Válka světů (TV seriál)

The War of the Worlds

Drama / Sci-Fi

Velká Británie, 2019, 2 h 45 min (Minutáž: 55 min)

• RedEagleSK

Vskutku mne to sere zhruba stejně jako přemrštěné ceny dnešních prostitutek, ale co nadělám zase musím býti poslem špatných správ. Kdo si naivně myslí že tahle debilovina bude především o mimozemské invazi, ten se šeredně mýlí. Jak je tomu již v dnešní feministické matriarchální době zvykem, i tenhle seriál se celý točí okolo jedné průměrné nesympatické kundy, přičemž většinu stopáže každého dílu musíme s nepřesvědčivou erekcí, se zaťatými zuby a jednou rukou v kalhotech a druhou v kalhotkách, útrpně čumět na její protivný hysterický výraz, marně doufajíc že tu odpornou nesympatickou kurvu disponující lookem běžné londynské prostitutky koněčně sejme nějakej emzák, a ukončí tak naši bolest a sexuální napětí. Tohle vše je občas sporadicky přerušeno nějakou scénou která se konečně věnuje i tomu o čem tenhle seriál má být. Ano namísto scifi seriálu o mimozemské invazi zde máme opět další feministickou pičovinu, ve které muži hrajou tak jako vždy jenom kokoty hrající druhé housle. Robert Carlyle zde opět hraje to jediné co umí, to jest rachitického poloblázna, který svým výzorem navozuje dojem, že kdyby uviděl ženský pohlavní orgán, postihla by ho srdeční arytmie, a ze stavu klinické smrti by ho dokázal přivést zpět k životu pouze pohled na mužský pohlavní orgán. Naproti tomu Rafe Spall disponujíci charizmou řadového vesnického křupana jezdícího v traktoře, zde hraje blázna regulérního. Ale co my víme, asi mu hráblo z toho když viděl že britská armáda stříli po emzácích s bambitkama, namísto toho aby povolala těžké dělostřelectvo a letectvo. Po úvodních třech dílech je mi celej tenhle emzáckej Brexit u prdele jako čurák mého milence, páč seriál degradoval v takovou nudnou pičovinu, že z polospánku by mne nedokázalo probudit ani to kdyby se v něm najednou objevil Duke Nuken v negližé. Žoviálně uděluju jednu hvězdičku ač nevím za co, ale mrdala to čivava, jsou vánoce a tudiž mám právo chovat se iracionálně.(28.12.2019)

Takže,máme tu mix Potomků lidí a kousek toho Terminátora,etc. Psychohororové prvky,výborné. Sice je zde docela dost změn,ale to hl. pro mě,zůstalo. Ta hvězda navíc jest za tu dobu,ve které se to konečně,odehrává (byť posunuté 7 let od děje předlohy). Ve 2. díle,parádní názorová konfrontace,ohledně expanzní politiky UK,což by se Wellsovi líbílo,neb o to mu šlo v románu,především. Tripodů a tak vůbec,tu sice bylo snad ještě méně,než v předloze (tudíž,zdejší výtky ohledně tohoto chápu). Hl.ženská postava,ok. Nevadilo mi,že se zde přesunulo těžiště na ženskou postavu,zatímco její mužský protějšek,byl v podstatě jako v předloze,poněkud nicmochr,ale H.G.W. neumísťoval do centra svých románů či povídek,zrovna Schwarzeneggery,haha! Sice nevím,proč tu nejsou místo válců koule (co s tím tvarem furt všickni mají?hehe) a proč nám voják v kulervoucí scéně na pláži říká,že jim neublíží žádné zbraně,načež jsme o pár minut později svědky toho,jak 2 nebo kolik tripodů, padá po zásahu (že by HMS Thunderchild?:) na zem,jako přezrálé švestky,co nalezli Kang a Kodos na Oservostopu:))) Obsazení to táhne i v těch slabších chvílích a potěšil inspektor Lestrade ze Sherlocka;-) Stejně ale pořád pevně doufám,že se dočkáme,opravdu totál Wellsovské adaptace,se vším všudy-válce,mechanické (ne tarantulí) tripody,jako ve verzi od Jeffa Waynea,etc.,etc. Tohle jest pro mě,zatím nejblíže. Škoda,že pan Špilberg,musel tomu scientologovi za každou cenu sebou přibaliti ty jeho parchanty na přeshubu.:( A ani by tam moc nevadilo,že je to v 21.st. Jediné,co sem vůbec nesedí,jest ta psychedelická hudba,která sice squelle padne k tv projektům typu,PKD Electric dreams,ale určitě ne,do Wellse z edwardiánské éry. Chvílemi temně hororová, tojo,ale pak začne hráti elektronický ambient doják,a to už e-e-e. P.s.hodně překvapila apokalyptická Země alá Mars,ze které jest tak nějak jasné,že to lidstvo,vlastně projelo-konečně! (i když marťané svým způsobem, též) a tímto se dostáváme až za konec předlohy,i když nám Wells jasně naznačuje,že to byla s největší pravděpodobností,jen 1.vlna a ta 2. si už dá sakra pozor,na ty naše nezbedné viry,bakterie a podobné pozemské, piškuntálie. Jasně,stačí jen nevylézati z tripodů,haha. A když už mám prostředky na to,abych se dostal na jinou planetu,tak snad si pro sichr přibalím též dýchací masky,ne? ;-)(7.2.2020)

Válku světů jsem znal zatím převážně díky filmu z roku 2005, každopádně jsem už napřed věděl, že zasazení do současnosti není správné, a děj by se měl odehrávat o nějaký ten rok dřív. Na tomhle díle je vidět, že rozpočet zřejmě nenabobtnal do takových rozměrů, jako by bylo třeba, a tak se většina scén odehrává v dost úsporném režimu. Každopádně vzhled emzáků je povedený, a zároveň dost podobný těm od Stevena, a stále dokážou vyvolat solidní dojem hrozby. Ve druhém díle už pak příjdou na řadu nějací pozemní brouci, a s jejich příchodem zmizí ze seriálu i většina napětí.(25.4.2020)

• JohnCZ

Je to takové hodně televizní a je vidět, že se tam šetřilo, kde jen to bylo možné. Místo války neustálé skrývání se ve tmě, místo akce hysterické drama a nekonečné zpomalené záběry na uslzené obličeje. Cením si respektování předlohy co se období týče a místy slušného vizuálu, ale v téhle cajdákovité formě "hoáj socájetééij" britů to na mě moc nefungovalo. Těch blbostí v druhém díle bylo na můj vkus až příliš. Dobrý soundtrack tho.(8.3.2020)

Fakt že hutná dráma, to som teda nečakal, napriek tomu, že to bolo v žánroch spomínané. Čakal som možno kyberpunkové sci-fi, ale dostal som drsnú, špinavú rodinnú drámu, tak pochmúrnu a depresívnu, ako sa na danú dobu len mohlo dať. Vynikajúce spracovanie slávneho románu, totálne svojim pojatím odlišné od doterajších pokusov. Teraz ma čaká konkurencia s Gabrielom Byrnom, tak som zvedavý.(12.1.2020)

• - Natáčelo se v Liverpoolu (Anglie, Velká Británie). (BMW12)