Drtivý dopad

• USA Deep Impact (více)

K Zemi se blíží Wolf-Biedermanova kometa, větší než Mount Everest. Ke srážce, jež bude znamenat konec planety Země, má dojít za necelý rok. Zatímco se chystá vesmírná expedice, jež se má pokusit rozstřílet kometu jadernými zbraněmi, na Zemi se rychle chystají podzemní kryty, jakési archy záchrany. (oficiální text distributora)

denulik odpad!

V tomto prípade by sa skôr hodil názov drvivý odpad. To nebol film katastrofický, ale katastrofálny. Niečo tak nepozerateľné som dlho nevidela. Môj žalúdok nevydržal a film som vypla niekde za polovicou. ()

Taffey

Filmu strašně uškodila hudba Jamese Hornera. Ty sladké smyčce a dechyby, vhodné do červené knihovny. Nechápu, že tvůrce hudby k The pelican Brief, sesmolil něco tak šíleného. Film tak 50% s odřenýma ušima. ()

Petike

Mne na tomto filme najviac prekáža to prehnané melodramatizovanie osobných životov postáv z radov civilného obyvateľstva. Pri väčšine dialógových scén tohto rangu som si hovoril: "Koho toto zaujíma ? Mňa nie. Postavy, robte niečo, aby som vám fandil." S astronautmi a prezidentskou kanceláriou je to podstatne lepšie. (Freeman je fajn fiktívny prezident, to sa musí nechať.) Je tu aj trošku uveriteľného humoru (nedorozumenie s E.L.E./"Ellie"; astronautka rezignovane vtipkujúca, že po nich aspoň pomenujú stredné školy; atď.). Užší záber deja ma neštve, aspoň sa film nesnaží byť epickým za každú cenu. A do roly ruského kozmonauta obsadili riadneho ruského herca, namiesto toho, aby tam dali Stormare-a a povedali mu, nech šaškuje. Oveľa lepší film než ukričaný, splašený a protivný Armageddon, ale nie je celkom bez chýb. Keby vyhodili aspoň polovicu toho zbytočného osobného melodramatizovania, ktoré nemá žiaden citeľný dopad na dej, bol by Drvivý dopad ešte podstatne lepším filmom. ()

Knor

Nemůžu si pomoct, ačkoliv mám katastrofický sci-fi rád, tohle je hrozná slabota. Fakt se divím, že s takovým námětem a fajnovým hereckým obsazením nešlo udělat víc. Tenhle film je totiž absolutně bez špetky napětí a emocí. Dá se to sice vydržet, ale jen jednou. ()

Najt

Tohle natočit v 98 stejně jako Armageddon, to je síla. Kolikrát nechápu to hodnocení. No ono by se člověk občas měl podívat na rok natočení, protože když se v roce 2020 podíváte na takto skvělý film, který byl ale ovšem natočen před 22 lety a hned vedle něho se podíváte na Avengers 3 z roku 2019, tak pak srovnáváte a dáte hvězdičku, ale to je přece blbost ne ? Armageddon se mi líbil samozřejmě daleko více, ale taky se od tohoto filmu v lecčem liší, ale i tak je Drtivý dopad jeden z nejpovedenějších katastrofických filmů. ()

Clark_Kent

Celkem uvěřitelný obraz, našeho již zkaženého světa. Ohledně té komety, klidně by se mohlo do budoucna stát. Jeden z těch výraznějších katastrofických snímků. ()

BFG2000

Proč má tenhle skvost jen 64%? (30. 11. 2020). Píši tento komentář přibližně 22 let od vzniku filmu, kdy jsem se na něj opětovně podíval a nemohu jinak, než konstatovat, že jde opravdu o prvotřídní filmový zážitek a to po všech stránkách. Srovnání s armageddonem? Ale kdeže. Armáč je jen komorní komedie se zápletkou z kosmu a krásnými klipovými záběry ala Michael Bay. Ale Deep Impact je skutečné drama s pořádným rozmachem a hlavně, ani po těch 22 letech film vlastně vůbec nezestárnul. Z herců to naprosto drtí Morgan Freeman, ostatně jako vždy, ale špičková je i Téa Leoni. Hudba Jamese Hornera dokonale doplňuje záběry skvělé kamery. Efekty na tu dobu naprosto skvělé. A super je i celková gradace celého filmu. Kdo neviděl, rozhodně pustit (NETFLIX má v portfoliu). Škoda, že takových filmů není více a producenti raději vyhazují peníze za nesmysly, jako je 2012 :-( ()

papadoce

Volcano vs Dante’s Peak, Olympus has fallen vs White House Down, Armageddon vs Deep Impact. Raz za čas sa Hollyúdu stane, že dve filmové štúdiá natočia v tom istom roku podobnú alebo niekedy dokonca úplne rovnakú látku. Mám tendenciu pozrieť si vždy oba bijáky a vôbec nemám problém s porovnávaním, či s ocenením oboch, ak si to samozrejme zaslúžia. Drvivý dopad je pri porovnaní s Armageddonom ďaleko menej trendový, či dokonca komerčný. Nevsádza na také veľké množstvo megahviezd, neobsahuje toľko vtípkov resp. len jeden (úžasný) a nakoniec nehrá ani umelo na city diváka tak silne ako to robí práve Armageddon (ak odmyslim pár slizkých momentov v úplnom závere). Dlhú dobu sa príbeh uberá úplne iným smerom než k asteroidu resp. v tomto prípade ku kométe. Pomerne detailne je nám predstavený život jednej novinárky, ktorú stvárňuje krásna Téa a vôbec okrem malej zmienky o kométe na úplnom začiatku sa ku vesmírnemu dobrodružstvu dostávame až takmer po 40 minútach. Aj po režisérskej stránke je film ďaleko menej okázalý než v podaní Michaela Baya. Mimi Leder je opatrná, postupná, neakčná, ale pritom nám príbeh podáva ucelene a zaujímavo. Prvá hodina a štvrť dokonca neobsahuje takmer žiadny pátos a neskôr sa nachádza vcelku v požívateľnom množstve, pričom ako pátos nevnímam napríklad príhovor prezidenta, skôr iba ako príbehovú nutnosť. Ešte aj tá svadba má korene v logike, takže sa dá prijať. Zároveň je Deep Impact vážnejší. Berie sa vážne, ale svedčí mu to. Herecky slušne zahrané a podľa mňa od hercov úplne pochopené čo od nich režisérka vlastne chcela. Do tejto chvíle som bol presvedčený, že predsa len sa jedná o zmysluplnejšie dielko než v prípade rozprávky od Michaela Baya a teda, že ho ohodnotím štvorkou. Bohužiaľ, potom sa nám už Mimi rozcítila málinko viacej. Zrejme točila nadledujúcu 30 - 40 minútovku počas silnej menštruácie a na výsledku to bolo vidieť. Všetko, čo sa držalo doposiaľ v hraniciach znesiteľnosti, teraz hravo pokorilo červenú čiaru. A tak sme sa trochu usmoklili. Priznávam, že výmena Téi na mňa dojem urobila, ale Frodova akcia rozhodne nie a model raketky už vyvolával zvracanie. A volil by som inú hudbu, celkovo. Samotný dopad Biedermanovej kométy a veľká voda boli vzhľadom na možnosti roku 1998 natočené veľmi slušne. Deep Impact nie je hanbou a keď som Armageddonu dal trojku, tak teraz nemám inú možnosť ako … no, trojkujem kvôli menštruačným zvratkom na konci. Poslednou dobou vďaka streamovacím službám zachytávam staršie filmy, ktoré ma vo svojej dobe minuli a to ma baví. Drvivý dopad bol fajn. Ozaj, ale na predlaktí pokérovaný americký prezident, to si ozaj neviem predstaviť v puritánskej Amerike, či? Morgan Morgan !!! ()

maeb

nu, když to srovnám s dosti podobným Armageddon ze stejného roku, tak je Drtivý dopad vlastně dost realistický a velmi zábavný. S dobrými katastrofickými filmy raději nesrovnávat. ()

Toustovač

Z mého pohledu možná nejlepší katastrofický film, co jsem viděl. Což přirozeně moc neznamená, protože já je vlastně nemám rád:). Příběh se s postavami a vůbec s celou planetou moc nemazlí a to se mi asi tak "líbilo"... ()

Pai-Mei

Parádne vizuálne efekty. Dodnes si pamätám, keď pred príchodom do kín dávali v TV zábery, ako vlna spláchne New York. Samotný dopad bol tiež veľmi pekne vizuálne zvládnutý aj keď v skutočnosti by bola rýchlosť asteroidu pri dopade neporovnateľne vyššia. Film má napínavú atmosféru a dopĺňa ho skvelá hudba. Nemám žiadne väčšie výhrady. ()

HarveyDent

ARMAGEDDON byl o tom, jak by probíhala záchranná akce a DRTIVÝ DOPAD zas o tom, co by se dělo mezitím na Zemi. "Slzutvorný" scénář, nudná režie, patetismem až na kost prosáklé postavy. Podle mě by to takhle rozhodně nevypadalo, kdyby padal nějakej šutr. Mladí teenageři by se nebrali, spíš by si užívali stylem "po nás potopa" >:) ale to je jen můj názor, názor Mimi Lederové je sice uplakanější, ale jedno shlédnutí vás jako meteorit nevyhladí. 70% ()

Zlaticko1

Čekal jsem mnohem více ... bohužel mě to dost zklamalo .. herecké obsažení není špatné .. ale příběh... a ten kooneec ... ()

Adámo

Nuda, nuda, nuda... Scénář je o ničem, herci skoro nehrají.... Prostě oproti Armageddonu chybí postava jako Willis a vlastně jeho celá posádka - ty alespoň sem tam hodili fórek, než začalo jít do tuhého. Rozhodně to Duvall ani Freeman nezachraňují. Jediný klad, je na 98 pěkná vlna a ten náraz komety. Zbytek šedý podprůměr. | 12/2008 ()

alpeew

Mnohem povedenější než oslavná slátanina Armagedon! Kromě velmi zdařilých hereckých výkonů (M.Freeman a V.Redgrave, T-Leoni i malý E.Wood), mne zaujalo téma, které nebylo jen záchrana a spasení planety země, ale spíš otázka co by každý z nás dělal, kdyby věděl, že má posledních pár dní života - co by nechal plavat a co by se snažil (tváří tvář smrti) dát do pořádku. ()

Stejšn

Až se úplně nabízí dát drtivý Odpad ale aspoň za triky a za to, že se oproti Armageddonu aspoň něco na konci stane, tak tomu ty dvě hvězdičky řachnu. Scéna kdy kometa prolétává kousek nad oceánem je fakt pěkná. ()

Hezký den Vám všem!

Hezký den Vám všem!

17.04.2005

Spielbergova stejnojmenného hitu z roku 1951. Trochu ovšem zaráží jméno scenáristy a režiséra, který má projekt na starosti. Je jím totiž Stephen Sommers. Snímek protentokrát neprodukují Sommersovi… (více)