Hrabě Monte Cristo (TV seriál)

• Česko

The Count of Monte Cristo

Gróf Monte Christo

Dobrodružný / Romantický / Drama / Historický

Francie / Německo / Itálie, 1998, 4x98 min

"Co jsi zač, vandráku ?? Spadl jsi z Měsíce ??" ;) Kdo by ho neznal, že ?! Velkým ambicím navzdory více než slušná rozmáchlá pocta Dumasovi, skvostná minisérie, Josée Dayan tyhle televizky opravdu umí.. Dosti rozporuplně obsazený Depardieu v důsledku rovněž fantastický..(10.7.2016)

• fragre

Příběh, který mám rád od dob dětských, který ale v této verzi fatálně klopýtá na obsazení hlavní role. Dle románu, pokud si má chabá paměť vybavuje, byl HMC štíhlý, s bledým protáhlým obličejem, černým vlasem a pronikavým pohledem. Tuším, že byl v románě dokonce přirovnán k Polidoriho Upírovi - lordu Ruthwenovi. G. Depardieu má však tak výrazně selskou vizáž, s tou kulatou hlavou, bambulovitým nosem na stranu a mohutnou postavou, že tu roli prostě zabíjí. To se nedá zachránit ani herectvím, které mu neupírám. Zbytek(obsazení, kostýmy, reálie) celkem jde, ale nestačí to.(15.1.2012)

Byl by to jeden z nejlepších hrabat Monte Christo.... kdyby nebylo toho konce! To si opravdu mohli tvůrci odpustit. A stačilo tak málo, kdyby Mercedes odplula za svým synem do Afriky. Trošku mi taky vadil Edmond, coby blonďák. Jinak pomsta, kterou naplánoval, byla výborně zrežírovaná. Taky hodně postav se tam mihlo z románu nesmrtelného Alexandra Dumase. Sice s některými si tvůrci pěkně zahráli šachy oproti předloze, ale to až tak nebolí. Apropos nedávno jsem koukl na seriál z roku 1980, taky francouzský a od teď je pro mně oním nejlepším seriálovým hrabětem ten a to pro svou kompletnost.(5.1.2014)

Velice dobré zpracování propracované knihy. Vadil mi tam snad jen ten konec, kdy se vrátí k Mercedes, to mi tam nějak nezapadá. Taky mi přišlo zvláštní, že když se Dantes dostane z pevnosti If je třikrát tlustší než před zatčením. Po přečtení knihy mi tam navíc Depardieu typově vůbec nezapadal. Nejlepší zpracování je pro mě z roku 1980 s Weberem v hl. roli.(6.12.2006)

Po zhliadnutí Gróf Monte Cristo (1975) a Gróf Monte Cristo (2002) som si myslel, že to konečne príde - Gróf Monte Cristo, ktorý si zaslúži plný počet, ale podstatné vynechanie väznice mi priam zakazuje dať plný počet. Zistil som ale, že na takéto rozsiahle dielo, čo do obsahu (kde je každá maličkosť podstatná) je 120 minút žalostne málo a dokonca aj týchto 382 minút bolo pre mňa málo. Tento počin mi však dal jasne najavo, čo by si také majstrovské dielo (cháp román od Dumasa), akým nepochybne Gróf Monte Cristo je, zaslúžilo. A to, produkciu HBO (po úspechoch s "Bandou bratov" a "Rímom"), veľkolepú výpravu a minimálne 20 x 50 minút dopodrobna rozpracovaného príbehu, pri ktorom by fanúšikovia knižnej predlohy chrochtali blahom a "neznalci" by konečne pochopili o čom ten legendárny Gróf je.(1.1.2010)

• - Gérard Depardieu si v této minisérii zahrál po boku svých dvou dětí Julie a Guillauma. (Salgafo)

• - Natáčelo se též na Maltě. (Cucina_Rc)