Poté, co se Ash pomocí přenesení času dostane do rytířské doby, začíná jeho další dobrodružství. Je vyslán, aby nalezl Knihu mrtvých. Ta dokáže zničit příšery, které ve středověku řádí, ale také ho dokáže přenést zpět do současnosti. Ash ale poplete zaklínadlo a stane se, že Armáda temnot vyvolá krvavou hrůzu. Jediný Ash je dokáže porazit. (LION-MR.T)

Trailer

Radyo

Klasická série Evil Dead tímto dílem zřejmě definitivně skončila. Bohužel. Musím se přiznat, že skončila dost vydařeným dílem, jenž si skoro nic nezadal se svými předchůdci. Bruce Campbell dovedl svou roli až k dokonalosti, jeho hlášky, sebejistota a velkohubost mě opravdu hodně pobavily. Pravda je, že triková bitva s armádou temnot chvílemi vypadala, jako když banda školáků vtrhne do kabinetu s pomůckami do biologie a začne tam všechny kostry, lebky apod. rozhazovat a ničit. Nicméně ani tato triková naivita (dost možná záměrná) nemohla výrazněji potlačit finální prožitek a proto dávám za čtyři. ()

Gemini

Něco tomu chybí...teda, chybí tomu prakticky všechno. Ale tím správným způsobem:) Jediné, co mi opravdu nesedlo, byl ten konec, jinak všechno blahosklonně přejdu kvůli komediálnímu výkonu Bruce Campbella a...no, to je vlastně všechno, o ničem jiném to není;) Stejně mám radši jedničku, takže 70% a Hail To The King, Baby. ()

Lima

Hodina a půl bezbřehé legrace. Film se tváří jako horor, ale přitom zde není nic, čeho by se divák musel bát. Pouze se baví a žasne, co ten Raimi zase vymyslel. Gagů je tu nespočet a když se k tomu přidá Bruce Campbell, můj kultovní herec, který má tolik charismatu, že by ho mohl rozdávat, je o zábavu postaráno. Z celé trilogie Evil Dead jasně nejlepší díl! ()

Galadriel

Oproti minulému dílu, který šel naprosto mimo mě, je tohle učiněný klenot. Přesun do středověku byl geniální tah a humor místy až montypythonovský se mi celkem trefil do noty. Trochu mi ale vadily místy dost slabé triky, hlavně v útoku kostlivčí armády, které vypadaly spíš jako něco ze Star Treku z 60.let nebo jako kdyby si nějaký nadšenec s kamerou doma rozpohyboval figurky (a vzhledem k tomu, že film vznikl třeba pohý rok před Jurským parkem, to nemůžu úplně odpustit). Ale třeba to byl záměr, nevím... No dobře, tak asi byl. Nicméně přeš šílený a přeplácaný děj jsem se prostě dobře bavila, takže ty 4* jsou zasloužené. ()

Matty

Zábavně nechytrá ptákovina pro odrostlé děti a infantilní dospělé. Sam Raimi patří odjakživa k nejhravějším režisérům a jeho rané filmy, nekrocené zodpovědností danou vysokým rozpočtem, k nejzábavnějším. Armáda temnot by chtěla bavit obdobně jako z kloubů vymknutý Evil Dead 2 (na nějž navazuje), jenže na to nemá… nemá dostatek originálních nápadů. Mnoha vizuálním gagům podráží nohy prachbídné technické provedení, nejspíš již v době svého vzniku pasé, ale pokulhávající rovněž za (o šestnáct let starší) českou komedií Ať žijí duchové! Černý humor se omezuje na strohé „likvidační“ hlášky a demence v chování postav, neřku-li v nakládání s historickými fakty (Raimi má VELMI zkreslené představy o evropských dějinách), by zasloužila samostatnou stať. Cokoliv bych ještě vytknul, jedno popřít nemohu – nenudil jsem se. Apendix: Řekl bych, že něco podobného chtěl natočit Terry Gilliam. Výsledný neúspěch pojmenoval Kletba bratří Grimmů. 70% Zajímavé komentáře: choze, MIMIC, InJo, JohnPyro, Barak ()

• Byl natočen i alternativní konec, kdy se Ash probudí o sto let později a nalezne zemi zničenou jaderným holocaustem. (Martin00x)
  • Když na konci filmu Ash (Bruce Campbell) střílí ze zbraně, vystřílí mnohem více nábojů, než na kolik je tato zbraň uzpůsobená. (dc125)
  • V závěrečné scéně v obchodě používá Ash (Bruce Campbell) zbraň Winchester Model 1892. (dc125)