V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

Paity

Je to vlastně béčko. Ale Vodní svět nám ukáže život takový, jaký by mohl být, kdyby jsme neměli souš, což je také velice poučné. Je to pochopitelně velmi přitažené za vlasy, ale když nic v TV nejde a vám se nechce sahat pro DVD či Blueray do filmotéky, tak se na to kouknout dá. ()

Ledkodlaq

Tak tohle je jeden z filmů, které tvořily můj vkus a celkové filmové zaměření. Nebýt toho, kdo ví, kdo bych dneska byl :-) ()

Petr.Kocfeld

Costner si me timto filmem docela ziskal.Znam ho hlavne z filmu Tanec s vlky,kde ziskal Oscara.Snimek Vodni svet je vyborny.Costner je vyborny herec.Scifi Vodni svet ma dobry dej a pekne prostredi.Tento snimek se odehrava ve fiktivni budoucnosti.Rad se k nemu vracim...Davam mu 4 hvezdy.Scenar,herci a prostredi dobre. ()

Mleako

Popravdě řečeno jsem po úvodním masakru atolu moc nechápal, proč scénu s tankerem a to, co po ní následovalo, natočili pánové tak jak ji natočili, ale i přesto si za první 2/3 filmu Waterworld 4* zaslouží, protože se jedná o skvělý film, kterých je v postapokalyptickém žánru málo. A ještě bych rád vyzdvihnul skvělou výpravu. ()

Haymar

MadMax si natáhl xicht Kevina Costnera a vyrazil na ryby?! Dlooouho už sem to neviděl a rád sem si to zas po letech zopáknul! A vlastně ani moc nechápu, proč to byl tehdy takovej průser. I po letech je to pořád parádní jízda! Jako film rozhodně ve všech směrech nadprůměrný! Costner ve formě, Hopper (jako vždy) démonicky skvělej a ta výprava?!... ()

J*A*M*A*L

No musím říct, že obrovské zklamání, ale hlavně bych to charakterizoval, jako nudný film se solidním příběhem. Ale jak říkám: nuda, která má docela solidní příběh, i když na dnešní dobu trochu ohraný. Ale takovou nudu jsem ještě nepil. Horší film jsem s Kevinem Costnerem ještě neviděl. Fakt tragický filmový zážitek, kde navíc hraje Costner arogantního a namyšleného sráče, který dělá vše jen podle sebe. Neříkám, že to bylo nějak špatné, ale mě to dobrotu nedělalo. Navíc tragická režie a výkony herců také nic moc... a hlavně mi ani žádná postava nepřišla sympatická, ani ta holka ne a spíš se mi všichni hnusili. Ta hvězdička jen za ten příběh a za pár solidních scének, ale vůbec by mi nedělalo problém dát odpad, já si právě naopak myslím, že si to zaslouží. ()

peetriss

Legendární devadesátkový megapropadák snažící se o trash typu Šíleného Maxe, jen poušť byla vyměměna za širé vody oceánu. Musím konstatovat, že propadák napůl oprávněný, protože Vodní svět je nejsilnější ve své prostřední, poněkud klidnější, třetině, kdy k sobě hledá emoční cestu trojice Costner - Tripplehorn - Majorino. V pasážích akčních však film působí velmi rozpačitě až nechtěně směšně, a nedokáže to zachránit ani tradičně se vyžívající záporák Dennis Hopper. Předlouhá stopáž a ve své době naprosto nevídaný 175miliónový rozpočet - to byly dva hlavní aspekty, které velmi průměrný scénář (a koneckonců i námět samotný) nemohl uspokojit, ani kdyby se Costner s Reynoldsem rozkrájeli. O vyložené divácké utrpení se však nejedná - buďme spravedliví. ()

Paldiny

Vodný svet je preklínaný úplne zbytočne. Kto si ako dieťa nepredstavoval zatopenú zem, na obzore len nekonečné more a pod zadkom vlastnoručne vyrobené plavidlo, na celučičkom svete jediné svojho druhu. Tomu plavidlu ste samozrejme kapitánom vy a všetko čo potrebujete mať je zasadené v kvetináči. Z pokojných vôd na vás občas vybafnú naftoví piráti, alebo len divožienka, ktorá je ochotná pre krátky pobyt na palube veľkoryso zaplatiť. Ale to už zachádzam z detských snov trochu ďalej :-) Na filme nie je nič špatne, nič čím by vyčnieval, alebo naopak zaostával za inými survivor snímkami. Jeho dobrodružný nádych mi sedí, rovnako hlavný záporák s vypadávajúcim okom a bláznami na vodných skútroch. Je možno pravda, že oné žiabre boli už trochu cez čiaru, možno aj podmorský svet, ale dá sa to prežiť. Dokonca by som sa nebránil trojhodinovej verzii, len sa mi ju doposiaľ v internetových vodách nepodarilo nájsť. ()

Ještěřák

Měl jsem jako děcko základ v češtině na VHSce už v devadesátkách, teď mám doma Ulysses Cut s perfektním zvukem a pořád to žeru :-) Konec je furt stejně pitomý a z děje furt okatě čouhá rozpolcenost vývoje Costnerova charakteru, vyplývající z konfliktu mezi Costnerem a Reynlodsem, jinak ale Ulysses Cut lépe vysvětluje mnoho věcí díky přítomnosti spousty vystříhaných drobností a je zde dovysvětlených i pár relativních nesmyslů. Zastávám názor, že takto výpravné celovečeráky by se měly buďto vypouštět s pekelnou stopáží, nebo raději netočit vůbec, protože bývají střihem pěkně dokaličené a scénárista pak vypadá jako hňup. Z UC např. vyplývá, že se Costner snažil obě baby ještě daleko za půlkou filmu prodat do otroctví a proto je tedy nikdy nešustl přes palubu, i když si samy několikrát nasedly na lopatu :-) Dále rozvádí minulost Tripplehornky (která je neuvěřitelně hot) a Enoly a pitomá náboženství Čmoudů i na Atolu. Jedná se o jeden z posledních nedigitálních drahých akčních filmů, "analogové" kaskadérské kousky na plátně doslova bolí. Skoro vše je viditelně "analogové", oněch pár digitálních triků (obří ryba) je zpětně naprostá hrůza, Costnerův podvodní dvojník vůbec nevypadá jako Costner :-) Natáčelo se na nějakém havajském ostrově s problematickým zásobováním, problém střídal problém a Havajci štáb finančně doslova sdírali z kůže. Film bylo logicky potřeba natočit prakticky celý na vodě a podle toho natáčení taky vypadalo a dopadlo... Atol byl postavený hned dvakrát, protože Atol č. 1 tuším odnesl tajfun a jednou jim zmizel i Trimaran s Costnerem na palubě :-) Škoda, že Vodní svět nenatočili víc jako filosofické surrealistické post-apo drama a míň jako madmaxistickou drahou béčkovku s komiksovými záporáky. Lore světa je úžasný a připomíná Fallout na vodě. Začátek, kdy Costner recykluje chcanky ("budeme ji brát jako čistou hydro"), divně se pohybuje v prapodivných hadrech a potkává divnolidi, je vůbec nejlepší. Také umírající Atol (podrobnosti jsou opět dostupné v UC) plný hloupých, pseudonábožensky vypatlaných rigidních vidláků je skvěle natočený. Pro někoho skvělý film, který mohl být zároveň i hollywoodskou klasikou, nebýt problematického natáčení, velmi křehkých vztahů mezi hlavní hvězdou a režisérem a (i přes komplikovaný scénář) velmi brakovitému konci. Pozornost do konce však udrží skvělí herci (minimálně ti tři na Trimaranu). Film je bulvárně označován za umělecký průser a finanční propadák, ale to je nepřesné, protože po vedení v Evropě naopak celkově dost vydělal a dobře se posléze prodával i na VHS apod. Což už vám murdlanti neřeknou, žejo. ()

Yardie

Tento film se mi celkem zamlouval. Mám totiž rád takové post-apokalyptické filmy, kde se stala nějaká "katastrofa" a svět je jiný. Musím souhlasit s několika ostatními, že 2/3 filmu jsou dobré, ale konec je dosti pokažený a kazí to dojem z celého filmu. Costnera moc nemusím, ale tady se mi celkem líbil. Ale spíše si myslím, že by filmu prospělo trošku jiné "zaměření", než nabralo během filmu. Nevím, jaké přesně, ale když bych se trošku snažil, přišel bych na to. Hopper byl taky docela vynikající, ale občas až moc. Celkově se na tento film, alespoň první polovinu vždy rád podívám znovu, nicméně konec už tak často asi nee. Howgh! ()

mkali

Skvělý Costnerův počin, který mi hrozně moc připomínal PC hru Fallout - jenom trochu v mokré verzi.. ()

willis

Film byl ztrhaný především proto, že od rozpočtu 200 mil. dolarů se očekávalo něco výjimečného. Navíc minulým Costnerovým režisérským filmem byl Tanec s vlky. Když pak vylezlo něco jako Mad Max na vodě, spoustu lidí to zklamalo. Film je klasická postkatastrofická sci-fi, není zas tak špatný a postupem času ho spoustu lidí vzalo na milost. Ale fakt nevim kam Costner ty peníze dal. (27.7.2005) ()

LuckyStar

Nejdražší road-movie v dějinách, kterou většina lidstva této planety mylně považuje za akční velkofilm. Nádherná ukázka volnosti režie a snad možná i nehotového scénáře je jenom důkazem geniality Kevina Kostnera, který mě zatím ještě nezklamal (a ano, viděl jsem i Postmana). Na tomto filmu nenalézám takřka žádná negativa a některá pozitiva bych se nebál označit i za naprosto vynikající. Dlouhá stopáž vůbec nevadí, potěší a dovoluje rozehrát onen feeling apokalypsy minulosti k dokonalosti až tak, že zde dýchá každým záběrem. Film roku 1995 a nadhledová sci-fi která zřejmě plně dozraje až za dalších deset let. PS: Jsem opravdu jediný, komu přišel výkon (tehdy) malé Tiny Majorino jako oscarový? ()

Matros

Já mám Vodní svět rád. Celkem nechápu proč je tolik zatracovaný a tak dále, ale to je jedno. Atmosféra skvělá, Costner v pohodě, záporák Hopper v pohodě, akce, dobrodružství, nekonečné vodní plochy.... Ježišmarjá... je to fajn film. ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western