Americký prezident se rozhodl vyhlásit nekompromisní válku terorismu, a to všude, nejen tam, kde přímo ohrožuje Spojené státy. Prvním krokem této politiky je zatčení samozvaného prezidenta, generála Radeka. Odvetný úder teroristů však na sebe nenechá dlouho čekat a zasáhne velmi citlivý bod. Zločincům pod vedením psychopatického Ivana Koršunova se podaří proniknout na palubu prezidentského letadla Air Force One, zmocnit se celé prezidentovy rodiny a žádat Radekovo propuštění. Zpočátku nikdo, ani teroristé ani vláda USA, netuší, že kapsle, v níž měl uniknout před únosci prezident, je prázdná. Odvážný prezident se po zvážení všech pro a proti rozhodl zůstat na palubě letadla a pustit se s teroristy do boje. Zpočátku má na své straně bojové zkušenosti z Vietnamu, moment překvapení a odhodlání zachránit rodinu. Zdá se však, že jeho šance na vítězství jsou minimální. Marshallovi se podaří spojit s krizovým štábem Bílého domu. Potvrdí, že je odhodlán bojovat, a nařídí neustupovat požadavkům únosců. (TV Nova)

Le_Chuck

Tak pozerám, že najväčši americkí patrioti su nemci. Wolfgang s Rolandom na diaľku zvádzajú súboje o sympatie lokálneho publika a chrlia jeden patos za druhým s kadenciou 4x rozvinutá vlajka na každých 10 minút filmu. Ale Petersen tento krát boduje na navyšších postoch a po tomto filme, už nikto na svete nemôže mať najmänších pochýb, že je to národ hrdinov s tým najväčším ... v Bielom dome. Pretrepať, nemiešať. Volajte ma Bush, George Bush :)) ()

Kaka

Pokud pomineme fakt, že je tenhle příběh hrdinského prezidenta (bývalého vojáka) celý přitažený za vlasy a okořeněný řádnou dávkou patriotizmu a hrdinství, jedná se o poměrně kvalitní snímek s nebývale realisticky pojatou akcí (střelba, osobní souboje). Ford se na ve své roli moc nenadřel, zato Gary Oldmam měl svůj tvrdý ruský přízvuk vypilovaný naprosto bravurně - až neuvěřitelně. A byl to právě on, kdo herecky dominoval. Zábavné to je, napínavé rovněž, jen to chce brát trochu s rezervou. ()

sud

Celkem dobrý akční film. Dostatek akce a přestřelek, Harrison Ford září. "Air Force One" je dobrý film, to nepopírám, ale ničím se nevymiká a ničím není výrazný oproti ostatním akčním filmům 90. let. Lepší průměr. ()

Tyler

Americký prezident je bůh :-) !Ne,opravdu nevyjadřuju svoje politický názory,ale tahle hlava státu v podání Harrisona Forda si podobný označení zaslouží - jak jinak by moh vyřídit vskutku geniálního Gary Oldmana,že ?Perfektně natočený,správně přitažený za vlasy. ()

viperblade

Nebylo to zas tak špatný, dokonce jsem se vůbec nenudil. Ten patriotismus mi tam trochu vadil, ale akční sekvence byly zdařilé až místy neuvěřitelné, (viz. pád letadla do moře). Jinak Harrison boduje a prakticky celý film stojí na "panu prezidentovi". ()

castor

Wolfgang Petersen vnesl a znovuobjevil spolu s jiným Němcem Rolandem Emmerichem do americké kinematografie zejména v devadesátých letech minulého století divácké jistoty v akčním žánru, který zdůrazňoval americký patriotismus. To, že nejameričtější filmy umí nejlépe cizinci, se tak prokázalo hned několikrát. A diváci na jejich vábení dokonale slyšeli. Tu a tam to ale byla křeč, zarputilý prezident-hrdina je toho ideálním příkladem, přesto po letech musím uznat, že jsem byl až zbytečně kritický. Harrison předvádí coby nejmocnější muž světa slušnou kondici a statečnost, systematicky likviduje ruské teroristy a vše tak dělá s nadhledem i mírnou ironií. Tempo je slušné, logiku děje Petersen zrovna neřeší, své momenty to ovšem má, navíc nejdeme na Shakespearea, takže tenhle lehký nadprůměr uspokojí. Na lepší tři hvězdy.. ()

ClintEastwood

Film, po jehož skončení jsem si amerického prezidenta zařadil po bok těch největších super-hrdinů stříbrného plátna nebo sportovního světa, hned vedle Batmana, Spider-Mana, Supermana či Tomáše Součka. Snad ještě větší vlastenecká nálož, než ve Dni nezávislosti, ale Ford je skvělý, jako vždy a Oldman je správně šílený záporák. Mě tohle dynamické béčko pokaždé dobře pobaví, čtyři hvězdy úplně v klidu. ()

D.Moore

Americký patriotismus mi nevadí v jiných filmech (Den nezávislosti, Patriot, Armagedon...), tak proč by měl tady? Harrison Ford je coby hrdinný prezident perfektní, Gary Oldman je zase krásně chladný záporák... Myslím, že Petersen natočil solidní akční zábavu (s přimhouřenýma očima i s reálně vypadajícími leteckými scénami), na kterou člověk musí koukat trochu s nadhledem, aby si ji užil. Čtyři čisté hvězdy, miluju tenhle film. No a co. Jo a burácející návykový soundtrack si vzal na starost mistr Goldsmith, takže ani v tomto ohledu není co řešit. "Padej z mýho letadla!" ()

Wacoslav1

Padej z mýho letadla! Do hajzlu proč zase tak nízké hodnocení hmm? Co vám zase vadí pseudointelektuálové?! Ano já vím je to proamerická propagandistická srajda já vím, ale mě to nijak nepřekáží. Tohle je holt můj oblíbenej patriotickej akčňák a asi druhej nejoblíbenější film od Petersena. Je zajímavý, že v tomto případě mi Amerikánizmus nijak zvlášť nevadí na rozdíl od tvorby jiného Německého režiséra Emmericha. Čím to asi bude? No možná tím, že Petersen je podle mě zdatnějším řemeslníkem a kvalitnějším režisérem a tak i když místy je ta patetická výplň filmu trochu otravná, tak ostatní aspekty to přebijí. Harison byl vždycky sympaťák a jeho bodrýmu prezidentovi se prostě nedá nefandit k tomu připočtěme parádní námět (unést Air force one) to si prostě říkalo o film i výbornou záporáckou grupu drsných teroristů ze kterých jde opravdu respekt (Roli jednoho z nich si zahrál i můj oblíbenec Andrew Divoff) vedených exkluzivním fanatikem Oldmanem. Já musím zase trochu nadhodnotit páč to hodnocení tady se mi opět lehce nepozdává, ale co nadělám.90% ()

Davies182

Po poměrně roztahaném úvodu nastupuje neskutečně napínavý film, kterému Fordovo charisma pomohlo více, než jsem ochoten si připustit. 65%, hodnocení neskutečně sráží do očí bijící trapnost závěrečné akční scény. Jako vždy skvělý Oldman. ()

gogo76

Som dosť zaskočený z nízkeho hodnotenia tohto inak po všetkých stránkach výborne zvládnutého akčného filmu.V Cineme svojho času dostal 80%,a ja som ich po zhliadnutí musel iba potvrdiť.G.Oldman je bezchybný, Goldsmithova hudba bombastická a akčné scény sú na vysokej, profesionálnej úrovni.Jediná a najspornejšia vec je H.Ford ako prezident USA,schpný postaviť sa teroristom.Úprimne,vadilo a vadí to aj mne, ale nie natoľko aby som odpísal celý film.Byť jedným z tvorcov filmu,tak by úplne stačilo zameniť postavu prezidenta za napr.ministra obrany a už by to bolo oveľa stráviteľnejšie.Inak nemôžem filmu nič vytknúť,poctivé remeslo a výborné obsadenie.Je to zatiaľ jediný film na csfd ,kde nesúhlasím s percentuálnym hodnotením tohto filmu a aj z tohto dôvodu dávam 5 hviezdičiek.90% ()

pepo

výborný odvar smrtosnej pasce.len to treba brať s obrovsým nadhľadom.Ford je k sežrání a Oldman je dostatočne démonický.zábava na plné gule ()

Amarcord_1

70% - Výborná hudba Jerryho Goldsmithe, a Oldmanův herecký výkon bohužel nezastřou skutečnost, že se jedná o siláckou záležitost hrdého amerického ega. Když se ale celek vezme s nadsázkou, a jistým druhem skutečné souvislosti zohledňující ironie, tak i já dám tomuto blábolu čtyři hvězdy. ()

Xmilden

A patos dosáhl vrcholu..... řekl bych že věrohodněji působí i druhý díl Žhavých výstřelů. Harrisona mám moc rád, i tady se projevuje jako sympaťák každým coulem. Velmi mě rozesmála scéna, kdy víceprezidentka USA volá prezidentovi Ruska, který je v pyžamu a popisuje mu situaci s letadlem, ten místo toho aby okamžitě vystřelil z postele a žačal napjatou situaci sledovat jen suše prohodí "Dobrou". 50% ()

sepp

Prumerny snimek ale s celkem obstojnym scenarem a par potesujicimi akcnimi scenami. Presto trochu mirne zklamani. ()

LiVentura

Typicky americky tupé... Ta jejich nadřazenost a blahosklonnost před americkým prezidentem. Bože, a to, jak prezident USA všechny teroristy zlikviduje... no to musíte vidět tu tupost.!!! :-() ()

Fiftis

Niekto môže povedať, že je to obyčajný akčný film, čo sa snaží prebudiť americký patriotizmus, ale tieto filmy, som sa už celkom naučil brať s nadhľadom. Toto je film pre večerný oddych plný napätia. Gary Oldmen s rolami záporákov nemá problémy a dokáže ich vyšvihnúť rovnako dobre, ako postavy kladné. Vynikajúce herecké výkony a napätie robia z tohto filmu skvost medzi thrillermi, pravda, ľahko zapadnuteľný, ()

Shakers

Air Force One je niečo ako Die Hard, len v liedatle. Wolfgang Petersen natočil zopár dobrých kúskov a nemôžem povedať, že by toto tiež bolo zlé. Samozrejme ten patrotizmus tam musel natlačiť, predsa len je to Air Force One kde Američania, vždy robia to najlepšie. Ale po akčnej stránke je to celkom fajn film, kde Garry Oldman je výborný protivník, no buhožial ma proti sebe amerického prezidenta Harrisona Forda, ktorý ešte nezabudol ako to robil vtedy vo Vietname. 65% - 3* ()

Pepinec

Co na to asi tak říká americký divák? Připadá mu to stejně vtipné a fantasmagoriální, jako Čechovi, který si za Harrisona Forda zkusí dosadit Vencka Klausů? Ze všech akčních filmů s podtitulem "Aneb jak by měl vypadat správný kandidát na prezidenta USA" je Air Force One patrně nejlepší. To je však jen velmi chabá pochvala... P.S: Ale docela dobrá výmluva! :-) ()

JohnnyD

Gary Oldman asi v jeho najlepšej zápornej role a ... no čo si budeme vravieť, takého prezidenta ako je Harrison Ford by som bez všetkého volil. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)