Hrabě Monte Cristo (TV seriál)

• Česko

Der Graf von Monte Christo

The Count of Monte Cristo

Gróf Monte Christo

Dobrodružný / Romantický / Drama / Historický

Francie / Německo / Itálie, 1998, 6 h (Minutáž: 90 min)

Josée Dayan

Předloha:

Alexandre Dumas st. (kniha)

Didier Decoin

Willy Stassen

Bruno Coulais

Gérard Depardieu, Ornella Muti, Jean Rochefort, Pierre Arditi, Stanislas Merhar, Julie Depardieu, Florence Darel, Michel Aumont, Hélène Vincent, Constanze Engelbrecht, Jean-Claude Brialy, Inés Sastre, Sergio Rubini, Patrick Bouchitey, Stéphan Guérin-Tillié, Guillaume Depardieu, Julien Rochefort, Naike Rivelli, Stéphane Boucher, Micheline Presle, Roger Dumas, Mattia Sbragia, David Saracino, Christiane Rorato, Albert Delpy, Jean-Christophe Bouvet, Renato Scarpa, Serge Marquand, Annick Alane, Philippe Clay, Frédéric Gorny, Jean-Marc Thibault, Thierry de Peretti, Michel Bompoil, Jacques Boudet, Sergio Fiorentini, Dominique Besnehard, Alain Ganas, Patrick Bordier, Gilles Treton, Pierre Forest, Georges Moustaki, Serge Merlin, Maria Pia Calzone, Jacques Disses, Alain Stern, Luc Delhumeau, Daniel Martin, Roland Blanche, Max Vialle, Marie-Françoise Audollent, Alain Moussay, Bernard Garnier, Fabienne Mai, Alain Frérot, Philippe Lehembre, Dimitri Rataud, Jean-Michel Lahmi, Rodolphe Pauly, Michèle Bardollet, Christian Ameri, Laurent Arnal, Emanuel Booz, Roland Munter, Eric Averlant, Hichem Rostom, Candice Hugo, Gerhard Acktun, Christophe Le Masne, Mariolina De Fano, Roberto Corcione, Ciro Capano, Marco Stefanelli, Franco Silvestri

Či sa to podobá na knižnú predlohu alebo nie neriešim. Dôležité je, že príbeh tak ako tu bol predostretý dával hlavu aj pätu, pomsta zaujímavá a rovnako aj emotívna. Nehovorím, občas mi to prišlo zbytočne zložité a človek si musel dobre všímať postavy aby si ich zapamätal, no prípadné nedostatky vyvažuje pekná výprava, dobová atmosféra (aj keď miestami to budilo inscenačný dojem) a najmä fantastické herecké výkony. Dvojici Gérard Depardieu a Ornelle Muti to spolu veľmi pristane ako koniec koncov už veľmi dávno potvrdili filmom Posledná žena (1976) - ale to bola iná šálka kávy samozrejme. Inak len tak na okraj, pre mňa je Ornella Muti tá najkrajšia žena aká kedy chodila po tejto planéte a tu jej to neskutočne pristalo. Nadpriemer. 75/100(14.5.2019)

Výborná televizní adaptace skvělého románu, která mě prostě dostala. Gérard Depardieu je skvělý herec a tady to dokazuje na plné čáře a většinu ostatních herců snadno předčí, a to jsou zde další legendy evropského filmu. Skvělý příběh, který nestárne a který ukazuje, že pomsta je spravedlností, která je mnohdy spravedlivější než zákon.(12.5.2015)

Depardieu je pro mě jako Monte Cristo nezapomenutelný! Vždycky když měli tuto adaptaci vysílat, seděla jsem přikovaná u obrazovky a čekala až začnou úvodní titulky s mořem bijícím do skal. Nádherná přenádherná hudba Bruna Coulaise plná vášně a zloby perfektně dokresluje atmosféru příběhu promyšlené pomsty (jeden z mých nejoblíbenějších soundtracků), skvělá výprava a rovněž netřeba připomínat, že se sešla výborná sestava známých francouzských herců - krom Gerarda samotřejmě Jean Rochefort, Jean-Claude Brialy, Pierre Arditi, stále krásná Ornella Muti (i když její Mercedes mi někdy šla trochu na nervy, ale jen málo) a nebo výborný Sergio Rubini jako Bertuccio. ,,Myslíš, že jsem rád hrabětem de Monte Cristo, je to tvrdý, nelítostný člověk, ale copak jsem si svůj osud mohl vybrat, byl jsem šťastný jako Edmond Dantes a byl bych jim dodnes, kdyby nezasáhli oni....zničili mladého námořníka, ale zrodil se mstitel, který přichází účtovat. Spravedlivě.'' Ach jo, vraiment genial!! http://www.youtube.com/watch?v=NXza3OGamE8 III https://www.youtube.com/watch?v=mDC_jmcnYfM(7.10.2011)

Jean Marais měl skoro namále, Depardieu zaútočil na post nejlepšího Monte Crista bravurně. Ale pořád to ještě není ono. Mezi novodobými verzemi tohoto románu ale jednoznačně vede, kam se hrabou filmy. Navíc Depardieu má výhodu, že vypadá vážně spíše jako námořník Edmond Dantes než ti ostatní hezouni, co ho hráli.(24.11.2010)

• ZkuKol

Tlustej a starej G. Depardieu hraje romantického hrdinu? Nepokoušejte se mě rozesmát, ano jeho adaptace bídníků ujde, ale celé dílo právě jím samým trpí. e to rozvláčné a roztahané, možná delší než kniha. A navíc to celé sráží televizní kamera. Mám rád Gérarda, francouzský romantismus i francouzskou kinematografii, ale tohle nemělonikdy vzniknout!(29.8.2007)

• - Natáčelo se též na Maltě. (Cucina_Rc)

• - Gérard Depardieu si v této minisérii zahrál po boku svých dvou dětí Julie a Guillauma. (Salgafo)