Into the Badlands

• Česko Pustiny (neoficiální název) (více)
USA, (2015–2019), 22 h 26 min (Minutáž: 41–44 min)

Daniel Wu, Emily Beecham, Sarah Bolger, Orla Brady, Aramis Knight, Oliver Stark, Stephen Lang, Márton Csókás, Madeleine Mantock, Ellen Hollman, Edi Gathegi (více)

Série(3) / Epizody(32)

Suny je dobře trénovaný bojovník, který se rozhodl, že bude putovat nepokoji zmítanou zemí, ovládanou feudálními barony, společně s malým chlapcem. Jejich cílem je nalézt osvícení. (geklon)

fraktal

První série vcelku "cool", ovšem druhá už je dost za hranou snesitelnosti, übercoolness, každá druhá scéna slowmotion podbarvené pompézní hudbou, z každé prvé pak stříká "co jste si jistě přáli někdy zažít - nebo alespoň vidět", emoce ždímané jak v odstředivce... Pod vším tímto pozlátkem posbíraným ze všeho "co kdy mělo úspěch" (od Ultraviolet, přes Vikings či HungerGames až po Lost apod.) zůstává vcelku plochá dějová linka, předvídatelný a očividný příběh a doslova "naprosto neuvěřitelné" činy (nejen co se "náhod" či souher okolností týče či fyzických a psychických výkonů postav, ale hlavně naprostých faul-pax, kterých se autoři scénáře dopouštějí na základní logice... Nekoukatelné. ()

bararich8

Nápad a prostředí dobrý, ale po pár dílech a spoustě herecké bídy to začne dost nudit a motivací pokračovat tak zůstává solidní akce. Po první sezóně s tím končím, slabé 3* ()

papaguy

Multižánrový postapo seriál s prvky westernu a honkongské klasiky se zajímavým vizuálem. Guilty pleasure roku. Realističnost soubojů jde stranou ve prospěch choreografie. Přepálená stylizace bojových scén většinou působila rušivě. Ale beru to jako záměr a "fan service". Oproti tomu "epickou" bitvu ve třetí sezóně jsem zvládl jen s rychloposuvem. Více než forma mě však v křesle udržel výborný šestákově brakový příběh a vizuál. Tedy až na směšně nepraktické buřinky či bílé uniformy kliperů Chau. Quinn typově odpovídá Abrahamu Lincolnovi. Je to náhoda? Nemyslím si. ()

ER

Platí pro první I.sérii....řemeslně natočený seriál s ambicí dostat se na piedestal akčního žánru díky výborně propracovanými bojovými (kung fu) scénami s dávkou mysticismu. A konečně seriál,kde se režie "nebojí" zvuku lámaných kostí (od dob Seagalova "Nico" tu dlouho nic tak krásně nekřupalo). Prozatím to jde,tempo nezadrhává a herci to taky zvládají. Divácké rekordy asi trhat nebude,ale podívaná to je slušná. Platí pro II,sérii....v podstatě se vše drží v intencích první série a to je jen dobře. Opět skvělá choreografie s herci, kteří to umí a dějem,který je přizpůsobený tempu bojových scén. Dějově je druhá série dokonce o něco bohatší a působivější.III.série...potvrzuje,že tento seriál si dokáže udržet kvalitu. ()

zberatel

Prvá séria bola ako láska na prvý pohľad. Druhá sa snažila rozvíjať mytológiu a tretia už stratila tak trochu smer a vydala sa do sci-fi sféry, ktorú mám rád, hlavne ak niekto dokáže z Nicka Frosta urobiť kung-fu majstra, má môj neskonalý obdiv. Škoda že neuvidíme celý príbeh aký si na nás tvorcovia prichystali za pochodu.. Každopádne svet ktorý je nám predstavený, nieje ďaleko od pravdy keby naša takzvaná civilizácia skončila v troskách. ()

wOOzIe

Ale tak ono to není vůbec špatné, líbí se mi nápad, herci i atmosféra. Má to své kouzlo, ale chybí tomu takovej ten "drive". Začátek se rozjede hezky, ale po pár dílech sklouzneme do trochu překombinované patlaniny, kde se snaží scénarista něco vykouzlit, aby to mohlo mít víc dílů. Je totiž pravda, že se tam toho pak moc ani neděje. Ale není to waste time. ()

RedRose

No... Budu tentokrát asi v menšině... Lidi se tady rozplývají nad skvělou akcí (nebo spíš nad stříkáním krve), a slušným příběhem a tempem... Akce tady je a je skvěle natočená (i přesto, že se zrovna nerozplývám nad tím šaolinským poletováním), ale je ji velmi ale opravdu velmi málo na takový akční R-kový seriál !! Svět je vymyšlený i natočený krásně, ale tempo a příběh !?! Já opravdu nevím, jestli hodnotíme stejný seriál, ale něco ukecanějšího, jsem už dlouho neviděl a příběh je na až na několik drobností, celkem často předvídatelný... Takže jediné na čem tady může divák ujíždět, jsou ty krvavé stříkance na kterých se tady opravdu nešetří, ale to na hodnocení do červena nestačí... První série byla krátká a byla fajn i když nebyla zakončená... Druhá série je rozvleklejší, příběh je slabší a scény druhé poloviny, ve kterých se objevuje psychopat Quinn se svými monology mi už lezly těžce na nervy... Taky typická nevyváženost zranění z konce druhé série, mě úplně zvedala ze židle!! Quinn probodnutý okroužkovaným mečem, tudíž slušně potrhaný si dál poletuje a bojuje, druhé probodnutí jde skrz hrudník a on si vesele stojí a vyhrožuje... O chvíli později se Veil píchne tou ninja jehlicí do ramene a do 10-ti sekund umírá... Fakt skvělá podívaná a navíc opět neukončená... Na třetí sérii se určitě podívám, protože mě zajímá co vyleze z té dějové linky na pozadí, ale žádné vysoké hodnocení tomu prostě dát nemůžu, protože jen z faktu, že je to R-kové a stříkají tady hektolitry červené se nezblázním... 47% ()

DJ Kritik

Začínam mať plné zuby bezduchých seriálov, kde ani sám režisér nevie koľko to bude mať častí a ktorým smerom sa bude dej uberať. Je to americký stupidný hit točiť, točiť a potom všetko domrviť. Seriál mal pekný nábeh, ale neustále zisťovanie nelogických a pritom dôležitých informácii ma už unavuje. ()

Dzony odpad!

Tohle se někomu líbí??? Prvních 10 minut jako komedie, satira - možná. Fakt jsem se chlámal jak přijel pan důležitý s černýma brýlema na motorce a ty hlášky..... kdyby tam nelítaly zlámané končetiny, dal bych to jako dstrašující přiklad akčních filmů pro mou 9. letou dceru. ()

Mograine

Já bych strašně moc rád dal pět kulí, ale brání tomu pár věcí. Za prvé, na to, že se jedná o ryze bitkařský seriál je tu docela málo bitek, ale stojí za co. A za druhé, to podivné herecké obsazení. Oželím pana Wua, jelikož se zdá, že má potenciál ale zbytek se zdá být fakt na ryzí hovno (možná Emilka Bíčemová má budoucnost). Jinak bojové scény fakt chutné, příběh velmi originální a střihači a zvukaři si zaslouží oskara. Takže podtrženo sečteno, čtyři kule jak vyšité. ()

matolos1

Je to bohužiaľ po 16 epizódach iba čistý nadpriemer. Zo začiatku to malo celkom dobrý drive, postupom času sa ale všetko začína iba opakovať dookola s tou zmenou, že niekto nepodstatný bude rozsekaný, niekto odíde a po jednej epizóde sa vráti alebo po istom čase na tom mieste kde bol zomrie ( Veil). Ešte k tomu sa nám motívy všetkých postáv na začiatku odkryjú, a ako keby hercom a ich scenáristom absolútne nevadilo ich pochody opakovať dookola, pričom je to škoda, lebo keď sa sem tam naskytne náznak psychologického rozvoja, tak je následne zavrhnutý záverečným fightom ( 16 epizód/ 32 súbojov). Keby som mal hovoriť iba o prvej sezóne, tak sa mi na nej najviac páčila taká rodinná komorná dráma s viacerými manželkami, zároveň Sunny spolu s M.K-ejom neboli taký priehľadný a sterilný a veľkoleposť sveta spolu s jej bijúcou sa konkurenciou tam bola vskutku cititeľná, či už z pohľadu otrockého života a bojovníkov alebo ich barónov. Škoda veliká, lebo nič na svete ma neprinúti začať sledovať 3.sériu. ()

