DonBraso

To nebylo dobré si pouštět tento díl,kdy Michael Myers tam vypadá jak kdyby chytnul parkinsona na všechny způsoby.Bohužel je chytnul hlavně režisér,který nám servíruje nesmrtelnou nudu(film jsem dodíval na potřetí) který si přímo čachtá blahem co nám to předvedl.K odpadu to mělo nášlapnuto pěkně,nebýt sekvence se stodolou,která byla hodně super a mělo to všechno,co by k tomuhle filmu mělo patřit od první minuty.Takže menší napětí,sexuální scénka a vidle v hlavě v 10 minutách,bohužel ostatní byl studentský film,kdy maska Michaela byla snad ze sekáče,holka která furt brečela a řvala,mě lezla krkem pořád,málo zabitých,trapný konec,neznámý muž nejspíš casper co se procházel chvilkama ve filmu a víme o něm nic,hudba pomalu spíše karaoke theme a naprosto nevyužito a dalo by se pomalu pokračovat dále,ale to bych už snad ani nechtěl.Tedy ještě scénka kdy si to Michael veme po vzoru off road mezi keřema a lesíkem je ještě vcelku solidní dráma:) ()

Fíma

Jak předchozí díl fantasticky skončil, tak tento slabě začíná, ještě slaběji pokračuje a... kdyby se dalo napsat, že alespoň končí. Zamotání do příběhu jakých si run a fantaskní démonologie (předzvěst apokalypsy, tedy nikoliv konce světa, ale konce tajemna a napětí v následujícím dílu) bylo krokem ani ne snad vedle, ale přímo do... Jinak vraždění standardní, jen už tu chybí jakékoliv napětí, které by se film pokoušel budovat, takže se od začátku do konce jen kuchá a kuchá, jako při směně na jatkách. ()

VanBradley89

Po dobrý čtyřce hodně velký sešup dolů. Scény vraždění, potažmo finále v domě, docela ujdou. Ale celý okolo je to vyplněný snůškou debility, při kterých jsem i já, jakožto docela tolerantní člověk, jen nevěřícně kroutil hlavou. Michael pláče?? To jako vážně?? Postavy, plnící úlohu masa na porážku, jsou nesympatické ( hlavně kráva Tina). Pokud jste ochotní i toto zkousnout korunu tomu nasadí úplný závěr, který vás donutí zírat z otevřenou hubou, ale bohužel ne proto, že by byl tak dobrý, ale kurevsky zmatečný. ()

martins

Slabé, sice ne tak děsné jako trojka, ale na to, že jde o čisté pokračování čtvrtého dílu, se stejnými herci děs, běs. Rachel vůbec nedostala prostro, postava Laurie je úplně vyšinuta, Dr.Loomis jen paběrkuje, jednou a a víckrát ne. ()

blondboss

Táto séria slabne každým ďalším dielom, ale aj napriek tomu to nestráca na akejsi atraktivite a tá temná atmosféra sa jednoducho nevytráca a v súznení s kultovým soundtrackom to proste stále nejako ide. Rozmýšľam, kam to až má zájsť, aby už Meyers konečne chcípol. Na druhej strane chápem, že pokiaľ to prináša tržby, prečo to nenafukovať. Každopádne už to začína byť len varenie z vody. 55 % ()

Nikolas__

Tak jako si je jednička podobná se dvojkou, tak pětka si zůstává podobná zase čtyřce. A i když byla čtyřka průměrná, pořád měla dobré zpracování a hlavně skvělý konec (který pětka tak trochu zkazila.) Bohužel se z očekávaného pátého dílu, který mohl dopadnout solidně, stala jen bezduchá a zbytečná věc, možná tak jen pro srdceryvné fanoušky slasherů. Ono to není nejhorší, ale všechny postavy jsou strašné. Atmosféra taky utrpěla, ale pořád se jedná jen o špatný díl, ne o naprosto příšerný díl. Tak se jdu asi vrhnout na šestku (Curse od Michael Myers), jak to tak vypadá tak to nebude o moc lepší... ()

Taron

Ano, je to slabší, ale určitě ne žádnej propadák. Některý vraždy jsou velmi povedený a nepříjemný. Konec super, doufám, že bude vysvětlen v dalších dílech. ()

Carnosaurus

Pětka navazuje na předchozí díl přesně ve chvíli, kdy už jsem se jen modlil v závěrečné titulky a smrt všech postav. Doufal jsem, že dojde třeba k nějakému božímu zásahu a scenáristé nastěhují do Haddonfieldu nějaké zajímavější postavy než tomu bylo minule. Bohužel, Michael si rok pospí v chatě pohádkového dědečka a pak razí zase zpět. Jeho maska ztratila tvar a soudnost. Jamie ztratila hlas a dr. Loomis už zase pronáší rádoby působivá moudra. I Michael má rychlejší tempo než tenhle film a atmosféra je pryč, prostě zmizela a nikdo se ani nesnaží ji najít nebo vykouzlit. Danielle Harris hraje jako o život, ale je to k ničemu, protože je zkrátka ještě moc malá na to, aby tenhle snímek utáhla. Vychází nám suchá podzimní vyvražďovačka, která není tak blbá až je zábavná, je zkrátka jenom blbá. ()

MAXIKILLER

Nene, tohle si Majkl opravdu nezasloužil. Naprosto dementní a nepochopitelný scénář ( viz. tajemný cizinec), atmosféra v hajzlu, a ještě k tomu udělali z Dr. Loomise senilního páprdu, kterej by nedokázal zastavit svojí moč, natož psychopatickýho zabijáka. Kdyby to nebyl Halloween, tak dostane odpad. Takhle jedna hvězda za značku. ()

