Epizody(6)

Za nadvlády Impéria sa Obi-Wan Kenobi vydáva na kľúčovú misiu. (Disney+)

burg

Tak jo - proč nosí světelný meč kdejaká černá tlama, kterážto není ani Jedi, ani Sith jest vysvětleno. To že všichni víme, jak celá série skončí (čili kdo přežije) ubírá veškerou šťávu a drajv, Prostě NIKDO nemůže být napnutý. Ale i tak by se pár světlejších momentů našlo - převážně v druhé polovině série. Přesto se modlím, aby Disneyho nenapadlo z tohohle námětu ždímat víc, protože Ewan si něco takového nezaslouží. Prostě seriál neurazí, ale ani nenadchne. BTW: taky si všichni říkají, co dělal Palpatine mezi roky 19 BBY a rokem 3 ABY? ()

Krustovskij

Nejsmutnější je, že kdyby to šlo jako 2,5hod pecka na velký plátno, jsme na 80-90 % bez debat. Poslední epizoda skvělá, čtvrtá hvězda za Ewana a prostě proto, že jsou to Star Wars! ()

teekanee

Momentální problém Disney je, že upředňují kvantitu nad kvalitou. Disney + musejí něčím zaplnit a tím pádem vzníká spousta seriálů jak ze světa SW tak z MCU, který mají potenciál být skvělý, ale nakonec vždycky skončí na někde na půl cesty a jsou pouze dobrý. Obi-wan by si zasloužil trochu větší rozpočet, jelikož nějaké scény působí fakt šíleně televizně. Celkově je seriál poměrně dobrá zábava a to hlavně díky výbornýmu Ewanovi, překvapivě roztomilé a dobře hrající malé Leiy a Darth Vaderovi v podaní Christensena + Jonese. Co moc nefunguje jsou vedlejší postavy, které nedostanou pořádný prostor divákovi přirůst k srdci. Určitě bych vyzdvihl poslední díl, který je kvalitou úplně někde jinde než zbytek seriálu a už jen kvůli němu stojí za to seriál shlédnout. To platí dvojnásob pro fanoušky celý ságy, jelikož šestá epizoda vytváří jakýsi můstek mezi Anakinem a Dart Vaderem, který nepůsobí vůbec navíc a obsahuje jeden z nejlepších lighsaber duelů celý ságy. 77% ()

GreenFlag

Tohle byl fail. A některé scény epic fail. Scénář slabý, většina herců otřesná a nesympatická (Leia ze všech nejvíc). McGregor se snaží, ale ty jeho tzv slabé chvilky ho sráží dolů (za což zase může scénář). Za pár měsíců si už nevzpomenu, že nějaký seriál existoval. ()

Zaks

V seriály nič poriadne nefungovalo. Je to len kopa nezmyslov a nelogických scén pospájaných halabala dokopy. Sterilný príbeh, detstvo hrdinov je vlastne bez akýchkoľvek vysvetlení. Keby seriál nevznikol, absolútne nič by sa nestalo, lebo všetky udalosti by sa dali zhrnúť do jednej vety. Škoda času stráveného nad hovadinou. Dve hviezdy za úctu k značke SW, ináč možno aj odpad. ()

Filmyx

To je tak, když stačí, ze to něco vydělá. A neva, ze i podělá, je přeci tolik možností co vše se může v rámci gender korektnosti sežvejkat a bez přidání jakéhokoliv nápadu plivnout na blbečky diváky zpět.... ()

KT_2011

Nečekal jsem moc, ale tak mizerný příběh a na dnešní tv neskutečně mizerné psaní mne přesto překvapilo. Až trapné ničení ikonických postav. Opravdu ošklivé choreografie soubojů. Relativně příznivá výprava pro fanoušky SW. ()

ttknezu

Mně se to líbilo. Jo… spousta věcí nedává smysl a jednání postav je občas nelogické a některé jsou i celkem otravné (Reva mi celou dobu dost pila krev),… ALE… Ewan McGregor byl super. Hayden mohl dostat víc prostoru jako Anakin (čekala jsem víc flashbacků), ale i s tím málem, co dostal, mě dost bavil. Vím, že spousta lidí kritizuje malou Leiu, ale já jsem celkem uvítala, že se seriál točil kolem ní a překvapivě ne kolem Luka. Je to spíš průměr, ale já dávám neobjektivně vyšší hodnocení kvůli nostalgii, sympatickému Ewanovi a závěrečnému rozhovoru mezi Vaderem a Obi-wanem. ()

Filmozrout7

Na seriál jsem se těšil, že to dopadne takhle, jsem si nepřipouštěl. Malá Leia je otravná, inkvizitoři neschopní a děj za moc nestojí. Kdo čekal alespoň cool akci se světelnými meči, tak bude taky zklamán. Když od toho nebudete nic očekávat, seriál si užijete a “osudovost” Obi-Wana a Vadera se vám bude líbit, takže vám to nebude připadat jako ždímání Star Wars , jak to umí jenom Disney. Ať se radši soustředí na Mandaloriana a podobné projekty odehrávající se mimo hlavní děj Star Wars. ()

d.p.1

Když to vezmu od toho nejlepšího a dám to po to nejhorší sestupnou tendencí od tři plusů, přes nulu, po tři mínusy, bylo by to: +++ Ewan McGregor; ++ prostředí  a postavy Star Wars; + vyplnění mezery mezi epizodou 3 a 4; 0  zpracování; - postava Leii; -- postava Třetí sestry; --- produkt soudobého Disney.. Je to StarWars, takže rozhodně to ke shlédnutí je. Ale je to soudobé Disney, takže to bohužel ubírá dritvou většinu na kráse. Kdo vymýšlel postavu Třetí sestry a únikové scény Leii, ten by měl letět. Jak společnost s takovým rozpožctem může udělat některé scény na tak trapné úrovni, to nechápu. 60% a víc to komentovat ani nechci, jak Disney mrví ten potenciál je smutné. I když zase na druhou stranu je pravda, že bez Disney by nic takové asi nevzniklo, protože kdo by na to měl prachy a odvahu.. ()

laker4life

Další nastavovaná Star Wars Story. Tohle už jsem někde viděl... Děj je natažený do 6dílů, stačily by bohatě 3. Ewan dobrej, Christensen ve flash-bacích starej (toho teenagera mu moc nevěřím), překvapivě méně topornej než v prequelové trilogii. Třetí sestra místy dost přehrávala. Leia roztomilá. Za strhující finále palec nahoru. Kde leží budoucnost SW? Určitě ne v neustálém opakování téhož.  60% ()

Phosphorus

Tento seriál je zodpovedný za to, že mi pomohol prehodnotiť moje očakávania a požiadavky od novodobého Star Wars content-u. Jednoducho už nečakám nejaký logicky vyšperkovaný scenár (pri takto prekopanej Skywalker ságe je to inak dosť ťažké), extra originálny dej, prepracovaný vývin a motivácie postáv alebo akékoľvek hlbšie presahy. Radšej si užijem to, v čom Star Wars vyniká - podarenú akciu a humor, cool postavy či podmanivú atmosféru s poctivým soundtrackom. Ďalšie silné stránky Kenobiho sú herci Ewan McGregor a Vivien Lyra Blair, naopak tam ešte špatili niektoré strašne klišé scény a ten rozprávkovo nereálny dej. Do budúcna dúfam, že mi nejaký nový SW seriál či film očakávania znovu navýši ;). ()

Meraxes

A to som si myslel, že hlbšie už Disney klesnúť nemôže. Ale má to aj pár svetlých stránok. Ewan McGregor sa skvele vcítil do úlohy Obiho-Wana a dokáže emócie zlomeného muža predať, malá Leia je síce komická, ale aspoň prirodzená, Darth Vader má opäť tú správnu temnú auru a niektoré počítačové scenérie sú pôsobivé, menovite pevnosť inkvizítorov alebo Alderaan. Nebolo by to vlastne vôbec zlé, keby cieľová skupina neboli deti po lobotómii. Dialógy sú tak príšerné, že sa to nedalo počúvať, často to znelo skôr len ako náhodné vety, ktoré by v skutočnosti nikto nikdy nepovedal. Scenárista netuší čo s tým a tak sa to od tretej epizódy stále dokola opakuje, Leiu unesú, idú ju zachrániť a hoci je to nemožné, podarí sa im to a nakoniec dokážu utiecť vďaka zásahu nejakej Deus Ex Machiny, aby sa to mohlo v ďalšej epizóde znovu zopakovať. Všetci imperiálni stormtrooperi sú úplne slepý, hluchý aj dementný, takže to našim hrdinom zľahčujú, ale aj tak veľakrát potrebujú zásah zhora, ktorý samozrejme príde. A ani prebodnutie lightsabrom už neznamená smrť tak ako kedysi. Proste absolútny scenáristický paškvil a absolútna bezradnosť Disneyho, ktorý netuší ako so Star Wars vlastne naložiť. Ani hudba a úvodné titulky už zďaleka nie sú tým, čím bývali. K tomu to miestami to pôsobí ako nejaký amatérsky fanfilm. Niektoré postavy prežijú neprežiteľné a dokonca bez väčších zranení, aby sa potom iné mohli teatrálne a hlavne úplne zbytočne obetovať. Jedinou naozaj zaujímavou postavou, ktorá nie je ľahko čitateľná, je Tretia Sestra, ale chvíľami to naneštastie skĺzava k tomu, akoby to bol seriál o nej. Rating, ktorý to dostalo úplne chápem, natočené je to tak, aby to bolo prístupné naozaj aj deťom. Ešte aj k flashbackom Obiho-Wana a Anakina, ktoré považujem za najsilnejšiu pasáž celého seriálu, mám značné výhrady, hlavne to, že sa vôbec nepodarilo Haydena Christensena omladiť, a tak výsledok je veľmi rozpačitý. Posledná epizóda a očakávaný súboj Obiho-Wana s Vaderom síce čo to zachráni, ale celkovú pachuť neprekryje a nakoniec to zaklincuje absolútne nevhodným použitím "Hello there!" Mastenie brúch fanúšikov a vyvolávanie pocitov nostalgie, ktorými sa Disney snaží prekryť svoju neschopnosť, v prvej a poslednej epizóde úspešne, však nemôžu fungovať večne. Zarytí Star Wars fanatici môžu hovoriť čo chcú, ale nie je to dobrý seriál a to ani omylom, len dementný scenáristický paškvil ukazujúci absolútnu neschopnosť tvorcov. Čo ma mrzí o to viac, že prequelovú trilógiu mám vcelku rád, rovnako ako Ewana McGregora, potažmo jeho Obiho-Wana. 1* 22% ()

SLPHR

Od seriálu jsem čekal více, ale na druhou stranu to zas, tak špatně nebylo. Na jedné straně primitivní scénář a celkem nelogické chování postav. Na straně druhé nostalgie a lightsabery. Ewan McCrgegor předvádí ve své roli skvělý výkon a doufám, že natočí další série. ()

lukforce

Když se odprostím od myšlenky, že by film Kenobimu slušel více, tak herecky i příběhově mě seriál bavil (výtky by se určitě našli). Co mě vadilo, byla atmosféra, která nedosahovala Mandaloriana ani Boba Fetta (Favreau?), za což z velké části může doprovodná hudba, která byla velmi slabá. Celkově dávám 4* a pevně doufám, že příště se scénáristicky a režisérsky vyšvihnou, jinak fanoušky odradí i od oblíbených postav. ()

ArchAngel_

Jednoduché, prosté, silné - surová realita, kterou mnozí nechtějí vidět. Bohužel realita toho, jak to vypadalo po pádu Republiky. Obi-Wan dostal zavěr svého příběhu, který si zasloužil jako postava a propojení Star Wars příběhů je tak zase o něco větší a ucelenější. Za mě 90%, protože více se vymyslet ani nedalo a je to surové komorní a přesně takové, jak to mělo být a odpovídat filmům na které navazuje a kterými pokračuje ... ()

Helljoen93 odpad!

Další promarněná šance na obohacení SW univerza. Plno klišé a nesmyslů, minimum příběhu. Celá zápletka banální a v kontextu ságy zbytečná. This is not the way. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Kevin Costner kraluje televizním ratingům