Hrabě Monte Cristo

• Česko Hrabě Monte Christo (více)
Francie / Německo / Itálie, 1998, 6 h (Minutáž: 90 min)

Režie:

Josée Dayan

Předloha:

Alexandre Dumas st. (kniha)

Scénář:

Didier Decoin

Kamera:

Willy Stassen

Hudba:

Bruno Coulais

Gérard Depardieu, Ornella Muti, Jean Rochefort, Pierre Arditi, Stanislas Merhar, Julie Depardieu, Florence Darel, Michel Aumont, Hélène Vincent (více)

Epizody(4)

S velkými ambicemi sáhli znovu francouzští tvůrci po slavném románu Alexandra Dumase "Hrabě Monte Christo". Ve čtyřdílném filmu se soustředili především na pomstu Edmonda Dantese - jeho dokonalý, rafinovaný plán, jak po dvaceti letech zničit ty, kteří mu vzali nejlepší léta jeho života, svobodu, snoubenku, otce a čest. V nádherných kostýmech a dekoracích se vrátíme do Paříže roku 1838 a opět prožijeme krutý osud mladého marseillského kapitána a opět se budeme ptát po smyslu pomsty, která ničí nejen viníky... Producenti, scenárista Didier Decoin a režisérka Josée Dayanová vsadili na jistotu - nejen co se předlohy týče, ale i co do hereckého obsazení. V titulních rolích Edmonda Dantese a Mercedes uvidíme Gérarda Depardieua a Ornellu Mutiovou a jejich děti coby mladé snoubence Guillauma Depardieua a dceru Mutiové - Naike Rivelliovou. Jean Rochefort, Pierre Arditi, Michel Aumont, Jean-Claude Brialy a Christopher Thompson patří k francouzské herecké elitě. A jak se zdá, tvůrci vsadili správně. Nová filmová verze Hraběte Monte Christa slaví úspěchy po celé Evropě. Některé příběhy jsou zkrátka nesmrtelné, a tak máme potřebu je znovu a znovu vyprávět. (oficiální text distributora)

v.indruchova

zavrou vas a budete v nelidskych podmínkách, kde ani slunce nezasvití, co pro vás bude důležité, jaké budou vaše hodnoty? bohatství, sláva, uznání lidí?.. jistě ne.  Co to bude?! napovím vám....hledal jsem a  našel Fario, poklad pokladu Fario, je to svoboda Fario, svoboda!  Taková zmučená, ale chytrá duše také prahne po pomstě. ()

PTuranyi

Celkovo prináša seriál osvedčený príbeh vo výbornej produkcii a špičkovým hereckým obsadením. Žiaľ príbeh je podaný veľmi nesúrodým spôsobom a ani niektorí herci nepresvedčia diváka o pravdivosti svojich postáv. Našťastie sa s blížiacim koncom dej upokojuje a sústreďuje sa na dôležité línie. 70% ()

deerelegan

Protože mě to bavilo ve třinácti letech, můžu dát 3 hvězdičky, ale naprosto nechápu, jak se tato Depardieuova onanie probojovala mezi top 200 mezi sériemi??? A že by si nikdo nevšiml že Ornella Muti nosí mezi smetánkou na prstě provázek jsem nezkousl dodnes. ()

skrewface

Ne, ne, ne...............již několikrát jsem dal tomuto zpracování šanci a opět jsem to celé zavrhl. Depardieu je velmi nešťastný výběr. Nechci Gérarda zpochybňovat jako herce, to bych si v žádném případě nedovolil, ale jako představitel Monte Christa je nemožný. Knižní předlohu jsem přečetl snad desetkrát a mé představy jsou zcela někde jinde. Výběr hlavní role bohužel táhne nádhernou výpravu ke dnu. Raději se podívám na rychloverzi s R.Chamberlainem. ()

rozum i cit

Tomuto snímku dávám tři hvězdičky. Když pominu fakt, že Depardieu se do role Dantese vůbec nehodí (naopak s Ornellou Muti nemám problém, stejně tak ani s Danglarsem a de Villefortem), jedná se o velmi slušnou a dosti přesnou, možná vůbec nejpřesnější adaptaci Dumasova románu. Alespoň z těch, které jsem dosud viděla. Vzhledem k tomu, že jsem knihu četla, mám však určité výhrady a to zejména k některým změnám v ději. Naprosto nechápu přítomnost oné blondýnky zamilované do jídla, patrně herečka potřebovala roli, tak pro ni byla vytvořena, jinak si tento trapný nesmysl neumím vysvětlit. Dále samozřejmě závěr, v němž se Mercedes vrátí k Monte Christovi, ačkoli přece všichni víme, že odplul s Haydé. Některé věci mi pak zde naopak chybí. Momentálně si nevzpomínám, zda byl ve filmu i návrat do pevnosti If, v knize je to jeden z nejsilnějších okamžiků. Je škoda, že když si někdo může dovolit natáčení v tak nádherných interiérech, exteriérech a kostýmech, pokazí to tak zbytečnými úpravami scénáře. Kvůli nim nemohu dát, bohužel, nejlepší hodnocení. Přesto se jedná o kvalitní film, který mohu doporučit. Dantesova pomsta je tu podána přesně, na rozdíl od americké verze, v níž hrdina všechny propíchne či zastřelí.:) ()

Sindymindy

První díl trochu pokulhává, než se děj rozběhne, ale pak se roztočí příběh dle klasického románu Alexandra Dumase. Je to poutavý příběh muže, který velmi šibalským způsobem naplňuje svoji mstu, tahá za nitky a pomalu utahuje smyčku kolem krků svých nepřátel. Gérard Depardieu se jako Monte Christo asi narodil a perfektně se do role vžil. Hlavně díky němu ode mě film získal čtyři hvězdy. ()

Vikmal

3x...3x jsem přečetl 6 svazkový román Hrabě Monte Christo a toto filmové pojetí se nejvíc blížilo mým představám a obsahu díla...Výborný Depardieu a velmi dobrý scénář (jak jinak :-)). Proti americkému pojetí příjemné překvapení...Z nostalgie dávám plný počet... ()

mishka.k

Moje nejoblíbenější verze. I když na knížku jako obvykle nemá. A nelíbil se mi konec, což zas tolik nepřekvapuje. No a ta postava vdovičky a její milostná scéna s Monte Cristem tam byla taky poněkud navíc... ()

Alister

Nejlepší filmové zpracování Dumasovi literarni předlohy. Přiběh je samozřejmě skvělej, což bohužel neznamená že se film nedá zbabrat. Viděl jsem i jiné Monte Christy převážně v americké produkci a blížili se odpadu. Zde tomu tak není. Kamera skvělá. Kostýmy, které jsou pro mě v historických filmech vždy důležité a na realismu si v nich potrpím, jsou přímo famózní. Depardieu trefa do černého. Hezká,charismatická a vtipně se jmenující Mercedes. Ale vůbec nejlepší byla hudba, ta mě dostala. ()

Tomulka

Dle mého nejlepší zpracování Hraběte Monte Christo má to šmrnc, styl a spád, člověk se nenudí příběh je dramatický a strhující. ()

XTrader

Na tuto sérii velice rád vzpomínám. Velice dobře vypracované, herecké výkony excelentní, pro mne nejlepší film Depardieua, 100%! ()

irmari

Moje nejoblíbenější adaptace Monte Christa.I když jsem si ze začátku říkala, že se mi Depardieu na hraběte moc nehodí, zahrál to tak dobře, že nemůžu nic vytknout. A navíc je to nejpodrobněji podle předlohy a i když jsou tam nějaké změny, pořád je to nejvěrnější zpracování. Ovšem nejvíc na téhle verzi miluju Bertuccia a rozkošnou Florence Darel. ()

shinlove

Moje nejoblíbenější verze slavného Monte Crista! Vzhledem k tomu, že jsem knihami většinou nepolíbený, tak jsem nečetl ani tuhle klasiku. Bertuccio nádherně zahraný a Depardieu přesvědčivý, moc mám tuto tetralogii rád. Je to moje srdeční záležitost. 5* ()

marien1039

Dle mého je tohle nejlepší zpracování Monte Christa, které je natočené. I můj barbarsky založený muž, s minimálním citem pro literaturu a historické filmy, je do tohohle zblázdnil stejně jako já. Jasně v některých detailech se to odlišuje od knižní předlohy, postava milenky je tam úplně přidaná, ale nepůsobí vůbec rušivě, právě naopak :-) Jediné, co mi tam trochu vadí je unylé a nudné zpracování Mercedes. Přitom Ornella Muti je skvělá herečka, tak mi to moc nejde do hlavy, ale to je jediná vada na kráce tohoto 8 dílného seriálu. Líbí se mi, že tento Monte Christo je skutečně obsáhlý a to ve všech detailech, přesně jako kniha. Naprosto mě vytáčí ty 100 minutové filmy, kde hlavní zápletka je, že se Monte Christo vrátí, dá se dohromady s Mercedes a zabije Montega. Krása v jeho pomstě je právě ta, že on nechce nikoho zabít, protože ví, že smrt není trest, ale vysvobození. A toho se drží celý tento seriál. Je to skvělé ve všech detailech, i v drobnostech jako je Monte Christovo oblečení. Chodí na tu dobu oblečený velmi extravagantně, což z něj pro tehdejší společnost dělá ještě zajímavějšího člověka. Prostě bomba. ()

Agnostik

Velice zdařilá seriálová verze v televizní podobě vyjímečného románu z hvězdami francouzské kinematografie současnosti.Originálně působící prostor doplněný fantasií filmařů a skvěle rozvinuté postavy příběhu který v této verzi nenudí a má spád.Takže divák má pocit že se neustále něco děje,bytˇ z většinovou absencí akčnějších scén ale o to větší dramatičností.Výkon Gerarda Depardieua nelze připomínat,tak jako mu i u ostatních sekundujících v čele z krásnou Ornellou Mutti. ()

durkes

Asi najslabšia adaptácia slávneho románu s tučným Gerardom Depardieu, ktorý smelo šplhá na strechy a chodí po strechách a absolutne sa nehodí na túto postavu.......Hlavný predstaviteľ bol omylom. ()