Aywes

Skvělá kamera a choreografie nedokáží přebít (doslova) slabý scénář a nezajímavé postavy. Po čtyřech epizodách nezaujalo. Bitky ale nečekaně dobrý. ()

p.a.douch

Je divný hodnotit po prvním díle, ale tenhle díl mě doopravdy zaujal. Vypadá to že svět má svoje pravidla, a to docela brutální. Všechno je laděné do pěkného komiksového stylu.Dobkin režírovat umí i když zatím znám spíš jeho komedie. Stephen Fung zvládá choreografii bojovek perfektně (bodejť by ne). Daniel Wu je velmi dobrej. S ničím se zde nemažou těším se na další díl. No zatím samé klady. ()

Scaevola

O tomto jednodechém dílku lze bez váhání prohlásit, že má styl, ale nesmíte se na nic ptát. Logiku nehledejte, po podstatě fikčního světa nepátrejte a bez jakýchkoli vyšších nároků si užívejte skvělé souboje, nepřekonatelné tempo (co by jinde zabralo tři episody, zde se zvládne v rámci jediného střihu), tvrdošíjné postavy a nádherné kostýmy včetně zbraní. Uvidíme, zdali se velkolepý úvod zmůže na další sérii a snad i nějaké vysvětlení... jisté je jen to, že stanice AMC nemůže existovat bez cikád. ()

LadyRainier

Za mě super, nemusím sci-fi, létající kung-fu atd. a tady to všechno je a vůbec mi to nevadí. Postavy mi tam hezky sedí, Daniel Wu sympaťák, představitel Barona skvělej, celý to tak nějak dobře šlape,bojový scény hustý, k tomu Stephen Lang alias Waldo a mooc hezký kostýmy. Takže druhou řadu si určitě ujít nenechám ...kladně hodnotím, že první série má méně dílů ...není čas se začít nudit. Tak tedy začala nám druhá série a musím říct, že zatím u mne převyšuje tu první. Nejvíc potěšilo, že Lang tu má konečně kapku více prostoru, tradičně super bitvy a kostýmy. Začínám být "The Widow Crew" fan :-D ()

Rian_witcher

Předem upozorňuji, že tak vysoké hodnocení je hlavně za choreografii soubojů a charakter postav. Člověk musí fandit nejen hodným, ale i těm zlým. Každý má své pro a proti a žádná z hlavních postav není vyloženě černá nebo bílá. Bohužel scénář místy škaredě skřípe. Na druhou stranu veškeré souboje jsou precizní a postavy jako Vdova a Baron nemají chybu.Po třetí sérii zvedám ze 4 na plných 5. Seriál je stále lepší a lepší a lepší a .... ()

HanzoBureshi

Všiml jsem si, že tento seriál patří mezi mé oblíbené, ale nijak jsem ho ještě ani neohodnotil. Nevím čím začít. Když jsem zjistil, že nějaký takový seriál existuje, tak už byly venku dvě série a jelikož jsem velký fanoušek bojového umění, tak jsem zkouknul obě naráz. Hodnocení napíšu rovnou zde.... První sérii, kde jsme poznávali různé postavy, vůdce a jejich území a plány, tak té bych udělil 75%. Poté následovala druhá série, kde jsme byli mimo Badlands a poznávali jiné postavy, jako například Moon, Master, a hlavně Bajieho. Sunny a Bajie se vydávali zpět do Badlands, kde cestou byly vždy nějaké překážky, a proto této druhé sérii bych udělil 85%. Pak jsem tedy čekal na třetí řadu, která byla rozdělena na dvě části s dobou od sebe jednoho roku. Třetí řada byla počtem epizod nejdelší a vůbec mi to nevadilo, právě naopak, do Badlands se vrací starý známý a Sunny tak může rozšířit svoji minulost a dojde k bitvě o celé Badlands, a proto třetí sérii dávám 95%. Celý seriál jsem si užíval a vůbec bych se nezlobil, kdyby Netlflix tento seriál odkoupilo a pokračovalo v tom. Mé celkové hodnocení: 9/10 ()

Addamsova rodina se vrátí

Addamsova rodina se vrátí

23.10.2020

Slavný režisér Tim Burton si poprvé v kariéře vyzkouší televizní tvorbu. A nevybral si k tomu žádný jiný projekt než kultovní Addamsovu rodinu. Nová verze seriálu z roku 1964, jenž se následně dočkal… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů