Armáda temnot

Army of Darkness

Armáda temnôt

Army of Darkness

Horor / Thriller / Komedie / Fantasy

USA, 1992, 81 min (Director's cut: 96 min)

Raimi pokračuje za hranice surreálného karnevalu Evil Dead 2 do říše infantilní rozkoše a nespoutané fantasmagorie. Campbell je největší hrdina, jakého kdy domácí potřeby nosily a z celé trilogie mě tohle baví nejvíc. Nejspíš dokonce z celé Raimiho filmografie. Festival šprýmů a na koleně stlučené fantastiky, u které mě právě ta technická nedokonalost přijde jako nedílná součást hry. Mnohem dokonalejší (a na totožném dějovém základu postavený), přitom paradoxně méně hravý a nápaditý Mocný vládce Oz je toho důkazem.(4.4.2013)

Skoro bych vsadila svoje zelené boty, že tenhle týden už neuvidím nic tak roztomilého jako rytíře mlátící mečem do auťáku. Nicméně ty zelené boty mi udělaly na nohách puchýře, to jen tak pro pořádek. Zcela chápu tu fetiš na ruce. Pukající stromy jsou pěkné. Kouzla se světlem ještě lepší. A kouzla se zrcadlem? Ou jé! Už nějakou dobu jsem neviděla nic hysterického a velmi mi to chybělo. -"I may be bad, but I feel... good."(4.5.2015)

Důstojné zakončení úspěšné série Evil Dead, které tentokrát nenese stejný název, ale „schovává“ se za názvem Army of Darkness. S hororovými prvky to jde každým dílem dolů, jednička byla hororová zdaleka nejvíc, druhý díl už se pořádně mixoval s humorem a trojka nabídla čistou komedii s hororovým prostředím. Bruce Campbell je ovšem jako Ash dokonalý. Suché hlášky a jeho mimika nenechají chladným naprosto nikoho. Stejně jako nadmíru kvalitní režie. I když triky vypadají jako z třetí/čtvrté cenové relace, budí dobrý dojem, aspoň tedy pro příznivce prvních dílů. Zasloužené 4*(15.12.2008)

Celovečerní upevňování kultu zvaného Bruce Campbell. Děj neexistuje, atmosféra také ne a ostatní herci nestojí ani za zmínku. Jenže je tu Bruce a ten svým charismatem všechny zápory činí naprosto malichernými. Zakončení trilogie kde již nehraje prim Sam Raimi a jeho nápaditá a invenční režie či nějaký příběh. Tady jde o Bruce, Bruce a ... a zmiňoval jsem, že v tom hraje i Bruce?(24.7.2007)

To jsou všichni lidé z tvé doby tak velkohubí a samolibí? -- Ne, jen já! Tak tohle jsem vážně nečekal! Kvalita neklesla, naopak se zněkolikanásobila! Tohle je komedie tisíciletí a mohu s klidným svědomím říci, že jsem se u žádného jiného filmu v posledních několika letech zdaleka tolik nepobavil, jako právě u Armády temnot. Čestné místo v osobní TOP 10 uniká tomuhle béčku jen o vlásek... Raimi třetí díl své bezchybné trilogie zahustil nesmírným množstvím hlášek, absurdních scének a vtípků. Smál jsem se od začátku do konce a obdivuji tvůrce spider-manů za to, že dokázal takovou komediální nálož natočit. A je tu toho mnohem víc! Nejvíce si asi zaslouží vytípnout bombastická bitevní scéna z konce filmu, která se směle může rovnat :-) bitvě u Helmova Žlebu ze Dvou věží - radost pohledět! Na prvním místě ovšem vždycky bude Bruce. Bruce a jeho perly, které mě nespočetněkrát složily do kolen. Good or bad - I´m the guy with the gun! Hell yeah baby! *** PECKA JAK HOVADO ***(8.7.2010)

• - Ve scéně kdy Ash (Bruce Campbell) vyleze ze studny, vystřelí ze své zbraně 3 náboje bez přebití, přestože je zbraň pouze na 2 náboje. (dc125)

• - Ve scéně kdy Ash (Bruce Campbell) přichází na hřbitov, si je možné všimnout že na oltáři leží jedna kniha, ale o chvilku později jsou tam už tři. (dc125)

• - Potom co Ash (Bruce Campbell) vyleze z „díry" se mu zničeho nic objeví zbraň v rukách. (dc125)