Jason13

Pro mě první díl série (počítám jen díly s Michaelem), se kterým přišel dosti výrazný závan nudy. První půlka opravdu za moc nestojí. Michael se naprosto zbytečně ukazuje častěji než by musel, navíc za denního světla. A veškerá atmosféra se vytrácí. K tomu dva policajti jako vystřižený z nějaký parodie. Směřovalo to k velkýmu průseru.. Druhá polovina to ale naštěstí stihla zachránit díky scéně ve stodole, nesmrtelnému doktoru Loomisovi a závěru.. Nápad s telepatií není úplně podle mého gusta, ale strhávat za to nebudu.. Vraždy jsou v pětce malinko efektnější než v předchozích dílech. I tak je to jedno z těch nejslabších Michaelových řádění! ()

PeteBuck

Trochu sa upravil koniec štvorky a tvorcovia si povedali, že snáď sa z toho stokrát prevareného námetu niečo ešte uvarí. Ale z hovna bič neupletieš a už vôbec s ním poriadne nezapráskaš, takže tak to aj dopadlo. Zasa parta blbých teenagerov, opäť Dr. Loomis, ktorý tam pobehuje ako pako, snaží sa Mikeho dokonca zvládnuť, ale vieme, ako to dopadne. No a koniec... Nekomentujem. Bude proste ďalší diel. Halloween stále zarábal, tak sa točilo ako o život. Komu vadí, že je to čím ďalej tým väčšia sračka? ()

JesterKruger

Ehm. Ehm. No, je to lepší než návrat Michaela Myerse, je to fajn díl, ale chvilkami mi to přišlo zvláštní a Někde uprostřed filmu docela erotické. Ale tenhle díl jsem neviděl už dlouho, jelikož to máme doma ještě na videokazetě, ale tehdy mě to hodně bavilo, ale nejedná se o můj nejoblíbenější díl. Ale asi je to rozhodně lepší než Mistr Loutkář 4. ()

Jason_1988

halloween 5 je zajímaví film michael m8 strašně divnou masku MICHAEL 10/10 HLAVNÍ POSTAVY 8/10 VEDLEJŠÍ POSTAVY 5/10 VRAŽDY 10/10 HUDBA 8/10 KAMERA 10/10 ATMOSFÉRA 7/10 TENTO FILM SI NEZASLOUŽÍ 47% ALE 87% URČITĚ DOPORUČUJI  ZA MĚ 81% ()

david141474

Inu tento Halloween už je o něco horší než 1. a 4. díl. Děj pomalej. Herci hrozní, hodně postav mě tam dost sralo. Hlavně hlavní dětská postava. A Loomis mě zde v tomhle filmu pěkně sral. Co udělali s Loomisem mě nedává smysl. Pěkně tu postavu zprasili. No prostě postavy jsou v tomhle filmu velký špatný. Michael Myers je zde pořád stejnej, jenom si zde něčím projde ve druhé polovině filmu. Soundtrack zase super, skvěle se do těch scén hodí, jenom je problém, že tam jsou ty zprasený postavy. 6/10 Postavy velký špatný! ()

Fedmahn

Naprosto souhlasim s Isherwoodem. Prvni polovina filmu si zaslouzi alespon nejakou chvalu, bohuzel co se druhe poloviny tyce... MM v se snazi vrazdit v aute? (vzdyt ma vrazdit nozem ne?) MM roni slzy po konfrontaci s neteri? (vzdyt je bez emoci ne?) MM jezdi s Tinou autem po meste? (zabije okamzite kohokoliv kdo s mu priplete do cesty ne?) Ale vystupnovanou posedlost Loomise ocenuji jelikoz byla dobre podana... ()

Helled

Tak tohle už nebylo dobré ještě to mělo atmosféru ale jenom mírně svou ještě dobrou krvavost to taky nestratilo mé hodnocení 51 % ()

Filatov

Po velmi dobré čtyřce přišla protivná pětka, takže takhle ne docela hodně jsem se zklamal. Myslel jsem si, že si pětka také udrží napětí ale to se nestalo. Nemohl jsem se přenýst přes ty odporný grimasy hlavní dětské posedlé hrdinky, který jsem měl plný zuby hned při jejím prvním záchvatu a při každým dalším znova a znova. Její kulení očí a celá její gestika to se prostě nedalo a zkazilo mi to dojem z celého filmu. Takový dítě svým rádoby herectvím nemůže prostě film utáhnout samo, takže pětku nadobro odepisuji. ()

uprchlice

Michaela Myerse mám ráda. I když sérii "Halloween" odstartoval v roce 1978 režisér John Carpenter, pátého dílu se ujal režisér spíše televizních filmů Dominique Othenin-Girard ("Přichází Satan! - Procitnutí"). Nasadil solidní atmosféru hned na začátku, kdy je jasné, že halloweenské peklo začne, co nevidět. I když série ztratila svého režiséra, neztratila svého herce jakým je Donald Pleasence (série "Halloween", "Dracula"), který samozřejmě nesměl chybět, protože je hlavním klíčem k celému halloweenskému peklu. Co musím "Halloweenu 5" vytknout, je fakt, že hlavní hrdinka má jakési nadpřirozené schopnosti a je s Michaelem spojena, i když je němá. To se mi jevilo jako úplná blbost, jelikož film už nebyl jen klasický slasher, ale jeden velký nesmysl. Navíc, když se schylovalo (konečně) k vraždě, tak hlavní hrdinka začala brečet a tím naznačila, že Michael chce zaútočit. Samozřejmě se tak nestalo a se vražda neuskutečnila. Závěr filmu mi aspoň trochu zlepšil náladu, když Michael sundal svojí masku, ale jinak je "Halloween 5" docela zklamáním a myslím si úplně zbytečným. ()