Reklama

Reklama

Válka světů

(seriál)
  • Velká Británie The War of the Worlds
Trailer

Epizody(3)

Obsahy(1)

Na anglický Horsell Common v Surrey dopadne obrovský meteorit. Obyvatelé Země tak nyní čelí brutálnímu útoku neznámé mimozemské rasy. Uprostřed veškerého chaosu opustí George své vyšumělé manželství a doufá, že začne nový život s Amy navzdory odsouzení od okolní komunity. George a Amy a s nimi i všichni ostatní lidé naší planety musí najednou bojovat o přežití s nemilosrdným nepřítelem mimo lidské chápání, s nepřítelem, který hodlá zničit celé lidstvo a dobýt naši planetu. V tomto thrilleru z dílny Petera Harnesse se prolíná sci-fi, dobové drama a horor a snímek barvitě oživuje naše obávané nepřátele. (Viasat)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

otaburda 

všechny recenze uživatele

Konečně. To bylo první, co mě napadlo, když jsem zaregistroval informaci o tom, že bude tento skvost světové vědecko-fantastické literatury znovu natočen a to v dobových reáliích. Film z roku 2005 s Tomem Cruisem nebyl špatný, ale měl zásadní chybu. Byl natočen v budoucnosti, Marťané nepřiletěli z Marsu, ale lezli ze země. Podle ukázek, které kolují na webu je vidět snaha přiblížit se původní knižní předloze co do doby, kdy se příběh odehrává. Vědeckofantastický román Herberta George Wellse je z roku 1898 a proto se mi líbí, že alespoň v tomto ohledu se filmaři drží předlohy. Všechno ostatní je ale opět přizpůsobeno zřejmě požadavkům moderní doby. Opravdu nechápu, proč nelze natočit uvěřitelný film o době minulé. Knihu jsem četl v češtině, v angličtině i franzouzském jazyce. Vždy jsem si ale představoval, jak by ve filmovém zpracování bylo možné ukázat vše, co v knize chybí. Zoufalý a marný boj lidí proti vyšší inteligenci a technice. Ta gradace zmaru pyšné lidské rasy, to je celé motto a smysl. Na zemi přistanou Marťané ve válcích, které se zaboží do země. Válec se uačne otvírat odšroubováním víka, které nakonec po otevření odpadne a ven se začne soukat obyvatel jiného světa. Vypadá při tom bídně, dusí se naší atmosférou a zemskou přitažlivostí. Ale má vyspělou techniku, která je v době příběhu na daleko vyšší úrovni. Střet je nevyhnutelný, protože Marťané nemají v úmyslu jednat. Mají jediný cíl, zachránit svou rasu před vyhubením. To přeci samo o sobě je velmi silné téma. Nechápu, proč se do seriálu opět dostávají nesmyslné a nezajímavé lidské příběhy a vlastní podstata je pryč. Proč autoři v dnešní době, kdy není problém trikově natočit cokoli nevyužívají potenciál k vytvoření uvěřitelné reality. Byť na přelomu 19. a 20. století, ale o to přeci má jít. Proč přistávací modul není válec, ale koule. Proč neukáží vylézajícího Marťana? Proč smrtící tepelný paprsek vysílá černá koule, a ne uvěřitelná zbraň. Proč jsou boje s armádou jen naznačeny a ne ukázány. Nízký rozpočet?. Je to prostě paskvil, a podle mého názoru vyhozené peníze a věřím, že můj názor se potvrdí v hodnocení, sledovanosti a ziskovosti projektu. 2 hvězdičky dávám opravdu jen za dobové reálie. ()

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Fakt že hutná dráma, to som teda nečakal, napriek tomu, že to bolo v žánroch spomínané. Čakal som možno kyberpunkové sci-fi, ale dostal som drsnú, špinavú rodinnú drámu, tak pochmúrnu a depresívnu, ako sa na danú dobu len mohlo dať. Vynikajúce spracovanie slávneho románu, totálne svojim pojatím odlišné od doterajších pokusov. Teraz ma čaká konkurencia s Gabrielom Byrnom, tak som zvedavý. ()

Reklama

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

H.G. Wells a jeho sci-fi počin 'Válka světů". Ve své době první sci-fi příběh pojednávající o mimozemské invazi na Zemi. První filmové zpracování jsme mohli vidět ve snímku 'Válka světů' (1953), který je i dnes po technické stránce majstrštyk. Nám je však nejznámější zpracování s Tomem Cruisem 'Válka světů' (2005). Britští tvůrci se tentokrát pustili do třídílné miniserie s celkovou stopáží tří hodin, a jak už to tak bývá, s původním dějstvím to má pramálo společného. Jediným plusem je, že se příběh odehrává ve viktoriánské éře. A to je asi tak všechno. Vizuální efekty jsou typicky televizně levné a je to hodně viditelné. Nějaké napětí a okázalou dramatičnost aby divák pohledal. Jedná se zkrátka o takovou malou odpočinkovou miniseriálovou maličkost, která se dá bez skrupulí shlédnout, avšak nelze od toho ledasco očekávat. Je tedy potřeba mít oko shovívavé ke všem aspektům této tvorby, jinak se tím nedá patřičně prodrat. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Konečně jsem se dočkal pořádné adaptace z toho správného místa a času, tedy z Londýna v 19. století. Změny oproti předloze samozřejmě proběhly, ale celkově jsem se zpracováním spokojen. Fajn obsazení, velmi dobrá režie i vizuální efekty a samozřejmě zcela na jedničku vykreslený dobový Londýn. Mou duši potěšilo i samotné finále (které ovšem známe od začátku), které pro nás nedopadlo právě nejlépe. Dle mého názoru je tohle zpracování dost podhodnocené, já si ho náramně užil a s výsledkem jsem velmi spokojený. BBC prostě špatné věci dělat neumí. Takhle vypadá přepis sci-fi klasiky! A zejména první část dvojdílného sestřihu je natočená naprosto skvostně, stejně jako postapo sekvence. 75%. ()

Mamlas odpad!

všechny recenze uživatele

Kdyby z těch 3 dílů udělali 1 film, tak by to bylo takové laciné, otravně nudné TV drámíčko s prvky sci-fi a hororu, na hranici odpadu a jedné hvězdy. V plné konstalaci je to fatálně nudná, brutálně protažená ubohost, na kterou se vůbec nedá dívat. Na mnohonásobné zrychlení jsem to nějak dokoukal, ale bylo to strašné. (5%) ()

Galerie (104)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se v Liverpoolu (Anglie, Velká Británie). (BMW12)

Reklama

Reklama