V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

Pecinos

Dokud si Kostner drží tvář drsňáka, kterému na nikom nezáleží, tak je to dobré. Ale jakmile si uvědomí, že má city a že chce bojovat proti čmoudům, tak jde film z kopce. "Vodní svět" je hezká myšlenka, ale válka s piráty na atolech nenadchne. ()

MR.Lolofon

Pre niekoho blbosť, niekomu sa zasa páči, prepadák to určite nieje.Príjemne vodné prostredie, exotika, Costnerovi úloha žabomuža sadla, možno keby zrežírované niekým iným tak by to dopadlo ešte lepšie, ale film jednoznačne aspoň mňa bavil a nenudil. ()

MagyG

Apokalyptické snímky sú veľmi ťažký a záludný žáner. Vodný svet je však v tom, žo chcel zachytiť absolútne dokonalý, prepracovaný (bodaj by nie, za tie prachy), a nebyť niekedy až patetických akčných scén a lacných trikov, bol by to trhák. Každopádne, veľmi ojedinelý príbeh, nekopírujúci nič doteraz natočené. Obrovská výprava, exteriéry... Niet divu, že Costner na tom skoro skrachoval, keď tržby neboli také, ako by si film zaslúžil. Jeho trimaran je dokonalý, svoju úlohu zvládol bravúrne a nie je vôbec nudný. Hopper sa snažil a negatívne úlohy mu sadnú, ale je cítiť, že jeho hviezda už zhasínala. Inak krásny film, ktorý si rád pozriem zas a znova. ()

Amberjack

Ve vzdálených hlubinách času sedí před televizní obrazovkou chlapec. Fascinován zatopeným světem, který tak dobře zapadá do jeho kultem globálního oteplování vymytého mozku. Zlí rodičové mu děsivou představu odnímají a posílají ho dosnít ji ve spánku. Ach, jak je nenávidí! ... O pár let později si mladý muž, který býval chlapcem, zoufale přeje, aby mu to mokré filmové peklo hollywoodského kýče zase zakázali a poslali ho, tak jako kdysi dávno, zase radši spát. ()

K8MK odpad!

Hrůza! tenhle film neměl vůbec vzniknout ,hloupá zápletka , zklamání z Kevina Costnera jeho nejhorší role , prostě TRAPAS!!! ()

janisricos

Zase jsem ten film viděl a zase mě moc bavil. Nemůžu si pomoct, ale musím dát plnou palbu. Já jsem zatíženej na to post-apo, prostľ romantika hadr. Dem tam to působí levně, ale ty Hopperovy hlody jsou k popukání. Dobrodružství, vtip a přeměna z asociála na klaďase tomu dává tu katarzi. Mám ten film prostě rád. Howgh. ()

pf09

Costnera můžu a tato role mu sedí, 2/3 filmu špičková podívaná, dostal mě až potápějící se Exxon Valdez. Film jsem viděl znovu po delší době a pobavil. 3,5* ()

Drslw

Bol by to oveľa lepší film, keby tak veľmi nebilo do očí, že kvôli lúpeži galónu benzínu musia banditi spáliť 10 galónov (a vystrieľať tak cca 1500 nábojov...) ()

zimi

65% to snad ne, báječný film, vše klape! Skvělé nápady, herecky super9/10 a musím doporučit, mě to nadchlo a se synem,jsme to viděli tak 10 krát! ()

pekos

Sú filmy, ktoré si pozriete a zabudnete, o čom film vlastne bol. K tomuto filmu sa však rád vraciam, pretože má v sebe niečo nevypovedateľné, niečo, čo nás môže za určitých okolností postretnúť. Kevin Costner je vo filme presvedčivý a ani drobné prešľapy proti logike neznižujú kvalitu filmu, ktorá je na vysokej úrovni. Som vďačný K.Costnerovi za toto dielo, ktoré sa zaradilo do siene nesmrteľných filmov. ()

StaryMech

Nečekal jsem nic, a dostal víc. Reynoldsova postmoderní postapokalyptická únikovka, jakýsi zavodněný Šílený Max pro všechny, stojí na chudobném scénáři, hloupých dialozích, svižné akci a oku příjemné výpravě. To poslední mě zaujalo už v úvodu, kdy se nám Námořníkovo plavidlo představuje jako tinguelyovský kabinet kuriozit. Divím se, že scéna močení některé recenzenty podráždila - já si ji vyložil jako výzvu k tomu vnímat celé následující dobrodružství s nadhledem, jako na logice nezávislou zábavnou nadsázku. Ten pažralok či co, tak hrůzný, že nám ho režisér raději ani pořádně neukáže ! A Kevin s žábrami a plovacími blanami (pro mě přijatelnější než Kevin - tanečník s vlky) ! Všechno dohromady ale přišlo na stodvaasedmdesát milionů dolarů, a to v člověku vzbuzuje spíš než starost o to, jak skončí "Vodní svět", obavu o osud toho našeho suchého. ()

NagatoPein

Výpravná adventúra s veľmi originálnym námetom. Niekedy prosto potrebujete nenáročné dobrodružstvo a toto má myšlienku. Nečakajte ale nič zložité. ()

jakub.schejb

Film Vodní svět byl údajně velkým komerčním propadákem a propadl i u kritiky. Já osobně však musím s odstupem film hodnotit pozitivně, neboť je zde řada dobrých herců, děj nepostrádá napětí i spád. Jde zkrátka o dobře natočený áčkový blockbuster (tedy oddychovku). Ve srovnání s jinými post-apokalyptickými filmy (natočenými později) si drží laťku vysoko. ()

BH7

Originální, výborně pojaté a ztvárněné. Fakt jsem se moc bavil, ale na plný hodnocení snímku ještě něco chybělo. ()

Va33ek

Popravdě, dost dobře nechápu proč se film ve světě neujal. Za mě mužů říct skvělá podívaná, plná dobrodružství, nadherné hudby, skvělých herců a postapokalyptického světa, který bych si nepřectavil lépe. Rozhodně jsem se nenudil a po shlédnutí verze unless cut, která trvá 3 hodky a objasňuje mnohé co normální verze nikoli, jsem nadšený dvojnásob. ()

machopoltar

ked som si po case v klude este raz pozrel vodny svet , padol mi ovela lepsie ako vo svojej dobe premier,,,,,,veelka vyprava,,dobra otmosfera,,zaujimavy film taky mad max na vode,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,kevin pre tento film dlho zhanal peniaze a zohnal ich, dokonca velka cast isla z jeho vrecka,, pravy slovak by polku spreneverim a druhu by si uzival niekde v tropoch,,,kevin film reziroval a podla mna sa mu to podarilo,,,,reklama a medialny tlak uz zacal fungovat viac ako rok pred premierou a cela amerika ckala na to, co to vlastne bude,,,,to ze bol v danom obdobi vdacny objekt kritiky bolo zname a ak by aj natocil to naj , dopredu by to bolo odsudene na KO,,,,,vodny svet je velkovypravny film , ktory stoji za pozretie a podakovanie za jeho natocenie, mam ho rad,,este film je zvlast dobre obrazovo a zvukovo spracovany,,skoda len urcitym uletenym pasazam v zavarecnej casti, ale to patri hadam k veci,,,,,pre mna uz taka zacinajuca klasika,,, ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western