Nelítostný souboj

• USA Heat (více)

Jsou stejně schopní a stejně posedlí. A stojí proti sobě... Lupič Neil McCauley se specializuje na akce, při kterých jde o velké peníze. Ať už připravuje přepadení pancéřového vozu nebo vyloupení banky, vždy se může opřít o spolehlivé spolupracovníky. Každý jeho zločin je pečlivě naplánovaný a provedený s dokonalou profesionalitou. Když McCauley připravuje svou poslední velkou loupež, po které se chystá na odpočinek, je mu už v patách policejní detektiv Vincent Hanna. Potíž je v tom, že Hanna je stejně schopný a stejně posedlý svou prací jako McCauley. Oba muži toho mají společného víc, než se na první pohled zdá: ani jednomu z nich to například v soukromí neklape. Vincentu Hannovi se hroutí už třetí manželství, McCauley pro jistotu nikdy s nikým nenavázal trvalý vztah. Oba by si vlastně mohli skvěle rozumět. Jenže stojí na opačných stranách zákona a jejich setkání nemůže skončit nijak jinak, než soubojem na život a na smrt… Režisér Michael Mann (Miami Vice, Lovec lidí, Poslední Mohykán) natočil strhující kriminální příběh, ve kterém se vedle akčních scén soustředil na podrobný popis toho, jak jeho hrdinové žijí v soukromí a jak své činy připravují. Při uvedení do kin se reklamní slogany zmiňovaly o tom, že se zde poprvé na plátně setkali dva z největších amerických herců Al Pacino a Robert De Niro. Pravda je, že oba předtím hráli ve filmu Kmotr II (1974), kde však neměli žádnou společnou scénu. (Česká televize)

Mgb21

Po opětovném shlédnutí jsem musel opravit své hodnocení na 5 *, protože 4 jsou pro tak skvělý film opravdu málo. Režii tohoto filmu považuji za geniální. ()

Bauer

Geniální, promyšlené a mistrovské dílo, ktere je naprosto dokonalé! Po skončení filmu jsem jen koukal s otevřenou pusou, protože tento film je opravdovým zážitkem.Michael Mann, ten chlap je genius.Snímek jde 160 minut ale od začátku až do konce vás nepustí a donutí vás pozorně sledovat.Postavit proti sobě dva špičkové herce jako je Al Pacino a Robert De Niro, byl úžasný nápad.Ostatní herecké hvězdy ovšem předvadí také velmi dobré výkony.Tento film mně opravdu nadchl a rozhodně to není film na který se lechce zapomíná. Toto rozhodně musí vidět každý. ()

becki_tu

Může být film, kde po sobě jdou Pacino s De Nirem, vůbec špatný? Ne. A může být krimithriller v režii Michaela Manna vůbec špatný? Také ne. Trochu jsem měl jen obavy z poněkud delší stopáže. Ta ale vcelku rychle uteče, i díky neskutečnému tempu druhé poloviny filmu, která je kontrastem k někdy trochu pomalejší první půlce. Závěrečná scéna před hotelem a na letišti ve mně bude asi ještě hodně dlouho doznívat. 90% ()

MeanWhile

U filmu může být zarážející stopáž, která možná odradí spoustu lidí od promítnutí si tohoto filmu. Řekl bych ale po shlédnutí, že čim delší by tento film byl, tím by to bylo lepší. Bál jsem se že to bude moc dlouhé, moc přeplácané, opak byl pravdou. Příběh utekl jako voda, zatímco já byl uchvácen scénářem, celkovým příběhem a hlavně skvělým Al Pacinem (kterého zrovna moc nemusím) ale ve filmu vážně válel, samozřejmě i De Niro s Kilmerem. Dlouho jsem film odkládal, hlavně kvůli stopáži, ale nakonec jsem rád že jsem ho shlédl, je to akční lahůdka. ()

luka4615

Výtečně střižený snímek s plejádou prověřených hereckých tváří, který zaujme především precizním příběhem a velkorysou akční stránkou. Režisér Michael Mann si i na olbřímí stopáži čítající 170 minut všechno pohlídal do posledního myslitelného detailu, takže se před Vámi rozestře brilantní kriminálka, jež Vás i přes svou stopáž dokonale strhne a nepustí. Tohle se zkrátka moc povedlo, pročež byste tomuto dílu obsahující jednu z nejvěrněji podaných přestřelek s automatickými puškami rozhodně měli dát šanci. Výborná práce! „My life's a disaster zone. I got a stepdaughter so fucked up because her real father's this large-type asshole. I got a wife, we're passing each other on the down-slope of a marriage - my third - because I spend all my time chasing guys like you around the block. That's my life.“ ()

mm13

Až na ten vykonštruovaný záver (lebo charakterový a profesijný duel nestačil, muselo prísť aj na duel "westernový"?!) parádna jazda, ktorá nestráca šmrnc ani po rokoch. A keď píšem jazda, nemyslím tým len akciu! ()

prome

Jsem na rozpacich kolik tomuhle snimku dat. Herci a jejich vykony vynikajici a znacne plus. Kamera spolecne s pribehem take vynikajici, ale snimek se linul tak pomalym tempem ze jsem u toho obcas usinal a diky tomu se me hodnoceni srazi. Manna povazuju za jednoho z nej reziseru (hlavne diky snimku Collateral a Miami Vice-ktere jsem videl drive) ale filmu by opravdu pomohlo sviznejsi tempo. ()

Sawy

Nikdo neumí kriminálky tak jako Michael Mann.No,tahle důvěra se po Veřejných nepřátelích trochu nalomila,ale pokaždé,když si vzpomenu na Nelítostný souboj,uklidním se s tím,že to byl jen ojedinělý přehmat.Protože tohle je BOMBA!Čekal jsem od toho filmu hodně a dostal jsem mnohem víc.Miluju letecké záběry,těch je tady požehnaně.Miluju nejednoznačné hrdiny a tady jsem si jich užil dosyta.Hned několik hrdinů,žádný z nich není vyložený klaďák ani záporák.A fandil jsem oběma,jestli je to vůbec možné,jak Pacinovu tvrdému detektivovi Vincentovi,tak De Nirovu elegantnímu lupiči Neilovi.A do toho přizvukovala postava,která mi přirostla k srdci nejvíc,Chris v dokonalém podání Vala Kilmera,kterého mám čím dál radši.Nezapomenutelných scén je tady nespočet.Rozhovor dvou nepřátel nad kávou,přestřelka po vyloupení banky,originální finále za zvuků přistávajících letadel.A skoro tříhodinová délka?Nevadila ani v nejmenším.Právě naopak.Každý okamžik,každou scénu jsem si užíval a nedovedu si představit,že by se vystřihla jediná drobná scéna.Mrzí mě jen jedna věc.Že je v TOP 10 tak strašně málo místa.95 % ()

Morholt

Gangsterka, která má všechno od napětí, přes lušnou akci až po lidský příběh. To vše se špičkovým hereckým obsazením v čele s Al Pacinem a Robertem De Nirem. K tomuhle nemá cenu něco psát - to se musí vidět. 100% ()

Sprite

Tento film jsem měl hodně dlouho v PC, ale vždy jsem ho přehlížel, protože mě odrazovala kvalita AVi a rok 1995. Když nebylo do čeho píchnout tak jsem si ho teda pustil a WOW! Tohle jsem vůbec nečekal... Nechápu proč jsem ho neviděl někdy dřív! Bylo to pro mě strhující překvapení a moc se mi to líbilo! Od doby co jsem ho zkouknul patří mezi me oblíbené! ()

EXpenza

Tento film,který má v sobě vše co si přejeme mi hodně připomíná film Bena Aflecka - Město. Nemohu si to odpustit,ale je to tak. Banda lupičů vykrádá banky a chce se dostat pryč. Ovšem tento film měl lepší obsazení! De Niro,Val Kilmer či policista Al Pacino byly k nevytržení! Ale na mě moc dlouhé,proto dávám 4/5. ()

ScarPoul

Tento film si zaslúži moju poklonu už len s toho dôvodu že má skoro 3 hodiny a nenudí. Mann vytvoril perfektný priestor pre každého herca aby ukázal čo v ňom je, pričom nevybočil s pravidiel žánru. Dá sa povedať že Heat je oldschoolová krimi jazda v ktorej čele stoja dve najvýraznejšie tváre hollywoodu Al Pacino a Robert De Niro. Filmu trocha uberá na tempe že sleduje tri rozdielne dejové roviny a aj keď návzájom spolu súvisia nie každej je venovaný rovnaký priestor. Čo je trocha škoda, pretože to vytvára pocit zbytočnosti niektorých dejových línií aj postáv. Vrchol filmu sa objavuje v polovici filmu pri konverzácií obidvoch hrdinov v reštaurácií. Zvyšok je už výborne zostrihaná a zrežírovaná akčná jazda s veľmi citlivým snímaním charakterov. Ale aj tak sa v mojom prípade nejedná o Mannov vrchol. Tým je u mňa stále štýlovejší a charakterovo vycíbrenejší Collaterall. Heat je rozhodne film, ktorý stojí za to vidieť a ktorý vám ponúkne niekoľko vydatných scén aj prestreliek. A rozhodne je to film dokazujúci že Michael Mann je zručný režisér tvoriaci filmy aké sú mu blízke - čo sa v konečnom dôsledku v každom zábere aj odrazilo. ()

Lacike

Film v ktorom sa konecne pred kamerou stretli dvaja velikani. Uz to by samo o sebe bola pecka, ale to je len bonbonikom na tomto dokonalom filme. Mann si napisal relativne jednoduchu zapletku o hone policajtov na skupinku spickovych zlodejov, ale zaplnil ju mnozstvom postav z ktorych kazda tu ma aspon jednu scenu v ktorej naplno zažiari. Podobne sme sa do hlbky jednotlivym postavam u akcneho filmu pozreli snad len v dalsej klasike Face/Off. Ale v centre deja stoja nasi ustredni hrdinovia. Tradicne energicky fuckujuci Pacino a netypicky kludny De Niro, ktory môze na prvy pohlad pôsobit nevyrazne, ale minimalistickym spôsobom vykreslil velmi chladnokrvnu postavu, ktora budi väcsi strach ako nejaky psychopat. Dalsie postavy nebudem spominat. Bolo by to na dlho. Je tu proste minimalne dalsich 20 znamych xichtov a pre niektorych z nich to bol vrchol kariery. Dalsim velkym plusom je velky dôraz na autenticitu vykreslenia prostredia a jednotlivych postupov jak u policajtov, tak u zlodejov. Po akcnej stranke je vrcholom najlepsia filmova prestrelka aka bola doteraz natocena. Napad ponechat skutocny neupraveny zvuk zbrani, ktory im dodal poriadne grady, bol genialny. Zo soundtracku je pre mna najnezabudnutelnejsi motiv pocas lupeze, ktory jej dodava neskutocny drajv. Napada ma jedine negativum a to stopaz. Zakazdym sa mi ten film zda dost kratky a celkom by sa mi pozdavalo, keby ho natocili ako desat dielnu miniseriu. Mozno sa raz dockame remaku ale bez Pacina a De Nira to uz nebude ono. Vysledkom je spicka vo svojom zanri, ktora sa stala zasluzene klasikou a kazdy kto da menej ako 4 hviezdicky nie je chlap, ale este len dieta bez poriadneho vkusu. 10/10. ()

Ai.ma

Umělecké dílo od první do poslední sekundy. Neil McCauley je jedna z nejlepších filmových opstav všech dob. Kdo to ještě neviděl by se měl jít okamžitě do garáže zastřelit. ()

PROROK14

Moje dva herecké idoly. Al Pacino a Robert DeNiro v jednom perfektnom filme. Tých 171 minút zbehlo ani neviem ako. Skvelá akcia . To výlúpenie banky nemalo chybu. Škoda že tí dvaja spolu nemajú viac takýchto filmov. 92% ()

BoPo

Tento film je ako šachová partia dvoch skvelých hráčov. Trvá dlho a je tam veľa pasáží, ktoré ničím neprispievajú celkovej kvalite zážitku. Raz za čas sa však objaví moment, kedy si doslova vychutnávate zručnosť všetkých zúčastnených. Avšak pri takejto minutáži je tých momentov málo. A vzťahových rozoberačiek až veľa. Dve veľké osobnosti sa stretli, ale filmový skvost z toho nevzišiel. ()

erl

Dva mí oblíbenci se utkávají v tomto skvělém krimi thrilleru Michaela Manna který ukazuje že je mistrem svého řemesla . Hlavní duo podává samozřejmě skvělé výkony (De Niro se mi zdál o trochu lepší než Al a také jsem mu fandil více:) ale i ve vedlejších rolích herci nezůstávají moc pozadu . SPOILER: Nejvíce se mi líbila přestřelka s policií při útěku z banky a finále na letišti . Skvělá práce. ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu