depresívny, že som chcel od hnevu rozmlátiť notebook. Naozaj taký koniec som nečakal a hlavnej dvojke som v ich vzťahu veľmi fandil. (Videné: 2016 / Hodnotenie: Všetky epizódy ***** )(5.10.2019)

Velice příjemné seriálové překvapení. S každým dalším dílem je 11.22.63 lepší a napínavější, atmosféra 60. let je parádně vykreslená a jak hlavní, tak i vedlejší zápletky dokáží pořádně přitáhnout diváckou pozornost. Herecké výkony Franca i Sarah Gadon potěší, podobně jako hudba a celkově zdařilé zpracování. Nechci spoilerovat, tak snad se mi to nechtě nepodaří, ale musím zmínit, že scéna, k níž celý seriál směřuje, průjezd JFK po Dealey Plaza má neskutečnou sílu. Každého, kdo o celé aféře ohledně atentátu na Kennedyho něco četl, musí potěšit i detaily jako fotka Oswalda s puškou, zmínění Rubinsteina, atd. Zkrátka tento seriál je pětihvězdičkovou záležitostí.(3.5.2020)

Ako by ste zareagovali, keby dostanete príležitosť zmeniť dávnu minulosť a tak ovplyvniť ďalekú budúcnosť? V rovnakej situácii sa ocitá učiteľ dejepisu Jake Epping, ktorý je jedného dňa požiadaný svojim blízkym priateľom, aby sa časovou slučkou presunul do obdobia 60 rokov minulého storočia, zistil totožnosť vraha J. F. Kenedyho, a zabránil tak jeho poprave v uliciach Dallasu. Človek by si možno povedal, že to nemusí byť až také náročné, avšak zistiť identitu strelca nebude tak jednoduché ako sa môže na prvý pohľad zdať. Bol ním skutočne Lee Harvey Oswald? Alebo snáď mafia, komunisti z Kuby či nebodaj samotná vláda U.S.A.? Aj keď sa zdá, že na tom nemusí nijak mimoriadne záležať, opak je pravdou. V sázke je totiž zrod samotnej vojny vo Vietname. Jake má presne "dve minúty" nato, aby zmenil budúcnosť amerického národa či politický vývoj pre nasledujúce desaťročia. Nie som veľmi stavaný na "čumákovanie" seriálov. Tento počin som sa rozhodol sledovať najmä z dôvodu, že sa venuje vražde J.F. Kenedyho, pričom s touto tématikou som sa nejden krát stretol pri sledovaní množstva dokumentov. S obavami na krajíčku ma totiž zaujímalo, ako dopadne tento projekt, keď si zoberie na paškál takú serióznu udalosť, aká sa stala v Dallase pred 60 rokmi.(27.2.2016)

• niethustra

V životě nepochopim, co měl tenhle nesmysl... jo aha! Vono to je podle Kinga.(14.6.2019)

E01 - 80%(20.2.2016)

Dlouho jsem neviděla seriál, kde by se tak povedla retro atmosféra. Šedesátky tu vypadají kouzelně (bonbonkově barevné s hitovkami jako Soldier Boy nebo And then he kissed me v rádiích luxusních kadilaků... však to znáte) - dokud se neprojeví (bohužel umírněný) Stephen King a v příběhu se neobjeví temné podtóny. A myslím tím zvrácené/zlé/pomatené lidi, ne minulost, která se hrdinům snaží zabránit, aby něco změnili (tenhle nápad mi nepřišel úplně dotažený). Ve střední části se série trochu vleče, ale Franco má charisma a herecký talent, který diváka přes toto přenese. Jeho romance s Sadií je uvěřitelná a stane se z ní srdce série. Nakonec mi vlastně na tom Kennedym až tolik nezáleželo... Konec předvídatelný, ale i tak tenhle seriál doporučuju, je to příjemně strávených několik hodin.(22.12.2018)

Mám rád tenhle typ námětů, kdy si hlavní hrdina pohrává s časem a všechno se nakonec posere. Tento seriál dle předlohy Stephena Kinga v hlavní roli s výborným Jamesem Francem není výjimkou a opravdu mě na těch několik hodin skvěle pohltil.(7.11.2018)

Je tu nový mysteriózní seriál podle Kingovy předlohy. A je to vážně povedené. Ani jsem nečekal, že mě to tak chytne hned po pilotu. James Franco se pro tuhle roli kupodivu celkem hodí. Jeho přítel mu ukáže skříň ve své kavárně, ze které může cestovat do konce října 1960 a to bez nějakých následků. Koncept cestování časem mají udělaný docela zajímavě. Po radách svého přítele se tedy vydává do minulosti, aby zabránil atentátu na J.F. Kennedyho. Musí ale ještě předtím nasbírat spoustu dalších informací a faktů. Hlavně se snaží zapadnout do tehdejší doby. Je to pěkně retro. :) Čas se s ním opravdu nemazlí a klade mu různé překážky. Spoiler: Franco se snaží v minulosti zapadnout a sežene si parťáka. Také se sblíží s nádhernou Sadie a věci se začnou komplikovat. Minulost prostě nechce být změněna a brání se zuby nehty. Nakonec si Jake uvědomí, že měnit čas není dobrý nápad a že je lepší nechat věci tak, jak jsou... Je to i celkem dojemné a poučné. Zmiňuje se tam i tehdejší rasová nesnášenlivost. "Když něco v minulosti opravdu vyjebeš, minulost pak vyjebe s tebou."(21.2.2016)

• DwayneJohnson

Vzdávám po třech dílech, hodnotit raději nebudu, protože bych šel asi hodně nízko, ale těch pár vět napsat musím, snad, aby se mi lépe spalo. Blbější seriál už jsem dlouho neviděl, i když je možné za A: že jsem ho nepochopil, nebo za B: ono se to rozjede v dalších dílech. Fakt velká škoda, že se to nikdy nedozvím.(4.6.2016)

Miniseriál, který na papíře působí o něco působivěji, než jakým nakonec je, ale pořád se jedná o velice kvalitní kousek na téma cestování v čase. Film pracuje se základní myšlenkou, kdy každá změna v minulosti, způsobí zásadní změny v budoucnosti a že i záchrana JFK nemusí přinést nic dobrého. Upřímně jsem čekal něco napínavějšího, ale v rámci 8 dílů bylo jasné, že téma záchrany amerického prezidenta, nebude to jediné, byť dokonce nejhlavnější.Slabší 4*, za některé slabší díly a občas zbytečnou roztahanost.(13.5.2020)

Výborná minisérie podle předlohy Stephena Kinga. James Franco a Sarah Gardon jsou úžasní a překvapivě jejich milostná linie je hlavním tahounem tohoto cyklu, poněvadž linie s Kennedyho atentátem jde občas kvůli nim do ústraní, což nebyla vůbec chyba. Kamera a režie s výbornými nápady a fakt na úrovni, k tomu atmosféra šedesátek je naprosto dokonalá. Cestovatelské retro, jak má být:o)). Jasných 5 hvězd, ale americkou historii se podle toho neučte:-).(16.4.2016)

Takže máme seriál za sebou. Nemyslím si, že budeme mať ďalšiu sériu, nakoľko nevidím moc priestor na to, aby sme pokračovali. Možno ma tvorcovia prekvapia, ale moc by som sa na to nespoliehal. Musím povedať, že oproti knihe je seriál úplne iný a je tu dosť veľké množstvo zmien, ktoré uvidíme už v začiatočných epizódach. A preto som sa rozhodol, že nebudem tento seriál vnímať ako adaptáciu, ale radšej sa na neho budem dívať ako svoje samostatné dielo. Inak by som bol asi moc sklamaný. Musím ale povedať, že seriál má jeden element, ktorý doťahuje do absolútnej dokonalosti a to je vzťah medzi Jakom a Sadie. Vďaka vynikajúcej chémii medzi Jamesom Francom a Sarah Gadon sú všetky scénky, kde sa dívame na ich vzťah pastva pre oči. Má to charizmu, lásku a veľkú dávku uveriteľnosti a úprimnosti. Toto funguje fantasticky. Výber hercov je podľa mňa tiež veľmi dobrý a musím pochváliť aj fakt, že je seriál dobre režírovaný. Sú ale momenty, ktoré ma ťahajú trošku von a tu nastupujú zmeny v scenári. Ako je napríklad Jakov "brat" Bill. To nefunguje pre mňa vôbec. A jeho zasahovanie do života manželky Oswalda pre mňa skutočne nefunguje. Samo o sebe to ale nie je zlé stvárnenie. Ako fanúšik pôvodnej predlohy som s tým ale musel chvíľku bojovať. A sú tu aj ďalšie, ktoré pre mňa nefungujú ale nie sú to zlé nápady. Aspoň z môjho uhla pohľadu. Len by som asi chcel, aby sa viac využil muž so žltou kartou a originálne posolstvo, ktoré do príbehu dával. A možno by bolo zaujímavé keby Jake z času na čas navštívil súčasnosť a pozrel sa ako to afektuje súčasnosť. Viem, že by sme sa potom možno motali v kruhoch, ale práve tam bolo vidno aj to, že nie každá zmena, ktorú vykonal bola nutne dobrou a osud dobehol jeho kroky nakoniec úplne inou cestou. Myslím si, že stojí za to seriál vidieť, a keď sa človek od predlohy trošku odosobní, tak je to podľa mňa veľmi dobré. Chcel by som vidieť viac vecí z knihy namiesto predstavy scenáristov? Určite. Ale z toho čo tu máme, je to pre mňa skutočne schopne natočený a dobre podaný seriál podľa vynikajúcej knihy. Hodnotenie: B+(18.2.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15