Into the Badlands

• Česko Pustiny (neoficiální název) (více)
USA, (2015–2019), 22 h 26 min (Minutáž: 41–44 min)

Daniel Wu, Emily Beecham, Sarah Bolger, Orla Brady, Aramis Knight, Oliver Stark, Stephen Lang, Márton Csókás, Madeleine Mantock, Ellen Hollman, Edi Gathegi (více)

Série(3) / Epizody(32)

Suny je dobře trénovaný bojovník, který se rozhodl, že bude putovat nepokoji zmítanou zemí, ovládanou feudálními barony, společně s malým chlapcem. Jejich cílem je nalézt osvícení. (geklon)

Tony.cs

Jeden z nejlepších akčních martial art seriálů, které můžete vidět. Každý díl je lahůdka a příběh pěkně graduje. Top! Ale finále je uspěchané a zbytečně čistí šachovnici. ()

slunicko2

Dynamicky a svižně natočená dystopická mysteriózní vize neootrokářské společnosti pro fanoušky kung-fu. 1) Zaujal mě 41letý Daniel Wu (Sunny), 24letý Oliver Stark (Ryder, syn barona Quinna) a velmi pěkný 16letý Aramis Knight (M. K.). Věk protagonistů se vztahuje k první řadě._____ 2) Druhá řada je zajímavější než první._____ 3) 21.5.2019 - Třetí řada je ještě lepší. Postupně divák odhaluje logiku a vnitřní řád zobrazovaného světa i děje. Získáváme stále větší nadhled spolu s tím, jak hlavní postavy překračují úzce lokální zájmy._____ 4) Zvláštní pozornost si zasluhují vtipné souboje, které svou barvotiskovostí bavily dokonce i mě. Lákavá a atraktivní choreografie bitev je divácky vděčná. Netuším, jak moc jsou předváděné metody účinné, ale je mi to fuk. Ovšem ke konci mě to poskakování a stále stejné piruety bavily už méně._____ 5) Objevili se další pěkní kluci: 21letý Dean-Charles Chapman (Poutníkův bojovník Castor), 31letý Lewis Tan (bratr Vdovy Gaius Čau) nebo Thom Ashley (šéf prosnuvších ve 3. řadě Eli)._____ 6) Svět bez střelných zbraní se mi nečekaně zaryl pod kůži a to přes skutečnost, že počet mrtvol ve třetí řadě se může směle měřit i s jinak v tomto směru nedostižnou Hrou o trůny._____ 7) První řadu natáčeli v okolí Edgardu v Lousianě. Druhou a třetí pak přenesli do Irska, zejména na Cliffs of Moher._____ 8) Příběh se uzavřel. Tvůrci si ponechali zadní vrátka a naznačili možné pokračování v posledních minutách, nicméně, jak už víme z tisku, další řada se točit nebude. ()

Vessper

Až na určité nelogické scény a mezery, kterých sice není moc, ale ani úplně málo, je to velmi zábavný a chytlavý seriál. Kéž by bylo více takových. ()

Prometheus69

No spíš BLOODLANDS.. vzhledem k prostředí (makových polí) a stylu vyprávění: Motivace hlavního hrdiny je trochu pochybná... hledat osvícení.. vzhledem k brutalitě a propracovanému vzoru utrpení. :) Ale ty bitky jsou fakt BADASS na obvyklou seriálovou kvalitu... je to fack síla. I kdyby byl Suny jen obyčejný nájemný řezník... na kvalitě by to rozhodně neubralo. :) Na pilot zatím dobrý.. uvidíme co ještě příběh. ale jak říkám, po stránce akce, boje, krve a velmi brutálních způsobů smrti... vysoký nadprůměr navíc, je tam pěkná zrzka.. a to je další+. :) ()

okkac

Season 1: 75%. Je to opravdu velmi bizarní mix různých žánrů umístěné v postapokalyptické budoucnosti na jihovýchodě USA, jelikož tu máme otrokářské plantáže. Lidé se zřekli zbraní a tak tu máme vycvičené jednotky Clipperů zabíjejíci lidi pro svého barona. Baronů je více a každý obvhoduje s určitou komoditou, která na jeho území převládá. Clippers ovládají bojová umění, takže je tu velká příchuť Ásie. Tady lze vyzdvihnout, že souboje jsou opravdu velmi dobře a přehledně natočeny. Není to styl The Raid, ale právě asijských wire-fu,kdy použití drátů je někdy dost okaté. Ale žádne wuxia lítání to naštěstí není. K tomu trochu nadpřirozena a tajemné město někde za hranicemi Badlands. Jako upoutalo mne to chtěl bych vědět, jak se bude příběh vyvíjet dál. A těch soubojů by mohli ještě přidat. Season 2: 70% Máme 10 dílů, ale některé situace byly celkem natahované a sice dostaneme opět trošku více rozvíjení mytologie, tak mnoho otázek stále zůstává nezodpovězeno a něco i vyšumí do ztracena. Lance Henriksen se stejně jako v první sérii jen mihne. Souboje ale zůstávají na špici v seriálové tvorbě. Když se tvůrcům podaří udělat i kung fu mistra z Nicka Frosta a jeho postavou, aniž by to působilo směšně, tak smekám. Uvidíme co další série, už bych chtěl si užít opět víc tohoto světa. ()

geklon

K.O.miksová zápletka ze série pro 12 letý kluky, přetvořena v hraný seriál AMC? Je to bizarně primitivní příběh s karikaturními postavičkami, které se objevují a mizí podle toho, zda to zrovna hlavní hrdinové potřebují. Nic to však nemění na tom, že se jedná o koukatelnou oddychovku, která v duchu šogunských reálií rozehrává slušnou partii. Takovej AMC Arrow. ()

ywo666

No moje očakávania boli trochu vyššie. Najväčší problém je v akcií. Smrteľní ľudia majú fantasy schopnosti. Bez reálneho vysvetlenia. Popiera sa fyzika. Lieta sa na lanách. Pomáha sa počítačovými efektmi. Herecky je to obsadené dobre, scénar a réžia občas škrípu. U niektorých scén so človek hovorí "už zasa". Niekedy má človek chuť vrieskať na postavy cez monitor "idioti". A niekedy postavy reagujú nepatrične na svoj charakter. A občas sa tu vymýšlajú absurdné hlúpe plány, ktoré ale zázrakom vyjdú a hrdinovia sa tvária, že presne tak to chceli. Keby to bolo iba o barónoch, ktorí majú zabijákov a vedú medzi sebou skryté aj otvorené vojny super. Ale primiešavanie fantasy mi vadilo. Ani nie teoretické (existujú nadprirodzený típci) ale hlavne praktické, čudné saltá, absurdné chmaty, CGI parkour. Ten súboj s tými mníchmi bol na facku. A ten malý "zázračný" sopliak je úplne na facku. Dám 3* za to, že ma bavili určité prvky alebo úseky súbojov (škoda že nie celky) a bavili ma aj niektoré časti deja (ale rovnako ma časti deja srali). Pritom tak blízko aby to bola parádna jazda. ()

Jaro.Krafcik

Seriál od amc ktorý ponuka Amazon prime ma veľmi nezaujal. Akčný bol dosť ale už po prvej serii mám jasno. Ďalšie 2 si nepozriem, hlavne aj vďaka tomu že na službe ktorá mi koncom týždňa končí sú určite aj zaujímavejšie kúsky. Ale dabing a 6 epizód chválim. Úplne stačilo. 3* ()

iXtr3m3

Príbehovo max za tri hviezdy, ale za luxusné fighty, litre krvi, useknuté ruky, nohy, hlavy, efektné spomaľovačky a jednoducho perfektnú choreografiu súbojov, ktorá sa v seriáloch len tak nevidí, dvíham na štyri. Škoda toho ukončenia. ()

radecacek

Po prvním dílu to bohužel balím. Nechal jsem se zmást komentáři, že se jedná o choreografickou vymazlenost v béčkovém kabátu. Ne a ne, třikrát ne. Je to nudné, hloupé, stokrát viděné zetko. ()

Prochy38

Seriál, na jaký jsem dlouho čekal. Jasně, je to akční béčko, která náročnějšího diváka nemůže nadchnout. Já ale právě proto sáhl po něčem takovém. Solidní oddychovka, která nechá zavzpomínat na kung-fu akčňáky 90. let. D. Wu je perfektní ve všech scénách. Do E. Beecham jsem se platonicky zamiloval hned v prvním záběru a do té její kočky dost reálně. Není to opravdu nic složitého, ale má to duši a neskutečnou snahu. Silné postavy, originální pojetí post apo světa. Za mě super. Těším se na další série. Jen ten obsah by mohl napsat někdo šikovnější.... ()

