The Wire - Špína Baltimoru - Série 2 (série)

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2003, 11 h 44 min (Minutáž: 57–63 min)

Tvůrci:

David Simon

Uta Briesewitz

Dominic West, Chris Bauer, Paul Ben-Victor, John Doman, Idris Elba, Wood Harris, Wendell Pierce, Lance Reddick, Amy Ryan, Sonja Sohn, Domenick Lombardozzi, Jim True-Frost, James Ransone, Pablo Schreiber, Al Brown, Melanie Nicholls-King, J.D. Williams, Delaney Williams, Chris Ashworth, Bill Raymond, Teddy Cañez, Robert F. Colesberry, Jeffrey Pratt Gordon, Frankie Faison, Lawrence Gilliard Jr., Deirdre Lovejoy, Clarke Peters, Seth Gilliam, Michael Hyatt, Hassan Johnson, Maria Broom, Erik Dellums, Callie Thorne, Michael Kenneth Williams, Richard Burton, Shamyl Brown, Keith Flippen, Antonio D. Charity, Isiah Whitlock Jr., Andre Royo, Leo Fitzpatrick, Robert Hogan, Michael Kostroff, Tray Chaney, Method Man, Lev Gorn, Edwina Findley Dickerson, Mark Kochanowicz, Daniel Ross, Fredro Starr, Richard Price, Peter Gerety, Robert Wisdom, Tom Mardirosian, Michael Potts, Doug Olear, Jay Landsman, Merritt Wever, David Simon, Michael Salconi, Michael Willis, Brian Anthony Wilson, Luray Cooper, Ernest Waddell, David Ian McKendry, Kevin Murray, Robert F. Chew, Kevin McKelvey

Scénografie:

Vincent Peranio, William A. Cimino (set dekoratér), Barbara Haberecht (set dekoratér)

Kostýmy:

Alonzo Wilson

Komentáře uživatelů k sérii (7)

Druhá série opět velice kvalitní, přestože mi příjde, že pašování, zejmnéna obchod s bílím masem mi příjde mnohem drsnější a syrovější (z pohledu na pašeráky a lidský byznys) než prodej drog. Takže finálové dva díly jsem čekal maličkato ostřejší. Jinak ale i nadále 5*(15.9.2018)

Tam kde sme v predoslej casti skoncili a sice Avon a spol vo vezeni a Springer s opratami v rukach, je len jednou mensou liniou deja. Tentokrat je gro pribehu z pristavnych kontajnerovych prekladisk. McNullty uz nie je ustredna postava a je to fajn. Odbory, prevadzaci, drogy a mrtve prostitutky su ustrednou temou a i tentokrat som sa na zaver presvedcil, ze tento serial nedava happy endy. Kolkokrat slubny vysetrovatelsky vysledok zmrvi, tak ako v reale, korupcia, hlupost, ci nedbalost. Opat zaujimava seria. Odporucam.(18.10.2019)

K druhej sérií nemám pripomienky, perfektne napísané a premyslené, väčšina postáv z prvej série ostáva a pribúdajú nové, akurát sa mení prostredie na doky a sem-tam väzenie, ale neopúštame ani ulicu.(4.9.2018)

O poznani slabsi nez prvni serie. Situace okolo Sobotky stoji vzdycky za hovno..(27.8.2018)

Tu mi trvalo o dosť dlhšie naladiť sa na nové postavy, naozaj som si to začal užívať až ku koncu, a aj ten nebol práve uspokojivý. Okrem toho, táto verzia titulnej skladby mi fakt nesadla. Táto séria je široko chválená, u mňa však na prvú (ani tretiu) nemala.(1.4.2018)

Trosicku slabsie ako prva seria, ale stale vyborne... Mojim najvacsim problemom bolo, ze som sa nemala pocas prvych dvoch serii s kym stotoznit, takze som svoju pozornost napokon zamerala na Omara a pevne dufam, ze jeho postava bude mat este co povedat v dalsich seriach... Dejovo ma to miestami lahucko nudilo... Herci stale skveli, aj ti novi... Na produkcii nie je ani velmi badatelny vek serialu... Starnutie mu praveze pristane a clovek niekedy pociti aj milu nostalgiu (nadsenie z prvych digitalnych fotoaparatov...)...(5.8.2020)

První sérka byla možná trochu lepší, ale tahle též nebyla špatná. Pohled se přesunul do doků a pašování všeho možného - včetně drog.(5.7.2018)