Drtivý dopad

• USA Deep Impact (více)

K Zemi se blíží Wolf-Biedermanova kometa, větší než Mount Everest. Ke srážce, jež bude znamenat konec planety Země, má dojít za necelý rok. Zatímco se chystá vesmírná expedice, jež se má pokusit rozstřílet kometu jadernými zbraněmi, na Zemi se rychle chystají podzemní kryty, jakési archy záchrany. (oficiální text distributora)

VeraF

Tento film měl na mne nutivé účinky - nutil mne jít a přidat hvězdičku Armageddonu; kdykoli nebyl v záběru Robert Duvall, což je pan herec, tak jsem se fakt nudila. ()

zigy

Vždycky jsem si přál vidět, co by se stalo, kdyby padal takhle velký meteorit....ale ne zažít, samozřejmě:)....tenhle film mi mé přání splnil, ale.....první půlka je jedna velká nuda a klišé....a druhá půlka už to moc nezachrání, protože k postavám, které bojují o život, nemáme kvůli neslané nemastné první půli celkem žádný vztah a mě tedy osobně bylo docela putna, jak to dopadne s frodo pytlíkem...což je škoda. Závěrečný efekt ovšem bomba, ale ten to nezachrání. Nevyužitý potenciál! I ten Freeman jako prezident mi přišel, že hraje jen napůl plynu, a to ho dabuje Munzar.... ()

pold

Ufňukaná patetická rozbředlost, takové nastavované přešlapování v dost velkém hovně. Samotný dopad a vlna jsou fajn. Bohužel potom opět přijde patetická scéna, takže celkový dojem je v kopru. Z celého filmu stojí za vidění těch 10 minut. ()

Mtytjouda

Jeden z nejzdařilejších katastrofických filmů. Dost předvídatelné, teda až na ten konec, ale tak co by člověk od "katastrofických" filmů chtěl :D Nechybí trocha romantiky a samozřejmě "všehoschopná" Americká vláda a jejich vědátoři :D Morgan je taková třešnička na dortu. Čistých 80% ()

buchannon

Aby dcera při té největší katastrofě chtěla zůstat s rodinou a nezachránit si tak život, i když je tu ta možnost, to pokládám za krajně nerozumné, kulantně napsáno. To se může stát opravdu jen v patetické a pod jhem křesťanství trpící Americe. Jsem nesmírně rád, že jsem cynik. :-) Ale jinak je to výborný filmík, dokonce tolik, že mi na konci téměř ukápla slza, zřejmě to s tím mým cynismem není tak vážné. ()

belinko

O hviezdičku menej kvôli tomu brutálne emotívnemu lúčeniu sa nakonci filmu. Také klišé si mohli odpustiť... vlastne... nemohli. Amerika nás zas raz všetkých zachránila. Na ten rok to však musel byť neskutočný film. Sakra, žr ja som nevidel takú kopu snímkov, čo stoja zato!! ()

Emperor1

Méně vlasteneckého patosu a amerických vlajek než v Armageddonu, méně legrace, ale zase trochu více destrukce. Tomu nejhoršímu se ovšem opět podařilo zabránit, nicméně aspoň něco spadlo. Tak snad to příště vyjde. ()

Ironhead

S odstupem času musím docenit kvality i výborné herecké obsazení tohoto katastrofického filmu. Prostě v devadesátkách se točilo tak nějak lépe a poctivěji. :_) Celý film nespoléhal pouze na CGI efekty, ale šlo i o postavy, emoce, vztahy a osudy těch postav. ()

Ronkar

Drtivý dopad je na rozdíl od akčního a zábavného Armageddonu mnohem vážnější a primárně jde o katastrofické drama. Zápletka je totožná, ale zde se víc než na posádku ve vesmíru, zaměřujeme na lidi na zemi. Oceňuji, že to působí mnohem realističtěji a ne tak stupidně jako Armaggedon. Plán na přežití lidské rasy zde dává smysl a člověk si dovede představit, že tak nějak by to mohlo skutečně probíhat. Má to velmi dobrý start. Objev ničivé komety je totiž před veřejností utajen, ale jedna šťouravá novinářka omylem přijde na stopu, o co skutečně běží. I hrátky ve vesmíru jsou natočené dobře. Čas se dnes už dost podepsal na tricích, ale přesto vypadá film pořád hodně slušně. Herci jsou veskrze výborní a konec je správně napínavý a destruktivní, jak se u katastrofického filmu sluší. Tempo je místy pomalejší a je tu hromada dialogů. Řadě divákům nebudou vyhovovat vztahové peripetie. Poprvé jsem to viděl jako kluk. Teď s odstupem oceňuji tenhle snímek o něco výš. Celkově slušný nadprůměr. 65% ()

Xylobalsam

Vdecne tema katastrofy z vesmiru. Kdyby zde nebylo tolik otrepanych citovych dialogu, mohl to byt vynikajici film. Presto nadprumerny katastroficky snimek- *** a pul ()

Joee

Některé až moc nastavované chování lidí a nepovedená snaha o navození obavy, co se to s lidma stane až to na zem spadne, mě dohání k vzteku. A chudák Wood dostal roli idiota (tak na mě působila jeho postava, když jsem to viděl prvně, napodruhé to už tak hrozné nebylo). Je to slabý. ()

pavont

Aj ked sa povazujem za fanusika sci-fi a kontakt zeme z asteroidom prinasa spustu materialu, obavam sa ze reziserka nedokazala dany potencial vyuzit. Akcnych scen a efektov tu vela niet a az na pad asteroidu v zaveru za moc nestoja. Takisto cast vo vesmire je hrozna a ta partia nelogickych blbeckov co maju byt astronauti si fakt nezasluzila prezit. Ani Robert Duvall nic nezmohol. Cely pribeh sa rozdrobuje na spustu radoby dojemnych scen, ktore vsak vobec nedrzia pokope. Nakoniec nam vyjde priemerny film. ()

Mrtvobog

Celkom podarené počítačové zábery dopadu kométy na Zem. Nič viac, nič menej (E. Wood sa hodí naozaj len do role hobbita). ()

Hezký den Vám všem!

Hezký den Vám všem!

17.04.2005

Spielbergova stejnojmenného hitu z roku 1951. Trochu ovšem zaráží jméno scenáristy a režiséra, který má projekt na starosti. Je jím totiž Stephen Sommers. Snímek protentokrát neprodukují Sommersovi… (více)