Carnival Row

• USA Carnival Row
Drama / Krimi / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, (2019–2023), 16 h 28 min (Minutáž: 48–67 min)

Hudba:

Nathan Barr

Orlando Bloom, Cara Delevingne, Jared Harris, Indira Varma, Simon McBurney, David Gyasi, Scott Reid, Karla Crome, Mark Lewis Jones, Tamzin Merchant (více)

Série(2) / Epizody(18)

Neo-noir fantasy seriál. Na kontinentu zvaném Tirnanoc žily víly. V mnohém byly podobné lidem, ale měly křídla a uměly létat. Poté, co o jejich zemi svedly válku dvě mocné země, pokusila se většina z nich uprchnout do země, která válku prohrála - Republiky Burgue. V hlavním městě této země vykonávají s ostatními nelidskými rasami převážně podřadné práce, stále je to však lepší, než život v okupovaném světě. Jednou z těch, která prchá (a současně organizuje útěk ostatních), je Vignette Stonemoss (Cara Delevingne). Kdysi měla vztah s burgueským vojákem jménem Philo (Orlando Bloom). Domnívá se, že je mrtev, on však žije, je policistou a snaží se vyšetřit sérii krvavých vražd, které v hlavním městě kdosi páchá. (Jirka_Šč)

iXtr3m3

Veľmi kvalitná a technicky dokonalá fantasy séria, ktorá sa celá natáčala v Čechách? Prečo nie? Jasné, chcelo by to viac akcie. Jasné, je to hlavne o intrigách, ale je to pútavé, je to brilantne technicky dotiahnuté, je to dosť krvavé a v podstate taká vzdialená variácia na Game of Thrones. Ležalo mi to na disku dlho, tak som sa do toho odhodlal a neľutujem. Len škoda, že to skončilo po druhej sérii, keď boli plány na päť. UPDATE PO DRUHEJ SÉRII: Na násilí sa prtvrdilo s piatou časťou, kedy sa predstavila nová príšera, technicky to stále bolo na úrovni, čo zamrzelo, tak vedomie, že je to nielen druhá ale hlavne posledná séria, tak kvôli tomu človek čakal niečo veľké, čo samozrejme neprišlo. Dostali sme revolúciu, dostali sme intrigy, zmeny strán hlavných postáv, dostali sme uspokojujúci koniec, ktorý všetko uzatvoril a zároveň nechal otvorené dvierka pre prípadné pokračovanie na inej platforme, čo sa samozrejme nestane, ale budiž. Cara Delevingne ma už ale začínala vytáčať, fakt striedala strany, nevedela sa rozhodnúť, ako to tu už niekto písal, jednoducho krava. Rovnako jej BI orientácia, ak sa to tak dá popísať vo svete "víl", tiež bola natlačená nasilu. Škoda seriálu, ešte aspoň jednu radu by si bol zaslúžil. ()

Zombi

Velmi povedená a dospělá fantasy detektivka, která má jak fungující a sympatické postavy, tak hezky promyšlený a netradiční svět. Bloom je tady super, líbilo se mi že to nakračuje kolikrát směrem k hororu, a je tu i funkční politická linka, která zřejmě bude mít větší dopad v další sérii. Za mě parádní skloubení různých žánrů a těším se na další řadu. Slušné 4 hvězdy. ()

Illy

Tak tohle opravdu ano! Už první tři minuty mi napoví - tohle se mi bude líbit! Orlando Bloom zahrál na jedničku a vyvrátil mé pochyby, pohádkový svět zobrazený v krvi a souložící víly asi nebudou úplně pro každého, ale milovníka fantasy prostě musí potěšit. Navíc české exteriéry, tentokrát neruší při sledování a já se strašně těším na druhou sezónu... ()

Greg25

Skvělá atmosféra naprosto vévodí a přebíjí vlastně téměř vše v seriálu. Herci jsou fajn, svět je to drsný a zajímavý, příběh má svoje trhliny, jak v logice, tak v jednání postav coby scénaristické berličce. Místy brutální záběry s množstvím sexuálních scén, u obojího si občas říkáte, že to tam je hlavně účelově, aby seriál "šokoval" nebo přilákal víc diváků. Přesto je to jeden z těch seriálů, kde mě rozhodně zajímá, jak to bude dál. V daném žánru mě vlastně dlouho nic takhle nebavilo, vyjma Zaklínače. 80% ()

barteca

Pohádkový Temný příběh. Vizuálně poutavá fantazy s krimi příběhem a paralelami k současnosti. Vše umocňuje působivá magie českých lokací. V sedmé dílu třeba opuštěný zámeček v Krnsku. Orlando vyzrál, hraje nesmírně úsporně, precizně. Poklonu zaslouží čeští řemeslníci. Produkce utratila miliardu a čtvrt. https://www.filmovamista.cz/clanek/269-Padla-posledni-klapka-futuristickeho-serialu-Carnival-Row, ()

sirien

Super stylizace, hezkej svět, zajímavý postavy. Pomalejší tempo vyprávění až tak moc nevadí, protože je na co se dívat a seriál zabaví sem tam i něčím jiným, než hlavním dějem. Což je tak trochu štěstí, protože hlavní dějová linka není zrovna moc plynulá a obecně sem měl dojem že se spíš příběh odehrává postavám, než že by postavy táhly příběh (což je zvlášť v detektivce dost nanic). Navíc jeden antagonista nemá nijak moc prostoru, druhý je dost nudná variace na GOT Little fingera (chaos &shits kecy, fakticky tuctovej psychopat) a pár zajímavých postav nemá skoro vůbec prostor nebo to schytaj těsně potom, co se stanou zajímavými. Plus samozřejmě to jak celý závěr "zradil" vykreslení složité společenské situace v níž jsou věci mnohdy šedé a spadnul do takové moralizující alegorie historie a současnosti kdy se všechno vybarvilo do černobíla byl poněkud zklamání. Tj. díky té stylizaci, světu, postavám a pár nápadům a konceptům první série stojí za to - jestli to ale něco nabídne i dál je trochu nejasný. ()

Bozvav

Shlédnuty 4 díly a končím, je to takové nanicovaté a o ničem. PrahoLondýn je sice roztomilý, nicméně jinak je úplně jedno, kdo tam hraje. Prostě v dnešní době tolik probírané téma migrace a rasismu natočené v takové podobě, aby na to koukali i ti nevzdělanci, pro které je jinak dnešní politická situace nestravitelným tématem. Něco jako vysvětlování malým dětem, jak se dělají děti pomocí včeliček atd. Nuda na ntou. Za mne jedna pixí hvězďule za ani nevím co. ()

warrenur

1.seria: Zaujimavy svet, charaktery, romanticka i rasova linia. Priemer. 2.seria: Rozhodne akcnejsie a v prezentovanych myslienkach, politikarceni a revolucnych pletichach bohatsie ako prva seria. Potesila nova "priserka". Piata epizoda bola scenaristicky takmer dokonala, co ma ozaj prijemne prekvapilo. Jednalo sa vsak len o svetlu vynimku. Zaver bol na mna az prilis "rozpravkovy" a nebolo mu mozno verit, pokial divak pozorne sledoval zobrazovane pomery. Ak ste videli prvu seriu, rozhodne odporucam siahnut i po druhej. ()

Hapretor

ze začátku strašná nuda ... ale vydržel jsem ... nakonec jsem to dodíval rád ... souhlasím s tím, že seriál se měl točit hlavně kolem ústřední dvojice ... jejich dějová linie byla nejlepší ... jinak ty vedlejší je nudná vata ... druhou sérii klidně vynechám ... ()

HenryIvan

Bol som na Carnival Row zvedavý. Myšlienka na fantasy detektívku v hlavných rolách s Orlandom Bloomom a Carou Delevingne sa mi celkom pozdávala, no nechcel som byť príliš optimistický dopredu. Lenže toto nie je len fantasy detektívka, je to aj love story na viacerých úrovniach. Má to dobré obsadenie, pražské kulisy robia tiež svoje, ku koncu som sa dokonca pristihol, že som dosť napätý a zvedavý ako to celé dopadne. Záverečný cliffhanger bol jedným z najlepších čo som v poslednej dobe videl. Amazon toho roku viac než slušne konkuruje ostatným a vyzerá to na slušný boj streamovacích gigantov do budúcich rokov. ()

Charlie84

Na Carnival Row se mi líbí překvapivé množství věcí. Lokace magické Prahy a silueta Hradčan zde dostává zcela nový rozměr. Využití tradičních pohádkových postav pro relativně dospěláckou fantazy a jejich zasazení do příběhů, v nichž nejsou neobvyklé chobotnice vyrůstající na nemrtvých koňských hlavách, pomocí kterých démoni preparují játra svých obětí, je jistě osvěžující. Totéž platí o hudebních motivech, velice vkusném openingu a vílích orgasmech. Všechno je ujetý poměrně originálním způsobem, byť v příběhu, který nikterak originální není. Což kupodivu nevadí. Vedlejších postav je přiměřeně, jejich příběhy jsou dávkované s tak akorát zajímavostí, abychom neztratily ze zřetele ústřední dvojici. Čímž se dostáváme k tradičně archetypálnímu prototypu zranitelné ale silné hrdinky a chlapáckého, ale ve své podstatě po lásce toužícího hrdiny s temnou minulostí, která jej, jak jinak, dožene a v příští sezóně zřejmě i předežene. Je to samozřejmě debilní, ale sympaticky provokujícím a chytlavým způsobem. Cara překvapivě hraje, Orlando už méně, ale k roli, kterou má, to tak nějak patří. Než dorazí druhé Taboo, s nímž má Carnival Row leccos společného, máte tímto zaděláno na hezký večer. Určitě to není na pět hvězd. Na první polovinu pozvolného budování příběhu kupříkladu naváže druhá, kdy se především v posledních dvou epizodách odhalení střídají s frekvencí aktivistů u sochy maršála Koněva, nic není jak se zdá a to co je, bude v další sérii stejně jinak. Je toho prostě už trochu moc, včetně toho chobotnicokoně. Ale i tak tam tu pátou přihodím, i když totiž Row není zdaleka tak konzistentní a hluboké drama, jak by si scénáristé asi přáli, v jednotlivých detailech a scénách se toho skrývá mnohem víc, než bych si po z nemastných trailerech odvážil doufat. Amazon nešetřil a uvedl se více než slušně. Druhou řadu vyhlížím. ()

gazogazo

Zajímavý svět .... A to je všechno. Z poslední doby mi to připomínalo See - prachy, výprava, herci... Ale dohromady hovno ()

ER

Je vidět velká péče,věnována vizuálu,efektům a celkovému vyznění. Jenže to nejde ruku v ruce s dějem,který nedokáže poutavě skloubit politocko kriminální thriller s fantasy. ()

waska

Potěšilo, pobavilo. Hlavně to prostředí Prahy a Prachovských skal je úžasné, tedy aspoň pro mě. Cara mě překvapuje stále víc, jak dokáže zahrát a navíc je to sakra pěkná ženská. Orlando je prostě Orlando, ale tahle role mu docela sedí. Finále první série sice trochu celý příběh sráží, ale budiž. Uvidíme co přinese další řada, za mě každopádně palec nahoru. ()

Louie

Seriál, který mne dostal svým kouzlem, atmosférou a neúprosným střetem reality a pohádkového světa. Navíc je to seriál, po kterém musím přiznat, že Orlando Bloom je vynikající herec. Takže sem to veřejně přiznal a je to vyřízený :-). Jedinou maou vadou na dokonalosti je bohužel Cara, která v seriálu působí dost křečovitě, ale na druhou stranu , je to víla... takže se s tím trochu počítá... ()

MilesTeg

Jasně, bylo to dost předvídatelné, ale na druhou stranu můžu říct, že se to drželo klasického kánonu - kdo je svině, je svině pořád, i když to o něm na začátku nevíme, kdo je spravedlivý, nikdy neuhne, i když mu jde o krk. A kdo miluje, miluje naplno. Tak to ve správných příbězích má být a v pohádkách nebo legendách obzvlášť. Speciálně mě baví Tamzin, od doby, co jsem ji viděl prvně v Pýše a předsudku... she grew up, she filled out :-) ()

Maximilianus

Prekvapivo ma to bavilo a oceňujem, že bol dej, všetky vzťahy a pomery v meste, ako aj história sveta precízne budované. Síce to pôsobilo, že sa tam nedeje toľko veľa, ako by si počet epizód žiadal, ale posledná časť veľa zachránila, mnoho vecí uzatvorila, ale otvorila iné pre prípadné ďalšie série. 7,8/10. Ani neviem, či bola druhá séria lepšia alebo horšia. Rozhodne bola iná. Menej rozprávková,  viac politická, možno aj vďaka Sparasovi trochu viac hororová. Mne osobne úplne nesadlo, ako sa vyvíjali jednotlivé postavy a všetko okolo Nového úsvitu, ale príbeh bol stále pútavý a zaujímavý. A aspoň sme dostali ako také uzavretie príbehu. Tretej sérii by som sa ale nebránil. ()

alldo.raine

I když je to taková rádoby viktoriánská Hvězdná brána, místama to připomíná produkci Hallmarku, tak se mi to líbilo. Kulisy Prahy a okolí, příjemní herci. Není to must, ale je to příjemné a ja to zfouknul během dvou dní. Osm dílů taktéž potěšilo. Druhou série? Proč ne.Lepší 3*. ()

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (více)