Hrabě Monte Cristo (TV seriál)

• Česko

The Count of Monte Cristo

Gróf Monte Christo

Dobrodružný / Romantický / Drama / Historický

Francie / Německo / Itálie, 1998, 4x98 min

Tak takhle by měla vypadat adaptace slavného románu. Velice si cením toho, že autoři do scénáře zbytečně nezasahovali, jednoduše převedli celý román na plátno a nesnažili se jej za každou cenu osekat na klasický devadesátiminutový snímek. Ono toho v tomto případě ani moc na zkracování není. Podobně jako v jiné Dumasově díle má každá scéna určitý smysl, buď pro samotný děj nebo pro vykreslení charakteru postav a pravdou zůstává, že šest hodin stopáže vám uběhne jako voda. Depardieu názorně ukazuje, že je jedním z největších francouzských herců součastnosti a že mimo rolí komediálních skvěle zvládne zahrát i v dramatu. O Ornelle Mutiové, Merharovi, Rubinim nebo Rochefortovi ani nemluvě. Troufám si říct, že by Dumas byl s touto Dayanovou adaptací spokojen.(15.8.2010)

Dynamicky promyšlená kamera: doostřování, vertikální pohyby, sladění emocí pohybu, textu a hudby. Vypadá to, že si oko a mozek filmu vysvětlovali a malovali jednotlivá okénka dlouho dopředu. Ale něco mně na této verzi vadilo. Určitě to nebyli herci. Nevím, jakoby ten film nevěděl kam patří. Žánrově.(5.4.2010)

Tyhlety příběhy ze zašlých dob, kdy muži bývali nezlomní, láska bez předsudků a pomsta se řádně vychutnávala, jsou nedostatkovým zbožím. Pokud to ale někdo dokáže natočit tak, že vám nevadí ani televizní zpracování a máte bez debat jednu z nejlepších knih světové literatury, není co řešit. Nečetl jsem ji, ale můj otec, jenž je znalcem Dumasovým, mi osvětlil vše. Souhlasím s Gimlim. -BYLA TO KRÁSNÁ NOC. -KRÁSNÁ, ALE KRÁTKÁ.(29.11.2004)

Jean Marais měl skoro namále, Depardieu zaútočil na post nejlepšího Monte Crista bravurně. Ale pořád to ještě není ono. Mezi novodobými verzemi tohoto románu ale jednoznačně vede, kam se hrabou filmy. Navíc Depardieu má výhodu, že vypadá vážně spíše jako námořník Edmond Dantes než ti ostatní hezouni, co ho hráli.(24.11.2010)

Předlohu jsem nečetla, ale myslím, že v některých momentech se knihy tahle verze držela jen velmi volně. Ale mě se moc líbila. Gérard Depardieu byl Edmond Dantes podle mých představ a jak skvěle si vychutnával pomstu! Vůbec celý seriál byl pojatý velmi velkoryse ať už výpravou, kostýmy i stopáží. Přibyl tak další klenot do pokladnice adaptací této klasiky.(22.10.2007)

• - Natáčelo se též na Maltě. (Cucina_Rc)

• - Gérard Depardieu si v této minisérii zahrál po boku svých dvou dětí Julie a Guillauma. (Salgafo)