O zvířatech a lidech

• Německo Die Tierklinik am Rande der Stadt (více)
Rodinný / Drama
Česko / Německo, 1994, 10 h 47 min (Minutáž: 49–50 min)

Režie:

Hynek Bočan

Kamera:

Jiří Šámal

Hudba:

Petr Hapka

Karel Heřmánek, Ivana Chýlková, Valérie Zawadská, Helena Růžičková, Taťjana Medvecká, Naďa Konvalinková, Jiřina Bohdalová, Pavel Zedníček, Oldřich Vízner (více)

Epizody(13)

Seriál o zvířecích pacientech a lidech kolem nich vznikl v koprodukci České televize s německou firmou Gold film Phorzheim v roce 1994. Podle scénáře J. Melíška a O. Zelenky vznikl pod taktovkou režiséra H. Bočana a za přítomnosti mnoha populárních českých herců seriál, který se svým tématem řadí k nadčasovým, jak potvrzuje i vyrovnaný divácký zájem za všechna tři nepremiérová uvedení. Z hereckých osobností seriálu jmenujme Ivanu Chýlkovou v roli Olgy, Karla Heřmánka jako Hrubeše a Jiřinu Bohdalovou, Vlastimila Brodského, Petra Nárožného, Jana Hartla a Jana Potměšila v rolích veterinářů. Sestavu doplňují ošetřovatel Hanzel (Josef Somr), dvě sestry (Lucie Zedníčková a Naďa Konvalinková) a mnoho dalších. (Česká televize)

C0r0ner

Museli nám s tím pomoct Němci. Nedovedu si tedy představit, jak by seriál vypadal, kdyby si ho na starost vzali jenom Češi. Možná líp (malá šance). Spíš by to ale bylo ještě unuděnější, hůř napsané i zahrané a zrežírované. První polovina devadesátek byla u nás ve znamení produkce hrůzných sraček. Tahle je ještě jedna z těch lepších. 30% ()

agathon

z nostalgie... když to dávali poprvé, bylo mi deset a to už pro Vás ti opičáci, kravičky, Heřmánek, Chýlková a Hartl něco znamenají :-) ()

PatoP

Podľa môjho názoru je toto najlepší porevolučný seriál. Je to ešte natočené osemdesiatkovým spôsobom, čiže scenár je o nejakej zaujímavej profesii a herci podávajú nadštandardné výkony. K tomu sa ešte pridávajú ich zvierací kolegovia, ktorí sú užasní, a aj kvôli nim je to u mňa jednoznačne na plný počet. ()

vitekpe

Co je katastrofou tohoto serialu, je domontovany studiovy dabing nemeckych hercu do kontaktniho zvuku. To je peklo. Proc? Jinak je to proste takovej beznej serial na dlouha odpoledne... Jednu hvezdu pridavam za to, ze tam jsou zviratka. ()

klúčik

Dosť rozsiahly seriál o zverolekároch. Dosť mi tam vadili suchý nemecký herci. Tento seriál je celkom dobrý, ale videl som aj lepšie. Moc si vážim obsadenie Jána Potměšila po jeho zdravotnom úraze. Ja hodnotím 55%. ()

xaver

Rozporuplný seriál, takový nahorů, dolů. Námět zajímavý, provedení slabší, herecké obsazení výborné, většina scén nezajímavá, až nudná, scény se zvířaty celkem ujdou, scény z osobního života - asi nejslabší článek seriálu. Takže resumé za 3* s jedním okem přihmouřeným a druhým zavřeným. ()

Paity

První pokus o polistopadovou Ordinaci v růžové zahradě, tenkrát ještě se zvířaty místo lidí. Karel Heřmánek, co by vizonář podnikatel, ovšem bez peněz, zatímco Oldřich Vízner, představující dnešní vládnoucí kastu exveksláků, účinkovali v něčem, na co se celkem dá jednou dvakrát podívat. ()

mira007

Český seriál s německou koprodukcí s velmi zajímavým námětem - spousta zvířátek a sympatickým obsazením, ale jinak neskutečná nuda o ničem. Dvě hvězdy za Heřmánka. ()

Gixian

Děs a běs. Ztělesnění televizních hrůz, které tu v porevolučních devadesátkách vznikali. Tohle má aspoň Heřmánka s Chýlkovou, jinak je to stejnej odpad jako Bočanův "kultovní" Hotel Herbich. ()

tranquill

"Pane doktore, vy umíte tak krásně vynadat..." - "Ženský dneska stojej strašný peníze!" - "Kde je to křoví, kam mám zalézt?" ()