Armáda temnot

Army of Darkness

Armáda temnôt

Army of Darkness

Fantasy / Komedie / Horor

USA, 1992, 81 min (Director's cut: 96 min)

Něco tomu chybí...teda, chybí tomu prakticky všechno. Ale tím správným způsobem:) Jediné, co mi opravdu nesedlo, byl ten konec, jinak všechno blahosklonně přejdu kvůli komediálnímu výkonu Bruce Campbella a...no, to je vlastně všechno, o ničem jiném to není;) Stejně mám radši jedničku, takže 70% a Hail To The King, Baby.(15.11.2007)

Sam Raimi sa spolu s Bruceom Campbellom tretíkrát pustili do Evil Dead, ale bohužiaľ už to nie je ono. Kúzlo prvých dvoch filmov sa stratilo v záplave postáv a miestami až skôr trápnych než vtipných scénok. Príde mi to lacné a jednoducho už to nie je ono. Takže Evil Dead a Evil Dead 2 áno, ale Armádu temnôt už skôr len pre skalných fanúšikov. Kúzlo sa totiž vytratilo. Popravde po prečítaní recenzií som čakal viac. Mix fantasy, komédie, hororu a ďalších žánrov ma bavil napoly, čakal som viac tej srandy, alebo vtipnejšie aby to bolo a aj s krvou sa šetrí, pristalo by jej sem viac. Pre mňa priemer. Ako samostatný film, bez predchádzajúcich Evil Dead, by som Armádu Temnôt hodnotil úplne inak a možno by som pridal aj hviezdy, ale vzhľadom k vybočeniu žánru z hororu na suchú komédiu musím hodnotiť skôr priemerne.(2.10.2019)

Uzasne je uz len to, ze je to pokracovanie, ktore sa narozdiel od minuleho dielu neodohrava v pritomnosti, ale v stredoveku :). A kazdy urcite uzna, aj bez toho aby tento film videl, ze brokovnica a motorova pila v stredoveku je lakava kombinacia :). Iked viac ako horor je to dobrodruzny film (nechyba paradna pompezna hudba a slusna vyprava), atmosfera je tu rovnako skvela, je to majstrovsky natocene, a Ash tu zaziva svoje najlepsie chvilky z celej trilogie. Dufajme, ze strvty diel predsa len uzrie svetlo sveta. Give me some sugar baby... (9/10)(6.4.2008)

Někdo si asi myslel, že v Evil Dead 1 a 2 jel Sam Raimi pořád jen na půl plynu, tak se mu poskytnul několikanásobný rozpočet, ať už se konečně rozjede! Jenže jak šílenější může crossover horroru a komedie ještě být? Jde to vůbec? Mno, asi moc ne, protože předchozí Evil Dead, zejména dvojka, zůstává nepřekonána. Army of Darkness chce mít cool hlášky, charismatického hrdinu, moment opuštěného psycha v lesích i epickou bitvu o hrad, jenže dohromady je všechno tak trochu nedomrlé. Hlášky působi nuceně a uměle, Bruce je příliš sebevědomý a závěrečná vřava nemá to patřičné kouzlo, povedla se tedy jen opuštěná chata v lese... Celkově tedy stále originální, ale již ne tak osvěžující a zábavné. 6/10(9.9.2012)

Je drsný tak, že pred ním drátenka berie nohy na plecia. Terminátora poľahky strčí do vrecka. Nedostatok rozumu vynahrádza charizmou a neopakovateľným šarmom. Zoznámte sa, Bruce Campbell vo finálnom súboji s ultimátnym zlom! Riešiť u záverečného dielu kultovej trilógie Sama Raimiho Evil Dead otázku scenára, či dokonca dialógov, je ešte viac mimo než u predchádzajúcich dielov. Armáda temnôt si uchováva základy Raimiho krvavého hororu, no vsádza najmä na pestrú čiernohumornú komiku a všemožné výrazy a grimasy, ktorými Bruce vo svojej geniálnej dvoroli disponuje. A to je jedine dobre, lebo to z nej činí jednu z najzábavnejších komédií ranných 90.-tiek - ak sa dobre poznáte s Raimiho úchylným šialeným humorom, dobre viete, o čom hovorím. Imperiálny pochod armády kostlivcov mi nevdojak z neznámych príčin v mysli nastavil analógiu s výpravou Kurosawových vojnových filmov - a to je pochvala. Je skvelé vidieť, že Raimi zhola kašle na najnovšie efekty a počítačovú animáciu, a 90% všemožných monštier a podobne sú skvostné, ručne robené masky. No a tým som si odbil svoju svätú povinnosť fanúšika, povýšil Armádu temnôt z jednoliateho guilty pleasure na niečo viac a zostávajú mi len dve otázky: 1. Prečo je tretí diel neoficiálnym členom série? a 2. Prečo je tak hanebne nedocenený? 100%(1.2.2014)

• - Pre záverečnú scénu v obchodnom dome bola vizáž "posadnutej strigy" Patricie Tallman inšpirovaná v tom čase všeobecne nenávidenou newyorskou miliardárkou Leonou Helmsley. (MIMIC)

• - Závěrečná akční scéna v obchodě byla natočena dodatečně, jelikož film se producentům zdál příliš krátký. (Landauer)

• - Když na konci filmu Ash (Bruce Campbell) střílí ze zbraně, vystřílí mnohem více nábojů, než na kolik je tato zbraň uzpůsobená. (dc125)