poster

Hrabě Monte Cristo (TV seriál)

 • Česko

  Hrabě Monte Christo

 • Francie

  Le Comte de Monte Cristo

 • Německo

  Der Graf von Monte Christo

 • anglický

  The Count of Monte Cristo

 • Slovensko

  Gróf Monte Christo

Dobrodružný / Romantický / Drama / Historický

Francie / Německo / Itálie, 1998, 4x98 min

 • misterz
  ****

  Či sa to podobá na knižnú predlohu alebo nie neriešim. Dôležité je, že príbeh tak ako tu bol predostretý dával hlavu aj pätu, pomsta zaujímavá a rovnako aj emotívna. Nehovorím, občas mi to prišlo zbytočne zložité a človek si musel dobre všímať postavy aby si ich zapamätal, no prípadné nedostatky vyvažuje pekná výprava, dobová atmosféra (aj keď miestami to budilo inscenačný dojem) a najmä fantastické herecké výkony. Dvojici Gérard Depardieu a Ornelle Muti to spolu veľmi pristane ako koniec koncov už veľmi dávno potvrdili filmom Posledná žena (1976) - ale to bola iná šálka kávy samozrejme. Inak len tak na okraj, pre mňa je Ornella Muti tá najkrajšia žena aká kedy chodila po tejto planéte a tu jej to neskutočne pristalo. Nadpriemer. 75/100(14.5.2019)

 • Marci
  *****

  Předlohu jsem nečetla, ale myslím, že v některých momentech se knihy tahle verze držela jen velmi volně. Ale mě se moc líbila. Gérard Depardieu byl Edmond Dantes podle mých představ a jak skvěle si vychutnával pomstu! Vůbec celý seriál byl pojatý velmi velkoryse ať už výpravou, kostýmy i stopáží. Přibyl tak další klenot do pokladnice adaptací této klasiky.(22.10.2007)

 • sigf07
  *****

  Tak takhle by měla vypadat adaptace slavného románu. Velice si cením toho, že autoři do scénáře zbytečně nezasahovali, jednoduše převedli celý román na plátno a nesnažili se jej za každou cenu osekat na klasický devadesátiminutový snímek. Ono toho v tomto případě ani moc na zkracování není. Podobně jako v jiné Dumasově díle má každá scéna určitý smysl, buď pro samotný děj nebo pro vykreslení charakteru postav a pravdou zůstává, že šest hodin stopáže vám uběhne jako voda. Depardieu názorně ukazuje, že je jedním z největších francouzských herců součastnosti a že mimo rolí komediálních skvěle zvládne zahrát i v dramatu. O Ornelle Mutiové, Merharovi, Rubinim nebo Rochefortovi ani nemluvě. Troufám si říct, že by Dumas byl s touto Dayanovou adaptací spokojen.(15.8.2010)

 • laepus
  *****

  Pro mě nejlepší verze - mnohem lepší než ta s Caviezelem, o dost lepší než ta s Chamberlainem a lepší i než ta klasická s Maraisem. Proto ten plný počet v hodnocení. Jinak by si to zasloužilo určitě jen čtyři - jediná věc, která mi občas trochu vadí (ale to jen na začátku a na konci) je představa stokilového Deprdieua, jenž má být Edmondem Dantesem po 18 letech v pevnosti If... a pak ten zbytečně přeromantičtěný konec. Nebýt tedy úvodu a závěru, nad plným hodnocením bych neváhal.(11.1.2014)

 • kaylin
  *****

  Výborná televizní adaptace skvělého románu, která mě prostě dostala. Gérard Depardieu je skvělý herec a tady to dokazuje na plné čáře a většinu ostatních herců snadno předčí, a to jsou zde další legendy evropského filmu. Skvělý příběh, který nestárne a který ukazuje, že pomsta je spravedlností, která je mnohdy spravedlivější než zákon.(12.5.2015)

 • - Natáčelo se též na Maltě. (Cucina_Rc)

 • - Gérard Depardieu si v této minisérii zahrál po boku svých dvou dětí Julie a Guillauma. (Salgafo)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace