Armáda temnot

• USA Army of Darkness (více)

Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

Inozuka

"Máš rozvázanou tkaničku..." Osobně mám radši mix černého humoru a horroru z dvojky. Z Armády temnot je až moc cítit, že Raimi chtěl být za každou cenu vtipný. Jinak ale dobrý, Bruce Cambel s brokovnicí (která je sice dvouhlavňová, ale dokáže vypálit i čtyři rány bez nabíjení) a motorovkou místo ruky ukazuje démonům, zač je toho loket. Parádní jsou všechny ty příšery a kostlivci. "Smrt živým!!!" ()

Nocturno culto

Hooooodně ujetá záležitost, od samého začátku až po finále, náramná zábava .. Nebudu tady vypisovat scény a útržky z filmu, je potřeba to vidět ... ()

danny_21

No tak jsem to Smrtelné Zlo zkouknul komplet, a musím říct, že nejlepší je jasně remake z roku 2013. Armáda temnot "stylem" pokračuje v přechozích dvou Raimiho dílech, a i když jsem se tentokrát i trochu bavil, pořád to u mě nestačí na víc než 2 lepší hvězdy, Campbell je aspoň ďábel, škoda pro něj, že se nedostal doteď k pořádným rolím, talent by na to určitě měl - 45 % ()

Mouchal

I přesto, že původní Evil Dead 1 i 2 byly doslova prošpikovány různými šílenostmi, za Armádou temnot v tomto směru na míle zaostávají. Celkem i paradox, že zde nejhůře hodnocený díl se mě osobně líbil nejvíc, ale i tak to občas je. Ash ve středověku prostě působí lépe, než by kdo čekal a i přes různé nelogičnosti (brokovnice střílí jako kulomet, motorovka na ruce, nezranitelnost hlavního hrdiny... vlastně nelogičnosti bych tu mohl psát dlouhé hodiny) se tento film právem stal kultem na poli hororových bijáků. Technické triky působí opravdu velmi zastarale, ale nedokážu si to ani jinak představit (i tak trochu počítám s úmyslem tvůrců) a nápadů je tu opravdu nespočet (malí Ashové, Ashovo zlé dvojče (já ho pojmenoval ASSh), Ashův protáhlý obličej... ano, až tak moc je ten film o Ashovi, ale vadit vám to rozhodně nebude). K tomu se tu objeví i několik velmi vtipných scén (Ashův pokus vyslovit správně zaklínadlo) a nakonec se dostaví i pocit epičnosti při střetu dvou armád (asi něco jako kdyby filmařům LoTR při bitvě o Helmův Žleb došly peníze, ale oni se i tak pokusili něco vymyslet). Závěrečné scény jsou obě (jak bych to řekl?) takové hloupoučké. Ale jestli tohle někomu můžeme odpustit, tak to bude právě peklobijec Ash. 75% ()

Likan7

Totální ulítlotina. Nerozumím zdejšímu hodnocení, nerozumím tomu, jak se tohle může někomu líbit :( Přiznávám, že fantasy a středověk tomu hodně prospěl, ale i tak se jedná o naprostou srágoru, která si ze sebe dělá legraci, jenže já tohle sebeparodování nesnášim, a nesnášim, když se cítím trapně za to, co vidím. Naprosto mě to minulo, několirát jsem se usmál a přiznávám, že Bruce Campbell má charisma, jenže ten zbytek je něco tak hroznýho, až to není pěkný. ()

Nix

Tenhle šílený film jsem si opravdu zamiloval a i když už to moc horor není, je to opravdu skvělá podívaná u které se opravdu zasmějete. ()

Hellknight12

Pokračovanie,, ktoré sa oplatí vidieť ale je to rozhodne najslabší článok série. S. Raimi sa rozhodol ísť 100% humornou zložkou. Z scén, ktoré by mali byť vážne spravil proste úplnú komédiu. Narozdiel od druhého filmu, v ktorom je humor pekne vyvážený a ničomu neprekáža túto je už až príliš nasilu. Ďalšia vec čo mi prekáža je, že potenciál filmu je oveľa väčší než to čo sme dostali. Je tu veľa nevyužitých možnosti. Film sa volá Armáda Temnot, tak prečo tu nie je využitých viac démonov? Ale iba kostru a pár zombies?   Na začiatku máme nejakého lietajúceho démona. To je síce pekné ale prečo neprišli aj ďalej? To bol posledný lietajúci démon čo peklo malo? Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

samkko

Škoda. Mohli jsme mít tu nejlepší splatter trilogii a nemáme. Army of darkness na mě působil až výsměch proti předchozím dvou počinům. Byly zde sice dva momenty, které by se s jedním přivřeným a druhým zavřeným okem daly kvalitou přirovnat k dřívějším dílům, ale jinak je to prostoduchý brak. ()

Dexx

Parádně ujetá béčková hororová komedie, která se za to, co je, nestydí a proto je taky tak skvělá. Smích od začátku do konce zaručen, zvlášť máte-li smysl pro černý humor. ()

AlexDLarge

Neskutečně dobrá hororová komedie s výborným Brucem Campbellem. Tohle by měl vidět každý fanoušek filmů. Ať máte rádi Tarkovského nebo Baye. ()

Miksa

Neuvěřitelně úžasné Béčko z tvorby Sama Raimiho, které uzavírá šílenou trilogii o knize Mrtvých. Skoro celý film leží na Bruce Campbellovi, který tuto crazyfantasy komedii zvládl na jedničku. Kultoní záležitost se vším všudy ()

Bartoloměj

jednička horor, dvojka balanc mezi hororem a komedií.. ve trojce už není z hororu vůbec nic a film svojí absurditou balancuje na hraně propasti bezbřehé hovadiny... no vlastně tam dost často padá, ale pořád je to zábava... ()

e.Boďo

po tomto filme by som povedal ze raimimu viac ide fantasy s pekelne dobrymi ,vtipnymi scenami,nez snaha spravit horor za par drobnych.Po evil dead som ani necakal ze sa tak nasmejem. ()

Chuppa

Oproti vynikající dvojce opravdové zklamání, je to komedie u které jsem se smál jen málokdy, Eš byl rádoby drsnej, nikdy mu nedošli náboje a z dvouhlavňové brokovnice byl schopen vystřelit tak minimálně 6x :-) a mluvící kostry? To bylo prostě moc.. ()

Hellsniper

Třetí díl z trilogie Lesní duch. Tentokráte se děj odehrává v minulosti ve středověku. Film nabírá novou šťávu v podobě rytířů a technologických upgradů Ashe a konečné řešení s knihou Mrtvých. ()

Lilien

presun série do stredoveku priniesol viacej súbojov, príšer ,ale hlavne celkom cool humor. No vytratila sa hororová atmosféra s predošlých častí . Svojim spôsobom to naznačoval už aj diel druhý. S Asha sa stane pekný sebavedomý hajzlík ktorý rozseká všetky príšery na okolo a nikomu nič nedaruje. Aj armáda temnot sú pekný parchanti a vystrájajú kadejaké vtipnosti. Po trikovej stránke sú smiešny no asi tak mali vyznieť. A kto nevidel alternatívny koniec .s režisérskej verzie prišiel o veľa. ()

Miagy

pre mňa až príliš pritiahnuté za vlasy, Horor/ komédia ktorá mala všetko čo treba k výbornému filmu : super režiséra, výborného hudobníka a fajn herca. Avšak toto prestrelili a na to, že film je z 1992 boli efekty až príliš slabé. Miestami som sa bavil, ale to mi nestačilo na 3 *. Proti gustu...ale toto bolo moc. ()

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (více)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (více)