Flopik

Prvá séria v celku zaujímavé, príbeh a prostredie načrtnuté tak po menej , skôr sa ide na bojové scény. Tie sa mi páčia, avšak niekedy je to lietanie a všelijaké skoky troška trápne.Postavy sympatické, niektoré viac niektoré menej. Tento seriál by som presne zaradil medzi tie, ktoré vás nejako neoslnia ale ako zabijak nudy poslúžia výborne.Po 2 sérii zvyšujem na 4*, páčila sa mi viacej. Zbližujeme sa s postavami, príbeh je prepracovanejší a odsýpa rýchlo. Chválim aj soundtrack. Posledný diel sa mi páčil a som zvedavý na pokračovanie. Tretia záverečná séria za mňa skvelá. Je viac príbehová , viac sa dostaneme do citov postav a zistíme čo sa udialo v minulosti. Je obrovská škoda že to bola posledná séria pretože ten seriál má stále čo ponúknuť. Posledná epizóda vynikajúca , zimomriavky proste úžasné. Škoda len že to nezakončili poriadne. Postavy ako Sunny , Baije či Widov mi budú poriadne chýbať. Kto by to bol povedal že zo seriálu na zabitie nudy sa stane plnohodnotny dych berúci seriaĺ. 5* a určite doporučujem. ()

bezvim

Velké překvapení. Aby si divák seriál užil, musí přistoupit na silnou "komixovou" stylizaci a na přítomnost fantasy prvků. Jestli to vezme jen jako akční postaopokalyptický příběh, bude zklamaný. Pár logických "pomocných" přešlapů se tam najít dá, ale současně tu naleznete v rámci seriálové tvorby nejvymazlenější bojovou choreografii...... Rating 16+ je taky sympatický a hlavně je chytře zvolený způsob vyprávění, kde se skrze postavy, které nevědí takřka nic, postupně dozvídáte, jaký ten svět vlastně je, jaké má hranice a možnosti a tudíž i na konci šestého dílu seriál nabízí obrovské množství materiálu k dalšímu objevování a de facto je první série spíše takovým pilotem k objemné "mytologii", která je zatím jen hrubě načrtnuta a kterou doufám autoři neodfláknou v dalším pokračování. Všechno, hádám, bude záviset na rozpočtu, který je očividně nižší a v dalších sériích by to bylo už poznat vzhledem k tomu, co hlavní postavy asi v budoucnu čeká. Je velmi pravděpodobné, že se z toho stane typické Béčko, ale má to potenciál se tomu vyhnout. ()

Bozvav

První série mne vůbec nenadchla, byť první díl vypadal velmi dobře. pak už jen nudné dialogy, nikam se neposouvající děj a nesympatické postavy. Na další sérii koukat nehodlám. ()

Raziel_cz

První řada: Zpočátku rozporuplný zážitek – skvěle natočené akční scény, které ovšem vždycky začnou nadupaným kung-fu a končí směšným wire-fu, zajímavý svět, ale tuctový příběh, spousta praktické krve, ale taky spousta digitální krve... nemluvě o vypočítavosti, s jakou jsou dávkovány povinné bitky každých cca 7-10 minut, ať už to scénář vyžaduje nebo ne. ALE – ve čtvrté epizodě se to konečně najde, příběh se najednou vymaní z klišé, začne šlapat a přináší zvraty s kadencí, za kterou by se nestyděli ani Ztraceni. A o tom to nakonec všechno je. Akce ustoupí do pozadí, postavy vyniknou, každý díl představí nový aspekt Badlandů a všechny jsou super. Poslední díl dokonce představí (Lehký spoiler!) něco jako magické mnichy (Konec spoileru.), takže pak i to wire-fu najednou funguje. A set-up pro druhou sérii je taky fajn. Rozhodně budu koukat dál. ()

Lmslaver

U správného seriálu se máte těšit na další díl a to mi bohužel u Into The Badlands chybělo. Vizuálně dobře zpracované, i když je to tak trochu zvláštní svět, kde se sice dochovali automobily, ale na střelnou zbraň tu nenarazíte ani v podobě kuše. Hrdinové si nezískaly mé sympatie a bylo mi docela fuk, jestli přežijí nebo zemřou, často se chovali nelogicky a hloupě. Jako plus lze označit vypracované souboje s chladnými zbraněmi a i když jsou někdy trošku přitažené za vlasy tak to nevadí. Nevadí do okamžiku, kdy do hry vstoupí tajemní létající mniši popírající jakékoli fyzikální zákony a v Pustinách to začíná vypadat jako v béčkovém kung-fu filmu. ()

Addamsova rodina se vrátí

Addamsova rodina se vrátí

23.10.2020

Slavný režisér Tim Burton si poprvé v kariéře vyzkouší televizní tvorbu. A nevybral si k tomu žádný jiný projekt než kultovní Addamsovu rodinu. Nová verze seriálu z roku 1964, jenž se následně dočkal… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů