Reklama

Reklama

Hrabě Monte Cristo

(seriál)
  • Česko Hrabě Monte Christo (více)
Dobrodružný / Romantický / Drama / Historický
Francie / Německo / Itálie, 1998, 6 h (Minutáž: 90 min)

Režie:

Josée Dayan

Předloha:

Alexandre Dumas st. (kniha)

Scénář:

Didier Decoin

Kamera:

Willy Stassen

Hudba:

Bruno Coulais

Hrají:

Gérard Depardieu, Ornella Muti, Jean Rochefort, Pierre Arditi, Stanislas Merhar, Julie Depardieu, Florence Darel, Michel Aumont (více)
(další profese)

Epizody(4)

Obsahy(1)

S velkými ambicemi sáhli znovu francouzští tvůrci po slavném románu Alexandra Dumase "Hrabě Monte Christo". Ve čtyřdílném filmu se soustředili především na pomstu Edmonda Dantese - jeho dokonalý, rafinovaný plán, jak po dvaceti letech zničit ty, kteří mu vzali nejlepší léta jeho života, svobodu, snoubenku, otce a čest. V nádherných kostýmech a dekoracích se vrátíme do Paříže roku 1838 a opět prožijeme krutý osud mladého marseillského kapitána a opět se budeme ptát po smyslu pomsty, která ničí nejen viníky... Producenti, scenárista Didier Decoin a režisérka Josée Dayanová vsadili na jistotu - nejen co se předlohy týče, ale i co do hereckého obsazení. V titulních rolích Edmonda Dantese a Mercedes uvidíme Gérarda Depardieua a Ornellu Mutiovou a jejich děti coby mladé snoubence Guillauma Depardieua a dceru Mutiové - Naike Rivelliovou. Jean Rochefort, Pierre Arditi, Michel Aumont, Jean-Claude Brialy a Christopher Thompson patří k francouzské herecké elitě. A jak se zdá, tvůrci vsadili správně. Nová filmová verze Hraběte Monte Christa slaví úspěchy po celé Evropě. Některé příběhy jsou zkrátka nesmrtelné, a tak máme potřebu je znovu a znovu vyprávět. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (196)

golfista 

všechny recenze uživatele

Moje velmi oblíbená kniha v další verzi. ... Rozdělení na čtyři díly vůbec nevadilo, Monte Christo byl výborný (skvělý také Bertuccio !), styl se mi líbil. Ale ... moje nejoblíbenější část (věznice) tu byla odbyta za pár minut a u toho konce se zase obrátil A.D. v hrobě - on se ale u předešlých verzí už naobracel habakuk :) Celek velmi dobrý .... stále ovšem zůstává nejlepší Jean Marais. Potřeboval bych ho už ale osvěžit - vždyť to už je let ..... ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelné se stalo skutkem, na něčem se s Gloinovým synem přece jen shodnu:)) Narozdíl od předchozích je "Depardieuovské" zpracování Dumasova románu především výbornou studií pomsty, na jejímž zpracování se, pro potěchu divákova oka i ucha, věru nešetřilo. Depardieu u mě osobně aspiruje na nejlepšího Edmonda Dantese, a to na úkor Jeana Maraise... ()

Reklama

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Správná pomsta si žádá svůj čas a toho se Depardieuově Monte Christovi věnovalo dostatek. Přesto mě mrzí určitá "nezvrásněnost" celého příběhu, jehož vyprávění ani zdaleka negraduje tak často, kolik má příležitostí. Plyne to zřejmě z režisérovy nedůslednosti. Dá se to tušit už v úvodním díle. Edmond Dantes již mnoho let neviděl přátelskou tvář a abbé Faria ještě o trochu déle. Setkávají se. Mohou se poprvé dotknout jiného člověka po takové době. Nic z toho. Jakoby Dayan předem vzdal možnost se vcítit do lidí v této situaci. +++++ Mám však radost z relativně logického scénáře, který se poměrně věrně drží předlohy, ale dovolí si v závěru zásadně uhnout - SPOILER - odpuštění, které Monte Christovi umožní být opět Dantesem - KONEC SPOILERU. Někomu to může připadat jako svatokrádež, ale v dění jsem si podstatných děr nevšiml. Solidní práce, s dobře vybranými herci, jen ten hlavní... je takovej divnej. Ne že by Depardieu předváděl nějaký strašlivý výkon, ale uvěřit takovému zjevu s výraznou postavou i obličejem, že si lidé kolem něj nevšimnou, že Monte Christo, Buzzoni, Vilmor atd. je jeden a tentýž člověk, to chce hodně důvěřivého diváka. +++++ Bůhvíproč mám touhu zmínit ještě jednu nepodstatnou výtku. Seriál se jeví dosti výpravně, kostýmy, rekvizity, interiéry i exteriéry jsou až na určité výjimky velmi přesvědčivé (If), ale ta scéna na lodičce zmítané bouří... Ten bazén tam každý musí vidět. Na volném moři stojaté vlnění nevznikná, tam jsou vlny postupné. Silné ***. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Tyhlety příběhy ze zašlých dob, kdy muži bývali nezlomní, láska bez předsudků a pomsta se řádně vychutnávala, jsou nedostatkovým zbožím. Pokud to ale někdo dokáže natočit tak, že vám nevadí ani televizní zpracování a máte bez debat jednu z nejlepších knih světové literatury, není co řešit. Nečetl jsem ji, ale můj otec, jenž je znalcem Dumasovým, mi osvětlil vše. Souhlasím s Gimlim. -BYLA TO KRÁSNÁ NOC. -KRÁSNÁ, ALE KRÁTKÁ. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Co herec, to mistr, v televizních podmínkách podpořeni královským dabingem v čele s Miroslavem Donutilem. Tenhle slavný příběh pomsty dozrává v seriálové koprodukci v mistrovské dílo, kde si Edmond Dantes může každého protivníka pořádně vychutnat a získat kromě pocitu satisfakce i lásku. Ve své době nedoceněné dílo, ke kterému se rád vracím. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (2)

  • Gérard Depardieu si v této minisérii zahrál po boku svých dvou dětí Julie a Guillauma. (Salgafo)

Reklama

Reklama