Reklama

Reklama

Hrabě Monte Cristo

(seriál)
  • Česko Hrabě Monte Christo (více)
Francie / Německo / Itálie, 1998, 6 h (Minutáž: 90 min)

Režie:

Josée Dayan

Předloha:

Alexandre Dumas st. (kniha)

Scénář:

Didier Decoin

Kamera:

Willy Stassen

Hudba:

Bruno Coulais

Hrají:

Gérard Depardieu, Ornella Muti, Jean Rochefort, Pierre Arditi, Stanislas Merhar, Julie Depardieu, Florence Darel, Michel Aumont, Hélène Vincent (více)
(další profese)

Epizody(4)

Obsahy(1)

S velkými ambicemi sáhli znovu francouzští tvůrci po slavném románu Alexandra Dumase "Hrabě Monte Christo". Ve čtyřdílném filmu se soustředili především na pomstu Edmonda Dantese - jeho dokonalý, rafinovaný plán, jak po dvaceti letech zničit ty, kteří mu vzali nejlepší léta jeho života, svobodu, snoubenku, otce a čest. V nádherných kostýmech a dekoracích se vrátíme do Paříže roku 1838 a opět prožijeme krutý osud mladého marseillského kapitána a opět se budeme ptát po smyslu pomsty, která ničí nejen viníky... Producenti, scenárista Didier Decoin a režisérka Josée Dayanová vsadili na jistotu - nejen co se předlohy týče, ale i co do hereckého obsazení. V titulních rolích Edmonda Dantese a Mercedes uvidíme Gérarda Depardieua a Ornellu Mutiovou a jejich děti coby mladé snoubence Guillauma Depardieua a dceru Mutiové - Naike Rivelliovou. Jean Rochefort, Pierre Arditi, Michel Aumont, Jean-Claude Brialy a Christopher Thompson patří k francouzské herecké elitě. A jak se zdá, tvůrci vsadili správně. Nová filmová verze Hraběte Monte Christa slaví úspěchy po celé Evropě. Některé příběhy jsou zkrátka nesmrtelné, a tak máme potřebu je znovu a znovu vyprávět. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (202)

Sochorisko 

všechny recenze uživatele

Toto dílo je dle vzoru A. Dumase nazýváno "seriálem" . Jsem trochu proti, vždyť Tolkienův Pán Prstenů také není seriál, když jsou 3 díly (ano, je sice pravda, že zde se jedná o díly čtyři a také to, že Pán Prstenů není román) . Nicméně, řekl bych velmi povedeně natočená série filmů, jak co se týče obsazení (ano, Depardieu nezklamal) tak co se týče zpracování dle knižní předlohy. Poměrně malé náklady a "levná" výprava sice občas způsobuje, že divák je takřka až maten obličejem Edmonda Dantese, poněvadž se přeci jeví úplně stejně, jako Hrabě the Monte Christo! Zábavné zápletky.. Díky moc, rozhodně shlédnu celou sérii ještě mnohokrát! ()

PALINO 

všechny recenze uživatele

Ak by som mal ohodnotiť Monte Christa podľa jednotlivých dielov, tak prvý a posledný sú za 4, tretí a druhý za 3 hviezdičky, ale ako celok zanechávajú dobrý 80% dojem. Najväčším ťahúňom tohto televízneho projektu je bezpochyby GÉRARD DEPARDIEU, ktorý dominuje každej scéne a jeho herecká charizma obohacuje každý záber. Jednu z vecí, ktorú by som Monte Christovi vytkol, je jeho úvod, keďže sa vo väzenskej pevnosti zdržíme iba niekoľko minút. Román som síce nečítal, ale z hľadiska potrieb filmu je to určite atraktívna časť príbehu. Pri porovnaní Monte Christa s francúzskymi televíznymi projektami z poslednej doby musím povedať, že nedosahuje kvalít Bedárov, ale je o niečo lepší ako Napoleon. ()

Reklama

golfista 

všechny recenze uživatele

Moje velmi oblíbená kniha v další verzi. ... Rozdělení na čtyři díly vůbec nevadilo, Monte Christo byl výborný (skvělý také Bertuccio !), styl se mi líbil. Ale ... moje nejoblíbenější část (věznice) tu byla odbyta za pár minut a u toho konce se zase obrátil A.D. v hrobě - on se ale u předešlých verzí už naobracel habakuk :) Celek velmi dobrý .... stále ovšem zůstává nejlepší Jean Marais. Potřeboval bych ho už ale osvěžit - vždyť to už je let ..... ()

laepus 

všechny recenze uživatele

Pro mě nejlepší verze - mnohem lepší než ta s Caviezelem, o dost lepší než ta s Chamberlainem a lepší i než ta klasická s Maraisem. Proto ten plný počet v hodnocení. Jinak by si to zasloužilo určitě jen čtyři - jediná věc, která mi občas trochu vadí (ale to jen na začátku a na konci) je představa stokilového Deprdieua, jenž má být Edmondem Dantesem po 18 letech v pevnosti If... a pak ten zbytečně přeromantičtěný konec. Nebýt tedy úvodu a závěru, nad plným hodnocením bych neváhal. ()

Una111 

všechny recenze uživatele

Tak nikdo, ale opravdu nikdo mne nepřesvědčí, že Gérard Depardieu je ten správný, neřku-li ideální představitel hraběte Monte Crista! Dále mi hodně vadily veškeré "inovace": Pokud chtějí filmaři být tak moc originální, ať si sáhnou po méně slavné předloze - to je moje rada! Jak tady moc pěkně zaznělo v jednom komentáři, tenhle Dumasův román mají mnozí v malíčku, mnohokrát přečtený, a tak jsme na něj prostě "hákliví"! Velká mizérie! Za mne tak 1,5! ()

Galerie (16)

Zajímavosti (2)

  • Gérard Depardieu si v této minisérii zahrál po boku svých dvou dětí Julie a Guillauma. (Salgafo)

Reklama

Reklama