Kingsman: První mise

• Velká Británie The King's Man (více)

Zatímco se sebranka nejhorších tyranů a geniálních zločinců připravuje rozpoutat válku, jež má zahubit miliony lidí, jeden muž musí vyhrát závod s časem a zastavit je. Ve snímku Kingsman: První mise se stanete svědky zrodu první nezávislé tajné služby. (Falcon)

luka4615

Tak na takto rutinní výsledek jsme vážně díky neustálým odkladům čekali? Opravdu? Snímek The King's Man režiséra Matthewa Vaughna je totiž od začátku až do konce zcela průměrnou, místy až bolestně podprůměrnou záležitostí, ve které lze naleznout skutečně jen pár památných scén (Rasputin!). Zbytek tohoto počinu je bohužel jen zbytečná omáčka bez chuti, vedle níž i nevydařený druhý díl z roku 2017 působí svěžím a epicky svižným dojmem. Avšak abych tento snímek jenom nehanil musím uznat, že skvělý Ralph Fiennes v některých momentech skutečně nese na bedrech celý film, přičemž ho i posouvá do alespoň snesitelných diváckých úrovní. Nicméně ani jeho heroické úsilí The King's Man nezachrání před pádem do hluboké studny filmového průměru, z níž není návratu. Je to vážně velká škoda, jelikož Matthew Vaugh má zjevně s touto franšízou velké plány, jen je prostě neumí přenést na plátno ve svém velkém osobitém stylu. Tak snad příště! „I know you want to fight, but there are other ways of doing your duty.“ ()

JASON_X

Moje malá čtvrtá hvězda je hlavně za epičnost a velkofilmovou vizuální působivost, po stránce dějové záživnosti už tak spokojený nejsem a fůra toho všelijakého britského (nebo spíš anglického) vlasteneckého patosu už se mi v závěru notně zajídala. Zatímco u prvního Kingsmana jsem se často chechtal a u druhého se jen sem tam trochu pousmál, tak u třetího jsem se několikrát výrazněji uchechtl, čili moje hodnocení je z hlediska zábavnosti někde mezi nimi. Nejvíc mě asi pobavilo pojetí postavy Rasputina. A oceňuju i comicsově zjednodušené a přitom vcelku výstižné vykreslení reálií (frontových i zákulisních) první světové války. ()

Lucasion

"Are you waiters or Englishmen? Whatever you are, get me a drink. - Are you a monk or a ballet dancer? Why don't you glide over there and get me a drink." Otevřeně přiznávám zklamání. Kingsmany od Vaughna miluju a staly se mojí oblíbenou zábavou. Jsou odlehčení, jsou brutální, jsou vtipný a mají skvělou energii. Od prequelu jsem vlastně čekal totéž, jen v jiném kabátku. Žel bohu, vůbec to tak není. Nejprve pozitiva, kdy musím říct, že Ralph Fiennes zahraje cokoliv. Za ty roky se stal jedním z nejlepších britských herců. Ono herecké obsazení je výborné. A kupříkladu linka s Rasputinem je skvělá a má právě onen vtip, odlehčení i famózní akci. Tím to vlastně, ale končí a kromě nějakého semtam soundtracku už mě film nijak nenadchl. Naopak mě až překvapilo, jakým směrem se Vaughn vydal. Příběh není nijak odlehčený a je velmi vážný. Což mi prostě do série nesedí. Samotné Kingsmany v tom vlastně poznáte až na konci. Ale dvacet minut nevyrovná ten fakt, že film je v tomto případě dlouhý. Nechci říkat utahaný, ale čím déle trval, tím vlastně jsem si uvědomoval, že z původních čtyřech hvězd a nadšení, jsou vlastně tři a zklamání. Těším se na regulérní trojku, která snad zapadne do série lépe. (60 %) ()

Morholt

No já sice chápu, že Kingsmanovská série je mimojiné založená na obskurních záporácích a absurditách všeho druhu, ale tady mi to nastínění předehry, průběhu i konce I.SV přišlo už trošku moc. Svůj díl viny na tom má i fakt, že zatímco předešlé dva filmy prakticky nedaly člověku vydechnout, tady se několik hluchých míst našlo. Nicméně i tak se jedná o plnokrevnou zábavu s Fiennesem ve vrcholné formě, která nabízí spoustu akce, důvodů k úsměvu i nezapomenutelných scén. Za mě vede tanec s Rasputinem, který jsem určitě neviděl naposledy. Mírnému zklamání se ale ubránit nemohu. 70% ()

ScarPoul

Tri hviezdy tomu nechcem dávať, hoci objektívne si ich film zaslúži. Pôsobí príliš roztrieštene a nenesie sa v duchu pôvodných dvoch Kingsmenoviek. Čo by v zásade nevadilo, keby to väčšinu času nepôsobilo, ako úplne iný film. Tých narážok na pôvodné dielo je tam menej a keď aj sú, pôsobia príliš ukotvene v realite. V rámci toho, že sa jedná o tých istých tvorcov, by sme mohli experiment tohto rázu odpustiť, len by sa to nemohlo brať až tak príliš vážne. ALE! Superlatív je viac. Jednak je to Ralph Fiennes. Jeho postava prechádza skvelou premenou. A baví. Ono Ralph je jeden z tých hercov, čo vedia ťahať celý film a náležite žmurkať na diváka formou - aha, ako ma to baví. Väčšina hlavných postáv ma pekne vybudované charaktery - o to viac zamrzí tých pár čo ich až tak vybudované nemá - Aaron Taylor- Johnson. Čo je ale najväčšou devízou filmu je to, ako pekne interpretuje historické udalosti. Každý jeden aspekt - vzostup leninizmu, Rasputin, prvá svetová vojna - to všetko je tak výborne zakomponované do fikčného sveta, že som mal miestami pocit, že sledujem zábavnú lekciu dejepisu. Sú tam žánrové nutné zlá - deus ex machina na konci, alebo rýchle uvedomenia hrdinov, že robia niečo zle - či už sa jedná o otca alebo syna. Je to zábavný film, hoci pôsobí inak. Som každopádne zvedavý kam sa celá táto pred súčasná séria bude uberať. Potenciál na to rozhodne má. ()

Lacike

Tento prequel je síce lepší ako trápna dvojka, ale ani zďaleka sa nechytá na skvelú jednotku. Je tam na prvý pohľad všetko, ale je to podané strašne nezáživne. Postavy, príbeh a ani akcia ma ničím nezaujali. Pritom technická stránka je bezchybná a výprava veľkolepá. Naviac je to vysokorozpočtový R-kový film, čo je dnes tiež rarita, ale proste tam nič nefunguje. Chýba tomu drajv a len tak sterilne to celý čas plynie až do záveru. Dokonca aj šokujúce odpratanie jednej z hlavných postáv, ma na rozdiel od podobnej scény v jednotke, nechalo kľudným. Neviem čo sa to s Vaughnom deje, ale snáď nájde znova iskru akú mal vo svojich predošlých filmoch. 4/10. ()

Gwaihir

Přijdou-li temné časy a v ohrožení se ocitají nejen mnozí bližní, ale i společenský řád, lze odhodit smířlivou tvář a postavit se nepřátelům tváří v tvář, vždyť koneckonců zemřít pro svou vlast je správné a sladké. Výprava do historie založení klubu králových mužů však mohla být rozhodně chutnější, neb sestava záporných charakterů je zvolena dosti zvláštně a utvořené spiknutí nepůsobí příliš promyšleně, takže mezi povedeným úvodem a důstojným závěrem čas vyplňuje kromě několika výrazných momentů také pár bizarních scén a naštěstí i špetka výborné a zčásti originální akce. 70 % ()

GeusX

Krásný vizuál...ale skoro po necelé hodině sledování jsem si říkal, že se toho zas tak moc neděje, kde je ta Kingsmanovská originální akce? Zrovna se to však rozjelo, famózně originální rasputinovský balet a pár dalších několik úsměvných kousků. Ale přece jen jsem čekal mnohem větší jízdu a větší srandu. Jednička byla nabušená originálními zábavnými perličkami, dvojka byla dynamická bláznovina. A těm jsem dal 4* Tak, aby se to nepletlo, tak musím jít o hvězdu níž. 70% (viděl jsem: 1x cz DVD) ()

Marcos22

První mise je nejdospělejší Kingsmaní podívanou, která je jakýmsi originem postavy Orlanda Oxforda (Ralph Fiennes) a nabízí několik charismatických záporných postav. Síla tohoto prequelu, v porovnání s dalšími dvěma díly série, je především v jeho dramatické rovině a ubrání na komičnosti, která zde ve větší míře začíná prosakovat na povrch v posledních dvaceti minutách (letadlo, výtah, scéna s kozlem), a ubírá tím na konečném pětihvězdičkovém ohodnocení. I přesto jde stále o ten nejpovedenější Vaughnův špionážní kousek a pro mě o jedno z největších filmových překvapení uplynulého roku. Za zvlášť povedené scény, kvůli nimž stojí za to První misi vidět, je bojová scéna s Rasputinem či válka na frontě se srdceryvným koncem. Prvotřídně natočená špionážní podívaná a zasloužené čtyři hvězdy. 👍 (24.02.2022) ()

MoiJe

Velke sklamanie. Ma to svetle chvile, ale aj tie casto nicia dlhsim tlacenim na pilu. Pribeh by mozno ako tak obstal v inom filme, ale nemozu len tak na zaver zvolat meeting par nahodnych postav a hovorit tomu sucast Kingsman serie. Ad boje, snazili sa, ale uprimne tou dobou uz som bola prilis otravena, nez aby som sa vedela len tak nadchnut, a za druhe pozretie mi nestoja. ()

corpsy

Mám veľmi rád dobové akčňáky a preto som vzhliadal k tomuto prequelu ku ,,kingsmanovkám,, s určitým očakávaním.  Splnilo sa mi, ale len s polovice. Nadupané trailery sa opäť postarali o kamufláž. Na akčne nadprirodzený film slabšie naládované, s minimálnym švihom. To prvý KINGSMAN bolo tornádo, dvojka lepšia búrka, toto dobrodružstvo skôr už len prehánky. ()

PauloZ

Je to pořád solidní zábava, jen to už prostě nejsou Kingsmani. Osobně mě to začalo náležitě bavit až v druhé půlce po válečném aktu Comrada. Úvodní trio Ralph, Gemma, Djimon je ale parádní. 3.5* ()

Adasin

Trailery v tomhle případě celkem klamaly, film je ve skutečnosti mnohem vážnější, než se právě po trailerech zdálo. Mě osobně to ale ani nevadilo, poslední dobou jsem ulýtlýho humoru ve filmech nějak přejedená, takže v tomhle ohledu byli prequelový Kingsmani příjemným osvěžením. Vítanou změnou bylo i dobové zasazení, ke špiónských filmům zasazeným zpravidla v šedesátkách už jsem začínala mít averzi. Celkově ale jakoby tihle Kingsmani ztratili tu jiskru, ten zápal z předchozích dílů. Tempo je podstatně pomalejší a akce i když se na ní pořád kouká, tak už tam není nic, co by zaujalo, žádná zajímavá vychytávka (za to ale asi může fakt, že během tohohle filmu organizace jako takové neexistovala a nebyl ustanoven nikdo na pozici toho hlavního technického génia). Jediná bitka, která se blíží těm z prvních dvou dílů je ta s Rasputinem. Záporák zrovna neohromil, Valentine i s tím českým dabingem zůstává nepřekonán. Tady mi přišlo i celkem zbytečné tajení záporákovy identity, protože k hlavní postavě v podstatě neměl žádný vztah a jako twist to zkrátka nefungovalo. Taky trochu škoda nevyužitého obsazení, které je i přes výjimky luxusní – Ralph Fiennes, Daniel Brühl nebo Charles Dance? Super (nakonec ani ten Harris Dickinson nevadil). Ale třeba poslední dva jmenovaní měli až trestuhodně málo prostoru. ----- Celkově by to bylo tak na tři hvězdy, protože i oproti druhému dílu se kleslo, ale jednu hvězdu navíc přihodím za Ralpha Fiennese, kterej byl jako Orlando Oxford naprosto skvělej. Z Orlanda se díky němu stala jedna z nejsympatičtějších postav Kingsmanů obecně. P.S. Pasáž ze zákopů přebíjí celý 1917. 7/10 ()

maddy

Prequel, ktorý nikto nepotreboval. Kingsmanov mám rád, The Secret Service to má u mňa za plný počet, ale aj The Golden Circle považujem za veľmi kvalitné a zábavné pokračovanie. Zbaviť sa však Colina Firtha a hlavne Tarona Egertona a natočiť zbytočný prequel zo začiatku 20. storočia s neznámym a necharizmatickým Harrisom Dickinsonom bol snáď ten najhlúpejší nápad za filmový rok 2021 a klinec do rakvy inak sľubne rozbehnutej Kingsman série. Matthew Vaughn síce ako režisér doteraz priam sršal nápadmi, ale v prípade The King's Man to vyzerá, že si vybral slabšiu chvíľku a všetky mu došli, respektíve mal som pocit akoby ten film ani netočil on, ale nejaký jeho učeň, ktorý sa snaží napodobniť jeho štýl, no veľmi mu to nejde. Je tu síce stále ten cool vizuál a over-the-top akcia, ale tentoraz bez tej nutnej dávky zábavnosti a bohužiaľ aj trefného humoru. Mnoho scén je skôr než vtipných až príliš divných (celá prvá konfrontácia s Rasputinom a divný homo podtón celej scény, vrátane lízania nohy Ralphovi Fiennesovi) a tak som namiesto úsmevu mal skôr na tvári nechápavý výraz, či niečo podobné som vo filme vôbec potreboval vidieť. Zmizlo však aj svižné tempo a celé sa to nepríjemne dve hodiny vlečie, nie je to nijako napínavé, prekvapivé a chýbajú tomu aj akokoľvek zapamätateľné scény, ktorými predošlé dva Kingsman filmy nešetrili. Vo výsledku slabý a dovolím si tvrdiť, že aj najhorší film od Vaughna za jeho doterajšiu kariéru a najviac zamrzí fakt, že tým celú Kingsman sériu pravdepodobne nadobro pochoval, pretože si neviem predstaviť kto mu po tomto dá peniaze na regulérnu trojku, ktorú sme radšej mali dostať namiesto tohto historického paskvilu. CELKOVO: 4/10 ()

