Téměř dokonalý zločin

• USA The Gift (více)

Nedávno ovdovělá Annie Wilson (Cate Blanchett) žije se svými třemi dětmi v malém městě v Georgii. Je mezi sousedy známá tím, že má po babičce dar vidět do budoucnosti a umí také vykládat karty. Kdo by nechtěl poznat, co ho čeká? Plynutí času s občasným výletem do budoucnosti v malém městě přetrhne vražda Jessiky King, mladé bohaté nymfomanky, kterou najdou uškrcenou u rybníka. Prvním podezřelým je násilnický rasista Donnie (Keanu Reeves), který tyranizuje svou ženu (Hilary Swank), jíž Annie už dlouho radí, aby od něho odešla. Podezřelých přibývá. Je vrahem Jessičin milenec David (Greg Kinnear)? Nebo Buddy (Giovanni Ribisi), který byl jako dítě sexuálně zneužíván? Nebo je to snad Valerie, která věděla o napjatém erotickém vztahu svého muže k zavražděné? Pomohou zvláštní schopnosti k vyjasnění případu? (oficiální text distributora)

topi

Sam Raimi prostě filmy umí točit a perfektní ukázkou je tento mysteriózní thriller s hvězdným a dokonalým hereckým obsazením. Scénář napsal Billy Bob Thorton a geniální hudbu složil Christopher Young, ty houslové pasáže jsou absolutně okouzlující a očarující, nádhera!! ()

Damiel

Velmi povedený mysteriózní thriller, má gradaci a šťávu, takže jsem se nenudil. Jenom tak nějak nechápu debilní český distribuční název, který hodně zavání Dokonalou vraždou s Mivchaelem Douglasem... The Gift, čili Dar, je mnohem přesnější a k duchu snímku se mnohem víc hodí. Snaha českého distributora "prodat" film atraktivním názvem za každou cenu v tomto případě opět zvítězila. ()

stration

Sam Raimi umí i vystrašit. Když si k tomu pozve výborné herce (hlavně překvapil záporák Keanu Reeves), vznikne opravdu kvalitní strašidelná podívaná. ()

MATADOR

Atmosfére, která by se mohla krájet. Navíc podtržená úžasnými hereckými výkony všech zúčastněných. Všechno není, jak vypadá a Téměř dokonalý zločin je dílo, které by žádný divák neměl minout. Je to tak dobré, že jsem tu jednoduchou zápletku rozlouskl, až lehce před závěrem. Hanba mě, pocta tvůrcům! ()

dawe04

Po delší době povedený thriller. Chutný koktejl obsahující výborné výkony všech herců (Ribisi s Cate ale vedou), napínavý příběh okořeněný vůbec ne trapným a "vycucaným-z-prstu" mysterióznem s příjemnou mrazivou atmosférou. ()

Aleee89

Zase jeden z mála filmů, který mě neskonale zaujal a navíc překvapil. Cate hrála skvěle, ostatní taky. Námět se mi líbil moc, protože při celém filmu držel atmosféru a navozoval příjemné mrazení v zádech. Taky se mi líbilo, že až do poslední chvíle nebylo možné odhadnout, kdo vraždu vlastně spáchal. Takže film celkově vyznívá velice příznivě a mezi thrillery patří určitě k těm nejlepším. ()

radektejkal

Ano, je to napínavý jako kšandy. Ale to na dobrý film nestačí. Kde je to městečko, kde se lidé chovají k sobě tímto způsobem? Napadá mě pojem "křesťanská fantasmagorie". Pak bychom byli skutečně doma v Americe. Pod lebeční kostí lidí se skrývá víc, než pod hladinou jezera. Napadá mě verš Jima Morrisona "His brain is squirming like a toad". Křesťanská mystika (tím myslím to nejlepší, co dalo křesťanství světu) se zde mění v magii, ani ne tak černou jako symbolicky zmatečnou (od panenky voodoo, přes černý krystal diamantu, po "čarodějnictví", věštění z karet, představy a vidiny). A za tím vším jsou narušené emocionální prožitky (nymfomanie, znásilnění otcem, násilí pro násilí atd.) ... ()

Fanucci

Takový nenápadný film...ale velice kvalitní. Napínavý, výborně zahraný, člověk se párkrát slušně vyleká. 80% ()

maverick10

Nikterak zavratnou zapletku dokonale nahrazuje husta atmosfera s vybrousenyma charakterama hlavnich person filmu. A to jsou asi ta hlavni deviza tohoto snimku, ve kterem pan Raimi nezapre Hitchcockovskou skolu. ()

ilemas odpad!

Věštění z karet, jasnovidectví a velká nuda, nevydržel jsem to ani do konce a myslím, že jsem o nic nepřišel. ()

kombajn

Rozhodne nadprůměrný film, ale příjde mi lehce rozvláčný. Na druhou stranu třeba vraha jsem neuhodnul. Najde se v něm pár "lekaček", nicméně do Kruhu to má daleko. Cate Blanchett je ovšem excelentní a vidlák Reeves na přesdržku. FIlm má kopec atmosféry a kdyby tam bylo ještě krapet víc "lekaček" a mystyčna, bylo by to na 5*, takto jen 4.5 :)) ()

MartinNDL

Velmi zdařilý triller. Výborné herecké výkony (ještě aby ne, když se sešla taková sestava hvězd), zajímavá zápletka i pointa, výborná režie a nahá Katie Holmes. ()

Chen

Napětím napěchovaný thriller, který se sice nevyhne pár klišé, ale to neubírá nic na tom, že umí navodit strhující a současně děsivou atmosféru nejen díky scénáři, ale i výtečnému obsazení. ()

rakovnik

Velmi dobrý kriminální thriller se skvělou Cate Blanchet v hlavní roli. Vytáhl se také násilnický Keanu Reeves a v malé roli také moje oblíbenkyně, Katie Holmes (příroda ji obdařila skutečně štědře, jak lze v tomto filmu zahlédnout, a to nemyslím herecky). Film přes delší stopáž pěkně utíká, o napětí není nouze a kladně hodnotím také spletitost příběhu, tkerý vás nenechá v klidu od začátku do konce. ()

Martin741

Reziser Sam Raimi /Evil Dead 1 a Evil Dead 2/ natocil dalsi posobivy horor s atmosferou maleho ospaleho mestecka. Sympaticke je najma to, ze horor sa dost tuna kombinuje s detektivkou. Raimi od Evil Dead evidentne skrotol, a tak tuna ani nezavadime o motorovu pilu. Namiesto toho je tuna slusne vybudovana detektivna atmosfera, a vyborni su herci ako cate Blanchett /Talentovany Pan Ripley/, Giovanni Ribisi dokazuje, ze si obcas vyberie aj kvalitu a Keanu Reeves /Speed, Point Break/ sa pre zmenu zhostil zapornej ulohy. Trochu zamrzi, ze divak sa dozvie meno vraha uz asi 20 minut pred koncom, bez toho by to bol cirociry masaker a dalsia takmer kultova podivana. Fascinujuce je juzanske /Juh USA, aby bolo jasne/ mestecko, lesy, baziny a farmy ukryvajuce tajomstva. 89 % ()

Hees

V tomto filme je cítiť rukopis jeho režiséra Sama Raimiho, teda aspoň ja som tam cítil jeho štýl tak ľahko badateľný v iných jeho filmoch. Herecké obsadenie je vskutku hviezdne (Cate Blanchett najlepší výkon z hercov čo tu môžme vidieť) na takýto film, ktorý je do určitej miery celkom fajn premyslený čo sa týka príbehu. Samozrejme nemôžem zabudnúť povedať to, že divák stále rozmýšľa, báda a nevie kto vlastne robí "zlotu". Takže celkom fajn thriller s hereckým obsadením na vysokej úrovni s veľmi miernym prekvapením na konci. Tento film teda človeka neurazí, ale nijak ani neohúri. (Hodnotenie 3,5) ()