agentmiky

Matthew Vaughn je jedním slovem jedinečný režisér! Jeho filmy totiž divák rozpozná na míle daleko, až tak je jeho rukopis ojedinělý. Ten návrat do dob první světové války jsem přivítal s otevřenou náručí, filmy z tohoto historického období totiž nejsou tak častým artiklem. Po herecké stránce nenalézám sebemenších výtek, Fiennes v hlavní roli geniální. Uznávám, že ne vždy ten styl skákání v příběhu z jednoho místa na druhé funguje, ale po většinu času to nikterak nesnižuje výsledný zážitek. Jednotlivé scény perfektní, ať už se jedná o mýtického sibiřského mužika Rasputina (dokonalý Rhys Ifans), či o luxusně nasnímanou akci, které vévodí scéna na nože, sekyrky a kladiva ze zákopů (tam jsem vyloženě chrochtal blahem). V průběhu filmu si pro nás tvůrci připraví i jeden šokující zvrat, jenž mě málem shodil ze židle (to nemohl čekat fakt nikdo). Určitě to není perfektní zábava  (ani v rámci kingsmanovského univerza to nepatří k tomu nejlepšímu dílu), ale pořád to má co nabídnout. Vaughn se ještě filmařsky nevyčerpal. Za mě 8/10 ()

Bakllazaan

Pěkně zobrazená fanfikce první světový, tohle téma ve filmech zrovna moc prostoru nedostává. Bohužel to není ani zdaleka tak zábavný jako ostatní Kingsmeni. Akce opět skvělá, ale první se objeví asi po hodině. Víc se tu hraje na vážnou notu a úplně to do světa kinsgmenů nesedí. ()

ArsenalEagle

Na prequel k mé oblíbené akční komedii jsem se vážně těšil už při ohlášení s Ralphem v hlavní roli a samozřejmě Vaughnem na režisérské stoličce. A vůbec nejde o špatný film, naopak, převážnou část jde o vynikající zábavu (i když z komedie je tu toho oproti předchozím dílům mnohem méně). Za nešťastné ale pokládám fakt, že naprostým vrcholem filmu byla skutečně skvostná konfrontace s Rasputinem zhruba v polovině dílu, což následně vedlo ke ztrátě tempa, kterou ještě posléze zvýraznila situace okolo juniora o několik desítek minut později a více jak dvouhodinová stopáž pak byla lehce znát. Finále pak sice bylo fajn, ale už nedokázalo překonat nebo alespoň úplně dorovnat skvělou ruskou sekvenci. Záporáka jsem si tipl už při jeho prvním nástinu, ale vlastní myšlenka tahání nitek dějin byla zajímavá. Celkově ono zasazení krejčovství a kozího syndikátu do historie se dle mého dost povedlo. Spokojenost, ale cítím, že kdyby se Matthew pořádně odvázal mohlo to být o patrný kousek lepší. ()

Praxis

Strašně dlouho trvá, než se Kingsmanova první mise vůbec rozjede. Hrozně mě první půl hodina nudila. Pak už se přitlačí na pilu a film se roztočí do klasického modu - bitva, souboj, humor. Fiennes táhne celý film, trošku mě překvapil jeden twist zhruba za polovinou filmu, pobavil mě Rasputinův dance battle a konec mě opět trochu znudil. Není to strašný, má to pořád Vaughnovy nápady i různé kamerové vyfikundace, ale prostě to už není ono. 65% ()

Tony.cs

Předchozí dva Kingsmani byli super nářezová akce. Taky je prostě míň toho nářezu. Některé postavy jsou trestuhodně nevyužité. Ale jako celek je to hodně slušná a stylová zábava. Ovšem ne taková, kterou si budete chtít zopakovat. ()

Remedy

Do geniality prvního dílu to má daleko a není to megalomanské a ani tak moc přepálené jako dvojka, přesto bohužel převládá spíše zklamání. V jednotlivostech je to kulervoucí (epizodka s Rasputinem a zákopové sekvence jsou čistým potěšením), ale celek působí dost divoce a neuspořádaně (bohužel ne tím dobrým způsobem). Je to samozřejmě naprosto bezchybně a sebevědomě natočené, jenže co naplat, když se ve výsledku jedná o nejslabší díl celé série. Gemma Arterton skvělá a trestuhodně nevyužitá. Čekal jsem o hodně víc a ani IMAX to nezachránil. [65%] ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě